Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πληκτρολογιο πολυ ευχαριστημενος προσωπικα..αν δεν σε βολευει βαλε αυτο http://d-h.st/hSX

 

Τι να πω ίσως φταίνε οι ρυθμίσεις μου;

Θα δοκιμασω το google keyboard

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδες σημερα πηρα και εγω το LG και εχω εντυπωσιαστει...φοραω την 4.2.2 - D802e-EUR-XX , δεν εχει βγει official 4.3 ? η παμε κατευθειαν για 4.4......που το συνδεσα με το κομπιουτερ δεν μου εβγαλε καποια αναβαθμιση
HTC Desire HD <<<
Link to comment
Share on other sites

μια χαρα εισαι..κατευθειαν 4.4 θα παρει..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες,

πειτε μου γνωμες εχω ενα g2 Που ειχε πανω την sotmax ultimate stock v3 να παω σε μαμα ρομ ? γιατι και αυτη ειναι πολυ καλη.

αν οχι ειναι καλη ρομ ?

καποια αλλη ρομ καλη ?

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ gsir, βρήκα την υγειά μου με το Google Keyboard ! απλό , λιτό και ωραιότατο!

 

Τώρα τα θέματα με τον browser παραμένουν, τι μπορώ να κάνω, έχει τίποτα reinstall ή ποιον άλλο browser μου προτείνετε ;

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

παιδες σημερα πηρα και εγω το LG και εχω εντυπωσιαστει...φοραω την 4.2.2 - D802e-EUR-XX , δεν εχει βγει official 4.3 ? η παμε κατευθειαν για 4.4......που το συνδεσα με το κομπιουτερ δεν μου εβγαλε καποια αναβαθμιση

 

Καλησπερα και καλοριζικο το κινητο :)

Ποια εκδοση πηρες (16GB/32GB) ?

Ενδιαφερομαι για την 32αρα γιατι φοβαμαι πως τα 16 - (χωρος συστηματος + χωρος για τα δεδομενα των εφαρμογων) θα ειναι λιγα :(

Link to comment
Share on other sites

Απογοητευμένος πολύ από τον stock browser και το πληκτρολόγιο.

Σταμάτησαν τα κολλήματα στον browser με απενεργοποίηση του flash player αλλά τώρα έχουμε αλλά κόλπα : πχ είμαστε σε ενα φόρουμ και κοιταζουμε διαφορα θέματα , πάμε πίσω με την σιγουριά οτι θα μας πάει στην περασμένη σελιδα του φόρουμ . κι όμως το χαζό απλα κλείνει το browser και μας παει στη home screen του κινητού. Όταν ξανανοιξουμε το browser μας δείχνει η το google ή τη τελευταία σελίδα που είδαμε .

 

 

Υπάρχει κάποιο fix ; επίσης τα χειρότερα για το stock keyboard. Ενώ τις πρωτες μέρες δούλευε τέλεια, με swype, σωστή πρόβλεψη τώρα όλα αλλά γι αλλά , το ,swype δουλεύει χαλια. Απογοήτευση πλήρως!

 

Eγω εχω αυτό το πληκτρολογιο, είναι από τα καλυτερα νομιζω:https://play.google.com/store/apps/details?id=com.touchtype.swiftkey&hl=el

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ,

Σημερα αποκτησα το LG και εχω ενα θεματακι που θελω την βοηθεια σας.....σεταρα το εμαιλ της δουλειας μεσω exchange server αλλα πρεπει οπωσδηποτε να εχω μοτιβο ή κωδικο για να ανοιγει το κινητο γιατι διαφορετικα δεν συνεχιζει την εγκατασταση του εμαιλ (αναγκαστικα εβαλα ωστε να εχω το εμαιλ)

 

Υπαρχει τροπος να το παρακαμψω αυτο ???

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1965468

 

Διάβασε αυτό το ποστ. Εγώ έβαλα το 3ο και 4ο αρχείο από αυτά που έχει στο 1ο post. Τα εγκατέστησα σαν apk εφαρμογή κανονικά και δούλεψε. Απεγκατέστησα πρώτα την εφαρμογή για email που είχε μέσα. Έκανα βέβαια πρώτα ένα backup στο titanium μήπως χρειαζόταν.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας κ χρονια πολλα,σκεφτομαι σοβαρα να αγορασω το g2,θελω να μου πειτε σαν θεμα κατασκευης πως ειναι?εχει τριξηματα?ενα το πιεσεις μπαινουν μεσα τα πλαστικα,ειναι γενικα στιβαρο?ερχομενος απο s4.ευχαριστω.

 

Καλησπέρα και καλή χρονιά και σε σένα φίλε μου!!!!! Και εγώ προερχόμενος από s4 ήμουν, και έκανα το μεγάλο βήμα να πάρω g2....Xαίρομαι που το πήρα έχω να σου πω!!!!! Το δικό μου το πήρα 1 μηνός μεταχειρισμένο, είναι 16 gb λευκό, και είναι η μέρα με τη νύχτα σε σχέση με το s4 μου!!!!!! Χωρίς κανένα lag, με οθόνη απίστευτη, και το κυριότερο για εμένα προσωπικά.... τρελή μπαταρία!!!! Το πήρα Κυριακή 06-01, Πλήρως φορτισμένο και μέχρι τώρα είναι στο 38% ακόμα χαχαχαχαχαχα!!!!(με πολύ whatsapp, viber, 3g και youtube) Με το s4 δεν έβγαζε μέρα η μπαταρία!!!!! Το δικό μου ναι τρίζει πατώντας το στο σημείο των ηχείων, αλλά φαντάζομαι πως αυτό διορθώνεται με μια κλήση στο service της lg.....Η οποία σημειωτέον σου στέλνει courier με δικά της έξοδα για να παραλάβει το τηλέφωνο σου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησε κανεις ανοδο θερμοκρασιας μεχρι και 38°C μεσα σε 5 λεπτα χρησης της καμερας;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορειτε να μου πειτε τα + και τα - του να αγορασω απο δω το κινητο? http://www.ebay.com/itm/NEW-LG-G2-D802-32GB-UNLOCKED-Smartphone-with-1-Year-Warranty-WHITE-/321219901195 (το εχω δει στο best price 473 και σκεφτομαι με Μηπως κερδισω αυτη τη διαφορα απο το ebay) ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορειτε να μου πειτε τα + και τα - του να αγορασω απο δω το κινητο? http://www.ebay.com/itm/NEW-LG-G2-D802-32GB-UNLOCKED-Smartphone-with-1-Year-Warranty-WHITE-/321219901195 (το εχω δει στο best price 473 και σκεφτομαι με Μηπως κερδισω αυτη τη διαφορα απο το ebay) ευχαριστω

Αν ειναι να το παρεις απο ebay τοτε να το παρεις απο εδω http://www.ebay.com/itm/SALE-BRAND-NEW-LG-G2-D802-32GB-4G-LTE-SMARTPHONE-WHITE-UNLOCKED-/221285528552?pt=AU_Mobile_Phones&hash=item3385a533e8 που το εχουν παρει πολλα παιδια και ολα καλα.

Τα αρνητικα ειναι οτι αμα χρειαστει επισκευη τοτε πρεπει να το στειλεις στο μαγαζι στην Κινα, δηλαδη 2 μηνες και αν το φτιαξουν.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια η εγγυηση δεν ειναι παγκοσμια; αποκλειεται να πρεπει να το στειλεις εκει που το πηρες. To nexus που ειχα παρει απο amazon.de οταν χρειαστηκε το εστειλα εδω στο service.
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση,έχετε καθόλου αυξομοιώσεις στο σήμα?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

http://i.imgur.com/GcvQHjKm.jpg

 

Και οσο ανεβαινε η θερμοκρασια (ειχε φτασει 41.6C η μπαταρια) τοσο εριχνε την φωτεινοτητα, απο το 100% ειχε παει στο 70%.

Edited by z3et
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά και σε σένα φίλε μου!!!!! Και εγώ προερχόμενος από s4 ήμουν, και έκανα το μεγάλο βήμα να πάρω g2....Xαίρομαι που το πήρα έχω να σου πω!!!!! Το δικό μου το πήρα 1 μηνός μεταχειρισμένο, είναι 16 gb λευκό, και είναι η μέρα με τη νύχτα σε σχέση με το s4 μου!!!!!! Χωρίς κανένα lag, με οθόνη απίστευτη, και το κυριότερο για εμένα προσωπικά.... τρελή μπαταρία!!!! Το πήρα Κυριακή 06-01, Πλήρως φορτισμένο και μέχρι τώρα είναι στο 38% ακόμα χαχαχαχαχαχα!!!!(με πολύ whatsapp, viber, 3g και youtube) Με το s4 δεν έβγαζε μέρα η μπαταρία!!!!! Το δικό μου ναι τρίζει πατώντας το στο σημείο των ηχείων, αλλά φαντάζομαι πως αυτό διορθώνεται με μια κλήση στο service της lg.....Η οποία σημειωτέον σου στέλνει courier με δικά της έξοδα για να παραλάβει το τηλέφωνο σου!!!!

 

Το Ui σε σχέση με το S4 και τα samsung γενικότερα πως είναι? Αν και κατα 99% θα το πάρω απο expansys χωρις ΦΠΑ και βγαίνει αρκετά οικονομικά έχω ακόμη τους ενδοιασμούς μου...

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση,έχετε καθόλου αυξομοιώσεις στο σήμα?

 

Ναι εχουν ολοι νομιζω αλλα αν δεν βγαινεις εκτος δικτυου δεν υπαρχει προβλημα

 

 

 

 

 

http://i.imgur.com/GcvQHjKm.jpg

 

Και οσο ανεβαινε η θερμοκρασια (ειχε φτασει 41.6C η μπαταρια) τοσο εριχνε την φωτεινοτητα, απο το 100% ειχε παει στο 70%.

 

 

 

 

Λογικο..εγώ δεν έχω δει ποτε τέτοιο μήνυμα ίσως επειδή έχω απενεργοποιημένο το thermal throttling

 

 

Το Ui σε σχέση με το S4 και τα samsung γενικότερα πως είναι? Αν και κατα 99% θα το πάρω απο expansys χωρις ΦΠΑ και βγαίνει αρκετά οικονομικά έχω ακόμη τους ενδοιασμούς μου...

 

Θα έλεγα οτι ξεφεύγει απο τη μαυριλα του tw και οτι είναι αρκετά σβελτο..σε διάταξη όμως έχουν ομοιότητες. Κάπως λιγότερο bloatware..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι να το παρεις απο ebay τοτε να το παρεις απο εδω http://www.ebay.com/itm/SALE-BRAND-NEW-LG-G2-D802-32GB-4G-LTE-SMARTPHONE-WHITE-UNLOCKED-/221285528552?pt=AU_Mobile_Phones&hash=item3385a533e8 που το εχουν παρει πολλα παιδια και ολα καλα.

Τα αρνητικα ειναι οτι αμα χρειαστει επισκευη τοτε πρεπει να το στειλεις στο μαγαζι στην Κινα, δηλαδη 2 μηνες και αν το φτιαξουν.[/quote

 

Να σας κανω και μερικες ερωτησεις ακομα :) Δηλαδη αμα το παω στην lg εδω τι θα μου πουν για την εγγυηση? εχει ελληνικο μενου μεσα και ποσες μερες κανει περιπου να ερθει?

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα εχεις εγγύηση στην Ελλάδα..κάνει απο 7 μέρες έως και μήνα

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Θα έλεγα οτι ξεφεύγει απο τη μαυριλα του tw και οτι είναι αρκετά σβελτο..σε διάταξη όμως έχουν ομοιότητες. Κάπως λιγότερο bloatware..

 

Έχω τους ενδοιασμούς μου ακόμη... φοβάμαι ότι θα μου λείψουν αρκετά κάποια χαρακτηριστικά των samsung όπως τα flip around για mute, smart stay, smart rotation.

 

δύσκολη απόφαση τελικά...

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος τροπος να βλεπουμε σε τι δικτυο ειμαστε συνδεδεμενοι? Αν ειναι gsm η lte?
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Έχω τους ενδοιασμούς μου ακόμη... φοβάμαι ότι θα μου λείψουν αρκετά κάποια χαρακτηριστικά των samsung όπως τα flip around για mute, smart stay, smart rotation.

 

δύσκολη απόφαση τελικά...

 

Αυτα που λες υπαρχουν :p

 

 

 

 

 

Υπαρχει καποιος τροπος να βλεπουμε σε τι δικτυο ειμαστε συνδεδεμενοι? Αν ειναι gsm η lte?

 

Απ το elixir widget

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

 

Απ το elixir widget

 

Που ακριβως ειναι? Γιατι μονο το ονομα του δικτυου wifi δειχνει.... αν εδειχνε το τυπο δικτύου(οχι.απλα να επιλεξεις το διακοπτη δικτυου ) θα ταν καλα

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Στο ''δίκτυα κινητής τηλεφωνίας'' έχω επιλεγμένο το ''αυτόματο GSM/WCDMA/LTE.

Στο elixir widget γράφει--> Network: UMTS, Phone: GSM. Δεν θα έπρεπε στο phone να λέει LTE;

Έχω ενεργοποιήσει απο κοσμοτέ το 4g και όταν τους ξαναπήρα τηλέφωνο και τους είπα ότι δεν έχω δει καθόλου 4g, μου είπαν ότι δεν υπάρχει καλή κάλυψη στην περιοχή μου. Από τότε όμως έχω προσπαθήσει και στη Θεσσαλονίκη και στον Πειραιά να πιάσω 4g αλλά τζίφος. Έχετε καμιά ιδέα;;

''Κι αν εξεράθη το κλαρί, πάντα χλωρή είν’ η ρίζα.''

Α.Β

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...