Jump to content

Sony Xperia Z Ultra


vezyro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μετά από Galaxy Note 3 και Lumia 1320 είπα να δοκιμάσω το θηρίο, το βρήκα μεταχειρισμένο λευκό 4G ημερών στα 230 ευρώ οπότε ήταν ουσιαστικά κλοπή. Πρώτες εντυπώσεις καταπληκτική συσκευή, φοβερή δουλειά η Sony και με το λογισμικό που συγχρονίζει με το Mac μου, όλα οκ, πλην της άθλιας κάμερας της οποίας ούτως ή άλλως η χρήση θα ήταν περιορισμένη και το γνώριζα. Έκανα μια μέρα να το τουμπανιάσω από εφαρμογές και απολαμβάνω την οθόνη του. Χρήση ως δεύτερο (εταιρικό) κινητό, αφού το αϊφόνι δεν το αποχωρίζομαι...
Konstantinos Metaxas - 6972727220
Link to comment
Share on other sites

πλην της άθλιας κάμερας .
τοσο πια χαλια ειναι...για να το λετε συνεχεια βεβαια ολοι ετσι ειναι..

με το θεμα της επισημης εγγυησης παιδια τι γινεται?

αγοραζουμε απο το φθηνοτερο μαγαζι και ειμαστε καλυμενοι αραγε η μονο απο επισημο μεταπωλητη?

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είναι ελληνικής αντιπροσωπίας δε σου αλλάζουν τ συσκευή, την φτιαχνουν μόνο αν καλύπτεται η ζημιά απ τ εγγύηση

 

:!:Επισήμανση από την Ο.Δ.:!:: Η χρήση γραφής τρόπου SMS δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09

Edited by zxr

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα την ημέρα δεν είναι καθόλου χάλια. Είναι καλύτερη από το νότε 2 που είχα και το έδωσα στην γυναίκα μου και ισάξια με το νότε 3. Την νύχτα είναι χάλια δεν το συζητάμε.
Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα την ημέρα δεν είναι καθόλου χάλιέχε Είναι καλύτερη από το νότε 2 που είχα και το έδωσα στην γυναίκα μου και ισάξια με το νότε 3. Την νύχτα είναι χάλια δεν το συζητάμε.

Θέλει φως δηλαδή.

Αποφάσισα να το πάρω και να κρατησω

Το παρόν μου τηλέφωνο για την τσέπη

Όποιος θέλει να ποσταρεί φθηνό αξιόπιστο μαγαζί η pm me που να εχει εγγύηση Sony

Διάολο μηχανάκι είναι και πότε δεν ξέρεις

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κανείς πως γίνεται ροοτ με κιτκατ;

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη μία ερώτηση.. Μπορούν οι εγκατεστημενες εφαρμογές να μεταφερθούν από την εσωτερική μνήμη στην κάρτα sim?

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάρτα μνήμης εννοούσα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι,

Ποια η άποψη σας για την χρήση της συγκεκριμένης συσκευής ως εργαλείο δουλειάς δηλαδή

e-mail

browsing

note taking

ελαφρύ document edit κλπ

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

:)Φιλε dkaris εαν δεν εχεις προβλημα με το μεγεθος της συσκευης δεν εχεις να φοβηθεις τιποτα, τωρα ειδικα που η τιμη του θηριου ειναι ιδιαιτερα ελκυστικη:):)

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

:)Φιλε dkaris εαν δεν εχεις προβλημα με το μεγεθος της συσκευης δεν εχεις να φοβηθεις τιποτα, τωρα ειδικα που η τιμη του θηριου ειναι ιδιαιτερα ελκυστικη:):)

Ο αρχικός σχεδιασμός ήταν για κινητό και 8αρι tablet για όλα τα πιο πάνω.

Η τιμή και οι δυνατότητες του ultra όμως δείχνουν ότι και με μια συσκευή γίνεται η δουλειά....

Το note taking για γρήγορες σημειώσεις είναι ίσως το πιο σημαντικό

 

Ειδωμεν

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στην 4.4.4 δεν υπαρχει κουμπι calibrate sensor στο κρυφο μενου ? Προσπαθουσα να κανω τον proximity sensor να δουλευει σωστα με την εξτρα ζελατινα που του εχω βαλει στην οθονη και ειδα οτι δεν υπαρχει πλεον το κουμπι. Τελικα η μονη λυση για να δουλευει σωστα ηταν να κοψω ενα μικρο κομματι απο το προτεκτορ στο σημειο που ειναι ο αισθητηρας.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

καλημερα...μια ερωτηση θα ηθελα α κανω...γενικα δεν σκαμπαζω πολλα περι κινητης τηλεφωνιας κτλ...αλλα μου εκαναν δωρο το σονυ xlperia z ultra...δεν ειναι ουτε μηνας που το εχω..και προχθες ξαφνικα μου εκλεισε...ποσες φορες προσπαθησα να το ανοιξω..(φορτισμενο ηταν..)τιποτα..σκεφτηκα πως εκανα καμια βλακεια κατεβαζοντας καποιο παιχνιδι για τον μικρο μου..&θα μπηκε καποιος ιος..το παμε στο μιντια μαρκτ απο οπου και αγοραστηκε,το βαζουν στη φορτιση,προσπαθουν α το ανοιξουν τιποτα..μετα απο λιγη ωρα με το που το που το ακουμπαει ο υπαλληλος...ανοιγει...μου κανει επαναφορα στις εργοστασιακες ρυθμισεις..εντμεταξυ κανεις να μη ξερει να μου δωσει μια απαντηση γιατο τι εφταιξε...γυρναω σπιτι βαζω απο μια σελιδα(το openbook)ενα βιβλιο που διαβαζα μετα απο λιγη ωρα κλεινει παλι..το πρωι σαν να μη συναιβει τιποτα ανοιγει..το μεσημερι παλι τα ιδια εκλεισε...εχω τρελλαθει...συγνωμη αν σας κουρασα,απλα ηθελα να σας τα γραψω λιγο αναλυτικα μηπως και καποιος ξερει κατι ...να με βοηθησει..ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλημερα...μια ερωτηση θα ηθελα α κανω...γενικα δεν σκαμπαζω πολλα περι κινητης τηλεφωνιας κτλ...αλλα μου εκαναν δωρο το σονυ xlperia z ultra...δεν ειναι ουτε μηνας που το εχω..και προχθες ξαφνικα μου εκλεισε...ποσες φορες προσπαθησα να το ανοιξω..(φορτισμενο ηταν..)τιποτα..σκεφτηκα πως εκανα καμια βλακεια κατεβαζοντας καποιο παιχνιδι για τον μικρο μου..&θα μπηκε καποιος ιος..το παμε στο μιντια μαρκτ απο οπου και αγοραστηκε,το βαζουν στη φορτιση,προσπαθουν α το ανοιξουν τιποτα..μετα απο λιγη ωρα με το που το που το ακουμπαει ο υπαλληλος...ανοιγει...μου κανει επαναφορα στις εργοστασιακες ρυθμισεις..εντμεταξυ κανεις να μη ξερει να μου δωσει μια απαντηση γιατο τι εφταιξε...γυρναω σπιτι βαζω απο μια σελιδα(το openbook)ενα βιβλιο που διαβαζα μετα απο λιγη ωρα κλεινει παλι..το πρωι σαν να μη συναιβει τιποτα ανοιγει..το μεσημερι παλι τα ιδια εκλεισε...εχω τρελλαθει...συγνωμη αν σας κουρασα,απλα ηθελα να σας τα γραψω λιγο αναλυτικα μηπως και καποιος ξερει κατι ...να με βοηθησει..ευχαριστω

 

Δεν εχω και εγω γνωσεις πολλες,αλλα μηπως εχει πεσει κατω καθολου ? Αν ναι ισως να μην κανει καποια καλη επαφη η μπαταρια ? Δεν ξερω αλλα λεω..Απο εφαρμογες τι εχεις περασει μεσα ?

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Ταπεινη μου γνωμη ειναι επειδη προκειται για καινουργια συσκευη και δεν δικαιολογηται να μην εχει ομαλη λειτουργια να την στειλεις η μεσω του καταστηματος αγορας ειτε προσωπικα στο επισημο σερβις και να εισαι κομπλε.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω και εγω γνωσεις πολλες,αλλα μηπως εχει πεσει κατω καθολου ? Αν ναι ισως να μην κανει καποια καλη επαφη η μπαταρια ? Δεν ξερω αλλα λεω..Απο εφαρμογες τι εχεις περασει μεσα ?

 

...οχι κατω δεν επεσε...και αυτη τη φορα..αφοτου το πηγα στο media markt,εβαλα μονο ενα παιχνιδι που επαιζα και στο φεις και ενα βιβλιο απο αξιοπιστο σαιτ..

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ταπεινη μου γνωμη ειναι επειδη προκειται για καινουργια συσκευη και δεν δικαιολογηται να μην εχει ομαλη λειτουργια να την στειλεις η μεσω του καταστηματος αγορας ειτε προσωπικα στο επισημο σερβις και να εισαι κομπλε.

 

...το πηγα αντικατασταση μετα τις 15μερες δεν δεχονται...και αφοτου ανοιξε μας το εδωσαν παλι..εχω σκασει..:(

Link to comment
Share on other sites

Τοτε πρεπει να κανεις ενα κοπο να το πας πακετο στο media και να το στειλουν αυτοι στο επισημο σερβις οπου και θα εχεις και μια υπευθηνη απαντηση, οπως και να εχει το ζητημα μην στεναχωριεσαι ,γιαυτο υπαρχει η εγγυηση και η χρηση αυτης, προχωρησε στις ενεργειες που πρεπει και να εχεις γρηγορα το θηριο (Z ultra) στα χερια σου να το χαρεις:):)

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μετά από λίγες ημέρες χρήσης, αυτό που μου έχει κάνει την καλύτερη εντύπωση είναι το γεγονός του ότι η συσκευή, δεδομένης της χωρητικότητας της μπαταρίας, φορτίζει σε λιγότερο από 2.5 ώρες (το 1520 για παράδειγμα που έχει 400mah παραπάνω θέλει πάνω από 4 ώρες..)..

 

Επιπλέον, όσο και να έψαξα μέταλλο δεν βρήκα στην συσκευή, πέρα από το power on button..:lol:

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από μένα!!

Προχθές έγινα κάτοχος του θηρίου...

Θετικά....ταχύτατο...πανέμορφο...πολύ καλή οθόνη..

Αρνητικά.....κακό ηχείο....κακό όμως....

Μέτρια κάμερα.......μέτρια μπαταρία....

Για τη μπαταρία το συγκρίνω με το προηγούμενο κινητό μου,huawei ascend mate με τα 4050Ma.....

 

Αυτό με τις ζελατίνες που διάβασα ισχύει????αν βγάλω τη ζελατίνα θα φύγει το λογότυπο????

Και πίσω δεν έχει ζελατίνα??θα γίνει και κει το ίδιο??

 

Κανένα άλλο tip για καλυτερη λειτουργία του κινητού κλπ?? :)

 

Edit στο από πάνω μήνυμα....η μπαταρία του τελικά δεν είναι κακή....μετά από 3-4 φορτισεις

Το παραπάνω συμπέρασμα βγήκε με την πρώτη φόρτιση....τώρα έστρωσε λίγο...

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

http://s6.postimg.org/hs5lunjtd/Screenshot_2014_08_24_20_24_28_1.png

http://s6.postimg.org/741uvt9u9/Screenshot_2014_08_24_20_23_41_2.png

 

Ευχαριστω στη sony που με μολις 280 ευρω μπορουμε να απολαμβανουμε τετοιες επιδωσεις:)

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς πως βγαίνει η εργοστασιακή ζελατίνα asf; έχει γεμίσει γρατσουνιές. Αναλαμβάνει το εξουσιοδοτημενο και με τι κόστος;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς πως βγαίνει η εργοστασιακή ζελατίνα asf; έχει γεμίσει γρατσουνιές. Αναλαμβάνει το εξουσιοδοτημενο και με τι κόστος;

 

και εμένα τα ίδια και την ίδια απορία έχω, που μπορώ να το φτιάξω..

Link to comment
Share on other sites

...οχι κατω δεν επεσε...και αυτη τη φορα..αφοτου το πηγα στο media markt,εβαλα μονο ενα παιχνιδι που επαιζα και στο φεις και ενα βιβλιο απο αξιοπιστο σαιτ..

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

...το πηγα αντικατασταση μετα τις 15μερες δεν δεχονται...και αφοτου ανοιξε μας το εδωσαν παλι..εχω σκασει..:(

Κάνε μια επιδιόρθωση λογισμικού με το SEUS και θα στρώσει.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

@ziaba, εντυπωσιακό, πάνω από 33Κ δεν έχω πιάσει ποτέ, αλλά εγώ έχω και 135 apps αυτην την στιγμή μέσα..:p Edited by Shuffle
Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

@ziaba, εντυπωσιακό, πάνω από 33Κ δεν έχω πιάσει ποτέ, αλλά εγώ έχω και 135 apps αυτην την στιγμή μέσα..:p

 

thx τωρα περασα την cm11 και εχω 1,3gb ram ελευθερη :lol: απο τα 1811ΜΒ (ενω με την μαμα ειχε 1,66Gb πραγματικα κ δε θυμαμαι ποσο ελευθ.) κ η συσκευη εγινε ακομα πιο πυραυλος μιλαμε για φοβερη εμπειρια χρησης:lol:

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...