Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ η LG έδωσε βιαστικά την έκδοση 6 για το G4 και τώρα την παγώνει, δήθεν για "τεχνικούς λόγους"!

Είναι πολύ νωρίς ακόμη! Μέχρι να βγει μια σταθερή, χωρίς bug's android M, το G2 θα κοντεύει να γίνει 3 χρόνων!

Καλύτερα να έδιναν την 5.1 παρά την 6!

Πόσες πιθανότητες υπάρχουν να βγει μια σταθερή 6αρα και να δουλεύει σωστά στο G2; Εγώ πιστεύω πολύ λίγες!

Πήραμε την kit kat, γκρινιάζαμε για την μπαταρία. Με τον καιρό τη χωνέψαμε και μας άρεσε. Πήραμε τη lollipop, γκρινιάζουμε για τις θερμοκρασίες. Οι μισοί σκέφτονται το downgrade πάλι σε kit kat, ενώ την περιμέναμε πως και πως!

Εμένα προσωπικά πολύ λίγο με νοιάζει αν πάρουμε την 6!!

Αν δείτε τι γίνεται π.χ. στην apple που καμαρώνουν ότι παίρνουν αναβαθμίσεις για πολυ καιρό και στο τέλος οι περισσότεροι διαμαρτύρονται ότι το iphone τους δούλευε πολύ καλύτερα με την αρχική έκδοση iOS που βγήκε!

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γιατί ρε παιδιά τι ταμαχι είναι αυτό με τις αναβαθμίσεις αφού στην κιτκατ δουλεύει αψεγάδιαστα και κάνει τα παντα:)
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν βγάλει μια καλή σταθερή 5.1 αν όχι 6.0 το κινητό θα είναι τοπ.Σε όλα. Ακόμη το σκέφτομαι που το έχω αποχωριστεί.... :worry:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ρε παιδιά τι ταμαχι είναι αυτό με τις αναβαθμίσεις αφού στην κιτκατ δουλεύει αψεγάδιαστα και κάνει τα παντα:)

 

Ακριβώς. Κιτ Κατ :respect:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα ούτε το nexus 7 2013 δεν έχει πάρει το android 6, τι συζητάμε για το G2.. πολύ χλωμό το βλέπω.

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα ούτε το nexus 7 2013 δεν έχει πάρει το android 6, τι συζητάμε για το G2.. πολύ χλωμό το βλέπω.

 

Δεν είναι λογική αυτή όμως. Υπάρχει το G4 ή τα Xperia Z που θα πάρουν πιο νωρίς από το tablet σου.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Βασικά φίλε μου, αν κρίνω από την εμπειρία μου από το Optimus 2x και το G Pad 8.3, όχι απλά δεν περιμένω άλλη αναβάθμιση στο G2, γελάω κιόλας με τη σκέψη! Εδώ δεν θα δώσουν 5.1.1, περιμένουμε 6; Δυστυχώς η πολιτική τους είναι τραγική... Πολλές φορές δεν παίζουν καν ρόλο τα χαρακτηριστικά της συσκευής για το αν θα πάρει αναβάθμιση (και από τις 2 πλευρές, δηλ είτε δίνει αναβάθμιση σε συσκευή που δεν μπορεί να σηκώσει το λογισμικό, είτε ενώ μπορεί να το σηκώσει άνετα, επιλέγει να μην την δώσει για να προωθήσει νεότερες συσκευές - που έχουν χαμηλότερα specs) Αν ήμουν υπεύθυνος σε μια τέτοια κατάσταση, θα απέλυα τους developers επι τόπου.

Φυσικά δεν υπογράφει πουθενά ότι θα δώσει update όταν αγοράζεις τη συσκευή, απλά νομίζω υποτίθεται ότι κάθε συσκευή για 2 χρόνια θα υποστηριχθεί με αναβαθμίσεις. Προφανώς ανγκαζόμαστε και επιλέγουμε μετά custom ROMs. Αλλά τι γίνεται με αυτούς που είτε δεν ξέρουν, είτε δεν θέλουν για λόγους εγγύησης κλπ να φλασάρουν μη επίσημες εκδόσεις;

Δεν τέθηκε ποτέ το θέμα εάν το υλικό σηκώνει την αναβάθμιση. Πλέον και τα κινητά (όπως πριν λίγα χρόνια και οι υπολογιστές) έφτασαν σε ένα επίπεδα απόδοσης που τρέχουν σχεδόν ότι τους ζητήσεις.

Μην ξεχνάμε όμως ότι οι περισσότερες εταιρείες βγάζουν χρήματα πουλώντας συνέχεια νέες συσκευές, ακόμη κι αν οι προηγούμενες δεν είναι παρωχημένες. Το ίδιο έχει γίνει με τις περισσότερες ηλεκτρονικές συσκευές, ακόμα και αυτές που παραδοσιακά έχουν μεγαλύτερο χρόνο ζωής. Μπορεί να μη μας αρέσει, αλλά δεν έχει να κάνει με τη διάθεση των developers να βγάλουν ενημέρωση, ή την ικανότητα της εταιρείας να την παρέχει. Απλά προτιμούν να αφιερώνουν τους πόρους τους για την ανάπτυξη νέων, αντί την υποστήριξη των παλιών.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι λογική αυτή όμως. Υπάρχει το G4 ή τα Xperia Z που θα πάρουν πιο νωρίς από το tablet σου.

 

Το αναφέρω απο την άποψη ότι η ίδια η Google είπε οτι το nexus 7 2013 θα πάρει το android 6 (εχει βγεί απλά το OTA θα αργήσει) το G4 και τα Ζ έχουν αναφερθεί επίσημά ότι θα πάρουν το android 6 και παρόλα αυτά δεν έχει ξεκινήσει σε κανένα η αναβάθμιση... Οπότε δεν υπάρχει νόημα να συζητάμε για αναβάθμιση στο G2 όπου η ίδια η lg στην λίστα με τα κινητά όπου θα πάρουν το 6 δεν το αναφέρει..

Τώρα αν θα γίνει αυτό κάποτε που μακάρι να γίνει γιατί είμαι και εγώ κάτοχος, αυτό θα γίνει κατα το καλοκαίρι του 2016...

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν δίνω δεκάρα. Μια χαρά είμαι με την kit kat. Δεν πάω με την λογική τελευταία έκδοση = ότι καλύτερο γιατί δεν ισχύει.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Γενικα αν εχεις περασει απο Arvato ολα τα αλλα σερβις σου φαινονται υπεροχα :lol::lol:

 

Ενα μπαχαλο η LG τελικα. Μου ειπαν να το παω arvato αφου δεν ειναι ελληνικης προελευσης αλλα ευρωπαικης!

Θα παω Procordia κανονικα και θεος βοηθος! :mad: Α ρε Νοκια.. ποτε δε χρειαστηκε εγγυηση... :cry:

Link to comment
Share on other sites

Eγω φιλοι μου μαλλον εχω καλα νεα μπορω να πω...

 

Με πηρε η LG και μου ειπε πως εχει δοθει εντολη αντικαταστασης της συσκευης και επειδη πλεον G2 , τουλαχιστον απο εκει που αγοραστηκε , δεν υπαρχουν μαλλον θα επιλεξω επιστροφη χρηματων (340€).

 

Θα ελεγα οτι με ψηνει το G3 , μεχρι που ειδα οτι το flex 2 παιζει στις αγγελιες και στα 250 !!

Ειμαι σε ψιλοπανικο...Αστειο ειναι οτι το 16 το G2 εχει 270 και το 32αρι μονο ενα ταληρο παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

Eγω φιλοι μου μαλλον εχω καλα νεα μπορω να πω...

 

Με πηρε η LG και μου ειπε πως εχει δοθει εντολη αντικαταστασης της συσκευης και επειδη πλεον G2 , τουλαχιστον απο εκει που αγοραστηκε , δεν υπαρχουν μαλλον θα επιλεξω επιστροφη χρηματων (340€).

 

Θα ελεγα οτι με ψηνει το G3 , μεχρι που ειδα οτι το flex 2 παιζει στις αγγελιες και στα 250 !!

Ειμαι σε ψιλοπανικο...Αστειο ειναι οτι το 16 το G2 εχει 270 και το 32αρι μονο ενα ταληρο παραπανω.

 

Για μένα πήγαινε σε G4, καινούργιο είναι στα 390.

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες μέρες είχα αναφέρει ότι είχα πρόβλημα στο GPS... Κατ'αρχάς να ευχαριστήσω όλα τα μέλη για το ενδιαφέρον που έδειξαν και πρότειναν τρόπους επίλυσης, κατά δεύτερον να ευχαριστήσω τις LG/Procordia που έκαναν αλλαγή πλακέτας εντός εγγύησης, η οποία όπως με ενημέρωσαν για τις ελληνικές συσκευές είναι (αν δεν υπάρχει απόδειξη αγοράς) 25 μήνες από την ημερομηνία κατασκευής βάση του S/N.
Link to comment
Share on other sites

Γεια και από έμενα ! Έχω στείλει το κινητό μου για αλλαγή οθόνης από της 16 του μήνα και τίποτα ακόμα και στο site τους μου γράφει Waiting Spare Part δηλαδή άμα δεν φέρουν ανταλλακτικό θα μου το κρατάνε εκεί και μήνα? Καθυστέρησε σε κανέναν άλλο τόσο πολύ ?

Εμένα το δικό μου Δευτέρα το πηρανε Παρασκευή απόγευμα το είχα σε άσπρο χρώμα..πριν μια βδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια προς ενημερωση ολων το απογευμα μιλησα με τα κεντρικα της LG τους ειπα οτι εδω και ενα μηνα δεν υπαρχουν μαυρες οθονες για το g2 στην procordia κλπ και η απαντηση ειναι οτι το γνωριζουν οτι υπαρχει ελλειψη και σε αλλα ανταλλακτικα και οτι θα πρεπει να κανουμε υπομονη εως αγνωστον...!!! Καλα κρασια !!! :wacko:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια προς ενημερωση ολων το απογευμα μιλησα με τα κεντρικα της LG τους ειπα οτι εδω και ενα μηνα δεν υπαρχουν μαυρες οθονες για το g2 στην procordia κλπ και η απαντηση ειναι οτι το γνωριζουν οτι υπαρχει ελλειψη και σε αλλα ανταλλακτικα και οτι θα πρεπει να κανουμε υπομονη εως αγνωστον...!!! Καλα κρασια !!! :wacko:

 

Μήπως επειδή εμένα ήταν ελληνικό έδωσαν εντολή αντικατάστασης ;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως επειδή εμένα ήταν ελληνικό έδωσαν εντολή αντικατάστασης ;

 

Μάλλον γι'αυτό δεν εξηγείται αλλιώς...σου λέει το ελληνικό έχει ένα συν...έχει μια λογική...εσένα αν θυμάμαι καλά είχε πρόβλημα η πλακέτα σωστά?? Άσχετο κιόλας πάντως η εμπειρία μου απο την μετάβαση από g2 σε g4 άξιζε τον κόπο!! Γι'αυτό σκέψου ποιο θα ζητήσεις...

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Κιτρινιλα είχε βγάλει στην πάνω γωνία της οθόνης και μάλλον επειδή είναι μαύρο έγινε έτσι.Το θέμα μου είναι το εξης. Λεφτά εξτρα να διάθεσω δεν υπάρχουν , με δανεικά ζω και οι λογαριασμοί φουσκώνουν...έτσι σκέφτομαι το εξης .Ή θα πάρω τα 340 που είχε δώσει ο πρώτος αγοραστής και θα πάρω 2 g2 για εμένα και τη γυναίκα μου ή αν έχουν αυτοί g4 και θέλουν να το πάρω από εκεί ,θα κάνουν 20% έκπτωση .Θα επιλέξουν σε χασουρα 340

ή σε χασουρα 60€ .Άλλο που σκέφτομαι είναι να πάρω 32αρι g3 και ένα g2 ακόμα να δοκιμασω και το 3αρι και αν δε με βολεψει να το δώσω στη σύζυγό...

Link to comment
Share on other sites

Εχω 14 ωρες λειτουργιας και απομενουν 2 ακομα με 4 ωρες και 12 λεπτα οθονη ανοιχτη ειναι ενταξει η θελω μπαταρια τι λετε ρε παιδια;
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Εχω 14 ωρες λειτουργιας και απομενουν 2 ακομα με 4 ωρες και 12 λεπτα οθονη ανοιχτη ειναι ενταξει η θελω μπαταρια τι λετε ρε παιδια;

Λίγο δύσκολο να μπορέσουμε να σου πούμε τη γνώμη μας χωρίς να ξέρουμε περισσότερα στοιχεία!!

Φωτεινότητα, χρήση γενικότερα, data ή wifi; κλήσεις;

Link to comment
Share on other sites

Φωτεινοτητα στο αυτοματο και ολες οι ωρες σερφαρισμα wi fi kαι δεδομενα μονιμα ανοιχτα
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω παιδες στην αρχη που το βαλα το sygic ειχε φωνητικες οδηγιες τωρα δεν εχει, πρεπει να αγορασω κατι? εσας σας βολευουν οι φωνητικες εντολες?
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω παιδες στην αρχη που το βαλα το sygic ειχε φωνητικες οδηγιες τωρα δεν εχει, πρεπει να αγορασω κατι? εσας σας βολευουν οι φωνητικες εντολες?

Το sygic Έχει δοκιμαστική περίοδο χρήσης με φωνή και μετά δουλεύει μεν, χωρίς φωνή δε, Εκτός αν το αγοράσεις.

Link to comment
Share on other sites

Κιτρινιλα είχε βγάλει στην πάνω γωνία της οθόνης και μάλλον επειδή είναι μαύρο έγινε έτσι.Το θέμα μου είναι το εξης. Λεφτά εξτρα να διάθεσω δεν υπάρχουν , με δανεικά ζω και οι λογαριασμοί φουσκώνουν...έτσι σκέφτομαι το εξης .Ή θα πάρω τα 340 που είχε δώσει ο πρώτος αγοραστής και θα πάρω 2 g2 για εμένα και τη γυναίκα μου ή αν έχουν αυτοί g4 και θέλουν να το πάρω από εκεί ,θα κάνουν 20% έκπτωση .Θα επιλέξουν σε χασουρα 340

ή σε χασουρα 60€ .Άλλο που σκέφτομαι είναι να πάρω 32αρι g3 και ένα g2 ακόμα να δοκιμασω και το 3αρι και αν δε με βολεψει να το δώσω στη σύζυγό...

 

Ωραια μια χαρα. Για μισο για να καταλαβω. Εσενα το μονο προβλμα που ειχε το κινητο σου το μαυρο το ελληνικο g2 ηταν μονο η κιτρινιλα στην οθονη η ειχε προβλημα και η πλακετα και ετσι βαση αυτον τον 2 προβληματων σου εκαναν την αντικατασταση ?? Γιατι και μενα το δικο μου g2 ( το οποιο το εχω δωσει στην πεθερα) ειναι ελληνικο μαυρο με κιτρινιλα πανω αριστερα και εδω και ενα μηνα λενε περιμενε κλπ... Εσενα πως στον εκαναν αντικατασταση??

Ποιες ενεργειες εκανες για να το πετυχεις αυτο ??? ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...