Jump to content

Sony Xperia Z Ultra


vezyro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μία εφαρμογή για sms που να μπορείς να στείλεις πάνω από 60 γράμματα με ελληνικούς χαρακτήρες; Να είναι 160 γράμματα ένα μήνυμα. Δοκίμασα το Google messenger αλλά και αυτό στα 60 συμπληρώνει 1 μήνυμα. Το Go sms το ίδιο..
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Στο go sms κατέβασες την ελληνική γλώσσα; Επέλεξες από τις ρυθμίσεις την επιλογή που πρέπει;

Το handcent sms σίγουρα κάνει τη δουλειά που θες αρκεί να κατεβάσεις και το πακέτο των ελληνικών αλλά και να τικάρεις στις ρυθμίσεις το σχετικό κουτάκι

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο go sms κατέβασες την ελληνική γλώσσα; Επέλεξες από τις ρυθμίσεις την επιλογή που πρέπει;

Το handcent sms σίγουρα κάνει τη δουλειά που θες αρκεί να κατεβάσεις και το πακέτο των ελληνικών αλλά και να τικάρεις στις ρυθμίσεις το σχετικό κουτάκι

 

Είμαι στο go sms και έχω επιλέξει την ελληνική γλώσσα στης ρυθμίσεις κανονικά. Πάλι το μενού είναι στα αγγλικά. Δεν έχει κάπου στα sms η στης ρυθμίσεις επιλογή για χαρακτήρες..

Θα δοκιμάσω το handcent

 

Τελικά με το Handcent μπορώ και στέλνω 160 χαρακτήρες.

Ευχαριστώ.

Edited by CjGeorgio
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα :) για sms χρησιμοποιώ το chompSMS με επιλογή στις ρυθμίσεις τικαρεις το συμπαγή μηνύματα και mms και έχεις 160/1 χαρακτήρες ανά μήνυμα :happy:

Δοκίμασε σε το και αυτό :)

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά και όλα ωραία, με το xposed τι γίνεται; έκανα ρουτ έβαλα ρεκοβερι αλλα θέλει να είναι η ρομ deodex. Έχει βγάλει κάνεις άκρη;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες και καλή εβδομάδα :),

 

@ PALALOS: το επίσημο νήμα του xposed στο XDA: εδώ

 

Επίσης τα αρχεία θα τα βρεις εδώ ([OFFICIAL] Xposed for Lollipop/Marshmallow [Android 5.0/5.1/6.0, v78, 2015/11/15])

 

Εδώ ένας με Z Ultra έγραψε πως λειτουργεί με την sdk22-arm

Edited by faji
Προσθήκη
Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κατέβασε το xposed-v78-sdk22-arm.zip - [Click for QR Code] (3.38 MB, 61124 από εδώ

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3034811

 

μετά κατέβασε ξανά το

 

XposedInstaller_3.0_alpha4.apk - [Click for QR Code] (611.8 KB, 1752634

 

Το πρώτο βαλτό στο τηλ και κάνε του εγκατάσταση με Recovery..

 

Το δεύτερο βαλτο στην SDcard… και κάνε του εγκατάσταση μετά από από το προτο που εχεις κανει με Recovery… Προσοχη … κανωντας εγκατασταση του προτου με Recovery…ανοίγοντας το τηλ θα σου κάνει αργή εκκίνηση από το 0 κάπου στο 267… μην τρομάξεις .. όταν ανοίξει το τηλ κάνε εγκατάσταση το XposedInstaller_3.0_alpha4.apk και μετα επανεκκίνηση θα είσαι κομπλέ με το όλο θέμα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

Ρε βαγγελαρα τι εγινε πηρες αναβάθμιση ?? Εγω τιποτα πάντως!!

Αντε να δούμε! ? Παντως ρε παιδιά να πω κατι οφ τοπικ.

Ψαχνω κινητό να παρω δώρο στην γυναικα μου και βλεπω γενικα προσφορές που υπαρχουν τωρα στην αγορά! Αν κρινω απο το δικό μας που το πηρα 240 ευρω απο το μεντια μαρκτ τωρα καταλαβαίνω ποσο καλη προσφορα ήτανε σαν κινητό!! Εχω απογοητευτεί με τις προσφορές και το τι υπαρχει τώρα στην αγορά! Παντα σε σχεση με το δικο μας!

Μάλλον εχω καταλήξει στο μοτορολα μοτο g 3rd 16/2g ram. Το οποίο ουτε για αστείο δεν φτανει το δικο μας κ κοστιζει απο αμαζον ιταλιας 220 ευρω.

Αυτα που υπαρχουν τωρα σε προσφορές ουτε συζήτηση!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, δες m2 note, Vodafone smart ultra αξιόλογες συσκευές που εχω δουλέψει.

Το ultra είναι μια χαρά, πρόσφατα είχε προσφορά στα 169€, πολυ καλή οθόνη, καλή μπαταρία, lollipop, απλά παίρνει μονο μια κάρτα sim.

 

Κι αν τη βολεύει το μέγεθος, έχει και μεταχειρισμένα θηρία σαν το δικό μας.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

καλα τα λες αλλα απο την μικρη εμπιρια μου αν παρεις αντροιντ παρε ενα που να εχει την απαιτουμενη υποστηριξη!!!

Μοτορολα ηθελα να παρω κ εγω αλλα κατεληξα (χωρις να το μετανιωσω βεβαια) εδω στην σονυ!!

Η μοτορολα ειναι πρωτη στο support της κ στις αναβαθμησεις!!

Ασε που θελω να δοκιμασω και τις μοτορολα συσκευες!!

Οσο για το ουλτρα μας αυτην την στιγμη στο σκρουτζ εχει 420 κατι....

δεν το βρηκα στα 169???

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον μπερδεύτηκες φίλε μου.

Αυτό σου πρότεινα:

http://www.vodafone.gr/portal/eShop/Vodafone-Smart-ultra-6

http://www.gsmarena.com/vodafone_smart_ultra_6-7313.php

 

Μπορείς να πας στο κατάλληλο τοπικ "επιλογή συσκευής" και να θέσεις ένα ερώτημα ή να δεις τι επέλεξαν άλλοι με το ίδιο διλημμα με σένα.

 

Όσο για τις αναβαθμίσεις της Motorola, κάποιοι θα περιμένουν την marshmallow στο Moto e 2 LTE...

Edited by deadp
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Ναι, παίδες μου, μην παρεκκλίνουμε από το θέμα μας. Υπάρχουν τα αντίστοιχα νήματα για αυτές τις συζητήσεις. ;)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σορρυ παίδες για το οφ τοπικ.

Πάντως πραγματικά ακομα κ τωρα να έπαιζε η προσφορά 240ευρω στο ουλτρα μας αυτο θα έπαιρνα.

Την αναβαθμηση ρε βαγγελαρα ποτε θα την παρουμε οεο? Εγω που ειμαι διπλα απο το σέρβις λες να το δώσω να μου το κανουνε εκει?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες,

 

Ο Βαγγέλης είναι τακτοποιημένος από αναβάθμιση, το έχει γράψει πιο πάνω :)

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, Κωνσταντίνε φίλε μου είναι λυπηρο ότι δεν έχει έρθει ακόμα η αναβάθμιση..... Είναι μικρή αλλά όντως διορθώνει τα θέματα που παρουσίασε το θηρίο τελευταία, εγώ είχα την χαρά και την τύχη να με βοηθήσει ο Νικήτας με αρκετή δυσκολία λόγω του επιβαρυμενου προγράμματος που έχει και γιαυτό και τον ευχαριστώ διπλά.

Στην περίπτωση σου εάν μπορείς ακολουθείς τους οδηγούς που έδωσαν τα παιδιά πιο πίσω ή μία βόλτα στο σέρβις και εάν γίνεται να περάσουν την έκδοση που είχαν τα θηρία μας, νομίζω γερμανική είχαμε και οι δύο.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, Κωνσταντίνε φίλε μου είναι λυπηρο ότι δεν έχει έρθει ακόμα η αναβάθμιση..... Είναι μικρή αλλά όντως διορθώνει τα θέματα που παρουσίασε το θηρίο τελευταία, εγώ είχα την χαρά και την τύχη να με βοηθήσει ο Νικήτας με αρκετή δυσκολία λόγω του επιβαρυμενου προγράμματος που έχει και γιαυτό και τον ευχαριστώ διπλά.

Στην περίπτωση σου εάν μπορείς ακολουθείς τους οδηγούς που έδωσαν τα παιδιά πιο πίσω ή μία βόλτα στο σέρβις και εάν γίνεται να περάσουν την έκδοση που είχαν τα θηρία μας, νομίζω γερμανική είχαμε και οι δύο.

 

βαγγελη τελικα το πηγα στην σονυ εδω φιλε κ του εξηγησα τι συμβαινει....

Αν και ξερω οτι δεν τους εχω και πολυ προθημους το παλικαρι ειπε να μου βαλει την γερμανικη εκδοση 14.6.A.1.216 γιατι ετσι και αλλιως

εμεις που το πηραμε απο το μιντια γερμανικο ειναι σαν συσκευη!!

Το παθαμε παντως το μπερδεμα οταν μας εβαλε την ελληνικη lollipop!?

Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι σε όλους σας τετάρτη ημέρα ρουταρισμενο το θηρίο με όλα τα καλούδια του Xposed και όλα δουλεύουν ρολόι.. για την ιστορία η 216 ρουταρετε και με τους δυο τρόπους και με τον οδηγό της 368 αλλά και με τον νέο του kingroot.. θερμοκρασίες παραπάνω από ανεκτές θα έλεγα κάτι παρόμοιο με την ΚΚ
Link to comment
Share on other sites

Καλό μεσημέρι σε όλους σας τετάρτη ημέρα ρουταρισμενο το θηρίο με όλα τα καλούδια του Xposed και όλα δουλεύουν ρολόι.. για την ιστορία η 216 ρουταρετε και με τους δυο τρόπους και με τον οδηγό της 368 αλλά και με τον νέο του kingroot.. θερμοκρασίες παραπάνω από ανεκτές θα έλεγα κάτι παρόμοιο με την ΚΚ

 

Βρε φίλε την recovery πως την περνάς; Θυμάμαι παλιότερα είχα προσπαθήσει με κάποιο εργαλείο και απέτυχα. Δεν την είχα και πολύ ανάγκη και δεν το έψαξα παραπάνω. Τώρα που το έγραψες όμως, αν δεν σου είναι κόπος, δώσε τα φώτα σου ;)

 

Βρήκα την TWRP! είναι οκ; την έχει βάλει κανείς άλλος;

Edited by faji
Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Βρε φίλε την recovery πως την περνάς; Θυμάμαι παλιότερα είχα προσπαθήσει με κάποιο εργαλείο και απέτυχα. Δεν την είχα και πολύ ανάγκη και δεν το έψαξα παραπάνω. Τώρα που το έγραψες όμως, αν δεν σου είναι κόπος, δώσε τα φώτα σου ;)

 

Βρήκα την TWRP! είναι οκ; την έχει βάλει κανείς άλλος;

 

 

Νικήτα το λέει κάτω κάτω στον σύνδεσμο που έβαλες το πώς γίνεται

 

dd Install Method (Requires Root):

________________________________________

Download the latest image file (.img) from the download link above. Place it in the root of your /sdcard folder and rename it to twrp.img. Run the following commands via adb shell or a terminal emulator app:

su

dd if=/sdcard/twrp.img of=/dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-name/FOTAKernel

 

υρ.. σε έμενα με τον τρόπο που το έχω ρουταρισμενο μου έχει και της δυο Recovery από την ΚΚ.. βάζοντας μετά το flashable με οποιαδήποτε από της δυο Recovery περναω την τελευταία αναβάθμιση

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την εφαρμογή και κόλλησα :(

 

Φοβήθηκα μήπως και η διαδρομή που δίνει δεν είναι σωστή και το παράτησα.

 

Θα παλέψω το "χειροκίνητο" :)

 

Δεν γίνεται :(

 

Ενώ δίνω την εντολή όπως γράφει αλλά δεν...

 

su

#

#dd if=/sdcard/twrp.img of=/dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-name/FOTAKernel

 

Γράφει πως έγινε μεταφορά τόσα Bytes αλλά recovery τίποτα :(

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες,

 

είπα να περάσω την κιτ κατ αλλά δεν θέλει με τίποτα :(

 

Δύο φορές έγινε επιδιόρθωση απο PC Companion (πάλι καλά). Ίσως να φταίει και το ftf που βρήκα.

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες,

 

είπα να περάσω την κιτ κατ αλλά δεν θέλει με τίποτα :(

 

Δύο φορές έγινε επιδιόρθωση απο PC Companion (πάλι καλά). Ίσως να φταίει και το ftf που βρήκα.

 

Νικήτα γιατί δεν περνας την 108 που σου έστειλα με το Flashtool… το κανεις Root όπως στο βίντεο και είσαι κομπλέ και με Dual Recovery .. σου στέλνω μετά το flashable τις 216 και το xposed το περνάς μετά από το Xda

Link to comment
Share on other sites

Νικήτα γιατί δεν περνας την 108 που σου έστειλα με το Flashtool… το κανεις Root όπως στο βίντεο και είσαι κομπλέ και με Dual Recovery .. σου στέλνω μετά το flashable τις 216 και το xposed το περνάς μετά από το Xda

 

Σε ευχαριστώ βρε ennio, δάνεισα το δίσκο που είχα το δικό σου και τα δικά μου, και βρήκα ένα απο το xperiablog το οποίο δεν περνούσε με τίποτα :angry:

 

Το έφτιαξα το ρημάδι πάλι με την τελευταία προς το παρόν ;)

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...