Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδια κατοχος και γω του g2 απο χτες :):):) Θα ηθελα να ρωτησω οταν εχω σαν τροπο ξεκλειδωματος το knock code δε γινεται με double tap να μου ανοιγει την οθονη κλειδωματος? Γιατι ειναι σπαστικο για παραδειγμα το χω στο γραφειο και θελω να δω την ωρα ας πουμε πρεπει να το ξεκλειδωσω ενω με double tap ειναιι πιο ευκολο...

 

Δυστυχώς, με stock firmware τουλάχιστον δεν γίνεται. Μόνο άμα το ξεκλειδώνεις από το on/off όπου πρακτικά χάνεις την ευκολία του tap-to-wake.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδια κατοχος και γω του g2 απο χτες :):):) Θα ηθελα να ρωτησω οταν εχω σαν τροπο ξεκλειδωματος το knock code δε γινεται με double tap να μου ανοιγει την οθονη κλειδωματος? Γιατι ειναι σπαστικο για παραδειγμα το χω στο γραφειο και θελω να δω την ωρα ας πουμε πρεπει να το ξεκλειδωσω ενω με double tap ειναιι πιο ευκολο...

 

Όχι δε γίνεται, γιατί το knock code είναι σε λειτουργία είτε η οθόνη είναι κλειστή είτε η οθόνη είναι ανοιχτή αλλά το κινητό κλειδωμένο. Οπότε, όταν είναι κλειστή η οθόνη περιμένει το μοτίβο του knock code για να ανοίξει και τίποτα άλλο.:)

Link to comment
Share on other sites

παιδια σε G2 πως μπορω να στειλω μαζικα ολες μου τις επαφες του κινητου απο τον τηλ. καταλογο στο dropbox για να τις εχω κ εκει σε περιπτωση που κατι παθει το κινητο? παω στον καταλογο και παταω επιλογΕς, ρυθμησεις, λογαριασμοι κ συγχρονισμος και παταω το dropbox αλλα δεν κανει κατι. Μοθυ βγαζει μια σελιδα που γραφει πανω πανω ''δεδομενα κ συγχρονισμος'' κ απο κει κ κατω ειναι ασπρη. Κανω κατι λαθος? ειναι πολλες οι επαφες και δεν μπορω να τις περασω μια μια!
Link to comment
Share on other sites

παιδια σε G2 πως μπορω να στειλω μαζικα ολες μου τις επαφες του κινητου απο τον τηλ. καταλογο στο dropbox για να τις εχω κ εκει σε περιπτωση που κατι παθει το κινητο? παω στον καταλογο και παταω επιλογΕς, ρυθμησεις, λογαριασμοι κ συγχρονισμος και παταω το dropbox αλλα δεν κανει κατι. Μοθυ βγαζει μια σελιδα που γραφει πανω πανω ''δεδομενα κ συγχρονισμος'' κ απο κει κ κατω ειναι ασπρη. Κανω κατι λαθος? ειναι πολλες οι επαφες και δεν μπορω να τις περασω μια μια!

Υπαρχει και ενας αλλος πολυ απλος τροπος, αποθηκευσης των επαφων!!

Πας στις Επαφες, βρισκεις την επιλογη Εξαγωγη/ Εξαγωγη επαφων στην εσωτερικη μνημη. Επιλεγεις ολες τις επαφες σου και σε 5 δευτερα σου εχεις φτιαξει ενα αρχειάκι με επεκταση vcf. Ειναι ολες σου οι επαφες, οπως ακριβως τις εχεις. Μπορεις να το αντιγραψεις στον υπολογιστη σου ή ενα στικακι, και οταν το χρειαστεις, το περνας και το "τρεχεις", σε λιγα δευτερολεπτα εχεις παλι ολες της επαφες σου. Και μπορεις να το χρησιμοποιησεις και σε οποια συσκευη θελεις.....

Αν θες ανεβασε το vcf στο dropbox...... το ιδιο ειναι!! ;)

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

τι εννοεί;

Αυτο που λεει.

Σκανδιναβικες χωρες δηλαδη.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει και ενας αλλος πολυ απλος τροπος, αποθηκευσης των επαφων!!

Πας στις Επαφες, βρισκεις την επιλογη Εξαγωγη/ Εξαγωγη επαφων στην εσωτερικη μνημη. Επιλεγεις ολες τις επαφες σου και σε 5 δευτερα σου εχεις φτιαξει ενα αρχειάκι με επεκταση vcf. Ειναι ολες σου οι επαφες, οπως ακριβως τις εχεις. Μπορεις να το αντιγραψεις στον υπολογιστη σου ή ενα στικακι, και οταν το χρειαστεις, το περνας και το "τρεχεις", σε λιγα δευτερολεπτα εχεις παλι ολες της επαφες σου. Και μπορεις να το χρησιμοποιησεις και σε οποια συσκευη θελεις.....

Αν θες ανεβασε το vcf στο dropbox...... το ιδιο ειναι!! ;)

 

Ωραιος! Μ'εσωσες!!!!!!!!!!!!Α kαι κατι ακομα. τα εβαλα και εστειλα το αρχειο στον υπολογιστη κ οταν παω να ''τρεξω'' το αρχειο στον υπολογιστη μου λεει οτι εγινε μερικη εισαγωγη της επαγγελματικης καρτας. Αυτο σημαινει οτι δεν εβαλε ολες τις επαφες στο αρχειο?

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

παιδια να το κανω ροοτ η να περιμενω μερικες μερες να δω πως λειτουργει η συσκευη μην τυχων κι βγαλει κανα προβλημα? επισης υπαρχει κανενας τροπος που να μπορω να απαγορευω τα permisions των εφαρμογων (αν το λεω σωστα)
Link to comment
Share on other sites

Ωραιος! Μ'εσωσες!!!!!!!!!!!!Α kαι κατι ακομα. τα εβαλα και εστειλα το αρχειο στον υπολογιστη κ οταν παω να ''τρεξω'' το αρχειο στον υπολογιστη μου λεει οτι εγινε μερικη εισαγωγη της επαγγελματικης καρτας. Αυτο σημαινει οτι δεν εβαλε ολες τις επαφες στο αρχειο?

Ο υπολογιστης δεν το ανοιγει σωστα το αρχειο, μη σε απασχολει! Ενδεχομενως να θελει καποιο καταλληλο προγραμμα!

Ποσο ογκο εχει το αρχειο vcf;

Εγω για παραδειγμα που εχω σχεδον 300 επαφες το αρχειο ειναι σχεδον 500KB. Αν εχεις κατι αντιστοιχο, τις περασε ολες!

Link to comment
Share on other sites

Ο υπολογιστης δεν το ανοιγει σωστα το αρχειο, μη σε απασχολει! Ενδεχομενως να θελει καποιο καταλληλο προγραμμα!

Ποσο ογκο εχει το αρχειο vcf;

Εγω για παραδειγμα που εχω σχεδον 300 επαφες το αρχειο ειναι σχεδον 500KB. Αν εχεις κατι αντιστοιχο, τις περασε ολες!

 

98,2 ΚB μου βγαινει το μεγεθος του αρχειου και μεγεθος στον δισκο 100 ΚΒ λεει. Οι επαφες δεν ειναι και παραπολλες, καπου στις 50

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

98,2 ΚB μου βγαινει το μεγεθος του αρχειου και μεγεθος στον δισκο 100 ΚΒ λεει. Οι επαφες δεν ειναι και παραπολλες, καπου στις 50

Πιστευω τις περασε ολες..... Να πω την αληθεια δεν ασχοληθηκα να επεξεργαστω το αρχειο στο υπολογιστη, το εχω μονο για τις κινητες συσκευες μου, στον υπολογιστη το αποθηκευω απλα για ασφαλεια.

Αν αργοτερα προσθεσεις κι αλλες επαφες ή τις αλλαξεις, "φτιαξε" καινουργιο αρχειο και σβησε το παλιο!

Link to comment
Share on other sites

Ο υπολογιστης δεν το ανοιγει το αρχειο φιλε. Μη φοβασαι εισαι μια χαρα.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παιδια να το κανω ροοτ η να περιμενω μερικες μερες να δω πως λειτουργει η συσκευη μην τυχων κι βγαλει κανα προβλημα? επισης υπαρχει κανενας τροπος που να μπορω να απαγορευω τα permisions των εφαρμογων (αν το λεω σωστα)

Για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο κράτα το μαμά για καμιά βδομάδα να δεις ότι όλα πάνε καλά και το ρουτάρεις μετά. Για διαχείριση των permissions εγώ χρησιμοποιώ το App Ops αλλά θέλει root για να παίξει στην ΚΚ.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=droidmate.appopsinstaller

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λεει.

Σκανδιναβικες χωρες δηλαδη.

το περίμενα πιο συγκεκριμένο η αλήθεια είναι :lol:

ευχαριστώ.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες εκεί που είναι όλα μια χαρά, ξαφνικά σταματάει να αποκρίνεται η οθόνη. Φριζαρει. Ενώ είναι αναμμένη ότι και να αγγίξω δεν λειτουργεί και πρέπει να περιμένω 1-2 λεπτά για να πάρει μπρος. Ξέρει κανείς τι να κάνω? Όταν είναι σε αυτή την κατάσταση δεν μπορώ ούτε Επανεκινηση να του κάνω διοτι Δεν λειτουργεί ούτε το πίσω πλήκτρο on-οff. Το κάνει καμία 15ρια φορές την ημέρα κ έχω φρικαρει. Λέω μπας κ γλυτώσω το φορματ......... Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες εκεί που είναι όλα μια χαρά, ξαφνικά σταματάει να αποκρίνεται η οθόνη. Φριζαρει. Ενώ είναι αναμμένη ότι και να αγγίξω δεν λειτουργεί και πρέπει να περιμένω 1-2 λεπτά για να πάρει μπρος. Ξέρει κανείς τι να κάνω? Όταν είναι σε αυτή την κατάσταση δεν μπορώ ούτε Επανεκινηση να του κάνω διοτι Δεν λειτουργεί ούτε το πίσω πλήκτρο on-οff. Το κάνει καμία 15ρια φορές την ημέρα κ έχω φρικαρει. Λέω μπας κ γλυτώσω το φορματ.........

 

Η λύση είναι απλή,ξαναφλασάρεις rom.Αν το πρόβλημα διορθωθεί είσαι οκ,αν όχι το πάς για service.

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες εκεί που είναι όλα μια χαρά, ξαφνικά σταματάει να αποκρίνεται η οθόνη. Φριζαρει. Ενώ είναι αναμμένη ότι και να αγγίξω δεν λειτουργεί και πρέπει να περιμένω 1-2 λεπτά για να πάρει μπρος. Ξέρει κανείς τι να κάνω? Όταν είναι σε αυτή την κατάσταση δεν μπορώ ούτε Επανεκινηση να του κάνω διοτι Δεν λειτουργεί ούτε το πίσω πλήκτρο on-οff. Το κάνει καμία 15ρια φορές την ημέρα κ έχω φρικαρει. Λέω μπας κ γλυτώσω το φορματ.........

Αν πατησεις το πισω κουμπι για 10 sec τοτε κανει επανεκινηση.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους και χρόνια πολλά!!

 

Αγόρασα από ebay ένα G2 D801 32gb με λογότυπο της Τ-MOBILE και μου συμβαίνει το εξής

δεν αναγνωρίζει πάντα την κάρτα sim (στην κυριολεξία τις περισσότερες φορές δεν....) και όταν την αναγνωρίζει το κάνει μόνο σε 4G.

Μετά από ώρα σταματάει να τη <<βλέπει>> και γράφει searching.

Αυτά τα κάνει απροειδοποίητα και αποτέλεσμα το γνωστό!!! Δεν έχω τηλέφωνο παρόλο που οι μπάρες του σήματος είναι όλες γεμάτες.

 

Όταν το γυρίζω σε λειτουργεία δικτύου από αυτόματο GSM/WCDMA/LTE σε GSM/WCDMA δεν κάνει τπτ!! ούτε κλήσεις-μηνύματα-Internet-δεδομένα.

 

Ξέρετε τι μπορεί να συμβαίνει και αν μπορώ να κάνω κάτι για να δουλέψει το τηλ μου??

 

Σας ευχαριστώ και καλές Γιορτές να έχουμε

Αρης

Edited by mexnek
Link to comment
Share on other sites

Ελληνικη ρομ σε d801 μοντελο;

Μηπως να κοιταξεις να βρεις καποια Ευρωπαικη ρομ για d801;

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά,

Μήπως είναι κλειδωμένη η sim (t-mobile) και δε παίζει σε Ελληνικό δίκτυο?

πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

Η λύση είναι απλή,ξαναφλασάρεις rom.Αν το πρόβλημα διορθωθεί είσαι οκ,αν όχι το πάς για service.

Δεν είμαι root

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει τρόπος να απενεργοποιησεις πλήρως τη δόνηση στο άγγιγμα; Τα έχω ξετικαρει όλα αλλά ακόμα κι έτσι όταν απαντάω κλήση πάλι δονειται έστω και λίγο.
Link to comment
Share on other sites

Ελληνικη ρομ σε d801 μοντελο;

Μηπως να κοιταξεις να βρεις καποια Ευρωπαικη ρομ για d801;

 

Τι ειναι το d801? Το κινητο μας lg g2 δεν εχει κωδικο d802?:X

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι root

Δε χρειαζεται να εισαι root για να περασεις official rom......

Τι ειναι το d801? Το κινητο μας lg g2 δεν εχει κωδικο d802?:X

Υπαρχει και D800, και D801, και D803, απλα το D802 ειναι η international version!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους!

 

Μετά τον ξαφνικό θάνατο του galaxy nexus που είχα αγοράσει πριν από δύο χρόνια μάλλον ήρθε η στιγμή να αλλάξω στρατόπεδο και να γίνω μέλος της παρέας σας κι εγώ.

 

Θα πάρει το τηλέφωνο Android L και εάν ναι πότε?

 

Σε σχέση με τα 3 Gb ram του g3 πως τα πάει?

 

Σοβαρό κατάστημα με φυσική παρουσία και καλή τιμή πιο προτείνετε?

 

Καλή χρονιά εύχομαι!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...