Jump to content

[Επίσημο] Qtek 9090 (T-Mobile MDA III / Xda 3)


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος yannisg ( 9 Ιαν. 2005 , 15:52)

 

an kai den apantise o murdof,

 

mallon auti apo to site ine i teleftea.

 

autin pou exis esi ine i endiamesi pou lei o murdof

 

 

ΑΚΡΙΒΩΣ, αυτη που εχει το site ειναι η πολυαναμενομενη 1.22!!!

:D

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά δεν νομίζω αυτή που έχει το site δεν είναι η τελευταία έκδοση, η τελευταία έκδοση για το qtek 9090 είναι η 1.22.00 και όχι η 1.12.22. αυτή τουλάχιστο απο ότι ξέρω κυκλοφορεί στις άλλες ευρωπαικές χώρες και προσφέρεται για αναβάθμιση.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά είναι ή δεν είναι η τελευταία έκδοση αυτή που υπάρχει στο site της Qtek σε αντίθεση με αυτά που είχα επιστραφεί από το Πλαίσιο; :confused:

Για να μην προχωρήσουμε σε άσκοπο update.

 

Κάτι ακόμη που παρατήρησα,δεν υπάρχει τρόπος όταν σου στέλνουν ένα αρχείο μέσω bluetooth να μην ζητάει passkey;Να το παίρνει απλά κατευθείαν ή τουλάχιστον να ρωτάει;Είναι τρομερά εκνευριστικό..!

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gpx ( 9 Ιαν. 2005 , 20:05)

 

Παιδιά δεν νομίζω αυτή που έχει το site δεν είναι η τελευταία έκδοση, η τελευταία έκδοση για το qtek 9090 είναι η 1.22.00 και όχι η 1.12.22. αυτή τουλάχιστο απο ότι ξέρω κυκλοφορεί στις άλλες ευρωπαικές χώρες και προσφέρεται για αναβάθμιση.

 

 

Το site το έχεις δει;

Από ότι φαίνεται δεν το έχεις δει και κατάφερες να μπερδέψεις τον κόσμο!

 

Στο site υπάρχει η 1.22.00 που είναι και η τελευταία έκδοση!!!!!

Χρήστης:

Qtek 2020, Qtek 9090, Qtek 8010, Qtek 8020

hp iPAQ h6340, iPAQ rz1710, iPAQ rx3715, iPAQ hx4700

Παλαιότερα:

Qtek 8080, Mio 8390, MPx200, MPx, P800, 6600, N-Gage, T68i, T68, 6210, 6110 και ούτε καν θυμάμαι πιο παλιά...

 

Το Windows Mobile στην Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν το έχω δεί επειδή πρόσφατα έχει ανέβει και δεν κοιτάω και πολύ συχνά το site λόγω ότι έχω αγγλικό qtek. Ομολογώ όμως λίγο καθυστερημένα γιατί η έκδοση αυτή κυκλοφορεί στις άλλες χώρες απο τα μέσα του Δεκέμβρη.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος TLG ( 9 Ιαν. 2005 , 19:08)

 

Περιμενω να ακουσω νεα απο την καινουργια rom.... ;)

 

 

Γενικά μου φαίνεται πιο γρήγορο!!!!

 

Παρατήρησα όμως πως όταν πάνω λέει message sent, δεν μπορώ με τίποτα να το κλείσω.. Παλιά ήταν μια χαρά!!!

 

Επίσης με το που βάζω το SPB Today σε μερικά soft reset το κινητό φορτώνει αλλά μετά όλα είναι νεκρά!!! Μόνο το φως ανάβει (είτε με την οθόνη είτε με κάποιο κουμπι)...

Δε χρησιμοποιεί κανείς αυτό το πρόγραμμα???:(:( :cry:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μετά από ΠΟΛΛΕΣ μα ΠΟΛΛΕΣ δοκιμές (2-3 hard reset και πάνω από 50 soft reset) κατέληξα πως αν το έχω στα Ελληνικά δεν κολλάει!! Τόσο καιρό το είχα στα Αγγλικά!!!

 

Βέβαια αυτό ισχύει μέχρι αποδείξεως του εναντίου!!

Είδωμεν!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος DjBac (10 Ιαν. 2005 , 04:12)

 

Γενικά μου φαίνεται πιο γρήγορο!!!!

 

Παρατήρησα όμως πως όταν πάνω λέει message sent, δεν μπορώ με τίποτα να το κλείσω.. Παλιά ήταν μια χαρά!!!

 

Επίσης με το που βάζω το SPB Today σε μερικά soft reset το κινητό φορτώνει αλλά μετά όλα είναι νεκρά!!! Μόνο το φως ανάβει (είτε με την οθόνη είτε με κάποιο κουμπι)...

Δε χρησιμοποιεί κανείς αυτό το πρόγραμμα???:(:( :cry:

 

 

Η 1.22.00 της i-mate δεν κολλαει ;)

Link to comment
Share on other sites

απο το site Της i-mate

 

Under Investigation

 

• There is a loss of audio quality when using certain Bluetooth headsets, particularly when not in line of sight of the PDA2k device.

• Bluetooth beaming between devices is not currently reliable.

 

• Some Bluetooth GPS receivers do not connect reliably to the device.

 

• It is not currently possible to send MPEG4 videos using the MMS client. 3GP videos can be captured, sent and received reliably.

 

• We are aware that the device has a tendency to perform scans for other networks when in low coverage conditions.

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

Resolved Issues

 

• Scanning for Bluetooth devices the device will stop scanning after a short time. Scanning again will find more devices. This scan time is extended in the 1.22.xxx (and above) ROM builds.

• When the device enters sleep mode Bluetooth connectivity can be lost with some headsets. This is corrected in the 1.22.xxx (and above) ROM builds.

 

• Volume level of audio recordings is lower than it should be. This is corrected in the new 1.22.xxx (and above) ROM builds.

 

• In a small proportion of received voice calls, there was a delay in displaying the contact name and photo contact (if defined). This issue should now be resolved using the new 1.22.xxx (and above) ROM builds.

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/viewtopic.php?t=15323

 

Θελετε Ελληνικα στο AZERTY built-in (hardware) keyboard σας ?

 

τρεμε Ace hellas !! :p :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος geovass (10 Ιαν. 2005 , 11:38)

 

http://forum.xda-developers.com/viewtopic.php?t=15323

 

Θελετε Ελληνικα στο AZERTY built-in (hardware) keyboard σας ?

 

τρεμε Ace hellas !! :p :p

 

 

Geovass,

 

το έχεις δοκιμάσει. Το δοκίμασα το σάββατο αλλά δεν είδα να κάνει τίποτα πέρα από το να αλλάζει το layout και όχι την γλώσσα. Έκανα την αντίστοιχη διαδικασία και για ελληνικά αλλά καμμία διαφορά. Αν έχεις κανένα hint ευπρόσδεκτο.

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορούμε να ορίσουμε ένα ringtone και να χτυπά;

Πέρασα μερικά .wav στο Windows/rings που αναφέρει το manual [μιας και δε μπορείς να βάλεις για ringtone .mp3 (αν κάνω λάθος διορθώστε με)] αλλά όταν πάω να τα ορίσω σαν ήχο κλήσης δεν ακούγεται και χτυπά το τηλέφωνο μ'ένα πολύ απλό προεγκατεστημένο ήχο!

Να σημειώσω ότι αυτό γίνεται με οποιοδήποτε .wav βάλω.

 

Υπάρχει περίπτωση να μπορέσουμε να βάλουμε ως ήχο κλήσης .mp3;

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος murdof ( 9 Ιαν. 2005 , 11:51)

 

 

Το καλύτερο για όσους έχουν ερωτήσεις/απορίες είναι να στέλνουν e-mail και όχι τηλέφωνο. Μέσω του e-mail μαζεύουμε τις απορίες και τις βάζουμε στα FAQ. Τα παιδιά απαντάνε σε όλα τα e-mail. Σε κάποια μπορεί να καθυστερήσουν λόγω ότι ψάχνουν τη καλύτερη δυνατή λύση....

 

 

 

Απαντάνε σε όλα τα e-mail ε; Χμμμ, τότε είμαι μάλλον υπερβολικός που περίμενα να έχουν απαντήσει ήδη, 2 μόλις βδομάδες από τότε που το έστειλα για πρώτη φορά :whistle:

Ακόμα και μια απάντηση "δεν ξέρουμε αλλά θα σας ενημερωσούμε όταν έχουμε νεότερα" θα ήταν καλύτερα για μένα από αυτό το γράψιμο. :mad:

Προσωπικά με έχει απογοητεύσει η ACE σ'αυτόν τον τομέα :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bill_viper (10 Ιαν. 2005 , 13:33)

 

Πώς μπορούμε να ορίσουμε ένα ringtone και να χτυπά;

Πέρασα μερικά .wav στο Windows/rings που αναφέρει το manual [μιας και δε μπορείς να βάλεις για ringtone .mp3 (αν κάνω λάθος διορθώστε με)] αλλά όταν πάω να τα ορίσω σαν ήχο κλήσης δεν ακούγεται και χτυπά το τηλέφωνο μ'ένα πολύ απλό προεγκατεστημένο ήχο!

Να σημειώσω ότι αυτό γίνεται με οποιοδήποτε .wav βάλω.

 

Υπάρχει περίπτωση να μπορέσουμε να βάλουμε ως ήχο κλήσης .mp3;

 

 

Δοκίμασε το RingtoneX... Μπορείς να βάλεις και *.wma ξεχωριστά σε κάθε όνομα ή κατηγορία!! Πολύ καλό! :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mdounavis (10 Ιαν. 2005 , 14:41)

 

Απαντάνε σε όλα τα e-mail ε; Χμμμ, τότε είμαι μάλλον υπερβολικός που περίμενα να έχουν απαντήσει ήδη, 2 μόλις βδομάδες από τότε που το έστειλα για πρώτη φορά :whistle:

Ακόμα και μια απάντηση "δεν ξέρουμε αλλά θα σας ενημερωσούμε όταν έχουμε νεότερα" θα ήταν καλύτερα για μένα από αυτό το γράψιμο. :mad:

Προσωπικά με έχει απογοητεύσει η ACE σ'αυτόν τον τομέα :wacko:

 

 

Στείλε μου με PM το ερώτημα σου και το e-mail και θα ρωτήσω τα παιδιά από το τεχνικό τμήμα γιατί δεν σου έχουν απαντήσει ακόμα.

Χρήστης:

Qtek 2020, Qtek 9090, Qtek 8010, Qtek 8020

hp iPAQ h6340, iPAQ rz1710, iPAQ rx3715, iPAQ hx4700

Παλαιότερα:

Qtek 8080, Mio 8390, MPx200, MPx, P800, 6600, N-Gage, T68i, T68, 6210, 6110 και ούτε καν θυμάμαι πιο παλιά...

 

Το Windows Mobile στην Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

Kalispera pedes, exw ena problem me to 9090 kai den mporw na to lisw!

Exw Wireless Lan sto pc mou, kai os ek toutou ipethesa pws mporw na kanw \\pcname\sharename gia na sindethw kai na dw me WLAN ta arxeia tou pc mou apo to Rimadaki! Distixos, oti kai an prospathisw exw apetixi patagodos. To paradoxo einai oti to vlepei to pc mou ( p.x lap1 )

sto Remote Desktop ( pou simenei oti IPs klp einai super configured )

alla mou lei path not found otan tou petaw sto file browser ( network share ) \\lap1\

 

( Simiosei. Elegxa me ena laptop allo to diko mou, min tixon eixa tpt mistiries rithiseis firewall klp alla apo to allo lap fenonte ola ta shares souper! )

kai roto...xerete kammia efarmogi tis prokopis gia network browsing (paromoia tou network neighbrhood? )

I mipws xreiazete kammia alximeia?

 

Voitheia xristianoiiiiiiiiiiiiiiiiii :)

Albert

Your mouth is signing cheques, your body can't cash.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος zobbi1 (10 Ιαν. 2005 , 11:44)

 

Geovass,

 

το έχεις δοκιμάσει. Το δοκίμασα το σάββατο αλλά δεν είδα να κάνει τίποτα πέρα από το να αλλάζει το layout και όχι την γλώσσα. Έκανα την αντίστοιχη διαδικασία και για ελληνικά αλλά καμμία διαφορά. Αν έχεις κανένα hint ευπρόσδεκτο.

 

 

οχι, δεν το εχω δοκιμασει ακομα. :(

Link to comment
Share on other sites

Με το Resco Explorer το πρόβλημα που λες το ήχα λόγο κακής ρύθμισης firewall.. ping από το pc κάνεις?

 

λογικά \\DesktopPC\C (εικονικό όνομα) πρέπει να δουλείει.. Με ΙΡς δυστυχώς δε δουλεύει!!

 

 

Μου φαίνεται πως ή θα το πουλήσω ή θα το πετάξω το ριμάδι!!! όταν βάζω πρόγραμμα στο today που λέει μπαταρία κτλ ΚΟΛΛΑΕΙ!!!!!!!!

Τόσο, μα τόσο γκαντέμης? Κανείς άλλος δεν το παθαίνει αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Kai ping kanw,

Kai remote Desktop fernw mesa sto QTEK , kai internet mpenw host 2 host me tin karta mou ( linksys Cisco )

Den xerw exw skasei ! To problima sou esi pws to elises file?

Your mouth is signing cheques, your body can't cash.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος DjBac (10 Ιαν. 2005 , 21:44)

 

Μου φαίνεται πως ή θα το πουλήσω ή θα το πετάξω το ριμάδι!!! όταν βάζω πρόγραμμα στο today που λέει μπαταρία κτλ ΚΟΛΛΑΕΙ!!!!!!!!

Τόσο, μα τόσο γκαντέμης? Κανείς άλλος δεν το παθαίνει αυτό?

 

Το ίδιο έπαθα κι εγώ...

-Βάζω το Battery Pack 2004 v5.3.1 κάνω 10 soft reset,το τηλέφωνο δεν ανταποκρινόταν με τίποτα...1ο hard reset ...

-Βάζω το Battery Pack Pro v1.1.10 κάνω 10 soft reset,το τηλέφωνο δεν ανταποκρινόταν με τίποτα...2ο hard reset ...

-Βάζω το Spb Pocket Plus v2.2 κάνω 10 soft reset,το τηλέφωνο δεν ανταποκρινόταν με τίποτα...3ο hard reset ...

 

Να δω για πόσο θα συνεχιστεί αυτό το βιολί...

 

Υ.Γ:Το ίδιο πρόβλημα το είχα και με την προηγούμενη έκδοση αλλά και με την τωρινή που υπάρχει στο site της Qtek..

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος DjBac (10 Ιαν. 2005 , 15:09)

 

Δοκίμασε το RingtoneX... Μπορείς να βάλεις και *.wma ξεχωριστά σε κάθε όνομα ή κατηγορία!! Πολύ καλό! :p

 

Thanks,αλλά το προβληματάκι που όταν βάζω για ήχο κλήσης ένα .wav και με καλούν και δεν ακούγεται αυτός αλλά ένας απλός προεγκατεστημένος ήχος πώς λύνεται..;

 

Τί ήθελα κι άφησα το UIQ...;! :p

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Windows αγορι μου.......!! ;) :D :D

Μην απογοητευεσαι αρχη ειναι ακομη !!!! :D :D

Οι περισσοτεροι εδω τα εχουμε περασει κ τα περνάμε ολα αυτα .. :o :rolleyes: :D

 

Aυτο για to UIQ ξαναπέστο ... ;)

 

:whistle:

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...