Jump to content

[Επίσημο] Qtek 9090 (T-Mobile MDA III / Xda 3)


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ουπς, κάτι ξέχασα φαίνεται στο προηγούμενο Post. Λοιπόν έφτιαξα ένα ελληνικό mapping για χρήση με το AEKMap. Προς το παρόν δεν υποστηρίζει τόνους στα γράμματα αλλά ακόμα το δουλεύω. Η αντιστοίχιση είναι η ίδια με το πληκτρολόγιο του PC. Κατεβάστε το παρακάτω αρχείο και κάντε το unzip στο /Program files/AEKMap. Στη συνέχεια τρέξτε το AEKMapSettings και επιλέξτε Greek - HTC BlueAngel στο δεύτερο combo. Μην αλλάξετε το Default layout. Για switch key επιλέξτε οποιοδήποτε special key του πληκτρολογίου (Προσωπικά επιλέγω το Πλήκτρο του internet explorer).

greek blue angel.zip

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

zobbi1 αν και δεν έχω (ακόμη) το τηλέφωνο να το δοκιμάσω πλέον αφού θα έχουμε ελληνικά και στο hardware keyboard δε με κρατά τίποτα από το να πάρω το Qtek...βρουυυυμ για i-mate! :)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος DjBac ( 4 Ιαν. 2005 , 12:46)

 

Δυστυχώς είμαι συνέχεια στο τηλ για το 9090.. Παίρνω στην ACE-HELLAS, με συνδέουν με το τμήμα για το Qtek και δεν απαντάει κανείς!! Μου έδωσε και ένα τηλ για να παίρνω κατευθείαν αλλά και πάλι τίποτα!!!:(

 

 

Και δυστυχως περασαν ακομη 2 μερες χωρις να ανεβασουν τη νεα Rom στο site τους....

 

Τελικα καταφερες να τους βγαλεις στο τηλεφωνο ?? εμαθες τιποτα ??

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δεν είχα πολύ χρόνο και προσπάθησα μόνο μια φορά!!!!

Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω.. Μπορεί να στείλω e-mail σε λίγο!! Δε γίνεται να βγάζουν στο site καινούρια ROM με προβλήματα και να την αφήνουν!! Τουλάχιστον να έβγαζαν πάλι την παλιά!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται και γιατι εχουν αυτη τη συμπεριφορα...

Επρεπε να εχουν ηδη ανεβασει στο site την νεα εκδοση ..

Χτες γνωστη αλυσιδα με Η/Υ-ειδη γραφειου παρελαβε τα "διορθωμενα" QTEK 9090...

 

Tι να πω ισως αυριο τους "φωτισει" ο Θεος κ την Παρασκευη να την ανεβασουν....

 

Μαλλον ομως κρατησαν "σιγην ιχθυος" για να μην γινει θεμα ...

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Μα καλά πρόλαβαν και έδωσαν στην αγορά τα τηλεφωνα πάλι και δεν ανέβασαν τη νέα έκδοση!!

 

Ελπίζω όπως λες να τους φωτίσει ο Θεός και να έχουμε τη νέα ROM την Παρασκευή!!! :D:D

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς που μπορούμε να βρούμε ενα i-mate pda2k/9090/xda γρήγορα,αξιόπιστα και φυσικά φθηνά :)
Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

nai to review pote to perimenoume paides ?oson anafora ti nea rom ti exoun diorthwsei ?

kai kati allo...i antistoixia grammatwn pliktrwn poia einai?san ta nokia?an oxi uparxei kapoio programma pou na mporei na allazei tis antistoixies opws auto pou vgike gia ta smartphones serious 60?

Winners Never Quit, Quitters Never Win...
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η νέα rom ακόμα να βγει στο site!!!

Ευελπιστώ αν όχι αύριο, μέχρι τη Δευτέρα να έχει βγει... Το έχουν ήδη καθυστερήσει!!

Link to comment
Share on other sites

Παντως μέχι τώρα...τιποτα....

Τι να πώ......

DJBAC ...αν εχεις τιποτα νεότερο πες μου σε παρακαλώ....

κ αν τελικα τους πιασεις στο τηλεφωνο κοιτα μη σε πιάσει καμία "κριση" ευγενειας......ΧΩΣΤΑ τους κανονικα.....ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ...!!

Εγω ήθελα να πάρω την συσκευη για καποιο φιλαρακι , αλλα μετά από αυτό κοιτάμε να την πάρουμε απο εξωτερικό.....

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κάποιος σας την SD της ATP 1GB 60x ;

Υποστηρίζει (θεωρητικά ή πρακτικά) μέχρι 9mb/sec εγγραφή και η τιμούλα της είναι 118 ευρόπουλα τελική.

Το 9090 θα την υποστηρίζει κι ανάλογα σε ταχύτητα 60x;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εκτός από expansys και nowicom από που αλλού αγοράζετε τα Qtek και τα i-mate συνήθως? Το imate στο expansys είναι τσιμπημένο και θα το προτμούσα έναντι του Qtek...

Το 9090 πόσο κάνει τώρα στο Πλαίσιο άραγε?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος l3ft3r1s ( 9 Ιαν. 2005 , 01:15)

 

Παιδιά εκτός από expansys και nowicom από που αλλού αγοράζετε τα Qtek και τα i-mate συνήθως? Το imate στο expansys είναι τσιμπημένο και θα το προτμούσα έναντι του Qtek...

Το 9090 πόσο κάνει τώρα στο Πλαίσιο άραγε?

 

920 ευρώ τελική έχει στο Πλαίσιο.

Όσον αφορά τα παραπάνω ρίξε μία ματιά στα e-shop.gr & Play247 ,

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Πωπω... όλες γκαστρωμένες είστε εδώ πέρα :p

Πως κάνετε έτσι για μια ROM;

 

H ROM καθυστέρησε γιατί υπήρχαν πολλά τηλεφωνήματα σχετικά με τις ρυθμίσεις GPRS/MMS από άπειρους χρήστες.

 

Οπότε φιάξαμε το προγραμματάκι που είχαμε στο Smartphone και στο Pocket PC. Με το που βάλετε τη κάρτα θα σας θα περάσει ρυθμίσεις του πάροχου σας. Αν αλλάξετε κάρτα, θα σας ρωτήσει εαν θέλετε να σβήσετε τις παλιές και θα σας περάσει τις καινούριες.

 

Εγώ πάντως μόλις τώρα διάβασα τις 2 τελευταίες σελίδες καθώς δεν έχω μπει στο forum για 2 εβδομάδες και δε προλαβαίνω να διαβάσω άλλες πιο πίσω!

 

Το καλύτερο για όσους έχουν ερωτήσεις/απορίες είναι να στέλνουν e-mail και όχι τηλέφωνο. Μέσω του e-mail μαζεύουμε τις απορίες και τις βάζουμε στα FAQ. Τα παιδιά απαντάνε σε όλα τα e-mail. Σε κάποια μπορεί να καθυστερήσουν λόγω ότι ψάχνουν τη καλύτερη δυνατή λύση....

 

Καλημέρα!

Χρήστης:

Qtek 2020, Qtek 9090, Qtek 8010, Qtek 8020

hp iPAQ h6340, iPAQ rz1710, iPAQ rx3715, iPAQ hx4700

Παλαιότερα:

Qtek 8080, Mio 8390, MPx200, MPx, P800, 6600, N-Gage, T68i, T68, 6210, 6110 και ούτε καν θυμάμαι πιο παλιά...

 

Το Windows Mobile στην Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος yannisg ( 9 Ιαν. 2005 , 15:01)

 

murdof,

ta 9090 pou exei to plaisio tora ti rom exoun?

kano tin erotisi giati tin proigoumeni evdomada me ipan oti den exoun,epidi ta esteilan ola piso gia anavathmisi....

 

 

Μια ενδιάμεση προηγούμενη που δε βγήκε στο internet. Θα πρέπει να κάνεις αναβάθμιση με το που το πάρεις.

Χρήστης:

Qtek 2020, Qtek 9090, Qtek 8010, Qtek 8020

hp iPAQ h6340, iPAQ rz1710, iPAQ rx3715, iPAQ hx4700

Παλαιότερα:

Qtek 8080, Mio 8390, MPx200, MPx, P800, 6600, N-Gage, T68i, T68, 6210, 6110 και ούτε καν θυμάμαι πιο παλιά...

 

Το Windows Mobile στην Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος murdof ( 9 Ιαν. 2005 , 15:03)

 

Μια ενδιάμεση προηγούμενη που δε βγήκε στο internet. Θα πρέπει να κάνεις αναβάθμιση με το που το πάρεις.

 

 

i teleftea ine afti???

R 1.06.00 / G 1337.38 / D 1.22.00 / GR 1.1.0

 

pou iparxi edo??

 

http://www.qtek.gr/9090_firmware.html

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να πω πως συμφωνώ με το θέμα του mail.. Πιο εύκολα τους βρίσκεις με e-mail παρά με τηλέφωνο!! Κατεβάζω τη νέα ROM και ελπίζω να μην υπάρξουν άλλα προβλήματα!!! :)
Link to comment
Share on other sites

Επειδή αγόρασα κι εγώ χθες από το Πλαίσιο το 9090 έχει πάνω

ROM version: 1.12.22 WWE

ROM date: 09/27/04

Radio version: 1.02.00

Protocol version: 1337.32

ExtROM version: 1.12.145 WWE

 

Kι επειδή είναι η πρώτη φορά που έπιασα στα χέρια μου ppc (ελπίζω να τα έχω αναφέρει/γράψει σωστά) πως αναγνωρίζουμε αν κάποια έκδοση είναι πιο καινούρια;Αυτήν που έχει τώρα το http://www.qtek.gr είναι μεταγενέστερη από αυτήν που προανέφερα;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Hello

 

και εγω ειμαι ενας νέος χρήστης του Jam. Τέλειο εργαλειάκι.

 

Μήπως ξέρετε κανα contact για πειρατή pocket pc software στην Ελλάδα?

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος DjBac ( 9 Ιαν. 2005 , 15:42)

 

Μπορώ να πω πως συμφωνώ με το θέμα του mail.. Πιο εύκολα τους βρίσκεις με e-mail παρά με τηλέφωνο!! Κατεβάζω τη νέα ROM και ελπίζω να μην υπάρξουν άλλα προβλήματα!!! :)

 

 

 

Περιμενω να ακουσω νεα απο την καινουργια rom.... ;)

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...