Jump to content

Sony Xperia Z Ultra


vezyro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας, το 52 είναι ωραία γκατζετια και ταιριάζει απόλυτα και με το ντιζάιν του ultra, βλέπω ότι η τιμή του παραμένει σε υψηλά επίπεδα αλλά πραγματικά τα αξίζει τα χρήματα του, και θα σου λύσει τα χέρια στον χειρισμό κλήσεων, μουσικής, ραδιοφώνου.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αντε, παλι "ψήθηκα" για νεα εξοδα:p

Μια εγκυκλοπαιδικη ερωτησουλα (η οποια παρακαλω τους διαχειριστες να τη σβησουν αν κρινουν οτι δε ταιριαζει στο νημα),σχετικα με την ακτινοβολια που εκπεμπουν τα ενσυρματα bt, αυτη ειναι εφαμιλη με τα hands free (αν υπαρχει)?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αντε, παλι "ψήθηκα" για νεα εξοδα:p

Μια εγκυκλοπαιδικη ερωτησουλα (η οποια παρακαλω τους διαχειριστες να τη σβησουν αν κρινουν οτι δε ταιριαζει στο νημα),σχετικα με την ακτινοβολια που εκπεμπουν τα ενσυρματα bt, αυτη ειναι εφαμιλη με τα hands free (αν υπαρχει)?

 

Απευθύνσου στον σχετικό χώρο... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=33

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα μου έσπασε η οθόνη του κινητού...ξέρετε που μπορώ να απευθυνθώ και ποςο περίπου είναι το κόστος της;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά καλημέρα μου έσπασε η οθόνη του κινητού...ξέρετε που μπορώ να απευθυνθώ και ποςο περίπου είναι το κόστος της;

 

Πάρε μια προσφορά από το επίσημο service (Arvato / Omnitech) για να δεις τι θα σου πουν. Εναλλακτικά πας σε αγορά από Κίνα και "εγχείρηση" από τεχνικό με ότι ρίσκο όλο αυτό συνεπάγεται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

αδερφέ εγώ το Ζ μου που έπεσε και έσπασε το πήγα στο fixmobile.gr και μου το έκαναν καινούριο. Παζάρεψε και την τιμή!

....απαράδεκτα παραδεκτός....

 

http://olatsaba.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα μου έσπασε η οθόνη του κινητού...ξέρετε που μπορώ να απευθυνθώ και ποςο περίπου είναι το κόστος της;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Καλημέρα, το κόστος επισκευής στο επίσημο σέρβις είναι υψηλό, για φίλο που είχα ρωτήσει στα 200 ευρώ, εναλλακτικά η αγορά μεταχειρισμένου ή αγοράζεις από έξω το ανταλλακτικό και το προσπαθείς μόνος σου, καλή δύναμη.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το buzz στους Αμπελοκηπους κάνει επισκευές όλων των κινητών και δίνει και εγγύηση στην οθόνη.

Μάλιστα όταν είχα ρωτήσει τι γίνεται με τα Sony που είναι αδιάβροχα, μου είχε πει ότι τα φτιάχνει και αυτά και παραμένουν αδιάβροχα.

Δεν ξέρω αν ισχύει αλλά πάρε ένα τηλ. ;)

 

Note 4 & Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα σας, σπάσατε τα θηρία σας έφυγε και ο Άρχοντας από το νήμα και έλαβε τέλος η σεμνή τελετη για αυτή την εξαιρετική υλοποίηση που λέγεται Z ultra και είχαμε την χαρά να το έχουμε στα χεράκια μας, σήμερα μου ήρθε email που αναφέρει για ενημέρωση του θηρίου σε κάποιο μικρό update, ριξεται μια ματιά.

Καλή Ανάσταση και χρόνια πολλά εύχομαι.:)

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, καλή ανάσταση να έχουμε! Επιτέλους απέκτησα τηλεόραση μετά από πολλά έτη ( από το 1998... μη ρωτάτε γιατί... ) και θέλω να συνδέσω ενσύρματα το θηρίο με την εν λόγω μέσω HDMI ώστε να απολαμβάνω ταινίες και παιχνίδια ( σε αντίθεση με το chromecast κτλ. που δεν κάνουν για gaming ) χρησιμοποιώντας και αυτό http://www.daisat.gr/index.php?act=viewProd&productId=2954 που βρήκα σε σχετικές αναζητήσεις στο φόρουμ μας. Προτείνετέ μου μία λύση καλή και οικονομική, συμβατή πάντα με το θηρίο.

 

EDIT: Δεν είναι BRAVIA η τηλεόραση, παλιά samsung plasma με hdmi χωρίς usb είναι.

Edited by theodwroz

[sIGPIC][/sIGPIC]

Lars Magnus Ericsson

An Empire was born...

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα....

Ειμαι πολυ κοντα να δωσω το θηριο μου...να παρω το xiaomi mi note pro.....χωρις καποιο ιδιαιτερο λογο...ετσι για αλλαγη...

Το κανω ,ή θα.μετανιωσω λετε?! :-(

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδες καλησπερα....

Ειμαι πολυ κοντα να δωσω το θηριο μου...να παρω το xiaomi mi note pro.....χωρις καποιο ιδιαιτερο λογο...ετσι για αλλαγη...

Το κανω ,ή θα.μετανιωσω λετε?! :-(

 

Ρωτάς σε εντελως λάθος μέρος, απευθύνσου στο σωστό για να μην υπάρξουν διαγραφές post... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

εγω αγορασα οθονη απο το ebay. και την αλλαξα! ειναι απιθανο να σου παραμεινει αδιαβροχο μετα την αλλαγη της οθονης. γιατι πρεπει να εισαι πολυ καλλιτεχνης και να βαλεις και την κολλα!

Το θηριο ειναι αστερι, οταν μου εσπασε ειχα παθει σοκ. αγορασα αλλο μεχρι να το φτιαξω... τοτε τις οθονες τις ειχε στο ebay πανω απο 115 ευρω, περιμενα 5 μηνες και μετα χτυπησα μια με 75 ευρω!

Edited by konstantinoslp
Οποιαδήποτε αναφορά σε αγγελία εκτός του Buy&Sell, απαγορεύεται
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Μια ερώτηση και ευελπιστώ στη βοήθεια σας. Έχω πχ το εικονίδιο της εφαρμογής του fb στην κεντρική οθόνη. Γιατί δεν μου λέει τον αριθμό συμβάντων και τον γνωρίζω όταν μπαίνω ήδη στην εφαρμογή; Αυτό συμβαίνει σε όποια εφαρμογή έχω στην κεντρική οθόνη. Πιστεύω να με καταλάβατε τι θέλω να πω. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, καλή ανάσταση να έχουμε! Επιτέλους απέκτησα τηλεόραση μετά από πολλά έτη ( από το 1998... μη ρωτάτε γιατί... ) και θέλω να συνδέσω ενσύρματα το θηρίο με την εν λόγω μέσω HDMI ώστε να απολαμβάνω ταινίες και παιχνίδια ( σε αντίθεση με το chromecast κτλ. που δεν κάνουν για gaming ) χρησιμοποιώντας και αυτό http://www.daisat.gr/index.php?act=viewProd&productId=2954 που βρήκα σε σχετικές αναζητήσεις στο φόρουμ μας. Προτείνετέ μου μία λύση καλή και οικονομική, συμβατή πάντα με το θηρίο.

 

EDIT: Δεν είναι BRAVIA η τηλεόραση, παλιά samsung plasma με hdmi χωρίς usb είναι.

 

theodwroz αν και είσαι παλιός στο νήμα ο αντάπτορας που ψάχνεις είναι αυτός εδώ. Δύσκολα θα βρεις Ελλάδα, μάλλον από ebay ή από έξω.

Επίσης το πληκτρολόγιο που πήρες δεν είναι για πολλά πολλά. Ήταν το πρώτο που πήρα και δεν έμεινα ευχαριστημένος ( πόσο μάλλον για παιχνίδια ). Για χειριστήριο δες εδώ.

Το συγκεκριμένο το έχω και έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος για Bluetooth χειριστήριο.

Επίσης έχει και βάση για να βάζεις το Ultra πάνω στο χειριστήριο.

 

 

Παιδες καλησπερα....

Ειμαι πολυ κοντα να δωσω το θηριο μου...να παρω το xiaomi mi note pro.....χωρις καποιο ιδιαιτερο λογο...ετσι για αλλαγη...

Το κανω ,ή θα.μετανιωσω λετε?! :-(

 

Φίλε ανάλογα την σχέση σου με το Ultra. Αν θες την μεγάλη οθόνη μαζί με τις επιδόσεις δύσκολα. Αν πάλι θες την 5,7" οθόνη αλλά καλές επιδόσεις ( καλύτερες από του Ultra γιατί πάνω έχει sp 810+4 gb ram ) θα μείνεις ικανοποιημένος.

Προσωπικά έχω ένα 5.5" για όταν θέλω κάτι πιο compact και το "θεριό" για εργαλείο πρώτα αλλά και για διασκέδαση. Το 5.5" το έχω μόνο για το βράδυ κυρίως. Αν μάθεις με την 6.44" ακόμη και η 6 ίντσες φαίνονται κάπως ( προσωπική άποψη και πάντα γιατί χρήση το θέλει κάποιος ).

 

καλημερα

εγω αγορασα οθονη απο το ebay. και την αλλαξα! ειναι απιθανο να σου παραμεινει αδιαβροχο μετα την αλλαγη της οθονης. γιατι πρεπει να εισαι πολυ καλλιτεχνης και να βαλεις και την κολλα!

Το θηριο ειναι αστερι, οταν μου εσπασε ειχα παθει σοκ. αγορασα αλλο μεχρι να το φτιαξω... τοτε τις οθονες τις ειχε στο ebay πανω απο 115 ευρω, περιμενα 5 μηνες και μετα χτυπησα μια με 75 ευρω!

 

Εμένα μου έσπασε το digitizer ( δηλαδή το γυαλί μπροστά ) μόνο αλλά δεν πρόλαβα να ασχοληθώ ( αν και αυτή την στιγμή γράφω από το Ultra που το έχω συνδέσει στην οθόνη ) γιατί έχω πολύ σκληρό πρόγραμμα ( ακόμη και αύριο δουλεύω και εκτός έδρας ).

Παιδεύτηκες πολύ; Τώρα για την κόλλα τι έβαλες; Από ότι έχω δει όλοι βάλανε ταινία διπλής όψης. Για δώσε τα φώτα σου αν υπάρχει καλύτερος τρόπος, γιατί από την μεθεπόμενη βδομάδα θα είμαι πιο χαλαρός και πρέπει να το φτιάξω γιατί να κουβαλάω Tablet μαζί μου δεν παλεύεται.

 

 

Καλησπέρα στην παρέα. Μια ερώτηση και ευελπιστώ στη βοήθεια σας. Έχω πχ το εικονίδιο της εφαρμογής του fb στην κεντρική οθόνη. Γιατί δεν μου λέει τον αριθμό συμβάντων και τον γνωρίζω όταν μπαίνω ήδη στην εφαρμογή; Αυτό συμβαίνει σε όποια εφαρμογή έχω στην κεντρική οθόνη. Πιστεύω να με καταλάβατε τι θέλω να πω. Ευχαριστώ

 

Παλικάρι δεν έχω Facebook αλλά καταλαβαίνω τι λες. Δες στις ρυθμίσεις τις εφαρμογής ή άλλαξε launcher μήπως και διορθωθεί το πρόβλημα.

 

 

-Πάντως παιδιά πολύ ησυχία έπεσε στο νήμα..................

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, καλή ανάσταση να έχουμε! Επιτέλους απέκτησα τηλεόραση μετά από πολλά έτη ( από το 1998... μη ρωτάτε γιατί... ) και θέλω να συνδέσω ενσύρματα το θηρίο με την εν λόγω μέσω HDMI ώστε να απολαμβάνω ταινίες και παιχνίδια ( σε αντίθεση με το chromecast κτλ. που δεν κάνουν για gaming ) χρησιμοποιώντας και αυτό http://www.daisat.gr/index.php?act=viewProd&productId=2954 που βρήκα σε σχετικές αναζητήσεις στο φόρουμ μας. Προτείνετέ μου μία λύση καλή και οικονομική, συμβατή πάντα με το θηρίο.

 

EDIT: Δεν είναι BRAVIA η τηλεόραση, παλιά samsung plasma με hdmi χωρίς usb είναι.

Μήπως έχεις PS3 ή PS4 ? Αν ναι μπορείς να κάνεις stream από το ULTRA στo PS και το PS συνδεδεμενο με HDMI στην τηλεοραση και περνας εικόνα ασύρματα με την προυπόθεση ότι έχεις 4 γραμμές σήμα wi-fi εκεί που είναι το ULTRA. Γενικά αν έχεις οποιαδήποτε συσκευή που υποστηρίζει DLNA κάνεις ακριβώς το ίδιο πράγμα με τα PS3 & PS4

I love Android, i love OS X, i hate iPhone and Windows for desktops. Alternative i could live with Linux Elementary OS & a Windows Phone 950XL. Theoprofil Rules!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Αυτό είναι?......

Αυτό που περιμένουμε τόσο καιρό?.... λίγο δευτεράντζα βάσει των specs, ίντσες κλπ κλπ :O:mad::(:cry::cry::cry::cry:

:(

http://www.sonymobile.com/gr/products/phones/xperia-xa-ultra/

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Γνωρίζει κάποιος να μου πει που μπορώ να βρω το αριστερό πλαϊνό καπάκι που εφάρμοζε στην είσοδο της φόρτισης? Ότι γνωρίζετε λινκ μαγαζιά κτλ ειναι εευπρόσδεκτα
Link to comment
Share on other sites

Ορίστε: http://www.ebay.co.uk/itm/1x-USB-Charging-Port-Cover-Port-Slot-For-Sony-Xperia-Z-Ultra-XL39H-C6802-C6803-/231880582356?var=&hash=item35fd28e4d4:m:m_CqGhgrZBzJyJWjFCXWHPg

Εγώ πάντως το έχω βγάλει επίτηδες για να το συνδέω χωρίς υποχόνδριους πονοκεφάλους καπακίων... φφφφφφ

"How can I know so many,

without even ever knowing anyone?.."

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι?......

Αυτό που περιμένουμε τόσο καιρό?.... λίγο δευτεράντζα βάσει των specs, ίντσες κλπ κλπ :O:mad::(:cry::cry::cry::cry:

:(

http://www.sonymobile.com/gr/products/phones/xperia-xa-ultra/

Αντε και από την αρχή πάλι :-& 660€ και βλέπουμε. Ρε παιδιά να κάνω μια ερώτηση ? Ειμαι κατοχος του θυριου εδω και 3 χρονια (το πήρα 300€)και δε λέω, άψογη η σονι, αλλά 600+€??? Ελεως.

 

Sent from my C6802 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

με το xperia companion μεταφέρονται τα πάντα στο νέο κινητό;

Δηλαδή, κωδικοί wifi, αυτόματη συμπλήρωση πεδίων σε site κτλ; Επίσης, μεταφέρονται μόνο σε Sony ή και σε άλλες εταιρίες;

 

Ευχαριστώ,

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας.Η κοπελα μου εχει ενα προβλημα με το κινητο.Ενω βαζει το φορτιστη παει να φορτισει και σταματα και ξανα τα ιδια.Αλλαξαμε φορτιστη καθαρισα το σημειο φορτισης και παλι κανει τα ιδια.Φταει η φορτιση η η μπαταρια;
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι?......

Αυτό που περιμένουμε τόσο καιρό?.... λίγο δευτεράντζα βάσει των specs, ίντσες κλπ κλπ :O:mad::(:cry::cry::cry::cry:

:(

http://www.sonymobile.com/gr/products/phones/xperia-xa-ultra/

 

Δεν ενθουσιάστηκα (αν είναι αυτό και δεν βγάλουν κάτι άλλο). Το Ζ ULTRA μας , όταν κυκλοφόρησε, ήταν ένα τολμηρό - μοναδικό μοντέλο με χαρακτηριστικά και τιμή από το πάνω ράφι (πλην της κάμερας). Αυτό είναι όντως λίγο.....δευτεράντζα. Ποιο πολύ για αντικαταστάτης του C5 μοιάζει. Πάντως phablet - ναυαρχίδα δεν το λες με τίποτα.

Δικαιοσύνη θα βρεις στην επόμενη ζωή. Σ' αυτήν εδώ έχουμε τους νόμους.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...