Jump to content

[Επίσημο] Qtek 9090 (T-Mobile MDA III / Xda 3)


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος porcupine (13 Ιαν. 2005 , 13:04)

 

μολις παρελαβα την θηκη (καθετη) Krusell και ενα screen protector Brando. νιωθω καπως ποιος ασφαλης πλεον βλεποντα οτι το clip της θηκης κουμπωνει με ασφαλεια επανω μου και οτι η οθονη δεν θα γδαρθει με το παραμικρο :)

 

http://www.executivepda.com/s.nl/sc.7/category.367/it.A/id.1489/.f

 

 

Egw pira simera screen protector tis Bosity. Eisai efxaristimenos apo auto tis Brando? Thelw ki egw na parw tin idia thiki alla den exw akousei entipwseis... Perimenw apantisi sou! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Alexkass (12 Ιαν. 2005 , 22:42)

 

και Γιώργο έχεις τα ελληνικά τσάμπα? :)

 

ακόμα και σε imate?

 

 

?

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

@tsthanos.

μπορουσε να ειναι και καλυτερη πιστευω.Μοναδικο μειονεκτημα αλλα δυστυχως δεν γινετε διαφορετικα, ειναι και παλι τα κενα πλαινα μερη της θηκης.

εκτος αυτου καλο θα ηταν το καπακι να ανοιγει προς τα κατω και οχι προς τα πανω.

σαν υφη,προστασια οθονης,ποιοτητα και clip ειναι κορυφη!

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μηπως υπαρχει καποιος χωρος που μπορει να βαλεις κανεις μια αγγελια για το ETEN P300? Επειδη ειμαι καινουριος γι αυτο ρωταω.Αν μπορειτε απαντηστε μου σε pm ή e-mail. Ευχαριστω
Πωλείται Atrix μαζί με Lapdock...
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος ο οποίος έχει τη τελευταία έκδοση της ACE να δοκιμάσει οποιαδήποτε έκδοση του MemMaid (αφού πρώτα έχει πάρει backup :p ) και να γράψει πώς συμπεριφέρεται το ppc του;!

Νομίζω ότι βρήκα τη μία πέτρα του κακού,με οποιονδήποτε σειρά αν το κάνω install,οποιαδήποτε έκδοση,σε οποιαδήποτε μνήμη,σε συνάρτηση με διαφορετικές εκδόσεις των εκάστοτε προγραμμάτων το MemMaid καταφέρνει να κάνει hard reset...

Απλά θα ήθελα και μία δεύτερη άποψη. ;)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Alexkass (13 Ιαν. 2005 , 00:42)

 

και Γιώργο έχεις τα ελληνικά τσάμπα? :)

 

ακόμα και σε imate?

 

 

τι θες βρε ? :p :p :cool: :whistle: :whistle: :whistle:

Παρε με τηλεφωνο ! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος porcupine (13 Ιαν. 2005 , 15:29)

 

@tsthanos.

μπορουσε να ειναι και καλυτερη πιστευω.Μοναδικο μειονεκτημα αλλα δυστυχως δεν γινετε διαφορετικα, ειναι και παλι τα κενα πλαινα μερη της θηκης.

εκτος αυτου καλο θα ηταν το καπακι να ανοιγει προς τα κατω και οχι προς τα πανω.

σαν υφη,προστασια οθονης,ποιοτητα και clip ειναι κορυφη!

 

 

Giati ti theleis na anoigei pros ta katw? I PDAir exei tetoia thiki. To screen protector tis brando kalo? eukolo stin topothetisi?

Link to comment
Share on other sites

@tsthanos

 

αψογο το Brando. ισως το ποιο ευκολο στην τοποθετηση. θυμαμαι και απο το p900 που ειχα, με κατι αλλα ειχαν γεμισει φουσκαλες. με το Brando το χα βάλει στο Πι και Φι χωρις κενα ή φουσκαλες.

Σχετικα με την θήκη, απλως ειχα συνηθισει του XDA II Που ειχα και μου φανηκε καπως η Krusell

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bill_viper (13 Ιαν. 2005 , 14:25)

 

Μπορεί κάποιος ο οποίος έχει τη τελευταία έκδοση της ACE να δοκιμάσει οποιαδήποτε έκδοση του MemMaid (αφού πρώτα έχει πάρει backup :p ) και να γράψει πώς συμπεριφέρεται το ppc του;!

Νομίζω ότι βρήκα τη μία πέτρα του κακού,με οποιονδήποτε σειρά αν το κάνω install,οποιαδήποτε έκδοση,σε οποιαδήποτε μνήμη,σε συνάρτηση με διαφορετικές εκδόσεις των εκάστοτε προγραμμάτων το MemMaid καταφέρνει να κάνει hard reset...

Απλά θα ήθελα και μία δεύτερη άποψη. ;)

 

 

τι έχεις πάθει εσύ???

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Alexkass (14 Ιαν. 2005 , 10:05)

 

τι έχεις πάθει εσύ???

 

Αlex ρίξε μία ματιά στις 2 προηγούμενες σελίδες και θα καταλάβεις...

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος porcupine (13 Ιαν. 2005 , 21:26)

 

@tsthanos

 

αψογο το Brando. ισως το ποιο ευκολο στην τοποθετηση. θυμαμαι και απο το p900 που ειχα, με κατι αλλα ειχαν γεμισει φουσκαλες. με το Brando το χα βάλει στο Πι και Φι χωρις κενα ή φουσκαλες.

Σχετικα με την θήκη, απλως ειχα συνηθισει του XDA II Που ειχα και μου φανηκε καπως η Krusell

 

 

Se rwtaw giati eimai anamesa stis duo pou sou eipa kai exoun diaforetiko tropo anoigmatos. telika se volevei perissotero i krusell? ap'to ExecutivePDA ta pires? mporeis na mou eksigeis pws "kratietai" to Qtek sti thiki? :confused: pantws exw tin entipwsi oti i krusell exei kaliperi poiotita kataskevis. thanks :cool:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ,νεος στο αθλημα.

Δεν εχω καταλαβει κατι ομως.

Αφου τα qtec ειναι προβληματικα, γιατι το thread ονομαζεται ετσι και οχι 'i-mate PDA2K' ας πουμε ?

Αν δεν κανω λαθος τα i-mate PDA2K εσκασαν μυτη στην Ελλαδα

πιο μπροστα απο τα qtec 9090...

Στην ACE HELLAS ειναι ζωα.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tsthanos (14 Ιαν. 2005 , 11:24) ap'to ExecutivePDA ta pires? mporeis na mou eksigeis pws "kratietai" to Qtek sti thiki? :confused: pantws exw tin entipwsi oti i krusell exei kaliperi poiotita kataskevis. thanks :cool:

 

 

Ναι. απο το exeutivepda.com

κρατιεται επειδη μεσολαβει αναμεσα στο πληκτρολογιο και το μπροστινο του σωμα μια πλαστικη μεμβρανη που ειναι δεμενη επανω στην συσκευη

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

kserei kapoios pws mporo na valo diko mou ixo sta sms kai stin eiserxomeni klisi? enas tropos einai na valw tous ixous sto faleko twn windows, swsta? allos tropos? thanks
Link to comment
Share on other sites

Μετά κόπων και βασάνων κάτι κατάφερα με το 9090...

Μπόρεσα επιτέλους να του περάσω κάποιες εφαρμογές (είπαμε μην τι θέλουμε κι όλα δικά μας :p ) χωρίς να έχει γίνει κάποιο hard reset! :)

Αυτό που με παραξενεύει τώρα είναι το γεγονός ότι πρέπει να κάνω πάνω από 5 soft reset (όταν κάνω) για να λειτουργήσει το ppc.

Tί εννοώ λέγοντας "λειτουργήσει",όταν ανοίγει μετά το soft reset η οθόνη αν κλικάρεις πάνω της δεν ανταποκρίνεται,το ίδιο γίνεται και με τα κουμπιά-power button.Aφού κάνω πάνω από 5 soft reset τότε λειτουργεί μια χαρά. :wacko: :worry:

 

Υ.Γ:Αλλή μία εφαρμογή που δε λειτουργεί (τουλάχιστον σ'εμένα) με οποιονδήποτε συνδυασμό κι αν δοκίμασα (και μόλις μου προκάλεσε hard reset) είναι το WorldMate 2004 Pro.

 

Ουφ...δεν αντέχω άλλο...παρατώ κάθε προσπάθεια...ας πάρουμε τις πιθανές αιτίες με τη σειρά!

1)Αν τα κολλήματα μετά το soft reset (τα οποία έχουν ως άμεση συνέπεια το hard reset) οφείλονται στο hardware τότε το ppc δε θα έπρεπε ν'ανοίγει καθόλου.Τις μισές φορές όμως άλλωτε μετά από 2 soft resets,άλλωτε μετά από 5 κι άλλωτε μετά από 7+ soft resets το ppc ανοίγει,οπότε το αποκλείουμε να υπάρχει κάποιο hardware problem.

2)Ας υποθέσουμε ότι δεν είχε περαστεί σωστά η rom (άνθρωποι είμαστε,λάθη κάνουμε) τότε θα έπρεπε να είχε διορθωθεί αφού έχω περάσει 7 φορές την καινούρια rom που υπάρχει στο site της Qtek!

Άρα το αποκλείουμε κι αυτό!

3)Μπορεί να οφείλονται τα προβλήματα στις εφαρμογές,οκ δεκτό.

Έχω χαλάσει όμως πάνω απο 60 ώρες (ναι-ναι αρκετές μέρες άυπνος) για να δοκιμάσω κάθε πιθανή εκδοχή ανάλογα με τον τρόπο της εγκατάστασης,την έκδοση της κάθε εφαρμογής και συνδυάζοντας άπειρες σειρές με τις οποίες έκανα install το κάθε πρόγραμμα για να δω που οφείλεται κι αν υπάρχει κανένα conflict.To μόνο που μπόρεσα όμως να κάνω είναι να περάσω 3-4 apps στο ppc και μετά άντε πάλι τα ίδια...

4)Υποθέτω ότι συμβαίνει κάτι με τη rom της Qtek...και στο κάτω-κάτω έκανα μ@λ@κεια που δεν πήρα imate όπως είχα πρωτοαποφασίσει...οι ευαισθησίες μου θα με φάνε μπας και πάνε μπροστά οι ελληνικές εταιρείες...αλλά δεν ανέχομαι να δίνω 920 ευρώ (που θα μπορούσα να έπαιρνα κι ένα laptop αν δεν είχα στην τελική και να είχα το κεφάλι μου ήσυχο) και να έχω αυτή την αντιμετώπιση,προβλήματα μ'ένα τόσο ακριβό κι "υποτίθεται" καλό προιόν...

Γι'αυτό murdof ευελπιστώ στην όσο πιο γρήγορα γίνεται έκδοση μιας καινούριας rom που να διορθώνει ΟΛΑ αυτά τα προβλήματα...

Μέχρι στιγμής είμαι πλήρως απογοητευμένος,τουλάχιστον ας "γυρίσει" αυτό έστω και την τελευταία στιγμή..

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tsthanos (14 Ιαν. 2005 , 22:16)

 

thelw na parw SD karta SanDisk 1GB Ultra II me taxitita 66x. exei dokimasei kaneis auti tin SD i tin "argi" me 9090? einai apolita simvati?

 

Aυτήν έχω πάρει κι εγώ,ενδεικτικά μετέφερα από το pc στο ppc 120mb σε λιγότερο από 5 λεπτά!Και φυσικά λειτουργεί άψογα!

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

το i-mate πάντως ΔΕΝ έχει τέτοια προβλήματα. βλέπειςέχει καλύτερη ρομ. τι τα ήθελες τα ελληνικά? :(

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Alexkass (15 Ιαν. 2005 , 11:17)

 

το i-mate πάντως ΔΕΝ έχει τέτοια προβλήματα. βλέπειςέχει καλύτερη ρομ. τι τα ήθελες τα ελληνικά? :(

 

 

Συμφωνώ απόλυτα και εγώ με το IMATE είμαι πολύ ευχαριστημένος και μου προξενούν μεγάλη εντύπωση τα προβλήματα που διαβάζω για το 9090!!!! Καλά που δεν αγόρασα το 9090 που ήταν και πιο ακριβό! Το ΙΜΑΤΕ από Γερμανία έρχεται με 700€ τελική με τα μεταφορικά! Και αν βάλετε και ΑΦΜ για τους επαγγελματίες τότε ερχεται με 620€!!!

Ο Σοφότερος άνθρωπος στον κόσμο είναι αυτός που σοφά χρησιμοποιεί την σοφία των άλλων!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Alexkass (15 Ιαν. 2005 , 11:17)

 

το i-mate πάντως ΔΕΝ έχει τέτοια προβλήματα. βλέπειςέχει καλύτερη ρομ. τι τα ήθελες τα ελληνικά? :(

 

Μα δεν το πήρα για τα ελληνικά,εξού κι ότι έχω ως default γλώσσα τα ελληνικά...

Όπως προείπα περιμένω(ουμε) το συντομότερον δυνατόν καινούρια rom...

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

As dosei mia apantisi o Murdof.....an kai xathike pali....

-iparxi telika stin thessaloniki to 9090 ?

-sto plaisio kai cosmote den iparxi oute temaxio..

-isxii afto pou mou ipane oti aposirthikan gia anavathmisi?

-ean nai, pote tha kikloforisoun?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...