Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα Παιδια.Μολις εδωσα το S4 που ειχα και απο τα σχολια και μονο το LG G2 μου φαινεται θα με αφησει απολυτα ικανοποιημενο.

Θελω να το παραγγειλω την 32αρα εκδοση σε white απο το Mobile14 ειναι εμπιστο μαγαζι;Απο θεμα εγγυησης δινει το μαγαζι ;Ξερω οτι υπαρχει θεμα απο την LG για αυτο ρωταω.Ας μου απαντηση καποιος που ξερει η να εχει παρει την συσκευη απο εκει;Ευχαριστω.

Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

TWN εχει το παιδι Taiwan υποθετω!στην ευρωπη γιατί ειμαστε ακόμα στην a;;:P

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Εμενα που ειναι D80210b SEA XX δεν εχει ερθει τπτ. Μαλλον ειναι για συγκεκριμενες Xωρες το update.

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Λέτε να είναι η Kitkat :lol::lol:

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

και τα ασιατικα μαλλον θα παιρνουν πρωτα απ οτι βλεπω..στο επομενο reset θα μεινω με τη sea κι εγω μου φαινεται :D

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

παιδια καπου διαβασα πολύ ποιο πισω πως σε περιπτωση χονδρου κολληματος του κινητου που μπορει να τυχει όπως σε ολες τις ηλεκτρονικες συσκευες ξεκολλάει με καποιο συνδυασμο πληκτρων, λογο που δεν βγαινει η μπαταρια, ξερει κανεις ποιος είναι αυτος ο συνδυασμος?
Link to comment
Share on other sites

παιδια καπου διαβασα πολύ ποιο πισω πως σε περιπτωση χονδρου κολληματος του κινητου που μπορει να τυχει όπως σε ολες τις ηλεκτρονικες συσκευες ξεκολλάει με καποιο συνδυασμο πληκτρων, λογο που δεν βγαινει η μπαταρια, ξερει κανεις ποιος είναι αυτος ο συνδυασμος?

Επειδη το εψαξα λιγο καθως εφαγε ενα σκαλωμα αυτα ειναι οτι βρηκα ως τωρα...

 

LG G2 KEYS

 

 

HOW TO HARD RESET

 

  • Hold the Volume Down button

 

  • Press and hold the Power button until the device turns on

 

 

 

if your phone is frozen:

 

  1. Turn the power off. If your LG G2x is frozen, pull the battery out and reinsert it
  2. Hold the Volume Down button
  3. Press and hold the Power button until the device turns on
  4. You are now presented with a menu that allows for Fastbook, Recovery, Clear Storage, and Simlock
  5. Select Clear Storage by pressing the Volume Down button
  6. Press and release the Power button
  7. Now simply confirm your decision: Volume Up for YES and Volume Down for NO

All data including third-party applications will be deleted from the LG G2x. Once the wipe is complete, the phone will reboot to its factory fresh state.

 

 

 

HOW TO SOFT RESET

Aν πατησεις για λιγα δευτερολεπτα το κουμπι εκκινησης θα κανει επανεκκινηση μονο του

 

 

 

HOW TO ENTER RECOVERY

Method 0:

 

  • Try holding volume down + power
  • Immediately when LG appears let go of both and ONLY hold on to power, should boot into option to factory reset
  • Hit power button 3 times to continue, then itll load twrp
     
     
     

Method 1: Hold the power button + volume down button until the LG image appears.

Once it does let go of the buttons then immediately push and hold them again until recovery boots.

NOTE: The method above will arrive at the "hard reset" area, but when choosing hard reset, it will take you to CWM (without actually resetting).

Method 2: Download the free app "Rebooter" from Google Play. If you have root, you will be able to select to reboot into recovery (among other options)

Link to comment
Share on other sites

τα παραπανω ειναι για αυτο http://www.lg.com/us/cell-phones/lg-P999-g2x βεβαια μερικοι συνδυασμοι πληκρων πρέπει να ισχυουν

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Αν κολλησει η συσκευη κρατατε πατημενο το power button για καμια 10αρια δευτερολεπτα και κανει επανεκκινηση.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πρώτη φορά παίρνω smartphone...την οθόνη από τις δαχτυλιές με τι την καθαρίζεται; γιατί ακόμα δεν μου έχουν έρθει τα screen protector που παράγγειλα...Όταν έρθουν θα πρεπει να την καθαρίσω για να βαλω την προστασία
Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

με ενα πανακι για γυαλια ειναι μια χαρα..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

αυριο λογικα το απογευμα θα το εχω στα χερια μου :)

βλεπω ομως οτι περνει micro sim ενω το κινητο που εχω τωρα περνει την κλασικη mini sim συμφωνα με το gsmarena. πρεπει να παω απο καταστημα cosmote να μου δωσουν καινουρια σιμ πιο μικρη?

Link to comment
Share on other sites

Καλα εγω το κσνω με οτι βρω...χαρτι τουαλετας,χαρτι κουζινας,την μπλουζα μου κτλ. :lol:

 

αυριο λογικα το απογευμα θα το εχω στα χερια μου :)

βλεπω ομως οτι περνει micro sim ενω το κινητο που εχω τωρα περνει την κλασικη mini sim συμφωνα με το gsmarena. πρεπει να παω απο καταστημα cosmote να μου δωσουν καινουρια σιμ πιο μικρη?

 

Ναι.Ή κοβεις την δικη σου.Προτιμησε το 1ο.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο κοστος για την αλλαγη σιμ? οπως οταν σου κλεβουν το κινητο? στην δινουν αμεσα?
Link to comment
Share on other sites

αν βγαλεις καινουργια ειναι 5Ε και στη δινουν εκεινη τη στιγμη. εγω προσωπικα δεν συνιστω κομενες σιμ σε unibody κατασκευες..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο κοστος για την αλλαγη σιμ? οπως οταν σου κλεβουν το κινητο? στην δινουν αμεσα?

 

Αν είσαι με συμβόλαιο να έχεις μαζί σου και ταυτότητα(εμένα ζήτησαν και ΑΦΜ) στην vodafone ολα αυτα

Καμένος μέχρι το μεδούλι!
Link to comment
Share on other sites

αν βγαλεις καινουργια ειναι 5Ε και στη δινουν εκεινη τη στιγμη. εγω προσωπικα δεν συνιστω κομενες σιμ σε unibody κατασκευες..

 

γιατι φιλε οχι κομενες σιμ σε unibody κατασκευες παιζει κατι που δεν το ξερω???:blink:(εγω κομενη την εχω για αυτο ρωτάω!! )

Link to comment
Share on other sites

Cosmote ειναι 10€. Vodafone και Wind ειναι 5€. Και θελει να εχεις την ταυτοτητα μαζι σου.

 

Τωρα ή δεν εισαι πληροφορημενος σωστα ή εισαι δακτυλος των vodafone και wind :lol:

5 ευρω ηταν και ειναι και στην Cosmote :p

Link to comment
Share on other sites

vago αν θελεις να παιξεις με custom rom παιξε. 4.3 δεν εχει βγει επισημα για το κινητο. απο κει και περα να ξερεις οτι στο 99% των περιπτωσεων καμια custom δεν ειναι τοσο απροβληματιστη οσο η μαμα. αν θες σταθεροτητα μενεις με μαμα. Δεν υπάρχει custom κατα ενα μεγαλο ποσοστο που να μην εχει bugs οτι και να λεμε!

 

Εχεις δοκιμασει πολλες custom ROMs;

Ισα ισα που μια καλη υλοποιηση μπορει να ειναι πολυ πιο σταθερη απο μια stock ROM. Αυτος ειναι και ο λογος υπαρξης εξαλλου. Σε ρωταω γιατι με το G2 δεν εχω πειραματιστει ακομα ενω στην προηγουμενη συσκευη της εχω αλλαξει τα φωτα. Η αληθεια ειναι πως η stock καθεται μια χαρα. Πρωτη φορα αντεχω τοσο πολυ με μαμα.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...