Jump to content

Sony Xperia Z Ultra


vezyro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να λέμε και τα καλά που μας συμβαίνουν.......πριν μερικές μέρες το θηριάκι μου δεν αναγνώριζε την κάρτα SIM. Θεωρώντας ότι είναι πρόβλημα της συσκευής, την έδωσα στο MEDIA MARKT (ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ) και από ' κει πήγε στην ARVATO. Έχω να πω λοιπόν ότι......η συσκευή ελέγχθηκε και γύρισε στα χέρια μου ταχύτατα (Δευτέρα 30/5 την έδωσα - Πέμπτη 2/6 πρωί την πήρα πίσω) και με αλλαγμένα τα προστατευτικά καπάκια της SIM και της θύρας USB (τα καπάκια τα άλλαξαν από μόνοι τους χωρίς εγώ να το ζητήσω). Εντάξει .....ξέρω ότι κάποιοι θα πείτε : Τι αξία είχαν δύο καπάκια; Έχετε δίκιο αλλά εγώ το λέω για την κίνηση. Δείχνει επαγγελματισμό και πιστεύω τους αξίζει ένα μπράβο.
Δικαιοσύνη θα βρεις στην επόμενη ζωή. Σ' αυτήν εδώ έχουμε τους νόμους.
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανενας οδηγος για να αλλαξω την μπαταρια;Το καπακι απο πισω πως ξανακολλαει;

Δες βίντεο στο youtube. Σίγουρα θα βοηθήσουν.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, φοβερό το κινητό μας αλλά εγώ έχω ΤΡΟΜΕΡΟ πρόβλημα με τη wind και το σήμα της σε σχέση με το κινητό ΚΑΙ ΜΟΝΟ!!!

 

να εξηγήσω! Μηδενικό έως και ελάχιστο σήμα σε διάφροες περιοχές Αττικής την ίδια στιγμή που με την ίδια SIM και άλλο κινητό πιάνει πολύ καλά!

Με Cosmote ή Vodafone πιάνει λίγο καλύτερα (ή τουλάχιστον έχω δυνατοτητα για κλήσεις!)

 

Επικοινωνία με τη Wind. Αλλάξτε σε GSM. (καλά το γέλιο σε ερώτηση (οκ παγίδα) αν θα έχω σύνδεση ιντερνετ γρήγορη η απάντησή ήταν ΒΕΒΑΙΩΣ!!! Γέλια αλλά το κάνω για να έχω τηλέφωνο. Τϊποτα...ελάχιστη βελτίωση και τελικά πάλι τα ίδια.

 

Το πάω στη Sony Service στο Γέρακα. (ΑΨΟΓΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΚΕΙ!!).

 

Μου αλλάζουν μπαταρία, μητρική (ανανέωση για δυό χρόνια η εγγύηση). Δοκιμή με Vodafone. Αψογο. Δοκιμή με wind. PAPAKIA!!!!

 

Δεν έχω καταλήξει πουθενά παρά μόνο σε κάποια φαινόμενα του στυλ όταν δεν "κοιμάται" μπορεί να πιάσει, όταν ενισχύουν το σήμα τα Σαββατοκύριακα (μένω δίπλα σε παραλία με πολύ κόσμο) τότε έχω σήμα και κάτι άλλα ασύνδετα και κουλά για να βγάλω συμπέρασμα.

 

έχει κάποιος άλλος ανάλογο θέμα? ΧΕΛΠ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, φοβερό το κινητό μας αλλά εγώ έχω ΤΡΟΜΕΡΟ πρόβλημα με τη wind και το σήμα της σε σχέση με το κινητό ΚΑΙ ΜΟΝΟ!!!

 

να εξηγήσω! Μηδενικό έως και ελάχιστο σήμα σε διάφροες περιοχές Αττικής την ίδια στιγμή που με την ίδια SIM και άλλο κινητό πιάνει πολύ καλά!

Με Cosmote ή Vodafone πιάνει λίγο καλύτερα (ή τουλάχιστον έχω δυνατοτητα για κλήσεις!)

 

Επικοινωνία με τη Wind. Αλλάξτε σε GSM. (καλά το γέλιο σε ερώτηση (οκ παγίδα) αν θα έχω σύνδεση ιντερνετ γρήγορη η απάντησή ήταν ΒΕΒΑΙΩΣ!!! Γέλια αλλά το κάνω για να έχω τηλέφωνο. Τϊποτα...ελάχιστη βελτίωση και τελικά πάλι τα ίδια.

 

Το πάω στη Sony Service στο Γέρακα. (ΑΨΟΓΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΚΕΙ!!).

 

Μου αλλάζουν μπαταρία, μητρική (ανανέωση για δυό χρόνια η εγγύηση). Δοκιμή με Vodafone. Αψογο. Δοκιμή με wind. PAPAKIA!!!!

 

Δεν έχω καταλήξει πουθενά παρά μόνο σε κάποια φαινόμενα του στυλ όταν δεν "κοιμάται" μπορεί να πιάσει, όταν ενισχύουν το σήμα τα Σαββατοκύριακα (μένω δίπλα σε παραλία με πολύ κόσμο) τότε έχω σήμα και κάτι άλλα ασύνδετα και κουλά για να βγάλω συμπέρασμα.

 

έχει κάποιος άλλος ανάλογο θέμα? ΧΕΛΠ!!!!

 

Καλησπέρα, κοίταξε εδώ καλύτερα ;)

 

Ενημερωτικά δες και εδώ (Ενημερωτική Πύλη Κατασκευών Κεραιών (keraies.eett.gr)

Edited by faji
Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα στην παρέα. Το Gravitybox Lp έχει μια ρύθμιση οπου πατώντας για επανεκκίνηση σου βγάζει ένα άλλο καρτελάκι με υποκατηγορίες επανεκκίνησης recovery και πάει λέγοντας θυμάται κανένας που στα κομμάτια είναι αυτό μέσα στο Gravitybox
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Το Gravitybox Lp έχει μια ρύθμιση οπου πατώντας για επανεκκίνηση σου βγάζει ένα άλλο καρτελάκι με υποκατηγορίες επανεκκίνησης recovery και πάει λέγοντας θυμάται κανένας που στα κομμάτια είναι αυτό μέσα στο Gravitybox

 

Καλημέρα, καλή εβδομάδα και καλό μήνα,

 

εγώ έχω το APM+ για κάτι τέτοια.

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

To XA Ultra κυκλοφορεί στα 325$ στο άμαζον.κομ σε μαύρο και λίγο ακριβότερο στα αλλα χρώματα.
Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να αναφερόμαστε στο XA Ultra. Οποιος θέλει μπορεί να ανοίξει νέο θέμα. ;)

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το βρήκα είναι στην ενεργεια. Πατάς μενού επανεκκίνησης για προχωρημένους .. και μετά τικαρεις ότι θες από της πέντε επιλογές που έχει
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα...μετα απο σχεδον δυο χρονια....(παρα 12) μερες....αποχαιρετω το θηριο μου.. :(

Η οθονη παρεδωσε πνευμα,κανει τα δικα της...το πηγα αρβατο...ΕΝΤΟΣ ΕΓΓΥΗΣΗΣ ακομα....και το πεταξαν εκτος!!!λογω ενος πολυυυ μικρου χτυπηματος πανω αριστερα....(χτυπημα ενος χρονου τουλαχιστον).....

Μου ειπαν οτι κοστιζει 437!!! Ευρα...

Το πηρα πισω...ΔΙΝΟΝΤΑΣ και 18€ γιατί και καλα το τσεκαρανε....

 

Πηρα τη σονυ,δε τους νοιαζει....

 

Ποτε ξανα σονυ...

Δεν υπαρχει καμια εγγυηση πουθενα και σε τίποτα....

Μονο κινεζικα πλεον...

 

Αν εχουμε κανα μαστορα ν αλλαξω οθονη..πειτε μου!

Edited by konstantinoslp
Link to comment
Share on other sites

Μακριά και αγαπημένοι από sony γενικώς, οι άνθρωποι είναι διδάσκαλοι στην κοροϊδία :mad::mad: ωραίο το ultra αλλά έκανε τον κύκλο του, ούτε εμπαθής είμαι ούτε στημένος, απλά δεν συμπεριφέρονται έτσι σε ανθρώπους που τους τίμησαν χρόνια αγοράζοντας τα προϊόντα τους.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Άμα πας σε σονυ τίποτα δεν σε σώνει... Δυστυχώς αυτή είναι η πικρή αλήθεια...

 

Sent from my awesome LG V10 Black

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας … και τι προτείνεται ορεεεεεεε παλληκάρια. Εντάξει είναι γνωστόν τοις πασι ότι η Sony είναι τουλάχιστον για κλοτσιές στο σέρβις.. αλλά αυτό από την άλλη δεν τι καθιστά και μάπα το καρπούζι. Βγάζει τηλεφωναρες πώς να το κάνουμε απλα τα εδώ μαγκάκια βρίσκουν και κάνουν, μια το μονοπώλιο μια ότι δεν υπάρχουν καταγγελίες να δεις πως σφίγγουν τα ζωνάρια.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα αγαπητέ ennio :) δυστυχώς την καλή εικόνα των προϊόντων της δε την συνοδεύει και η ανάλογη υποστήριξη, έκανα τα στραβά μάτια όταν έστειλα το sbh54 στο σέρβις και υποτίθεται ότι έγινε αντικατάσταση και ήταν το ίδιο και με γρατσουνιές :mad::mad: στην τελευταία μου αγορά σε premium ακουστικά αντιμετώπισα την κοροϊδία σε όλο της το μεγαλείο, στην τελική ανάγκη μας έχουν ως αγοραστές, εαν δεν επιθυμούν αυτοί μια φορά εμείς χίλιες.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα αγαπητέ ennio :) δυστυχώς την καλή εικόνα των προϊόντων της δε την συνοδεύει και η ανάλογη υποστήριξη, έκανα τα στραβά μάτια όταν έστειλα το sbh54 στο σέρβις και υποτίθεται ότι έγινε αντικατάσταση και ήταν το ίδιο και με γρατσουνιές :mad::mad: στην τελευταία μου αγορά σε premium ακουστικά αντιμετώπισα την κοροϊδία σε όλο της το μεγαλείο, στην τελική ανάγκη μας έχουν ως αγοραστές, εαν δεν επιθυμούν αυτοί μια φορά εμείς χίλιες.

 

Καλησπέρα άρχοντα μου Έχεις απόλυτο δίκιο καθόλου τυχαίο που όσοι έχουν πάει τους κολλανε ένα κάρο κοσμητικά επίθετα.. εγώ ακόμα είμαι από τους τυχερούς και δεν έχω πάθει τίποτε το σοβαρό… αν πάθει κάτι "ο μη γένοιτο" εκεί να δεις σιχτίρισμα που έχουν να ακούσουν

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω παθει κατι σοβαρο,και όχι μια φορα τα τελευταια 5 χρονια με sony....

Δεν ειχα ποτε πρόβλημα εν αντιθεση μαλιστα είμαι πολύ ευχαριστημένος με το θεμα εγγυηση,service....ολες μου οι εμπειριες βεβαια είναι με omnitech και όχι με arvato,δεν ξερω εάν παιζει αυτό ρολο.....

Τελος παντων,θεωρω ότι τα πραγματα είναι καπου στην μεση,και δεν είναι τοσο τραγικα οσο περιγράφονται παραπανω....

Φιλικα:):):)

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα...μετα απο σχεδον δυο χρονια....(παρα 12) μερες....αποχαιρετω το θηριο μου.. :(

Η οθονη παρεδωσε πνευμα,κανει τα δικα της...το πηγα αρβατο...ΕΝΤΟΣ ΕΓΓΥΗΣΗΣ ακομα....και το πεταξαν εκτος!!!λογω ενος πολυυυ μικρου χτυπηματος πανω αριστερα....(χτυπημα ενος χρονου τουλαχιστον).....

Μου ειπαν οτι κοστιζει 437!!! Ευρα...

Το πηρα πισω...ΔΙΝΟΝΤΑΣ και 18€ γιατί και καλα το τσεκαρανε....

 

Πηρα τη σονυ,δε τους νοιαζει....

 

Ποτε ξανα σονυ...

Δεν υπαρχει καμια εγγυηση πουθενα και σε τίποτα....

Μονο κινεζικα πλεον...

 

Αν εχουμε κανα μαστορα ν αλλαξω οθονη..πειτε μου!

 

http://www.stoucky.gr/ Μου είχε σπάσει και μένα η οθόνη εκτός εγγύησης και μου την άλλαξαν σε 24 ώρες σε πολύ λογική τιμή, πάρτους τηλ.

Link to comment
Share on other sites

Αληθεια??? Αλλαζουν κ οθονες?? Διπλα στο σπιτι μου ειναι το στουκι! Θενξ...

Το omnitech που κοντα πεφτει αδερφια? Κι αυτο αντιπροσωπεια ειναι??

Link to comment
Share on other sites

Ναι, επίσημη αντιπροσωπεία της Sony είναι. Δοκίμασε και εκεί μήπως στο περάσουν στην εγγύηση.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου ultra με πολυ καλη χρηση προσεγμενη εννοω , εχει βγαλει ζημια στο proximity sensor στους 20 μηνες και ζημια στον πομπό bluetooth στους 14 μηνες. Επειδη ειμαι επαρχια δε το εστειλ ποτε γιατι θα μου λεγανε λαλακιες και θα εδεινα και 20 ευρω και καλα γιατι το τσεκαρανε συν τα χρηματα της κουριερ. Αλλά και iphone 3gs και 4s που ειχα βγαλανε ζημια στα 2 χρονια το πρωτο στα 2 1/2 το δευτερο. Στους 14 μηνες ζημια εβγαλε το ultra. Οτι δινεις παιρνεις . Και το ultra δεν ηταν καθολου φθηνο. Ειχε 750 ευρω στο ραφι... Απαραδεκτη ποιοτητα. Απο την αλλη ηταν και το πρωτο σοβαρο android που ειχα και ακομα το χρησιμοπιω σα βασικο τηλεφωνο καθημερινα. το εχω 26 μηνες.
I love Android, i love OS X, i hate iPhone and Windows for desktops. Alternative i could live with Linux Elementary OS & a Windows Phone 950XL. Theoprofil Rules!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...