Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικα αλλαξα sim αλλα και παλι δεν βλεπω 4G. Θα δοκιμασω επιστροφη στην Europe Open v20d και γενικο reset μηπως και δω φως..

 

Εγώ με sideloaded γαλλική 20f σε ρουμάνικο G2 δεν έχω παρατηρήσει κάποια δυσλειτουργία στα data (είτε 3G, είτε 4G). Μπορεί να μην έκατσε σωστά η ROM οπότε δοκίμασε να την ξαναπεράσεις from the scratch μπας και ξεμπλοκάρει.

 

Πριν το upgrade το είχες rooted?

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

γεια σας παιδιά....σήμερα αντιμετώπισα το εξής πρόβλημα και η αλήθεια είναι ότι με ανησύχησε λιγάκι..εκεί που ήμουν στον δρόμο και άκουγα μουσική ενώ είχα συνδέσει τα ακουστικά του g2 η οθόνη "έτρεμε στο κάτω σημείο και πήγαινε πάνω κάτω"..μετά από λίγο επανήλθε ...κατά το μεσημέρι πάλι τα ίδια σε μεγαλύτερο βαθμό...πήγαινε πάνω κάτω σαν να έτρεμε..να σημειώσω ότι μπορούσες κανονικά να πατήσεις εικονίδια,εφαρμογές και γενικά να λειτουργήσεις το κινητό όσο αυτό είναι δυνατόν όταν η οθόνη τρεμοπαίζει...μετά από λίγο το σύνδεσα με usb στο pc..(είχα σκοπό να αποθηκεύσω τα αρχεία σε περίπτωση που χρειαστεί factory reset ) αλλά το κινητό επανήλθε..τι λέτε να φταίει??είναι κάποια εφαρμογή?έχει συμβεί σε άλλον?θα χρειαστεί επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις?να σημειώσω ότι το κινητό είναι αγορασμένο 4 μήνες τώρα ίσως παραπάνω και ουδέποτε είχα θέμα με το ο, τιδήποτε..ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων..

 

Ανυσηχητικο σαν 1η ματια(αναγνωση).Σαν θεμα οθονης ακουγεται(ισως καποια καλωδιοταινια να εχει φυγει απο την θεση της).Δηλαδη πιο πολυ θεμα hardware θα το ελεγα,παρα software(καποια εφαρμογη που ισως περασες)..Για παρακολουθησε το και κρατα και ενα backup καλου-κακου....Δεν σου εχει πεσει ποτέ κατω,ετσι??

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Σε αγορά καινούριας συσκευής με πρόσφατη παρτίδα η έκδοση λογισμικού είναι η 4.2.2 ή 4.4.2?

 

4.4.2 kit kat.με προλαβαν χιχι

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου....μου έχει πέσει αλλά εντός δωματίου από μικρή απόσταση..σχεδόν αμελητέα..και εδώ και πολύ καιρό...γενικώς το προσέχω πολύ...εσύ δηλαδή προτείνεις να κάνω επαναφορά..?(μόλις τώρα άρχισε πάλι τα ίδια)...

 

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ανυσηχητικο σαν 1η ματια(αναγνωση).Σαν θεμα οθονης ακουγεται(ισως καποια καλωδιοταινια να εχει φυγει απο την θεση της).Δηλαδη πιο πολυ θεμα hardware θα το ελεγα,παρα software(καποια εφαρμογη που ισως περασες)..Για παρακολουθησε το και κρατα και ενα backup καλου-κακου....Δεν σου εχει πεσει ποτέ κατω,ετσι??

 

σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου....μου έχει πέσει αλλά εντός δωματίου από μικρή απόσταση..σχεδόν αμελητέα..και εδώ και πολύ καιρό...γενικώς το προσέχω πολύ...εσύ δηλαδή προτείνεις να κάνω επαναφορά..?(μόλις τώρα άρχισε πάλι τα ίδια)...

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αυτό ακριβώς έπαθα εγώ σήμερα..όποιος έχει την καλοσύνη ας το κοιτάξει..!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με sideloaded γαλλική 20f σε ρουμάνικο G2 δεν έχω παρατηρήσει κάποια δυσλειτουργία στα data (είτε 3G, είτε 4G). Μπορεί να μην έκατσε σωστά η ROM οπότε δοκίμασε να την ξαναπεράσεις from the scratch μπας και ξεμπλοκάρει.

 

Πριν το upgrade το είχες rooted?

 

Ναι ηταν rooted. Θα δοκιμασω και καμια cloudy για να σιγουρευτω οτι δεν ειναι θεμα firmware..

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά....σήμερα αντιμετώπισα το εξής πρόβλημα και η αλήθεια είναι ότι με ανησύχησε λιγάκι..εκεί που ήμουν στον δρόμο και άκουγα μουσική ενώ είχα συνδέσει τα ακουστικά του g2 η οθόνη "έτρεμε στο κάτω σημείο και πήγαινε πάνω κάτω"..μετά από λίγο επανήλθε ...κατά το μεσημέρι πάλι τα ίδια σε μεγαλύτερο βαθμό...πήγαινε πάνω κάτω σαν να έτρεμε..να σημειώσω ότι μπορούσες κανονικά να πατήσεις εικονίδια,εφαρμογές και γενικά να λειτουργήσεις το κινητό όσο αυτό είναι δυνατόν όταν η οθόνη τρεμοπαίζει...μετά από λίγο το σύνδεσα με usb στο pc..(είχα σκοπό να αποθηκεύσω τα αρχεία σε περίπτωση που χρειαστεί factory reset ) αλλά το κινητό επανήλθε..τι λέτε να φταίει??είναι κάποια εφαρμογή?έχει συμβεί σε άλλον?θα χρειαστεί επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις?να σημειώσω ότι το κινητό είναι αγορασμένο 4 μήνες τώρα ίσως παραπάνω και ουδέποτε είχα θέμα με το ο, τιδήποτε..ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων..

Τρέξε για εγγύηση αμεσως

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Τρέξε για εγγύηση αμεσως

 

Τι εννοεις?Να το παει σερβις?Ναι ,αλλα αν παει σερβις μην πει επ'ουδενει οτι του εχει πεσει κατω εστω και απο 1cm,γιατι θα του χρεωσουν την οποιαδηποτε ζημια-αλλαγη που θα κανουν....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις?Να το παει σερβις?Ναι ,αλλα αν παει σερβις μην πει επ'ουδενει οτι του εχει πεσει κατω εστω και απο 1cm,γιατι θα του χρεωσουν την οποιαδηποτε ζημια-αλλαγη που θα κανουν....

Είναι δυνατόν να αναφέρεις τέτοιο πράγμα; απλά θα πει ότι η οθόνη τρεμοπαιζει. Τπτ άλλο. Επίσης αυτό δεν νομίζω ότι είναι πέσιμο. Εμένα έχει φάει χειρότερη και είναι μπαμ

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ναι ηταν rooted. Θα δοκιμασω και καμια cloudy για να σιγουρευτω οτι δεν ειναι θεμα firmware..

 

Ρωτάω γιατί όταν ήμουν στην 20b και έκανε update OTA στην 20g παρότι του έκανα factory reset κάποια σκουπίδια είχαν παραμείνει ως system apps (call me xposed framework) με αποτέλεσμα να μου κάνει κάτι κουλά πότε πότε. Άσε που μου ρούφαγε την μπαταρία με το καλαμάκι. Τώρα με την 20f clean install βρήκα την υγειά μου.:happy:

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ρωτάω γιατί όταν ήμουν στην 20b και έκανε update OTA στην 20g παρότι του έκανα factory reset κάποια σκουπίδια είχαν παραμείνει ως system apps (call me xposed framework) με αποτέλεσμα να μου κάνει κάτι κουλά πότε πότε. Άσε που μου ρούφαγε την μπαταρία με το καλαμάκι. Τώρα με την 20f clean install βρήκα την υγειά μου.:happy:

 

Λοιπόον... Δοκίμασα, Pardu HD, Spiderio 380dpi (JellyBean), δοκίμασα να φλασάρω μόνο το λογισμικό για modem του D802, μετά πέρασα ξανά την KitKat Baseband και τώρα έχω επάνω την CloudyG3 v1.2. Ανάμεσα σε κάθε φλασάρισμα υπήρξε πλήρες factory reset formatting του κινητού και full wipe της Cache, Dalvik κλπ κλπ. Το μόνο που έβλεπα με κάθε firmware ήταν "3G" ή "H".

Ε.. να υποθέσω τελικά πως είναι θέμα της Cote?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

 

1 βδομάδα χρήσης του G2 συμπληρώθηκε. (no root)

 

Παρατηρήσεις / Ερωτήσεις

 

1) Πρώτο και σημαντικότερο. Πως μπορώ να βελτιώσω την ποιότητα κλήσης ;;; Εννοώ ότι όταν μιλάω με άλλους μερικές φορές δεν ακούω πολύ καθαρά τι μου λένε. Δεν είναι θέμα έντασης.

 

2) Πως μπορώ να βάλω κάποιο σωστό πρόγραμμα για navigation χωρίς να χρειαστεί να μπλέξω με root. Μου είχαν δώσει το iGO στην προηγούμενη συσκευή μου. Το περνάω και στο G2 αλλά φαίνεται πως αυτό που έχω δεν κάνει για την ανάλυση του G2 επειδή βγαίνει σε σμίκρυνση. Χωρίς root ο μόνος δρόμος είναι η αγορά ;

 

3) Πως μπορώ να απενεργοποιήσω να κάνει zoom-in με διπλό tap ;

 

4) Προτείνετε μου και κανά καλό music player να κατεβάσω άμα ξέρετε.

 

Φχαριστωωωωωωώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

 

1 βδομάδα χρήσης του G2 συμπληρώθηκε. (no root)

 

Παρατηρήσεις / Ερωτήσεις

 

1) Πρώτο και σημαντικότερο. Πως μπορώ να βελτιώσω την ποιότητα κλήσης ;;; Εννοώ ότι όταν μιλάω με άλλους μερικές φορές δεν ακούω πολύ καθαρά τι μου λένε. Δεν είναι θέμα έντασης.

 

2) Πως μπορώ να βάλω κάποιο σωστό πρόγραμμα για navigation χωρίς να χρειαστεί να μπλέξω με root. Μου είχαν δώσει το iGO στην προηγούμενη συσκευή μου. Το περνάω και στο G2 αλλά φαίνεται πως αυτό που έχω δεν κάνει για την ανάλυση του G2 επειδή βγαίνει σε σμίκρυνση. Χωρίς root ο μόνος δρόμος είναι η αγορά ;

 

3) Πως μπορώ να απενεργοποιήσω να κάνει zoom-in με διπλό tap ;

 

4) Προτείνετε μου και κανά καλό music player να κατεβάσω άμα ξέρετε.

 

Φχαριστωωωωωωώ

 

Όσον αφορά το 1 περί ποιότητας κλήσης...δυστυχώς είναι θέμα ελλατωματικής παρτίδας, όπως και το δικό μου (401 παρτίδα, Αγγλικό). Απ ό,τι διαβάζω οι περισσότεροι δεν έχουν κανένα τέτοιο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσοι εχετε LG G2 16GB απο Πολωνια (6ΡΟ) εχετε παρει την νεα αναβαθμιση Firmware ? ? ?

 

Απ' οτι βλεπω στον πινακα εχει κυκλοφορησει νεο Firmware, αλλα δεν μου βγαζει καμια αναβαθμιση και ειμαι ακομα στην "D80220d-EU-XX".

Βαση της εκδοσης που εχω τωρα, εχω την OPEN POLAND η την OPEN EUROPE ?

Να πω επισης οτι το τηλεφωνο ειναι ROOT... Εχει καποια σχεση αυτο για να μη μου βγαζει αναβαθμιση OTA ?

Για να κανω την αναβαθμιση οταν ερθει, πρεπει πρωτα να κανω UNROOT το τηλεφωνο η οχι ???

 

http://i60.tinypic.com/5wyv10.jpg

Edited by johnx2
HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το 1 περί ποιότητας κλήσης...δυστυχώς είναι θέμα ελλατωματικής παρτίδας, όπως και το δικό μου (401 παρτίδα, Αγγλικό). Απ ό,τι διαβάζω οι περισσότεροι δεν έχουν κανένα τέτοιο θέμα.

 

Α πολύ ωραία. Και τι μπορούμε να κάνουμε για αυτό ;

Link to comment
Share on other sites

 

1) Πρώτο και σημαντικότερο. Πως μπορώ να βελτιώσω την ποιότητα κλήσης ;;; Εννοώ ότι όταν μιλάω με άλλους μερικές φορές δεν ακούω πολύ καθαρά τι μου λένε. Δεν είναι θέμα έντασης.

Αυτό το έχει τικαρισμένο?

 

[ATTACH]47666[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το έχει τικαρισμένο?

 

[ATTACH]47666[/ATTACH]

 

Οχι δεν το ειχε. Το εβαλα και μιλησα. Ολα οκ μου φανηκαν. Σε 2-3 μερες θα ξερω σιγουρα που θα εχω μιλησει και υπο διαφορες συνθηκες.

 

Για τα υπολοιπα (2,3,4) καμια ιδεα ;

Link to comment
Share on other sites

Για το igo πρέπει να βρεις την έκδοση για την fhd ανάλυση και θα τρέξει μια χαρά, δεν χρειάζεται root για αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

 

1 βδομάδα χρήσης του G2 συμπληρώθηκε. (no root)

 

Παρατηρήσεις / Ερωτήσεις

 

1) Πρώτο και σημαντικότερο. Πως μπορώ να βελτιώσω την ποιότητα κλήσης ;;; Εννοώ ότι όταν μιλάω με άλλους μερικές φορές δεν ακούω πολύ καθαρά τι μου λένε. Δεν είναι θέμα έντασης.

 

2) Πως μπορώ να βάλω κάποιο σωστό πρόγραμμα για navigation χωρίς να χρειαστεί να μπλέξω με root. Μου είχαν δώσει το iGO στην προηγούμενη συσκευή μου. Το περνάω και στο G2 αλλά φαίνεται πως αυτό που έχω δεν κάνει για την ανάλυση του G2 επειδή βγαίνει σε σμίκρυνση. Χωρίς root ο μόνος δρόμος είναι η αγορά ;

 

3) Πως μπορώ να απενεργοποιήσω να κάνει zoom-in με διπλό tap ;

 

4) Προτείνετε μου και κανά καλό music player να κατεβάσω άμα ξέρετε.

 

Φχαριστωωωωωωώ

Για το Navigation εγώ έχω το Navigon, λειτουργεί πολύ καλά και από όσο ξέρω έχει και ελληνικά στην πλοήγηση (εμένα είναι στα αγγλικά το κινητο και δεν το έχω δοκιμάσει). Τώρα από κατανάλωση μπαταρίας δεν ξέρω γιατί δεν το έχω βάλει πολλές φορές στο G2, στο σονυ που το είχα την στραγγιζε

Edited by TheBerliner
Link to comment
Share on other sites

2 ερωτήσεις και από εμένα καθώς από αύριο θα είμαι κάτοχος του LG G2 16GB white :cool:

 

1. Πως μπορώ χωρίς να κόψω την ταινία εγγύησης να καταλάβω τι παρτίδα είναι; (αν το κινητό είναι από την αγγλική παρτίδα-401, θα το καταλάβω; και από που?)

 

2. Αν έχει Jellybean ROM αξίζει να αναβαθμιστώ σε KitKat? Τι κερδίζω και τι χάνω; Με ενδιαφέρει κυρίως το αποτέλεσμα σε αυτονομία, ποιότητα κλήσεων, ταχύτητα απόκρισης).

 

Ευχαριστώ και καλώς σας βρήκα :D

Edited by OculatusAbis
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσοι εχετε LG G2 16GB απο Πολωνια (6ΡΟ) εχετε παρει την νεα αναβαθμιση Firmware ? ? ?

 

Απ' οτι βλεπω στον πινακα εχει κυκλοφορησει νεο Firmware, αλλα δεν μου βγαζει καμια αναβαθμιση και ειμαι ακομα στην "D80220d-EU-XX".

Βαση της εκδοσης που εχω τωρα, εχω την OPEN POLAND η την OPEN EUROPE ?

Να πω επισης οτι το τηλεφωνο ειναι ROOT... Εχει καποια σχεση αυτο για να μη μου βγαζει αναβαθμιση OTA ?

Για να κανω την αναβαθμιση οταν ερθει, πρεπει πρωτα να κανω UNROOT το τηλεφωνο η οχι ???

 

http://i60.tinypic.com/5wyv10.jpg

 

Από που τις βλέπεις τις αναβαθμίσεις; Από ποιά σελίδα εννοώ!

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εγω παρατηρησα οτι το ιδιο προβλημα κανει και εμενα μονο οταν το εχω κωλοτσεπι και ειμαι ιδρωμενος οποτε και εχει στην οθονη υγρασια . Σταματαει μετα απο καλο καθαρισμα , οποτε υποθετω οτι κατι αντιστοιχο θα ειναι , ισως επεσε καμια σταγονα και δεν το παρατηρησες ....... για προσεξε το καλυτερα .

 

Εκλεισα και εγω 15 ημερες με την ΚΙΝΗΤΑΡΑ ................. ενταξει το κινητο δεν παιζεται !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (Ιταλικη εκδοση ...... μια χαρά) .

 

Σχετικα με την αναβαθμιση σε 4.4.2 επειδη εχω διαβασει οτι μετα τελειωνει γρηγοροτερα η μπαταρια ή διαφορα αλλα προβληματα υπαρχει τελικα μια σιγουρη απαντηση οτι τελικα ειναι ολα οκ ,

και γενικα αξιζει να γινει αναβαθμιση , κερδιζεις κατι ουσιαστικο ή απλα για να "λεμε" οτι εχουμε την τελευταια εκδοση και καλά ???

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτήσεις και από εμένα καθώς από αύριο θα είμαι κάτοχος του LG G2 16GB white :cool:

 

1. Πως μπορώ χωρίς να κόψω την ταινία εγγύησης να καταλάβω τι παρτίδα είναι; (αν το κινητό είναι από την αγγλική παρτίδα-401, θα το καταλάβω; και από που?)

 

2. Αν έχει Jellybean ROM αξίζει να αναβαθμιστώ σε KitKat? Τι κερδίζω και τι χάνω; Με ενδιαφέρει κυρίως το αποτέλεσμα σε αυτονομία, ποιότητα κλήσεων, ταχύτητα απόκρισης).

 

Ευχαριστώ και καλώς σας βρήκα :D

 

το γραφει εξω απο το κουτι

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτήσεις και από εμένα καθώς από αύριο θα είμαι κάτοχος του LG G2 16GB white :cool:

 

1. Πως μπορώ χωρίς να κόψω την ταινία εγγύησης να καταλάβω τι παρτίδα είναι; (αν το κινητό είναι από την αγγλική παρτίδα-401, θα το καταλάβω; και από που?)

 

2. Αν έχει Jellybean ROM αξίζει να αναβαθμιστώ σε KitKat? Τι κερδίζω και τι χάνω; Με ενδιαφέρει κυρίως το αποτέλεσμα σε αυτονομία, ποιότητα κλήσεων, ταχύτητα απόκρισης).

 

Ευχαριστώ και καλώς σας βρήκα :D

Τα τρία πρώτα νούμερα του serial number δίνουν την παρτίδα.

Αν είναι με jellybean θα έχεις καλύτερη μπαταρία και θα είναι ελάχιστα πιο αργό. Με kit Kat πάει καλύτερα αλλά χάνεις σε απόδοση μπαταρίας αλλά και πάλι είναι καλά.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόον... Δοκίμασα, Pardu HD, Spiderio 380dpi (JellyBean), δοκίμασα να φλασάρω μόνο το λογισμικό για modem του D802, μετά πέρασα ξανά την KitKat Baseband και τώρα έχω επάνω την CloudyG3 v1.2. Ανάμεσα σε κάθε φλασάρισμα υπήρξε πλήρες factory reset formatting του κινητού και full wipe της Cache, Dalvik κλπ κλπ. Το μόνο που έβλεπα με κάθε firmware ήταν "3G" ή "H".

Ε.. να υποθέσω τελικά πως είναι θέμα της Cote?

 

Ακυρο. Τελικα μετα απο μερικες ωρες είδα φως!

Link to comment
Share on other sites

Τα τρία πρώτα νούμερα του serial number δίνουν την παρτίδα.

Αν είναι με jellybean θα έχεις καλύτερη μπαταρία και θα είναι ελάχιστα πιο αργό. Με kit Kat πάει καλύτερα αλλά χάνεις σε απόδοση μπαταρίας αλλά και πάλι είναι καλά.

 

Σ' ευχαριστώ. Απλώς σκέφτομαι, αν είναι σε JellyBean ROM και αναβαθμιστώ σε KitKat, μπορώ μετά να ξαναγυρίσω σε κάποια JellyBean ή όχι;

 

edit: διάβασα ότι μπορώ να κάνω downgrade, οπότε είμαστε ok...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...