Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βάλε λοιπόν το gps test και πήγαινε βόλτα με το αυτοκίνητο. Άν χάνει τους δορυφόρους που λές ότι κλειδώνει σε βαθμό να χάνεται το σήμα, τότε ναί έχεις πρόβλημα hardware. Στην παρούσα φάση και εφόσον λές οτι κλειδώνει κανονικά και γρήγορα παίζει να έχεις πρόβλημα software και δεν εννοώ την rom...

 

Το GPS Test δε το έχω δοκιμάσει στο δρόμο, μόνο από το μπαλκόνι του σπιτιού μου, όπως και τα υπόλοιπα προγράμματα πλοήγησης και έπαιξαν κανονικά όλα. Αλλά στο δρόμο ήταν που μου τα χάλαγαν. Τέσπα, θα δοκιμάσω και το GPS Test στο δρόμο και θα αναφέρω πάλι αύριο.

 

Τότε δεν νομίζω να είναι το παρμπρίζ το πρόβλημα...μήπως έχεις polarised γυαλιά να δεις αν το παρμπρίζ κάνει πολύχρωμα σχέδια ? (χαρακτηριστικό των γαλλικών, γι'αυτό ρώτησα) Ή μήπως έχει ένα "διάτρητο" σχέδιο το τζάμι στο χώρο γύρω από τον καθρέπτη ?

 

Η διαφορά στη χρήση κινητού και GPS στο σημείο αυτό (που είναι "ελεύθερο") με το υπόλοιπο τζάμι σε γαλλικά είναι μέρα με τη νύχτα (π.χ. η συσκευή e-pass δεν δουλεύει καν σε γαλλικά αν δεν το βάλεις ΑΚΡΙΒΩΣ εκεί)

Ναι το γνωρίζω για τα γαλλικά, ούτε σε εμένα δούλευε το e-pass στη γαλλίδα μου. Αλλά στο κορεάτη δεν είχα ποτέ πρόβλημα, ούτε με το GPS ούτε με το epass.

 

Εγώ ένα ξέρω για το GPS,έξω ρίχνει καρεκλοποδαρα και εγώ μέσα στο δωμάτιο με τα πάντα κλειστά,από 19 λοκαρω τους 15.

Παρομοίως, αλλά τι να το κάνω αν στο δρόμο κάθε 2 λεπτά τους χάνει; (για το δικό μου λέω, απλά ότι κλειδώνει πολλούς δεν είναι και το απόλυτο κριτήριο ότι δουλεύει σωστά)

Edited by daospi
He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μια ερωτηση μονο, τωρα που εβαλες την official europe open το κινητο υποστηριζει update over the air???

 

Εννοειται !!! αφου ειναι stock !!! μην το φοβασαι !!! !!!

 

http://s8.postimg.org/uhk7w9etd/Screenshot_2013_11_11_21_16_40.jpg

 

http://s8.postimg.org/dtnnwndq9/Screenshot_2013_11_11_21_17_26_1.jpg

 

Βλεπεις ?

Link to comment
Share on other sites

εσείς που θέλετε το 32GB δεν μου δίνετε εμένα το 16άρι που μου φτάνουν?
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Το GPS Test δε το έχω δοκιμάσει στο δρόμο, μόνο από το μπαλκόνι του σπιτιού μου, όπως και τα υπόλοιπα προγράμματα πλοήγησης και έπαιξαν κανονικά όλα. Αλλά στο δρόμο ήταν που μου τα χάλαγαν. Τέσπα, θα δοκιμάσω και το GPS Test στο δρόμο και θα αναφέρω πάλι αύριο.

Ναί δοκίμασε το έτσι και πες μας. Εννοείται ότι κατά την κίνηση θα βλέπεις αυξομειώσεις και στον αριθμό και στην ένταση του σήματος. Θα μιλάμε για προβληματική κατάσταση εάν μένεις με λιγότερους απο 4 και με μηδαμινό σήμα.

 

Απλά για την ιστορία να πώ ότι και το δικό μου κλειδώνει μέσα στο σπίτι, ok είμαι τέρμα πάνω.

 

ΑΛΛΑ: Επειδή η χρήση του gps για μένα είναι πρώτιστος παράγοντας μιας και το χρησιμοποιώ στην δουλειά μου(μεταφορές) μια βδομάδα πρίν καταλήξω στην επιλογή του G2 και εφόσον όλα τα άλλα ήταν όπως τα ήθελα στο κινητό, πήγα στο Πλαίσιο της Γλυφάδας για την ''τυπική'' επίσκεψη που κάνω κατά καιρούς για να βλέπω απο κοντά τα καινούρια μοντέλα. Τα κινητά είναι στο ισόγειο και απο πάνω υπάρχει κτίριο. Όταν άνοιξα το G2 είχε στίγμα κανονικά και με ακρίβεια. Το One που ήταν ακριβώς δίπλα άργησε να εμφανίσει τον χάρτη και το στίγμα φάνηκε αργότερα.

 

Δηλαδή δέν έχει ελλειπές hardware στο θέμα δέκτη, κάτι άλλο γίνεται. Είναι πιο σπάνια περίπτωση να είναι ας πούμε ελλατωματικός δέκτης. Αλλά ok, τα πάντα μπορεί να συμβούν...

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται !!! αφου ειναι stock !!! μην το φοβασαι !!! !!!

 

http://s8.postimg.org/uhk7w9etd/Screenshot_2013_11_11_21_16_40.jpg

 

http://s8.postimg.org/dtnnwndq9/Screenshot_2013_11_11_21_17_26_1.jpg

 

Βλεπεις ?

Ελληνικά έχει η ROM Europe Open έ; Γιατί βλέπω ότι το έχεις στα Αγγλικά.

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικά έχει η ROM Europe Open έ; Γιατί βλέπω ότι το έχεις στα Αγγλικά.

 

Αγγλικα δουλευω σε ολα ( απο HTC Desire εποχη) γιατι ετσι εχω συνηθισει !! Ολες οι rom εχουν ελληνικα...μην το φοβασαι :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αγγλικα δουλευω σε ολα ( απο HTC Desire εποχη) γιατι ετσι εχω συνηθισει !! Ολες οι rom εχουν ελληνικα...μην το φοβασαι :lol:

 

& η ROM από Hong Kong έχει; είσαι σίγουρος ;

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

& η ROM από Hong Kong έχει; είσαι σίγουρος ;

 

Ολες ! απο οτι γνωριζω ναι !

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ειχα παρει branded vodafone...ειναι πανευκολο...ναι korean και english γλωσσα...προσοχη...μπαινετε στο download mode οχι οπως λεει ο τυπος volume keys up and down πατημενα ταυτοχρονα και μετα το usb καλωδιο αλλα πατημενο μονο το volume up πληκτρο και μετα συνδεεται το usb ...φυσικα η συσκευη κλειστη οκ?:D

Παιδια εχω το 32 αρι το λευκο εδω και δυο μερες και ειναι φοβερο αν και δεν βρηκα ακομη πολυ χρονο για να ασχοληθω! :rolleyes: Απλα το κινητο φοραει την RΟΜ του Χονγκ Κονγκ και θελω να περασω την Ευρωπαικη.. φιλε μου Djdeltavita δεν καταλαβα τελικα πως μπαινουμε σε download mode; Και μετα τι; Ερχομαι απο Samsung και ηταν λιγο διαφορετικα εκει. . Συγγνωμη παιδια για το off topic:(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά..Να ρωτήσω κάτι..Στις τροποποιήσεις για το LG G2 στο θέμα για την αύξηση του ήχου στο ηχείο του κινητού, πατάω το link να κατεβεί το αρχείο αλλα λέει δεν υπάρχει...Επίσης, υπάρχει κάποια εφαρμογή για multiwindow όπως στα Samsung? Κάτι είχα δει που ήθελε root όμως..Το έχει κανείς υπόψην? Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το 32 αρι το λευκο εδω και δυο μερες και ειναι φοβερο αν και δεν βρηκα ακομη πολυ χρονο για να ασχοληθω! :rolleyes: Απλα το κινητο φοραει την RΟΜ του Χονγκ Κονγκ και θελω να περασω την Ευρωπαικη.. φιλε μου Djdeltavita δεν καταλαβα τελικα πως μπαινουμε σε download mode; Και μετα τι; Ερχομαι απο Samsung και ηταν λιγο διαφορετικα εκει. . Συγγνωμη παιδια για το off topic:(

 

Κλεισε το κινητο σου...

μετα πατα ταυτοχρονα το on/off κουμπι και το κουμπι της εντασης επανω και πατημενα αυτα τα δυο βαλε το usb στο G2 ...στην οθονη θα δεις το download mode ;)

Μετα οτι λεει ο τυπος στο xda κατα γραμμα !

Edited by Djdeltavita
Link to comment
Share on other sites

Κλεισε το κινητο σου...

μετα πατα ταυτοχρονα το on/off κουμπι και το κουμπι της εντασης επανω και πατημενα αυτα τα δυο βαλε το usb στο G2 ...στην οθονη θα δεις το download mode ;)

Ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση! Σκεφτομαι να περασω αρχικα την ευρωπαικη ROM και μετα να το ρουταρω, και μετα να κατσω και να το σεταρω οπως θελω :p

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.com/itm/Nillkin-Fruit-Series-Slim-PC-Flip-PU-Leather-Cover-Case-Skin-for-LG-G2-D802-/121194594697

 

Αυτη του φοραω και εγώ

Ηρθε γρήγορα, 8-10 ημερες, πιανει καλα το κινητο και βολεύει το παραθυρακι, θα προτιμουσα πιο ματ πισω μερος.

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.com/itm/Nillkin-Fruit-Series-Slim-PC-Flip-PU-Leather-Cover-Case-Skin-for-LG-G2-D802-/121194594697

 

Αυτη του φοραω και εγώ

Ηρθε γρήγορα, 8-10 ημερες, πιανει καλα το κινητο και βολεύει το παραθυρακι, θα προτιμουσα πιο ματ πισω μερος.

 

δουλεύει κανονικά το παράθυρο ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά..Να ρωτήσω κάτι..Στις τροποποιήσεις για το LG G2 στο θέμα για την αύξηση του ήχου στο ηχείο του κινητού, πατάω το link να κατεβεί το αρχείο αλλα λέει δεν υπάρχει...Επίσης, υπάρχει κάποια εφαρμογή για multiwindow όπως στα Samsung? Κάτι είχα δει που ήθελε root όμως..Το έχει κανείς υπόψην? Ευχαριστώ!

Καλημέρα.Θα φτιάξω το link με το mod σε λίγο...

 

edit: Done...Μπορείς να το κατεβάσεις.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Κλεισε το κινητο σου...

μετα πατα ταυτοχρονα το on/off κουμπι και το κουμπι της εντασης επανω και πατημενα αυτα τα δυο βαλε το usb στο G2 ...στην οθονη θα δεις το download mode ;)

Μετα οτι λεει ο τυπος στο xda κατα γραμμα !

 

Νομιζω οτι πατωντας και κρατωντας το volume up και συνδεοντας το κινητο με usb στο pc μπαινει σε download mode.Χωρις να πατας το power button

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς από όσους αγόρασαν από τον Κινέζο στο ebay τι προβλέπεται για εγγύηση; Αν κάτι χαλάσει πρέπει να το στείλεις εκεί, ή καλύπτει και η LG εδώ;
Iphone 7 plus 32GB
Link to comment
Share on other sites

Ξερεις κανεις παιδια αν εχει καμμια διαφορα η ROM του Χονγκ Κονγκ με την Ευρωπαικη; Το G2 μου σκεφτομαι να το ρουταρω επομενως προφανως δεν τιθεται θεμα αναβαθμισεων τουλαχιστον μεσω ΟΤΑ αρα υπαρχει αλλος λογος να βαλω την Ευρωπαικη ROM πριν το ρουταρω;
Link to comment
Share on other sites

Ξερεις κανεις παιδια αν εχει καμμια διαφορα η ROM του Χονγκ Κονγκ με την Ευρωπαικη; Το G2 μου σκεφτομαι να το ρουταρω επομενως προφανως δεν τιθεται θεμα αναβαθμισεων τουλαχιστον μεσω ΟΤΑ αρα υπαρχει αλλος λογος να βαλω την Ευρωπαικη ROM πριν το ρουταρω;

 

Καλημερα νομιζω οτι εαν ειναι απλα και μονο να το ρουταρεις χωρις να βαλεις custom rom εγω στη θεση σου θα εβαζα την ευρωπαικη απο οτι διαβασα χωρις να ειμαι σιγουρος στην ασιατικη ρομ δεν δουλευει το lte

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

δουλεύει κανονικά το παράθυρο ;

 

Κανονικότατα, και στην αναμονή και στις κλήσεις ;)

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση? Δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί... Πως περνάμε την ευρωπαϊκή Ρομ? Από που την κατεβάζουμε και πως την περνάμε?
Link to comment
Share on other sites

τσεκαρε στις τροποποιήσεις για το g2, πρώτη σελίδα

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά, όπως αναφέρθηκε και προηγουμένως παρέλαβα σήμερα. Χρειάστηκαν 19 ημέρες. (Παραγγελία 24/10, παραλαβή 12/11). Το πακέτο ήρθε μέσα σε νάυλον φάκελο, έτσι ώστε να μην είναι εύκολα διακριτό το σχήμα του κουτιού και στα συνοδευτικά του έγγραφα έξω από το φάκελλο, έγραφε μια άσχετη εταιρεία με ψευδή προφανώς στοιχεία, όπου ανέφερε (υπεύθυνα) πως στο πακέτο περιλαμβάνεται ένα "PHONE GIFT" αξίας 26,99$ το οποίο αποτελεί "SAMPLE OF NO COMMERCIAL VALUE" και από κάτω υπεύθυνη δήλωση του αποστολέα πως τα αναφερόμενα παραπάνω είναι αληθή!:blink:

Τέλος αναγράφεται στο κάτω μέρος ημερομηνία και ώρα: 29/10/2013 09:44:51, ημερομηνία που μου έστειλε και το tracking number.

 

Μέσα στο φάκελο είναι τυλιγμένο σαν σαλάμι το κινητό μαζί με έναν αντάπτορα για αγγλική πρίζα! (οπότε υποθέτω ότι θα περιέχεται φορτιστής για την Αγγλία.

Το κινητό είναι σφραγισμένο και γράφει και στα ελληνικά ότι προορίζεται για χρήση σε όλες τις ευρωπαϊκές χώρες.

Να σημειώσω εδώ πως δεν είχα την παραμικρή επικοινωνία με τον πωλητή. Από μόνος του φρόντισε να μου στείλει με αυτόν τον τρόπο το πακέτο. Σας παραθέτω μερικές φωτογραφίες και πάω για να ανοίξω τη συσκευασία.

 

Μόλις την άνοιξα. Όλα καλά. Τελικά έχει ευρωπαϊκό φορτιστή, οπότε ο αντάπτορας είναι περιττός. Επίσης να προσθέσω πως απόδειξη ΔΕΝ υπάρχει πουθενά.

Edited by Polter
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...