Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν παιδιά, όπως αναφέρθηκε και προηγουμένως παρέλαβα σήμερα. Χρειάστηκαν 19 ημέρες. (Παραγγελία 24/10, παραλαβή 12/11). Το πακέτο ήρθε μέσα σε νάυλον φάκελο, έτσι ώστε να μην είναι εύκολα διακριτό το σχήμα του κουτιού και στα συνοδευτικά του έγγραφα έξω από το φάκελλο, έγραφε μια άσχετη εταιρεία με ψευδή προφανώς στοιχεία, όπου ανέφερε (υπεύθυνα) πως στο πακέτο περιλαμβάνεται ένα "PHONE GIFT" αξίας 26,99$ το οποίο αποτελεί "SAMPLE OF NO COMMERCIAL VALUE" και από κάτω υπεύθυνη δήλωση του αποστολέα πως τα αναφερόμενα παραπάνω είναι αληθή!:blink:

Τέλος αναγράφεται στο κάτω μέρος ημερομηνία και ώρα: 29/10/2013 09:44:51, ημερομηνία που μου έστειλε και το tracking number.

 

Μέσα στο φάκελο είναι τυλιγμένο σαν σαλάμι το κινητό μαζί με έναν αντάπτορα για αγγλική πρίζα! (οπότε υποθέτω ότι θα περιέχεται φορτιστής για την Αγγλία.

Το κινητό είναι σφραγισμένο και γράφει και στα ελληνικά ότι προορίζεται για χρήση σε όλες τις ευρωπαϊκές χώρες.

Να σημειώσω εδώ πως δεν είχα την παραμικρή επικοινωνία με τον πωλητή. Από μόνος του φρόντισε να μου στείλει με αυτόν τον τρόπο το πακέτο. Σας παραθέτω μερικές φωτογραφίες και πάω για να ανοίξω τη συσκευασία.

Έτσι ακριβώς, μα ακριβώς, ήταν και το δικό μου πακέτο. Ο ανταπτορας δεν θα σου χρειαστεί γιατί θα έχει πρίζα ευρωπαϊκού τύπου (εγώ εδώ που είμαι θέλω ανταπτορα αλλά από αγγλική σε ευρωπαϊκή)..

Με την μπαταρία βρήκα λύση πάντως. Το έχω τέρμα φωτεινότητα και αφήνω κάνα φως παραπάνω το βράδυ ώστε να μην με τυφλώνει κατά την χρήση και έτσι η μπαταρία είναι κάτω από το 40% όταν πάω για ύπνο το βράδυ :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπράβο ρε Polter!καλοδούλευτο το εργαλείο!ελπίζω να έχουμε όλοι την ίδια τυχη με σένα! επίσης το κινητό απ οτι κατάλαβα προορίζεται για ευρωπαικές χώρες και λογικά αν έχουν εγγυηση εδω αργοτερα τα 32αρια θα εχουν και οσοι πήραν απ το κινέζο

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά, όπως αναφέρθηκε και προηγουμένως παρέλαβα σήμερα. Χρειάστηκαν 19 ημέρες. (Παραγγελία 24/10, παραλαβή 12/11). Το πακέτο ήρθε μέσα σε νάυλον φάκελο, έτσι ώστε να μην είναι εύκολα διακριτό το σχήμα του κουτιού και στα συνοδευτικά του έγγραφα έξω από το φάκελλο, έγραφε μια άσχετη εταιρεία με ψευδή προφανώς στοιχεία, όπου ανέφερε (υπεύθυνα) πως στο πακέτο περιλαμβάνεται ένα "PHONE GIFT" αξίας 26,99$ το οποίο αποτελεί "SAMPLE OF NO COMMERCIAL VALUE" και από κάτω υπεύθυνη δήλωση του αποστολέα πως τα αναφερόμενα παραπάνω είναι αληθή!:blink:

Τέλος αναγράφεται στο κάτω μέρος ημερομηνία και ώρα: 29/10/2013 09:44:51, ημερομηνία που μου έστειλε και το tracking number.

 

Μέσα στο φάκελο είναι τυλιγμένο σαν σαλάμι το κινητό μαζί με έναν αντάπτορα για αγγλική πρίζα! (οπότε υποθέτω ότι θα περιέχεται φορτιστής για την Αγγλία.

Το κινητό είναι σφραγισμένο και γράφει και στα ελληνικά ότι προορίζεται για χρήση σε όλες τις ευρωπαϊκές χώρες.

Να σημειώσω εδώ πως δεν είχα την παραμικρή επικοινωνία με τον πωλητή. Από μόνος του φρόντισε να μου στείλει με αυτόν τον τρόπο το πακέτο. Σας παραθέτω μερικές φωτογραφίες και πάω για να ανοίξω τη συσκευασία.

 

Μόλις την άνοιξα. Όλα καλά. Τελικά έχει ευρωπαϊκό φορτιστή, οπότε ο αντάπτορας είναι περιττός. Επίσης να προσθέσω πως απόδειξη ΔΕΝ υπάρχει πουθενά.

 

Είσαι τυχερός καλοδούλευτο σε καλή μεριά. Εγώ δεν βλέπω να το γλιτώνω το τελωνείο είδη έπρεπε να είναι στην πόρτα μου το δέμα. Δεν πειράζει εν γνώση μου εξάλλου έκανα την παραγγελία έχω ξανά πληρώσει τελωνείο για δέμα από Αμερική.

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

δεν παίρνεις κανα τηλεφωνο να δεις τι παίζει; μην εισαι αρνητικός ετσι πως στελνει το δεμα ο κινεζος μου φαινεται δυσκολο να περαστει τελωνειο τι να πω

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Μην κάνεις αρνητικές σκέψεις vwbestakos. Θα δεις που όλα θα πάνε καλά. Με το καλό να παραλάβετε και οι υπόλοιποι!
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω εχω ενα προβλημα με το κινητο,οτι δεν του βρισκω προβληματα! :D

Υ.Γ.Πιστευα πως επειδη χρησιμοποιει Ταϊβανέζικη rom θα ηταν απο Ταϊβάν , αλλα οταν πηρα στο vnp με επιβεβαιωσαν πως ειναι Αγγλικο.Οποιος. εχει παρει το κινητο απο το vnp μπορει να μου πει τι rom χρησιμοποιει ;

 

Ομοίως και εγώ αγορασμένο από vnp το κινητό φοράει ταιβανεζικη ρομ επίσης στο κουτί τα πάντα είναι στα ταιβανεζικα και δεν αναγράφει πουθενά ότι προορίζεται για ευρωπαϊκή αγορά στο κουτί μέσα ο ανταπτορας ήταν αγγλικός όμως και από το μαγαζί με διαβεβαίωσαν ότι είναι αγγλικό εν πάσει περίπτωση προτού το αγοράσω πήρα τηλ στην lg και αφού τους έδωσα imei μου είπαν ότι καλύπτεται κανονικά από την εγγύηση τώρα θα δείξει

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Μην κάνεις αρνητικές σκέψεις vwbestakos. Θα δεις που όλα θα πάνε καλά. Με το καλό να παραλάβετε και οι υπόλοιποι!

 

Αν δεν ξεκολλήσει αύριο από το τελωνείο θα πέσει τηλ. Ευχαριστώ για την θετική εικόνα που μου δίνεται πάντως.:)

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες. Μετά από διάβασμα αρκετών ωρών μπορώ να πω, κατέληξα στην αγορά του G2. Έχουν ποστάρει κάποια παιδιά μερικά sites από Αγγλία. Έχετε να προτείνετε κάποιο συγκεκριμένο από αυτά? Ευχαριστώ :)
Link to comment
Share on other sites

Ομοίως και εγώ αγορασμένο από vnp το κινητό φοράει ταιβανεζικη ρομ επίσης στο κουτί τα πάντα είναι στα ταιβανεζικα και δεν αναγράφει πουθενά ότι προορίζεται για ευρωπαϊκή αγορά στο κουτί μέσα ο ανταπτορας ήταν αγγλικός όμως και από το μαγαζί με διαβεβαίωσαν ότι είναι αγγλικό εν πάσει περίπτωση προτού το αγοράσω πήρα τηλ στην lg και αφού τους έδωσα imei μου είπαν ότι καλύπτεται κανονικά από την εγγύηση τώρα θα δείξει

 

Εγω τους ζητησα και ανταπτορα και μου εστειλαν σε 1 μερα (επαρχεια) αλλα δεν πηγα να παραλαβω λογω υποχρεωσεων...Θα περασω αυριο anyway.Ευχαριστω πολυ φιλε για την ενημερωση!Ισως τα Ταϊβανεζικα να καλυπτονται απο την ΕΕ ! Δεν εξηγειται αλλιως!

Phone : Lenovo Vibe P1 M Stock

Tabs : MLS iQTab Atlas 7''

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πρόβλημα με το Gps που είχα, δυστυχώς, παραμένει και μετά από hard reset και με το gps test ανοιχτό σε κάποια σημεία συνεχίζει να χάνει το στίγμα. Οπότε πάω για αλλαγή.

 

Να επισημάνω ότι το digivire, όπου το αγόρασα, από χθες που τους ανέφερα το πρόβλημα και είδαν ότι δε λύνεται, μέσα σε μισή ώρα κανόνισαν courier να έρθουν να το πάρουν σήμερα ώστε να έχω καινόυριο τηλέφωνο πριν το τέλος της εβδομάδας. Μεγάλο +1 από εμένα!

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πρόβλημα με το Gps που είχα, δυστυχώς, παραμένει και μετά από hard reset και με το gps test ανοιχτό σε κάποια σημεία συνεχίζει να χάνει το στίγμα. Οπότε πάω για αλλαγή.

 

Να επισημάνω ότι το digivire, όπου το αγόρασα, από χθες που τους ανέφερα το πρόβλημα και είδαν ότι δε λύνεται, μέσα σε μισή ώρα κανόνισαν courier να έρθουν να το πάρουν σήμερα ώστε να έχω καινόυριο τηλέφωνο πριν το τέλος της εβδομάδας. Μεγάλο +1 από εμένα!

Κρίμα για την ταλαιπωρία αλλά εφόσον υπάρχει η σωστή ανταπόκριση απο την άλλη πλευρά, ok. :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω πολυ να αγορασω το G2 αλλα βλεπω στα sites του εξωτερικου και παρουσιαζει καποια θεματακια το τηλεφωνο οπως με την οθονη http://www.youtube.com/watch?v=f4QOMB8UTx4#t=112 η το gps. Υπαρχει καποια λυση για αυτα ?
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω πολυ να αγορασω το G2 αλλα βλεπω στα sites του εξωτερικου και παρουσιαζει καποια θεματακια το τηλεφωνο οπως με την οθονη http://www.youtube.com/watch?v=f4QOMB8UTx4#t=112 η το gps. Υπαρχει καποια λυση για αυτα ?

 

Φιλε μου τωρα εκανα το τεστ στην οθονη και δεν εχει κανενα προβλημα ισως ετυχε,και το gps αψογο επισης.

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα για την ταλαιπωρία αλλά εφόσον υπάρχει η σωστή ανταπόκριση απο την άλλη πλευρά, ok. :)

 

Είμαι τυχερός μέσα στην ατυχία μου γιατί άμα το είχα πάρει απο το γνωστό κινέζο, το 2014 θα είχα ξανά τηλέφωνο :lol:

 

παιδια θελω πολυ να αγορασω το G2 αλλα βλεπω στα sites του εξωτερικου και παρουσιαζει καποια θεματακια το τηλεφωνο οπως με την οθονη http://www.youtube.com/watch?v=f4QOMB8UTx4#t=112 η το gps. Υπαρχει καποια λυση για αυτα ?

Ούτε εγώ έχω τέτοιο θέμα με την οθόνη.

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστο παιδια

τα ελληνικα G2 δεν φαίνεται παρουσιαζουν κατι....

αυτα που εχουν τα προβληματα ειναι τ mobile και verizon

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου τωρα εκανα το τεστ στην οθονη και δεν εχει κανενα προβλημα ισως ετυχε,και το gps αψογο επισης.

 

κανένα πρόβλημα και σε εμένα ούτε και με το gps....(ευρωπαικό) δεν είναι γενικευμένο το πρόβλημα και φυσικά δεν είναι λόγος να φοβάστε ότι η συσκευή που θα σας έρθει θα είναι έτσι! τουλάχιστον για τα unbranded

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά, όπως αναφέρθηκε και προηγουμένως παρέλαβα σήμερα. Χρειάστηκαν 19 ημέρες. (Παραγγελία 24/10, παραλαβή 12/11). Το πακέτο ήρθε μέσα σε νάυλον φάκελο....

 

Ωραίος, ευχαριστούμε! ;)

 

Ξεκινάει απο EX00... Το δικο μου.

 

Και το δικό μου. Θα μπαίνεις να τσεκάρεις εδώ http://express.4px.com/trackIndex.html. Όταν σου βγάλει "Handover to Airline" θα έχει εμφανιστεί και στη σελίδα των ΕΛΤΑ http://www.elta.gr/el-gr/%CE%B5%CE%BD%CF%84%CE%BF%CF%80%CE%B9%CF%83%CE%BC%CF%8C%CF%82%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%B5%CE%B9%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CE%BF%CF%85.aspx με το ίδιο track no.

Edited by Jonous
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος, ευχαριστούμε! ;)

 

 

 

Και το δικό μου. Θα μπαίνεις να τσεκάρεις εδώ http://express.4px.com/trackIndex.html. Όταν σου βγάλει "Handover to Airline" θα έχει εμφανιστεί και στη σελίδα των ΕΛΤΑ http://www.elta.gr/el-gr/%CE%B5%CE%BD%CF%84%CE%BF%CF%80%CE%B9%CF%83%CE%BC%CF%8C%CF%82%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%B5%CE%B9%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CE%BF%CF%85.aspx με το ίδιο track no.

 

Ευχαριστώ φίλε να είσαι καλά!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά την εκανα και γω τη μετάβαση απο το Htc one στο g2.Κατοχος πλεον και γω απο σημερα το απόγευμα.Μέχρι στιγμής όλα καλά και οι πρώτες εντυπώσεις άριστες.Αν και φοβόμουνα την αλλαγή τελικά το ξεπέρασα με το που το επιασα στα χέρια μου.
Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

Τελικά την εκανα και γω τη μετάβαση απο το Htc one στο g2.Κατοχος πλεον και γω απο σημερα το απόγευμα.Μέχρι στιγμής όλα καλά και οι πρώτες εντυπώσεις άριστες.Αν και φοβόμουνα την αλλαγή τελικά το ξεπέρασα με το που το επιασα στα χέρια μου.

 

άρα πρέπει να αλλάξεις και την υπογραφή σου.....;)

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Τελικά την εκανα και γω τη μετάβαση απο το Htc one στο g2.Κατοχος πλεον και γω απο σημερα το απόγευμα.Μέχρι στιγμής όλα καλά και οι πρώτες εντυπώσεις άριστες.Αν και φοβόμουνα την αλλαγή τελικά το ξεπέρασα με το που το επιασα στα χέρια μου.

 

Κι εγώ ακριβώς το ίδιο και το βρίσκω εξαιρετικό!

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, στην έκδοση λογισμικού το δικό μου γράφει: D80210b-SEA-XX

Σημαίνει κάτι αυτό;

 

Χμμ.. το βρήκα. Είναι η έκδοση της SingTel της εταιρείας τηλεφωνίας της Σιγκαπούρης!

Edited by Polter
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, στην έκδοση λογισμικού το δικό μου γράφει: D80210b-SEA-XX

Σημαίνει κάτι αυτό;

 

Χμμ.. το βρήκα. Είναι η έκδοση της SingTel της εταιρείας τηλεφωνίας της Σιγκαπούρης!

 

SEA = South East Asia

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...