Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οχι δεν μπορεις..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ναι μπορείς. αν είσαι root με το πρόγραμμα folder mount. εγώ θυμάμαι παλαιότερα είχα περάσει όλα τα gameloft games εκεί όπως και προγράμματα, και το navigon. μπορείς να επιλέξεις μέσω file manager τα πάντα που βρίσκονται στην εσωτερική sd. είναι απαραίτητη λύση για εσάς με 16gb και otg microsd

 

απλά πρέπει να τρέχει το folder mount στο background η στις ρυθμίσεις να ενεργοποιήσεις να τρέχει μετά από boot....

 

 

τη δευτέρα φεύγει το s4 μου που δουλεύω αυτή τη στιγμή.... εχτές το πέρασα custom rom android 4.3 και έχω και παλαιό bootloader χωρίς να υπάρχει knox και τέτοια.... τυχερός αυτός που θα το πάρει. πάει σφαίρα. μη πω καλύτερα από το g2. έτσι το αισθάνομαι δηλαδή (omega v19).

οπότε παίρνω πίσω αυτό που έλεγα περί s4. έχει όντως πολύ καλό λειτουργικό και υποστήριξη.

 

αλλά..... i love g2 screen and battery. είδη το φορτίζω 2η φορά σήμερα από το πρωί (αδιανόητο για lg)

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

hack με ρουτ υπαρχουν λυσεις αλλα δεν ειναι και οτι καλυτερο..Παντα πρέπει γινονται mount οι εφαρμογες που εχεις εγκαταστησει στην sd αλλα και unmount αν κλεισεις το τηλεφωνο που σημαινει κοστος σε ταχυτητα..τι κανεις αν σου πεταξει fc το folder mount και κανεις πλοηγηση εκεινη την ωρα; μπαινει και η αξιοπιστια της sd στη μεση..δεν φτανουν επισης ακομα την ταχυτητα της εσωτερικης nand. οπως και να το κανουμε ειναι ξενο σωμα στη συσκευη ποσο μαλλον αν την εχεις και με otg.μου χει τυχει γι αυτο δεν το προτεινα..αυτα για τις εξυπναδες του moyro. η σωστη απαντηση ναι..ειναι δεν γινεται χωρις ρουτ. δεν το θεωρω αξιοπιστη λυση ομως Edited by gsir

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

δε σε πιανω moyro για πες το καλυτερα

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

πατας απαντηση κατω αριστερα και μετα διαχειριση συννημενων

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

hack με ρουτ υπαρχουν λυσεις αλλα δεν ειναι και οτι καλυτερο..Παντα πρέπει γινονται mount οι εφαρμογες που εχεις εγκαταστησει στην sd αλλα και unmount αν κλεισεις το τηλεφωνο που σημαινει κοστος σε ταχυτητα..τι κανεις αν σου πεταξει fc το folder mount και κανεις πλοηγηση εκεινη την ωρα; μπαινει και η αξιοπιστια της sd στη μεση..δεν φτανουν επισης ακομα την ταχυτητα της εσωτερικης nand. οπως και να το κανουμε ειναι ξενο σωμα στη συσκευη ποσο μαλλον αν την εχεις και με otg.μου χει τυχει γι αυτο δεν το προτεινα..αυτα για τις εξυπναδες του moyro. η σωστη απαντηση ναι..ειναι δεν γινεται χωρις ρουτ. δεν το θεωρω αξιοπιστη λυση ομως

 

ναι στο θέμα αξιοπιστίας συμφωνώ. εγώ είχα μόνο τα παιχνίδια και το navigon που δεν το δουλεύω (σπάνια)-τις εφαρμογές μόνο στην εσωτερική. αλλά αν έχεις κάποια γρήγορη καρτούλα δεν βρίσκω πρόβλημα σε θέμα ταχύτητας ειδικά αν πας με class10. ούτος η άλλος χρησιμοποιώ εξωτερική κάρτα είτε με φωτό είτε και με βίντεα. όμως προσωπική γνώμη πάντα τουλάχιστον για το 16άρι μοντέλο, χρειάζεται OTG τουλάχιστον για βίντεο και φωτό αν δεν παίζει κάποιος παιχνίδια. δεν νομίζω να υπάρχει κάποιος που αγοράζει lg g2 και να του φτάνει ο χώρος στο μικρό μοντέλο θα είναι σίγουρα στο βάλε βγάλε

 

τώρα αν γίνει κάποια στραβή και μπλοκάρει η κάρτα microsd..... ατυχία! ειδικά αν πας κανά ταξιδάκι και βγάλεις φωτογραφίες.... αλλά πάντα τα περνάω στο dropbox μου αν είμαι έξω αυτόματα με wifi αν υπάρχει, η στο pc όταν γυρνάω σπίτι:)

 

να ναι καλά η meenova με το μικρό της θαύμα! κουτί πάει στο lg

 

παρεπιπτόντως δεν έχω αποφασίσει ακόμα αν θα πάω σε 16άρι ή 32άρι...... έχω μέχρι τη δευτέρα να το σκεφτώ

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

ετσι ακριβως..προσωπικη αποψη παντα, καλη χρηση η sd αλλα μονο για αποθηκευση περιεχομενου(φωτο, βιντεο κλπ)..για εκτελεση εφαρμογων δεν τη προτιμω..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

κανο οπως μου ειπες αλλα ντζιφος δεν μου την ανεβαζη επιλεγο το αρχειο κλικαρο μεταφορτιση φορτονη αλλα μετα ντζιφος μηπως επειδη την εχω στην επιφανεια εργασιας δεν εξηγειται αλιος
Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω..μολις πατησεις το κουμπακι upload θα πρέπει να περιμενεις λιγη ωρα μεχρι να ανεβει η φωτογραφια..μολις ανεβει κλεισε το παραθυρο και πατα μετα προεπισκοπηση για να δεις αν προστεθηκε..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Παρατηρεί κανένας μέτρια ευαισθησία της οθόνης αφής; Συγκεκριμένα αν ακουμπίσω ελαφρός την οθόνη δεν ανταποκρίνεται .

 

Επίσης πριν λίγη ώρα σταμάτησε να δουλεύει η λειτουργία με την οποία όταν σε ανιχνεύει η μπροστινή κάμερα παραμένει αναμμένη η οθόνη. Έφτιαξε με ενα restart της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν χρειαζεται..καντο αλλιως..πηγαινε στο site http://www.postimage.org ανεβασε εκει τη φωτογραφια που θελεις και μολις της ανεβασει κανε αντιγραφη στο συνδεσμο που σου δινει για χρηση σε φορουμ και μετα επικολληση στο ποστ σου εδω

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον....στις φωτογραφιες που παραθετης φαινεται στην πρωτη οτι εισαι συνδεμενος στο δικτυο Thomson ενω στην δευτερη φωτο φαινεται οτι εισαι συνδεμενος σε καποιο αλλο ασυρματο δικτυο (οχι ομως στο Thomson..θα ηταν λογικα πρωτο και θα εγραφε απο κατω συνδεμενο) αλλα δεν φαινεται σε πιο εισαι συνδεμενος..ενω στην επιλογη σου οταν το πατας σου δειχνει μονο την επιλογη να συνδεθεις με το Thomson.

Αν ειχες ξανασυνδεθει ομως λογικα επρεπε να υπηρχε στην μνημη του τηλεφωνου και να σου εμφανιζε επειδη το ειχε στη μνημη και την επιλογη για παραβλεψη.

Εαν δεν επανελθει με απλη επανεκιννηση λογικα η επαναφορα εργαστασιακων ρυθμησεων ειναι μονοδρομος....ΕΚΤΟΣ και αν εγκατεστησες καποιο προγραμμα με wifi hot spot ή παρεμφερει και επειρεασε και μπερδευτικε το wifi σου... ;)

 

τα εχω κανει ολα αυτα φιλε παω για επαναφορα...το πανω το δικτυο ειναι το hol του σπιτιου μου δεν μπορω να μπω το εχει αποθηκευμενο βαζω παλι κωδικο και δεν μπαινει ασε μπερδεμενει κατασταση:cry:

 

οχι δεν χρειαζεται..καντο αλλιως..πηγαινε στο site http://www.postimage.org ανεβασε εκει τη φωτογραφια που θελεις και μολις της ανεβασει κανε αντιγραφη στο συνδεσμο που σου δινει για χρηση σε φορουμ και μετα επικολληση στο ποστ σου εδω[

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]το απολιτο εργαλειο ο πρωταθλητης του 2013 με διαφορα

 

 

 

 

 

http://s9.postimg.org/tj6mjx2xn/P1000083.jpg

Edited by moyro
Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις παιδια κανενα μοντακι για την καμερα απο xda στην εκδοση 10e και να δουλεψε καλα;
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρηθεί αν πρόβλημα με το gps έχουν μόνο τα παραεισαγωγής, τα ελληνικά ή και τα δύο;
Link to comment
Share on other sites

και στα δυο εχει παρατηρηθει..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

και στα δυο εχει παρατηρηθει..

 

είναι πρόβλημα δηλαδή σε όλα τα κομμάτια ή μόνο σε σε συγκεκριμένες παρτίδες; θέλω να πω, υπάρχει g2 χωρίς πρόβλημα στο gps και φυσικά χωρίς ενεργοποιημένα τα δεδομένα;

Link to comment
Share on other sites

Εγω πηγα προχτες απο Κομοτηνη-Ξανθη,μεσα στην Ξανθη βρηκα 2 διευθυνσεις και ξαναγυρισα Κομοτηνη με ομιχλη συννεφια και χωρις δεδομενα (κλειστο wifi και δεν εχω data) και δεν ειχα θεμα ουτε στιγμη.Με navigon.Κλειδωσε σχεδον αμεσως και δεν εχασε στιγμη το στιγμα.Ελληνικη συσκευη.

Αμα κανω turn off το thermal throttling το antutu μου κανει ρεσταρτ το κινητο.Ξεκιναει το τεστ και στο 21% το πολυ μπαμ επανεκκινηση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 25 μερες συμβιωσεις με το τηλ θα γραψω την αποψη μου:

+ πολυ καλη ποιοτητα χρωματων , ευκρινειας..

+ μεγαλη οθονη ,0 bezel

+ τα κουμπια πισω ολα τα λεφτα...μπραβο στην lg

+ μπαταρια τι να πω απλα τελεια...(5+ ωρες οθονης)

+ καμερα τι μερα τελεια

+ wifi ικανοποιητικό

- εχει προβλημα στο focus η συσκευη , για να βγαλεις νυχτερινη θα πρεπει να στραβωσεις τον αλλον....:lol:

- ακουστικο δυνατο αλλα μου εκανε τριξιματα και διακοπες οπως κ το ηχειο...

- σημα αθλιο, σκαμπανεβασματα (βεβαια κληση δεν εχασα) απο 2g σε 3g αργουσε αρκετα....

- gps απλα αθλιο( ακαριαιο λοκαρισμα απωλεια στην πλοηγηση)

- κ ομως λαγκ οχι αλλα σαμσουνγκ αλλα υπαρχει..

- βιντεο απλα αθλιο οπως κ ο ηχος ( μπουζουκια testing )

τελικα την συσκευη δεν την κρατησα....

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

είναι πρόβλημα δηλαδή σε όλα τα κομμάτια ή μόνο σε σε συγκεκριμένες παρτίδες; θέλω να πω, υπάρχει g2 χωρίς πρόβλημα στο gps και φυσικά χωρίς ενεργοποιημένα τα δεδομένα;

 

τι να σου πω..ακρη δεν βγαζεις...το προβλημα εχει παρατηρηθει μεσα σε πολεις με ψηλα κτιρια, στενακια κλπ..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω..ακρη δεν βγαζεις...το προβλημα εχει παρατηρηθει μεσα σε πολεις με ψηλα κτιρια, στενακια κλπ..

 

Μεσα σε πόλη με ψηλα κτίρια.

Η πρωτη φωτογραφία ειναι μετρησηαπο το μπαλκονι. Περικυκλωμενος απο 5 πολυκατοικιες. Η δευτερη ειναι σε στενο. Το τηλεφωνο παραεισαγωγης.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...