Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να μην το σκέφτεσαι καθόλου. Το έχω κάνει εγώ και αρκετοί ακόμα. Ανάσανε η συσκευή. Και σε θερμοκρασίες και σε απόδοση. Η 5 ήταν πισωγύρισμα όχι μόνο για την LG αλλά για τις περισσότερες εταιρείες.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θέλω απάντηση για όποιον έχει αλλάξει μπαταρία στην procordia. Όταν πήρε το κινητό είδε διαφορά στη μπαταρία;;; υπήρχε κανένα σημάδι περιμετρικά που να δείχνει ότι έχει ανοιχτεί η συσκευή; δηλαδή να μην έκαναν καλή δουλειά
Link to comment
Share on other sites

2 φορές έχει πάει για οθόνη, την δέυτερη μου άλλαξαν και μπαταρία. η μπαταρία κρατάει περίπου 20% παραπάνω με ίδια ρομ κ kernel.

σημαδάκι δεν έχει κανένα.

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Ξέρουμε πόσο ακριβώς κοστίζει η αλλαγή μπαταρίας; και φαντάζομαι με το 1 hour service περιμένεις και το παίρνεις επιτόπου;
Link to comment
Share on other sites

Koίτα λίγο πιό πίσω , έχουν γραφτεί όλα...

 

Μα καλά , κανείς δεν διαβάζει τα προηγούμενα?:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Να μην το σκέφτεσαι καθόλου. Το έχω κάνει εγώ και αρκετοί ακόμα. Ανάσανε η συσκευή. Και σε θερμοκρασίες και σε απόδοση. Η 5 ήταν πισωγύρισμα όχι μόνο για την LG αλλά για τις περισσότερες εταιρείες.

 

Την πέρασα ήδη! Βοήθησες αρκετά. Ευχαριστώ

Μήπως γνωρίζεις αν υπάρχει κάποιος εύκολος τρόπος να περάσω τα home buttons της Loli στην Kit Kat?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους... Ελπίζω να μπορέσετε να μου δώσετε τα φώτα σας σχετικά με μια τραγική κατάσταση που ζω με την LG.

 

Έχω κινητό του Φεβ. 2014 παρτίδα 401, ούτε πολύ παλιό ούτε πολύ καινούργιο.

  • Χάλασε το GPS.
  • Καθώς είναι εντός εγγύησης το παραλαμβάνει courier της ΕΛΤΑ Courier
  • Επικρατεί μια εβδομάδα χάους και ταλαιπωρίας με τα ELTA Courier οπου ακολουθεί ονομαστική αναφορά εκ μέρους της LG! και εμένα
  • Το κινητό επιστρέφει από το σέρβις ΧΑΛΑΣΜΕΝΟ όπως ήταν με την δικαιολογία οτι δε βρέθηκε βλάβη και ότι είναι θέμα software το οποίο επίλυσαν με factory reset!

 

To κινητό έχει φάει 3 factory reset και προκοπή δε βλέπει. Μπορείτε να με συμβουλεύσετε επί του θέματος;

 

 

Σκέφτομαι είτε a)αφου επικοινωνησω με την LG να ζητησω ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ courier και να ξεκαθαρισω οτι δε προκειται να το λαβω πισω αν δε γινει η απαραιτητη επιδιορθωση

b)ειτε υστερα απο τηλεφωνικη συννενοηση με την LG να παω ο ιδιος στην procordia και να αναφερω τα ιδια αυτοπροσωπως

 

:angry: ΤΡΑΓΙΚΟΙ!!

Link to comment
Share on other sites

Θα πρότεινα να πας ο ίδιος. Τσάμπα μπλέκεις με courier.

 

Πολύ πιθανόν να γίνει έτσι λόγω αμεσότητας..Είχες καθόλου εμπειρίες με το service της LG?

Link to comment
Share on other sites

Πολύ πιθανόν να γίνει έτσι λόγω αμεσότητας..Είχες καθόλου εμπειρίες με το service της LG?

 

Εγω που ειχα ειναι η αληθεια οτι εμεινα αρκετα ευχαριστημενος, μαλιστα τη δευτερη φορα η επισκευη εγινε σε 1-2 μερες. Αν εισαι Αθηνα δεν αξιζει για κανενα απολυτως λογο να μη το πας ο ιδιος, αντε μονο το παρκινγκ, το πολυ πολυ κλεινεις τη δεξια λωριδα της Μεσογειων :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγω που ειχα ειναι η αληθεια οτι εμεινα αρκετα ευχαριστημενος, μαλιστα τη δευτερη φορα η επισκευη εγινε σε 1-2 μερες. Αν εισαι Αθηνα δεν αξιζει για κανενα απολυτως λογο να μη το πας ο ιδιος, αντε μονο το παρκινγκ, το πολυ πολυ κλεινεις τη δεξια λωριδα της Μεσογειων :lol:

 

Λυπάμαι που ενώ είναι γνωστοί για τόσο καλό σέρβις χρειάζεται τόσο τρέξιμο και τόση ταλαιπωρία.

Βλέπουν ότι ντάξει μωρέ..πιάνει εδώ που είμαι ή κλειδώνει για 30 δευτερόλεπτα και λένε δουλεύει. Δε ξέρω πως να τους αποδείξω ότι αυτό ΔΕΝ είναι ο σωστός τρόπος λειτουργίας του τηλεφώνου...

Link to comment
Share on other sites

Καθιστε στην κιτκατ ειναι κομενη και ραμενη για το τζι2 η λολιποπ εχει πολλα θεματα και σιγα τα εικονιδια της και την λειτουργια λειψη ειναι.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου , μηνες τωρα εχω καταληξει και δεν κουνιεμαι .Conqueror 3.1 + dorimax με την προσθηκη splitview και ειναι κομπλε σε ολα.Δοκιμαστηκε ολο το καλοκαιρι σε φορτιση και παιχνιδι και δε μασησε ουτε τοτε.Απο τοτε δεν αλλαξα για πανω απο 3 μερες :p

 

Eπειδη το διαβασα πιο πισω...Ειδα στο site της provordia οτι το κινητο μου ειναι σε Invoiced κατασταση αρα να υποθεσω να επιστραφει συντομα ;

Μαλλον για Τριτη το βλεπω.

Edited by Leolipop
Link to comment
Share on other sites

Φίλε ηρέμησε θα πρέπει αναγκαστικά να το πας πάλι και να ενημερώσεις ότι το θέμα εξακολουθεί και χωρίς ρεσετ. Να ξέρεις ότι το σέρβις της λτζ θεωρείται αρκετά αξιόλογο σε αντίθεση με αρκετά άλλα που είναι...
Link to comment
Share on other sites

Εάν κάνουμε downgrade το κινητό σε Kit Kat και μας δώσει αναβάθμιση σε 6 θα την περάσει κανονικά η θα πρέπει να την φλασαρουμε εμείς;;
Link to comment
Share on other sites

Εάν κάνουμε downgrade το κινητό σε Kit Kat και μας δώσει αναβάθμιση σε 6 θα την περάσει κανονικά η θα πρέπει να την φλασαρουμε εμείς;;

 

Υποθέτω πως πρέπει να γίνει διαδοχικά.Τουλάχιστον έτσι συμβαίνει στο ταμπλετ μου.

Link to comment
Share on other sites

Εάν κάνουμε downgrade το κινητό σε Kit Kat και μας δώσει αναβάθμιση σε 6 θα την περάσει κανονικά η θα πρέπει να την φλασαρουμε εμείς;;

 

Περίμενε πρώτα να την δώσουν......!!!!;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Εάν κάνουμε downgrade το κινητό σε Kit Kat και μας δώσει αναβάθμιση σε 6 θα την περάσει κανονικά η θα πρέπει να την φλασαρουμε εμείς;;

 

Στο android διαδοχικά πρέπει να τις περάσεις όλες. Έτσι θυμάμαι από το Htc one κιόλας

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βλέπω πολλοί κάνετε downgrade σε KitKat... Επειδή σκέφτομαι να το αγοράσω το κινητό αν πέσει κι άλλο η τιμή, σερνεται με lollipop? να προτιμήσω G4 s (G4 beat) αντί γι αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βλέπω πολλοί κάνετε downgrade σε KitKat... Επειδή σκέφτομαι να το αγοράσω το κινητό αν πέσει κι άλλο η τιμή, σερνεται με lollipop? να προτιμήσω G4 s (G4 beat) αντί γι αυτό;

G4C αντί για G2;; έγκλημα φίλε μου... Το κινητό πάει σφαίρα με ότι και να βάλεις επάνω. Γούστα είναι όμως αυτά

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βλέπω πολλοί κάνετε downgrade σε KitKat... Επειδή σκέφτομαι να το αγοράσω το κινητό αν πέσει κι άλλο η τιμή, σερνεται με lollipop? να προτιμήσω G4 s (G4 beat) αντί γι αυτό;

 

Με lollipop καλά δουλεύει αλλά με kit kat ακόμα καλύτερα.

Το G2 δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από το G4 εκτός από την κάμερα. Όχι όμως να το συγκρίνεις με το G4s είναι άνετα πιο πάνω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

G4C αντί για G2;; έγκλημα φίλε μου... Το κινητό πάει σφαίρα με ότι και να βάλεις επάνω. Γούστα είναι όμως αυτά

G4s όχι G4c!

Με lollipop καλά δουλεύει αλλά με kit kat ακόμα καλύτερα.

Το G2 δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από το G4 εκτός από την κάμερα. Όχι όμως να το συγκρίνεις με το G4s είναι άνετα πιο πάνω

Σίγουρα είναι πιο πάνω, αλλά το G4s είναι 50ευρώ πιο φθηνό και συσκευή που βγήκε μόλις... (για τα update το λέω αυτό, σαν specs φυσικά προτιμάω το G2! - το G2 δεν θα πάρει Android 6)

Link to comment
Share on other sites

G2 και ξερο ψωμι λεμεεε.Γιατι καταρχας εχει μεγαλυτερη ραμ και ο τετραπυρηνος ειναι ισχυροτερος και πιο ψηλα χρονισμενος απο τον 4+4 του g4s και φυσικα παντου πιο γρηγορο επειδη το εχω τσεκαρει με αντιστοιχο 8πυρηνο. Edited by komias2
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...