Jump to content

Sony Xperia Z Ultra


vezyro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτά τα άχρηστα wakelocks να μην είχε και αυτές τις γελείες εφαρμογές που τρέχουν στο παρασκήνιο με notification και γονατιζουν τη ram να μην ειχε το android και θα ηταν άψογο. Σε αυτά το ios εχει καλύτερο έλεγχο αλλά και εκείνο είναι όλο περιορισμούς ακόμα και με jailbreak αυτά που κανει το xposed δεν μπορεί να τα κάνει για κανενα λόγο...

 

Καλησπέρες,

 

η λύση είναι μία και έχει περιγράφεται ώς rootάρισμα :)

 

Για να δεις αρχεία του συστήματος χρειάζεσαι άλλα προνόμια στην εφαρμογή. Παράδειγμα ο es file exlporer (απο τις ρυθμίσεις της εφαρμογής του ορίζεις τα δικαιώματα ως root) και βλέπεις τα πάντα.

 

Με εφαρμογές όπως το Greenify (την πλήρη έκδοση) και το App quarantine (για λίγες εφαρμογές) έχεις καθαρίσει πιστεύω απο περιττά wakelocks και χάσιμο RAM :)

 

@ rad το καλό πράμα αργεί να γίνει :)

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Πάμε για στατιστικά μπαταρίας! Καθόλου άσχημα μπορώ να πω!!!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

@fazi Το es explorer δεν το κανω εγκατασταση γιατι δεν θελω κατα λαθος ή αφηρημάδα να κανω ζημιά στη ρομ. Το xposed όταν το ανακαλυψα πριν 3 μηνες τρελάθηκα. Ηταν η πρωτη φορά που μπορούσα να κανω τα παντα με μια αψογη εργοστασιακη ρομ σαν και αυτη της sony. Και επειδη είχα άσχημες εμπειριες με ρομ που εβαζα παλια σε windows mobile συσκευες με το wi-fi να μην δουλειει με την custom rom, την ρομ την αφηνω standar εργοστασιακή. Πάντως το να βαζεις 2-3 εφαρμογες απαραιτητες, το να πρεπει να ρουταρεις να δεις ασπρη μερα δεν είναι ότι καλύτερο για plug n play. Οπότε αρχίζει και δεν είναι λειτουργικό για τον casual user. Δεν ειναι ολοι developers και κάθε μερα μεσα σε ένα φόρουμ να διαβαζουν. Αυτη ειναι η τεραστια επιτυχια της apple. Πανακριβα τηλεφωνα αλλα piece of mind... work like a charm...

 

Off Topic: :offtopic:

Τελικά το ερώτημα είναι γιατί εφόσων το λειρουργικό είναι ανοιχτού κώδικα δεν το αφηνουν ελευθερο, (και απλα οταν εγκαθιστας καποιον file explorer να σου γραφει οταν πας να τρεξεις για πρωτη φορα την εφαρμογη ότι αν πειραξεις τα αρχεία του φακελου συστηματιος θα καταστρεψεις τη ρομ?) καθως επίσης γιατί η k@lo Google δεν οριζει κάποια προδιαγραφή σε ελάχιστες απαιτησεις hardware και αφηνει τους Κινεζουν να καταστρεφουν την πλατφορμα με γελειες συσκευες με ελαχιστη ραμ, αθλια αναλυση, αχρηστα digitizers, και οι πιο πολλοί που αγορζουν τετοιες συσκευες μετα την αθλια εμπειρια, ψαχνουν (και καλα κανουν) απεγνωσμενα για iphone....

Έχω αγοράσει alcatel & Lenovo το ένα το έσπασα σε 1 εβδομαδα από τα νευρα και το άλλο το χαρισα μεσα σε 2 εβδομαδες.... Το μονο που αντεχει είναι το z ultra.

Πρόσφατα φίλος που αγόρασε LG g3 μου ανέφερε ότι λόγο δουλειάς χρειάζεται να ανόιγει την κάμερα στιγμιαία και να τραβάει φωτογραφία και πάνω από 15 φορές μεσα σε 3 μηνες δεν ανοιγε η καμερα ακαριαια, αλλά lagαριζε και μεχει να ανοιξει έχανε το πλανο...

To Z ULTRA συσκευη 21 μηνων από τοτε που παρουσιαστικε είναι τόσο αψογο, που καταδεικνειει οτι η sony εκανε υπερ επειδηξη ισχυος, και ηρθε με μια συσκευη οροσημο που θα γινει collector's item. Κανεις δεν τολμησε να βγαλει τοσο μεγαλη οθονη και ουτα κανεις θα τολμησει. Βλέπω το παγκόσμιο στανταρ να είναι οι 5,5 ιντσες. Εκει θα κουμπώσει το ιντσαζ. Μετα τα πειραματικά μοντελα των 6" και του Z Ultra των 6,4" η Αpple εδειξε το δρομο στις 5,5 και οι sony, Lg, HTC ακολουθούν....

Οπότε το τηλεφωνο ειναι ηδη συλλεκτικό. An instant classic!:wink: Μην το πουλάτε. Κρατήστε το!

Edited by winmobileguru

Facebook:https://www.facebook.com/MrTheoprofil

YouTube:http://www.youtube.com/user/MrTheoprofil

Pinterest:http://www.pinterest.com/theoprofil

Link to comment
Share on other sites

Ας μου επιτραπεί η έκφραση … θα πρέπει να είσαι πολύ Μακακας για να πουλήσεις το Θηρίο.. εντάξει δεν λέω αν όχι σε όλους αλλά στους περισσότερους με το που το βλέπουν αρχίζουν .. τις Μακακιες .. τι το θες το καπο μαζί σου ρε μεγάλε.. και άλλες τόσες τραγελαφικές ανοσίες. αλλά έλα μου που με το που το βλέπουν καλύτερα έλα μου με το που το πιάνουν στα χερια τους αρχίζουν την όπισθεν.. είναι πολύ ωραίο να βλέπεις όλους αυτούς που το κατέκριναν προ ολίγου να το εκθειάζουν και να τους τρέχουν και τα σάλια… μεγάλη Μαγκιά το Θηρίο από όλες τις απόψεις.
Link to comment
Share on other sites

επίσης γιατί η k@lo Google δεν οριζει κάποια προδιαγραφή σε ελάχιστες απαιτησεις hardware και αφηνει τους Κινεζουν να καταστρεφουν την πλατφορμα με γελειες συσκευες με ελαχιστη ραμ, αθλια αναλυση, αχρηστα digitizers, και οι πιο πολλοί που αγορζουν τετοιες συσκευες μετα την αθλια εμπειρια, ψαχνουν (και καλα κανουν) απεγνωσμενα για iphone....

Έχω αγοράσει alcatel & Lenovo το ένα το έσπασα σε 1 εβδομαδα από τα νευρα και το άλλο το χαρισα μεσα σε 2 εβδομαδες....

Μην τα βαζουμε ολα σε ενα τσουβαλι, υπαρχουν κινεζικα και κινεζικα.

Ποια μοντελα ειχες παρει σε alcatel/tcl και lenovo ?

Επισης το ιδιο κανουν και οι εταιρεις φιρμες που και αυτες ισοπεδωνουν την εμπειρια χρησης με αθλια χαρακτηριστικα στα φθηνα μοντελα και τιμες φιρμας βιτρινας. Τουλαχιστον ο κινεζος πουλαει πολυ χαμηλοτερα.

Τελος παντων..... θα μου πεις και εσυ με τη σειρα σου (και δικιο θα εχεις) οτι ο κινεζος που δεν ερχετε επισημα στην ευρωπη δεν εχει πληρωσει δικαιωματα - φορους - δασμους κλπ.

 

 

Edit Φιλικα τα γραφω ο γραπτος λογος μπορει να ειναι ή να φανει παρεξηγήσιμος. Δεν εχω τετοιο σκοπο.

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου μην ξεχνάμε πως το θηρίο είναι παραγωγής του 2013. Ξεκίνησε η τιμή απο τα ~700€ και έχει κατέβει στα ~200€

 

μιας που αναφέρθηκε ο ανοιχτός κώδικας:

Το Android είναι Open Source, το αντέχετε όμως "μόνο" Open Source;

 

Καλό βράδυ ;)

Edited by faji
Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα μια καρτουλα για την φωτογραφική μηχανή της γυναίκας μου και φυσικά την έβαλα πρώτα στο θηριο είναι η KINGSTON SDCA3/64GB 64GB MICRO SDXC UHS-I U3 90R/80W WITH ADAPTER και δουλεύει άψογα στο κινητό έκανα μέτρηση ταχύτητας και έχει απόδοση στην εγραφη 40 mb/sec όσο και εσωτερική μνήμη του κινητού.

Από ότι κατάλαβα η θύρα του κινητού είναι SDXC UHS-I U1 ενώ η κάρτα είναι UHS-I U3 αν κάνω δοκιμή από usb pc σε κινητό θα σας ενημερώσω.

Το τεστ έγινε με το Α1 SD BENCH.

 

Έχω μια θήκη από xperia m καινούργια είναι κόκκινη θέλω να τη χαρίσω αν έχετε κάποιον φίλη φίλο στείλτε μου στοιχεία να σας τη στείλω δωρεάν ( πηγαίνει μόνο σε μαύρο χρώμα )

Ευχαριστώ !!!

 

Η πιο γρήγορη απάντηση κερδίζει !!!! :nuke:

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

Έχω μία απορία ρε παιδιά. Στο θηρίο μας τουλάχιστον στο C6802 που έχω εγώ δεν μου δείχνει το σήμα H+ κοντά στο σήμα ισχύς της κινητής τηλεφωνίας. Έχω Q σύνδεση και στο παλιό μου κινητό μου το έδειχνε, βέβαια εκεί που είχε ισχύ σήμα. Εδώ μου δείχνει ένα R εννοώ είναι ξεκάθαρο ότι έχω HSPA+. Είναι καμία ρύθμιση?
Link to comment
Share on other sites

Έχω μία απορία ρε παιδιά. Στο θηρίο μας τουλάχιστον στο C6802 που έχω εγώ δεν μου δείχνει το σήμα H+ κοντά στο σήμα ισχύς της κινητής τηλεφωνίας. Έχω Q σύνδεση και στο παλιό μου κινητό μου το έδειχνε, βέβαια εκεί που είχε ισχύ σήμα. Εδώ μου δείχνει ένα R εννοώ είναι ξεκάθαρο ότι έχω HSPA+. Είναι καμία ρύθμιση?

 

R σημαινει περιαγωγη επειδη η Q "δανειζεται" σημα απο την Wind

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως δεν εχει (ακομα) 4g η wind

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο, ειχα μεινει πισω 5-10 μερες στο διαβασμα

Μην αγχωνεστε! Το σιγουρο ειναι οτι μολις εκπεμψει μια κεραια 4G στην Wind θα το δουμε σε ολα τα καναλια διαφημιση. (καλη ωρα σαν την vodafone με το 4G+) οτι Εφτασεεεε το 4G και στην Wind....απο την Κίνα. Με Χελώνα. Κουτσή.

Τωρα ειδα αυτο Wind: Aναπτύσσει το 4G δίκτυο

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Και Καλησπέρα στην παρέα. Εγω παντως εφαγα ενα ξενερωμα αδικα γιατί στην οθόνη μου εχω βάλει την φωτεινότητα με την επιλογη στην προσαρμογη επιλεγμένη. Οποτε πως την πατησα: όταν έχω αυτή την επιλογη,η φωτεινότητα απο οτι εχω καταλάβει οταν ειναι στο τέρμα αναλογα με την φωτεινότητα του χώρου δεν σου δεινει το πλήρες φως! Κ επιδη δεν εχω διαβάσει τα άριστα για την φωτεινότητα της οθονης κ για το κοντραστ της νομιζα ο χαζός οτι μονο τοση φωτεινότητα μπορει να δώσει! Εντωμεταξυ στο μαγαζι σημερα επειδή επεζα με το κηνητο κατω απο λαμπες τοτε καταλαβα τι παιζει με την επιλογη αυτη! Κ ευτυχώς μου έφυγε η ξενερα! Θελει δουλεια κ ψαξιμο το κινητό μεχρι να το μάθω.....................

Ελπιζω να με καταλάβατε ρε παιδιά ειναι λιγο παραξενο να το εξηγησω κ το γραφω Περισσότερο ωστε να μην την πατησουν κ άλλοι νιουφιδες σαν κ εμενα:p

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

K κατι ακομα............

Εχω παθει την πλακα της ζωής μου με το ουλτρα μας ρε παιδιά!!!!!!!!

Τι ταχύτητα ειναι αυτη?? Σημερα στο ίντερνετ με το κρομ ολη μερα κ ανοιγα σελιδες σαν τρελό!!

Τι να ανοιγω καμια δεκα σελίδες κ μα μην κολλάει πουθενά τι φωτογραφίες τι να παίζει μουσικη τι να πω ειμαι overwhelmed

Edited by kotsaras1979
Link to comment
Share on other sites

Και Καλησπέρα στην παρέα. Εγω παντως εφαγα ενα ξενερωμα αδικα γιατί στην οθόνη μου εχω βάλει την φωτεινότητα με την επιλογη στην προσαρμογη επιλεγμένη. Οποτε πως την πατησα: όταν έχω αυτή την επιλογη,η φωτεινότητα απο οτι εχω καταλάβει οταν ειναι στο τέρμα αναλογα με την φωτεινότητα του χώρου δεν σου δεινει το πλήρες φως! Κ επιδη δεν εχω διαβάσει τα άριστα για την φωτεινότητα της οθονης κ για το κοντραστ της νομιζα ο χαζός οτι μονο τοση φωτεινότητα μπορει να δώσει! Εντωμεταξυ στο μαγαζι σημερα επειδή επεζα με το κηνητο κατω απο λαμπες τοτε καταλαβα τι παιζει με την επιλογη αυτη! Κ ευτυχώς μου έφυγε η ξενερα! Θελει δουλεια κ ψαξιμο το κινητό μεχρι να το μάθω.....................

Ελπιζω να με καταλάβατε ρε παιδιά ειναι λιγο παραξενο να το εξηγησω κ το γραφω Περισσότερο ωστε να μην την πατησουν κ άλλοι νιουφιδες σαν κ εμενα:p

 

K κατι ακομα............

Εχω παθει την πλακα της ζωής μου με το ουλτρα μας ρε παιδιά!!!!!!!!

Τι ταχύτητα ειναι αυτη?? Σημερα στο ίντερνετ με το κρομ ολη μερα κ ανοιγα σελιδες σαν τρελό!!

Τι να ανοιγω καμια δεκα σελίδες κ μα μην κολλάει πουθενά τι φωτογραφίες τι να παίζει μουσικη τι να πω ειμαι overwhelmed

Αν θέλεις μη γράφεις με μορφή τύπου sms :)

Αν θέλεις μη γράφεις με μορφή τύπου sms, απαγορεύεται από τους κανονισμούς του forum.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αν και λίγο off topic το ερώτημα που θα κάνω εν μέρη μπορει να ενδιαφέρει αρκετούς χρήστες του θηρίου :)

Λοιπόν. .. αρχές της εβδομάδας παρειγγειλα από το expansys αυτό το bluetooth music receveir

Sony BM10 BLUETOOTH music receveir

[ATTACH]57774[/ATTACH]

 

Το οποίο έχει την δυνατότητα να λαμβάνει μουσικά αρχεια μεσω bluetooth ακόμα και από απόσταση 100 μετρων (ενταξει δεν σκόπευα να είμαι τόσο μακρυα αλλά καλύπτει άνετα όλο το σπιτι επίσης μπορει να συνδεθεί μέχρι 8 συσκευές κτλ κτλ) μπορει λοιπον όπως είπα να λαμβανει μουσική από το κινητό και να την αναπαράγει με οτι ειναι συνδεδεμένο στέρεο pc ή ακόμα και στο αυτοκίνητο μέσω auxiliary ... ήθελα να το χρησιμοποιησω και στο σπίτι αλλά και στο αυτοκινητο σε συνδιασμο με το Ζ ωστε να ακούω τραγούδια mp3 χωρίς καλώδια ή ώστε να μιλάω σε ανοιχτή ακρόαση μέσω ηχείων του αυτοκινήτου αλλά και για να βλέπει το παιδί μου παιδικα βιντεο και να υπάρχει ήχος από τα ηχεία του αυτοκινήτου. .. να μην σας ζαλίζω εχθές μου ήρθε Mail και σήμερα με πήραν και τηλέφωνο και μου είπαν ότι πλέον δεν υπάρχει σε διαθεσιμοτητα γιατί σταμάτησε την παραγωγή η Sony. . Ρωτώ λοιπόν αν ξέρει κάποιος εάν υπάρχει κάτι αντίστοιχο που να είναι συμβατό με το θηριο...

Ευχαριστώ! !

Edited by xiou
Link to comment
Share on other sites

βαλε στο skroutz "bluetooth receiver" και θα βρεις πολλα. Εγω ειχα παρει πριν χρονια εναν της logitech και παιζει μια χαρα με το ultra.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα.Παιδιά έκανα τεράστια βλακεία και δεν ανοίγει με κανένα τρόπο το τηλεφωνο τωρα.ενω ημουν ρουταρισμένος κανονικότατα και έκανα ολη τη διαδικασία σωστά για ξεκλείδωμα του bootloader όπου και ξεκλείδωσα επιτυχώς απο βιασύνη πέρασα λάθος custom rom και εχω bootloop και δεν ανοιγει το τηλεφωνο καθολου.υπάρχει τρόπος να επανέρθει το τηλεφωνο και να περάσω official rom για c6833?Κολλάει στο λογότυπο της sony και δεν αναγνωρίζεται απο το sony companion.Αν μπορεί κάποιος να γράψει αναλυτικά οδηγίες θα ήμουν ευγνώμων.Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

βαλε στο skroutz "bluetooth receiver" και θα βρεις πολλα. Εγω ειχα παρει πριν χρονια εναν της logitech και παιζει μια χαρα με το ultra.

Οκ thanks, είδα ορισμένα αλλά δεν ήξερα αν έχουν καλή απόδοση. .. απο την στιγμή που μου λες ότι δεν είχες θέμα όλα οκ οπότε θα ψάξω κάποιο για άμεση αγορά. ..

Link to comment
Share on other sites

Οκ thanks, είδα ορισμένα αλλά δεν ήξερα αν έχουν καλή απόδοση. .. απο την στιγμή που μου λες ότι δεν είχες θέμα όλα οκ οπότε θα ψάξω κάποιο για άμεση αγορά. ..

 

Δες και το #1547 post στην 104 σελίδα μήπως σε βολεύει να έχεις και hands free

Link to comment
Share on other sites

Δες και το #1547 post στην 104 σελίδα μήπως σε βολεύει να έχεις και hands free

Όντως πολύ καλό πολυεργαλειο, και θα το συνδέω εύκολα και στο αμάξι. .. αν και χαζόερώτηση αλλά αν βάλω να παίξει κάποιο βίντεο θα ακούγεται στάνταρ από την συσκευή? ή υποστηρίζει μόνο mp3?

Link to comment
Share on other sites

Όντως πολύ καλό πολυεργαλειο, και θα το συνδέω εύκολα και στο αμάξι. .. αν και χαζόερώτηση αλλά αν βάλω να παίξει κάποιο βίντεο θα ακούγεται στάνταρ από την συσκευή? ή υποστηρίζει μόνο mp3?

 

Ότι παίζει το κινητό στην οθόνη περνάει στο hands free μέχρι και τα παιχνίδια ακούς άψογα :)

Link to comment
Share on other sites

Ότι παίζει το κινητό στην οθόνη περνάει στο hands free μέχρι και τα παιχνίδια ακούς άψογα :)

Ωραία... πιστευω και η ποιότητα του ηχου όπου θα δινει να είναι καλή. ..οπότε πάω για αγορά :) ...Εκτός και αν πάω σε κάτι καλύτερο. ..οποτε να κάνω και αλλη μια τελευταία ερώτηση για να μην χαλάω αλλο το topic..

για αυτό τι λες?? ( αφού θα δώσω που θα δώσω τα ευρώ με λίγα παραπάνω αλλάζω επίπεδο )

 

http://www.public.gr/product/sound-and-vision/hxeia/forita-hxeia/forita-iheia-harman-kardon-esquire-mini-mayro/prod6760165pp/

 

 

θα κάνει αυτό που θελω να το συνδέσω με το auxiliary του αυτοκινήτου (βλέπω μια υποδοχή στις φώτο αλλά δεν μπορώ να καταλαβω αν είναι για τον σκοπό που θελω)

Το γλυκοκοιτάζω γιατί έχει και ηχεια και σε περίπτωση που ειμαι διακοπές μπορω να συνδέω το Ζ αλλά και μπορεί να το φορτίζει ταυτόχρονα μια που λειτουργεί και σαν power bank !!!

Link to comment
Share on other sites

Ωραία... πιστευω και η ποιότητα του ηχου όπου θα δινει να είναι καλή. ..οπότε πάω για αγορά :) ...Εκτός και αν πάω σε κάτι καλύτερο. ..οποτε να κάνω και αλλη μια τελευταία ερώτηση για να μην χαλάω αλλο το topic..

για αυτό τι λες?? ( αφού θα δώσω που θα δώσω τα ευρώ με λίγα παραπάνω αλλάζω επίπεδο )

 

http://www.public.gr/product/sound-and-vision/hxeia/forita-hxeia/forita-iheia-harman-kardon-esquire-mini-mayro/prod6760165pp/

 

 

θα κάνει αυτό που θελω να το συνδέσω με το auxiliary του αυτοκινήτου (βλέπω μια υποδοχή στις φώτο αλλά δεν μπορώ να καταλαβω αν είναι για τον σκοπό που θελω)

Το γλυκοκοιτάζω γιατί έχει και ηχεια και σε περίπτωση που ειμαι διακοπές μπορω να συνδέω το Ζ αλλά και μπορεί να το φορτίζει ταυτόχρονα μια που λειτουργεί και σαν power bank !!!

 

Αυτή η υποδοχή που έχει είναι είσοδος ήχου εσύ θέλεις έξοδο για να παίξουν τα ηχεία του αυτοκινήτου.

Όσο για power bank θα στείλω link σε λίγο...

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Powerbank

Αυτή η εταιρεία από ότι βλέπω έχει τις καλύτερες κριτικές.

Έχει πάρα πολλά μοντέλα πάτα στο RAVPower που είναι μπλε χρώμα να σου βγάλει τα υπόλοιπα.

Μόνο γεννήτρια δεν έχουν..... :)

 

http://www.amazon.de/RAVPower%C2%AE-13000mAh-Zusatzakku-Ladeger%C3%A4t-Smartphones/dp/B00PAEMOYQ/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1425677569&sr=8-2&keywords=powerbank

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...