Jump to content

Sony Xperia Z Ultra


vezyro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά Antivirus στο κινητό έχει κανείς;

Δεν είχα κάποιο αλλά κατέβασα το 360 security και λέει είναι κατάλληλο για Sony. Βασικά χρειάζεται για τι κινητό μας;

Βρήκε άχρηστα αρχεία και τα έσβησε...

Η το clean Master κάνει δουλειά ή μπα;

Περιμένω μια τεκμηρίωμενη απάντηση...

Ευχαριστώ...;)

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Antivirus στο κινητό έχει κανείς;

Δεν είχα κάποιο αλλά κατέβασα το 360 security και λέει είναι κατάλληλο για Sony. Βασικά χρειάζεται για τι κινητό μας;

Βρήκε άχρηστα αρχεία και τα έσβησε...

Η το clean Master κάνει δουλειά ή μπα;

Περιμένω μια τεκμηρίωμενη απάντηση...

Ευχαριστώ...;)

Τίποτα από τα δυο δεν χρειάζεται. Αν ξέρεις που μπαίνεις δεν υπάρχει περίπτωση να κολλήσεις κάτι. Τόσα χρόνια δεν έχω ακούσει κανέναν να κολλάει ιό.

clean master σε τέτοιο θηρίο είναι αμαρτία. Να μπαίνεις μόνος σου να καθαρίζεις την cache μια στο τόσο η κατέβασε το appmgr III που κάνει την ίδια δουλειά.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και το allinone Toolbox, πιο ελαφρύ από το clean master κι εξίσου "αποτελεσματικό".
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην εναπομεινασα παρέα :) κάποια θηρία άλλαξαν χέρια, ήρθε σήμερα και το Ζ5 και το ultra εμφανίστηκε με το πρώτο Ζ, προσωπικά είναι το δεύτερο που περνάει από τα χέρια μου και δεν δίνει την αίσθηση συσκευής που διανύει το δεύτερο έτος, ένα επαγγελματικό εργαλείο με premium κατασκευή, το αστείο είναι ότι γελουσαν σε άλλο νήμα για την απαξίωση και πτώση της τιμής του και έφτασε να είναι πιο ακριβό από την εκεί ναυαρχίδα :lol:

Στα του θέματος συμφωνώ απόλυτα με τον Κωνσταντίνο και δεν βρήκα προσωπικά λόγο στις συσκευές για εγκατάσταση τέτοιων εφαρμογών. Αυτά :happy:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας στα χέρια μου μετά από καιρό ξανά ένα ultra, θέλω μια καλή, πολύ λεπτή, σχεδόν διαφανή θήκη να κάνει παρέα στο τζάμι που πέρασα μπροστά (κι είχα από παλιότερα). Έχει κάποιος να προτείνει κάποια, (δε θέλω φλιπ), ίσως και κάτι σε δέρμα, αλλά μόνο για πίσω και να μπορώ να την αγοράσω με τα c.c.

 

Πρώτες εντυπώσεις, ανάμεικτες. Το τρίτο μου ultra, δυστυχώς μπαίνει πλέον δίπλα σε άλλες συσκευές, πιο φρέσκιες, κι αν εξαιρέσουμε τη φωτεινότητα της οθόνης, αλλά και το μέγεθος που τώρα που το ξαναπιάνω στα χέρια μου είναι ένα θέμα, και φυσικά την απαράδεκτη κάμερα σε σχέση με μεσαίες σημερινές συσκευές (όπως το lumia 640xl) λάμπει παντού, σε όλους τους υπόλοιπους τομείς.

Ανύπαρκτο lag, όμορφο Ui με τα θέματα που κατέβασα (προτείνετε μου ένα να αλλάζουν τα κουμπιά κάτω) και φυσικά η χορταστική οθόνη, που με τη φωτεινότητα συνέχεια πάνω από τη μέση είναι απλά απολαυστική.

Τα καλύτερα 135€ που έδωσα σε κινητό (έκανα απόσβεση το πρώτο που είχα χρυσοπληρώσει)...

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Έχοντας στα χέρια μου μετά από καιρό ξανά ένα ultra, θέλω μια καλή, πολύ λεπτή, σχεδόν διαφανή θήκη να κάνει παρέα στο τζάμι που πέρασα μπροστά (κι είχα από παλιότερα). Έχει κάποιος να προτείνει κάποια, (δε θέλω φλιπ), ίσως και κάτι σε δέρμα, αλλά μόνο για πίσω και να μπορώ να την αγοράσω με τα c.c.

 

Πρώτες εντυπώσεις, ανάμεικτες. Το τρίτο μου ultra, δυστυχώς μπαίνει πλέον δίπλα σε άλλες συσκευές, πιο φρέσκιες, κι αν εξαιρέσουμε τη φωτεινότητα της οθόνης, αλλά και το μέγεθος που τώρα που το ξαναπιάνω στα χέρια μου είναι ένα θέμα, και φυσικά την απαράδεκτη κάμερα σε σχέση με μεσαίες σημερινές συσκευές (όπως το lumia 640xl) λάμπει παντού, σε όλους τους υπόλοιπους τομείς.

Ανύπαρκτο lag, όμορφο Ui με τα θέματα που κατέβασα (προτείνετε μου ένα να αλλάζουν τα κουμπιά κάτω) και φυσικά η χορταστική οθόνη, που με τη φωτεινότητα συνέχεια πάνω από τη μέση είναι απλά απολαυστική.

Τα καλύτερα 135€ που έδωσα σε κινητό (έκανα απόσβεση το πρώτο που είχα χρυσοπληρώσει)...

 

Τα κουμπιά (softkeys ή πλήκτρα άμεσης μετάβασης), εγώ τουλάχιστον, τα άλλαξα με θέμα που βρήκα απο το Xperia Lounge. Τα δίνει η Sony δωρεάν με κωδικό μέσω Play. Διαφορετικά αν έχεις root πρόσβαση απο το xposed ;)

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα :) καλομιλητο φίλε μου το τρίτο θηρίο :) 135 e σίγουρα είναι κάτι παραπάνω από ευκαιρία αφού σε αυτά τα χρήματα παίρνεις bluetooth :lol::lol: το είχα βάλει και εγώ σε αγγελία σε άλλο φόρουμ και τότε ξαφνικά θυμήθηκαν όλοι να πουλήσουν τα δικά τους σε τιμές λαϊκής αγοράς :lol::lol::lol::lol: το κράτησα και ίσως στο μέλλον να αποκτήσει συλλεκτική αξία :p για το θέμα σχετικά με το μέγεθος ουδέποτε με δυσκολεψε και μια χαρά στην τσέπη και κάθομαι και άνετα :happy: επισης μετά την τελευταία αναβάθμιση την οποία θεωρώ και την καλύτερη δουλεύει άψογα :)

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και να πάρεις τι;

Όταν έδειξα πόσο γρήγορο είναι το Ultra σε ένα φίλο με K3 Note, δεν το πίστευε...

Κι έχουν περάσει μηχανάκια με 810 από τα χέρια μου, όπως και iphone 6 plus, Lumia 640XL, S5, G3 32gb, Note 3 & 4...

Τίποτα δεν είναι τυχαίο, ο 800άρης έχει δόντια ακόμη και δαγκώνει, μακάρι να έπαιρνε και επίσημα την 6...

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες :) είπα να πάω σε G4 και λόγω συνεχίσεις στις αναβαθμίσεις αλλά όταν έπεσε στα χέρια συσκευή με 5,5" μου φάνηκε μικρό και πόση εμπειρία οθόνης και άλλα θα έχανα :( κακά τα ψέματα για όποιον είναι όλη ημέρα έξω και θέλει να κάνει την δουλειά του χωρίς να κουβαλάει και δεύτερη συσκευή όπως ταμπλετ κτλπ το θηρίο είναι το ιδανικό εργαλείο :)

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες :) είπα να πάω σε G4 και λόγω συνεχίσεις στις αναβαθμίσεις αλλά όταν έπεσε στα χέρια συσκευή με 5,5" μου φάνηκε μικρό και πόση εμπειρία οθόνης και άλλα θα έχανα :( κακά τα ψέματα για όποιον είναι όλη ημέρα έξω και θέλει να κάνει την δουλειά του χωρίς να κουβαλάει και δεύτερη συσκευή όπως ταμπλετ κτλπ το θηρίο είναι το ιδανικό εργαλείο :)

 

Δεν είναι μεγάλη η διαφορά αν πέσεις στις 5,5 ίντσες, ιδιαίτερα αν έχεις iPhone που ο Safari και γενικά οι εφαρμογές κάνουν καλύτερη χρήση της επιφάνειας της οθόνης.

Δες εδώ:

http://www.georgakopoulos.org/wp-content/uploads/2014/11/iPhone6PLUS_SGN4_Twitter.jpg

 

Κι εδώ:

http://www.georgakopoulos.org/wp-content/uploads/2014/11/iPhone6PLUS_SGN4_03.jpg

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μεγάλη η διαφορά αν πέσεις στις 5,5 ίντσες, ιδιαίτερα αν έχεις iPhone που ο Safari και γενικά οι εφαρμογές κάνουν καλύτερη χρήση της επιφάνειας της οθόνης.

Δες εδώ:

http://www.georgakopoulos.org/wp-content/uploads/2014/11/iPhone6PLUS_SGN4_Twitter.jpg

 

Κι εδώ:

http://www.georgakopoulos.org/wp-content/uploads/2014/11/iPhone6PLUS_SGN4_03.jpg

 

Καλημερες :) αυτό με την διαχείριση επιφάνειας της οθόνης ειλικρινά το αγνοούσα και έχω δει τα review του Θοδωρή με εκείνο του g2 από τα καλύτερα, εχθές πάντως που βρέθηκα με παιδιά από το φόρουμ με note3 και xiaomi note2 η διαφορά είναι χαοτικη και τα χρώματα του θηριου να παίζουν μπάλα μόνα τους, το τραγικό της σονυ στην υλοποίηση της ιδέας του ultra ήταν η κάμερα, εάν τοποθετουσε μια πλήρης θα μιλούσαμε διαφορετικά και πιστεύω θα είχε και την ανάλογη ανταπόκριση στις πωλήσεις :)

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Μια μικρή βοήθεια.

Εχω την 4.4.4 θέλω να βάλω την 5.1 σε συνδυασμό με root.

Είμαι εξοικειωμένος με την διαδικασία του flashtool.

 

Αυτό που με "καίει" είναι το rooting.

Δουλεύω με το kingoroot ή υπάρχει κάτι άλλο?

 

Εχω ψιλομπερδευτεί στο xda-developers.

Ο συνδυασμός 5.1 μέσω flashtool και kingoroot είναι οκ ή υπάρχει κάτι άλλο?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά...

Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Μια μικρή βοήθεια.

Εχω την 4.4.4 θέλω να βάλω την 5.1 σε συνδυασμό με root.

Είμαι εξοικειωμένος με την διαδικασία του flashtool.

 

Αυτό που με "καίει" είναι το rooting.

Δουλεύω με το kingoroot ή υπάρχει κάτι άλλο?

 

Εχω ψιλομπερδευτεί στο xda-developers.

Ο συνδυασμός 5.1 μέσω flashtool και kingoroot είναι οκ ή υπάρχει κάτι άλλο?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά...

 

Καλησπέρα …υπάρχει τρόπος και μάλιστα πολύ πιο εύκολος. Από την ημέρα που ανέβασα τον οδηγό το έχω κάνει σε άλλα πέντε θηρία όλα από ΚΚ. Και όλα τους δουλεύουν άψογα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6320481#post6320481

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά ο οδηγός σου, αλλά εμένα με ενδιαφέρει να έχω μόνο

5.1 και root. Δε με ενδιαφέρουν όλα τα άλλα (πχ dual recovery).

 

Σε τι μου χρειάζονται όλα τα άλλα αν θέλω μόνο root?

Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Και να πάρεις τι;

Όταν έδειξα πόσο γρήγορο είναι το Ultra σε ένα φίλο με K3 Note, δεν το πίστευε...

Κι έχουν περάσει μηχανάκια με 810 από τα χέρια μου, όπως και iphone 6 plus, Lumia 640XL, S5, G3 32gb, Note 3 & 4...

Τίποτα δεν είναι τυχαίο, ο 800άρης έχει δόντια ακόμη και δαγκώνει, μακάρι να έπαιρνε και επίσημα την 6...

 

Το αυτό!

Το είχα το θηρίο, το έδωσα με την προοπτική να πάρω κάποιο άλλο λόγω φορητότητας, αλλά ξαναγύρισα πίσω σε αυτό καθώς στα χρήματα που το πουλάς τώρα παίρνεις κάνα Galaxy J5 με Snap 410, ή Lumia 640XL με Snap 400 ή το Xperia M4 με τον 600άρη. Δεν λέω, πολύ καλές επιλογές αλλά καμία σχέση με την κατηγορία του κινητού μας.

Είχα στο μυαλό μου να δώσω κάτι παραπάνω και να πάω σε G3 16Gb αλλά μόλις το πήρα για φίλο και του σέταρα, μετά από δύο μέρες είδα ράγισμα, σε ολοκαίνουργια συσκευή που ήταν στο κουτί της εκτός από το μειωμένο SOT που είχα σε παλαιότερο G3 (το οποίο είχε βγει σκυλί). Οπότε το να δώσω 100 ευρώ + για συσκευή που έχει απλά τον Snap 801 και μειωμένο SOT ενώ με το Ultra κάνω ό,τι κάνω χωρίς ούτε ένα lag , θα ήταν κάτι παραπάνω από ανόητο. Τώρα απολαμβάνω το δεύτερο το οποίο έχει πάνω ακόμα τις εργοστασιακές ζελατίνες και περιμένω να λήξει η εγγύηση για να περάσω την 6 (ή την 8 αφού λήγει σε 2 χρόνια :lol: ).

 

Για τα θέματα που αναφέρετε, εκτός του Μίκυ που τα σπάει, μπορείτε να βρείτε τρίτα στο Play Store και δωρεάν (έχω κατεβάσει ένα lollipop theme που αλλάζει τα πλήκτρα πλοήγησης με τo stock android κι ένα της marshmallow).

 

Αυτό που δεν μου άρεσε είναι ότι πριν από λίγο έκανα την αναβάθμιση από 4.4.4 σε 5.0.2 με σκοπό αύριο να περάσω την 5.1.1 και τότε να κάνω επαναφορά και restore από την αρχή, και μόλις άνοιξε στην 5, μου έβγαζε συνεχώς μήνυμα ότι τα gapps έχουν σταματήσει και δεν μπορούσα να κάνω ούτε factory reset. Το έσβησα και αστραπιαία μπήκα στο μενού και έκανα. Ούτε σε custom ROM τέτοιο χάλι με τα gapps. :down:

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά ο οδηγός σου, αλλά εμένα με ενδιαφέρει να έχω μόνο

5.1 και root. Δε με ενδιαφέρουν όλα τα άλλα (πχ dual recovery).

 

Σε τι μου χρειάζονται όλα τα άλλα αν θέλω μόνο root?

 

Καλή σου ημέρα αν και είμαι βέβαιος εγώ θα την κάνω την ερώτηση. ΤΟ Root γιατί το θες ακριβώς. συγγνώμη κιόλας αλλά από όσο ξέρω και θυμάμαι το Root άσχετου αναβαθμίσεως το κάνουμε για πλήρες παραμετροποίηση του κινητού. Είτε με τον έναν τρόπο είτε με τον άλλο ΤΟ αυτονόητο είναι να μπορούμε να επέμβουμε στο τηλ μας όπως μας αρέσει και γουστάρουμε. αυτός είναι και εξάλλου ο λόγος του Root . πληροφοριακά θα σου πω ότι και εγώ πριν προβώ σε Root στην 5.1 είχα και τα δυο μου θηρία στην ΚΚ όπου ήμουν πλήρως καλυμμένος. αρχικά είχα τεράστιους ενδοιασμούς για το όλο σκεπτικό θα δουλέψει δεν θα δουλέψει. Όντος το θέμα kingoroot αρχικός με είχε φοβίσει με όλα αυτά που είχα διαβάσει και για αυτό το είχα αφήσει το όλο θέμα για πιο πίσω. σαφέστατα είναι πιο εύκολο με ένα κλικ να κάνεις Root άλλα έλα μου που η 5.1 θέλει παραπάνω χάιδεμα για να την ρουταρεις… προσωπικά εγώ δεν βλέπω τίποτα το αρνητικό στην dual recovery δεν επιβαρύνει πουθενά το όλο σκεπτικό του Root ούτε καν την συσκευή είναι σαν να μην υπάρχει αν θες την χρησιμοποιείς για κάτι το περεταίρω είτε την αφήνεις στην ησυχία της.

Link to comment
Share on other sites

Καλή σου ημέρα αν και είμαι βέβαιος εγώ θα την κάνω την ερώτηση. ΤΟ Root γιατί το θες ακριβώς. συγγνώμη κιόλας αλλά από όσο ξέρω και θυμάμαι το Root άσχετου αναβαθμίσεως το κάνουμε για πλήρες παραμετροποίηση του κινητού. Είτε με τον έναν τρόπο είτε με τον άλλο ΤΟ αυτονόητο είναι να μπορούμε να επέμβουμε στο τηλ μας όπως μας αρέσει και γουστάρουμε. αυτός είναι και εξάλλου ο λόγος του Root . πληροφοριακά θα σου πω ότι και εγώ πριν προβώ σε Root στην 5.1 είχα και τα δυο μου θηρία στην ΚΚ όπου ήμουν πλήρως καλυμμένος. αρχικά είχα τεράστιους ενδοιασμούς για το όλο σκεπτικό θα δουλέψει δεν θα δουλέψει. Όντος το θέμα kingoroot αρχικός με είχε φοβίσει με όλα αυτά που είχα διαβάσει και για αυτό το είχα αφήσει το όλο θέμα για πιο πίσω. σαφέστατα είναι πιο εύκολο με ένα κλικ να κάνεις Root άλλα έλα μου που η 5.1 θέλει παραπάνω χάιδεμα για να την ρουταρεις… προσωπικά εγώ δεν βλέπω τίποτα το αρνητικό στην dual recovery δεν επιβαρύνει πουθενά το όλο σκεπτικό του Root ούτε καν την συσκευή είναι σαν να μην υπάρχει αν θες την χρησιμοποιείς για κάτι το περεταίρω είτε την αφήνεις στην ησυχία της.

 

Δεν ξέρω για ποιο ακριβώς πράγμα "είσαι βέβαιος" αλλά το root το θέλω για να μπορώ να έχω τον έλεγχο 100%. Να γράφω ό,τι θέλω στην sdcard, να τρέχω apps που απαιτούν root (sd maid, titanium backup κλπ), να το παραμετροποιήσω όπως με βολεύει και να μη με περιορίζει τπτ.

ΑΛΛΑ δεν με ενδιαφέρει να πειραματιστώ με το κινητό μου, έχω σημαντικά πράγματα εκεί μέσα και έχει αντικαταστήσει το pc μου κατά ένα πολύ μεγάλο ποσοστό.

 

Δε θέλω να μπω στη διαδικασία, δεν έχω ούτε την όρεξη ούτε το χρόνο να ψαχτώ περισσότερο.

Θέλω ό,τι έκανα και στην 4.4.4. Root και τέλος.

Αν δε μπορέσω απλά να ρίξω την 5.1 και να την ρουτάρω με λίγα κλικ, απλά θα τ'αφήσω στην ησυχία του.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για ποιο ακριβώς πράγμα "είσαι βέβαιος" αλλά το root το θέλω για να μπορώ να έχω τον έλεγχο 100%. Να γράφω ό,τι θέλω στην sdcard, να τρέχω apps που απαιτούν root (sd maid, titanium backup κλπ), να το παραμετροποιήσω όπως με βολεύει και να μη με περιορίζει τπτ.

ΑΛΛΑ δεν με ενδιαφέρει να πειραματιστώ με το κινητό μου, έχω σημαντικά πράγματα εκεί μέσα και έχει αντικαταστήσει το pc μου κατά ένα πολύ μεγάλο ποσοστό.

 

Δε θέλω να μπω στη διαδικασία, δεν έχω ούτε την όρεξη ούτε το χρόνο να ψαχτώ περισσότερο.

Θέλω ό,τι έκανα και στην 4.4.4. Root και τέλος.

Αν δε μπορέσω απλά να ρίξω την 5.1 και να την ρουτάρω με λίγα κλικ, απλά θα τ'αφήσω στην ησυχία του.

 

 

Με βρίσκεις απόλυτα σύμφωνο σε αυτό που έγραψες και για αυτό άλλωστε ήμουν και βέβαιος ότι περί αυτού πρόκειται. Σε καταλαβαίνω πλήρως άλλο είναι με ένα κλικ να κάνεις ROOT και να ξεγνοιάσεις και άλλο να έχεις ένα σωρό πράγματα να κάνεις. Τέλος θέλω να σου πω ότι και εσύ έτσι και εγώ ότι έκανα με την 4.4.4 κάνω και τώρα με την 5.1… δε πειραματίστηκα δεν ρίσκαρα να χαλάσω το τηλ <<ακλούθησα πιστά>> τους οδηγούς και αυτό είναι όλο ΤΟ αποτέλεσμα με δικαίωσε 100% τις 100%

Link to comment
Share on other sites

Με βρίσκεις απόλυτα σύμφωνο σε αυτό που έγραψες και για αυτό άλλωστε ήμουν και βέβαιος ότι περί αυτού πρόκειται. Σε καταλαβαίνω πλήρως άλλο είναι με ένα κλικ να κάνεις ROOT και να ξεγνοιάσεις και άλλο να έχεις ένα σωρό πράγματα να κάνεις. Τέλος θέλω να σου πω ότι και εσύ έτσι και εγώ ότι έκανα με την 4.4.4 κάνω και τώρα με την 5.1… δε πειραματίστηκα δεν ρίσκαρα να χαλάσω το τηλ <<ακλούθησα πιστά>> τους οδηγούς και αυτό είναι όλο ΤΟ αποτέλεσμα με δικαίωσε 100% τις 100%

Έτσι είναι. Το ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ τηλέφωνο με έκανε να αλλάξω από windows mobile σε Android. Είναι Το εργαλείο. Το θέλω root για τους ανωτέρω λογους

Αν τελικά ξεκινήσω τη διαδικασία θα ζητήσω τη βοήθειά σου.

Ευχαριστώ...

Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημερες :) καλό θα ήταν μιας και το μέλλον του νήματος και της συσκευής μας θα βασιστεί και στο κομμάτι του ρουτ να υπάρχει βοήθεια και να δίδεται ότι καινούργιο σε οδηγό και ρυθμίσεις κυκλοφορεί από τα παιδιά που ασχολούνται.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημερες :) καλό θα ήταν μιας και το μέλλον του νήματος και της συσκευής μας θα βασιστεί και στο κομμάτι του ρουτ να υπάρχει βοήθεια και να δίδεται ότι καινούργιο σε οδηγό και ρυθμίσεις κυκλοφορεί από τα παιδιά που ασχολούνται.

 

Καλημέρα Άρχοντα ότι μπορώ κάνω.. όχι ότι είμαι και κανένας ειδήμονας αλλά το παλεύω το θέμα. Ξέρω ότι ο οποιοδήποτε οδηγός φαίνεται εξ αρχής δυσνόητος αλλά πίστεψε με αν το αποστηθίσεις το Root μετά είναι παιχνιδάκι. Πραγματικά αν βρω χρόνο μέσα στην εβδομάδα κα φτιάξω ένα βίντεο με όλη την διαδικασία του Οδηγού οπου θα εξηγώ βήμα βήμα το πώς γίνεται. Εύχομαι να είναι κατανοητός ὥστε να βοηθηθοῦν όσοι τον χρησιμοποιούσουν.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα μόλις γύρισα και εκεί στην Αυστρία έκανε πολύ κρύο:scared: αλλά είχε και πολύ υγρασία. Αυτό το λέω γιατί πέρασε υγρασία ανάμεσα από την μεμβράνη που είχα βάλει και την εργοστασιακή και την ξήλωσα γιατί μου είχε σπάσει τα νεύρα με το touch.

Αρχικά είπα να βγάλω και την εργοστασιακή αλλά επειδή φεύγει και το λογότυπο της Sony δεν θα μου αρέσει να το βλέπω έτσι ( πολύ μαυρίλα χωρίς κάτι να σπάει ).

Γι' αυτό παιδιά επαναφέρω το θέμα με το tempered glass.

Με μια γρήγορη αναζήτηση που έκανα δεν βρήκα κάτι ιδιαίτερο ( στηριζόμενος στις αξιολογήσεις ) αλλά είχε μόνο ένα γυαλί για την μπροστινή οθόνη και όχι για την πλάτη του κινητού.

Αν κάποιος ξέρει κάποιο καλό site ή έχει ένα ζευγάρι που δεν το χρειάζεται ( μπρος-πίσω γυαλί ) ευχαρίστως να το αγοράσω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα μόλις γύρισα και εκεί στην Αυστρία έκανε πολύ κρύο:scared: αλλά είχε και πολύ υγρασία. Αυτό το λέω γιατί πέρασε υγρασία ανάμεσα από την μεμβράνη που είχα βάλει και την εργοστασιακή και την ξήλωσα γιατί μου είχε σπάσει τα νεύρα με το touch.

Αρχικά είπα να βγάλω και την εργοστασιακή αλλά επειδή φεύγει και το λογότυπο της Sony δεν θα μου αρέσει να το βλέπω έτσι ( πολύ μαυρίλα χωρίς κάτι να σπάει ).

Γι' αυτό παιδιά επαναφέρω το θέμα με το tempered glass.

Με μια γρήγορη αναζήτηση που έκανα δεν βρήκα κάτι ιδιαίτερο ( στηριζόμενος στις αξιολογήσεις ) αλλά είχε μόνο ένα γυαλί για την μπροστινή οθόνη και όχι για την πλάτη του κινητού.

Αν κάποιος ξέρει κάποιο καλό site ή έχει ένα ζευγάρι που δεν το χρειάζεται ( μπρος-πίσω γυαλί ) ευχαρίστως να το αγοράσω.

 

καλως μας γυρισες πισω αλεξ!!!ευχομαι ολα καλα!!αυτο το ειδες??

 

http://www.ebay.co.uk/itm/100-9H-Front-Back-Tempered-Glass-Screen-Protector-For-Sony-Xperia-Z-Ultra-/301675875420?hash=item463d488c5c:g:0jcAAOSw~gRVkpmG

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα :) ennio η προσφορά και οι τοποθετήσεις στο νήμα είναι σημαντικές :)

Αλέξανδρε καλώς όρισες φίλε :) πήρα και εγώ από ελληνικό μαγαζί tempered μόνο για μπροστά και τέτοια πατάτα καιρό είχα να φάω :mad: μία πολυτελής συσκευασία και μέσα ένα τίποτα :blink: ούτε πανακια ούτε μαντηλακια.... Πάνε τα 15 ευρώ, αν βρεθούμε να στο δώσω φίλε γιατί εγώ δεν κατάφερα να το βάλω, άτιμη ηλικία τρέμουν τα χέρια :lol::lol::lol:

Johnnyman25 αν και μετακομισες σε κινέζικη γειτονιά σε συγχωρώ γιατί είσαι διαμάντι άνθρωπος :) ριχνε απλώς καμία ματιά στο νήμα γιατί και η δική σου βοήθεια πολύτιμη :happy:

Νικήτα δώσε μία ενημέρωση φίλε μου :) που έφτασαν οι υπογραφές για την αναβάθμιση.

Αυτά κύριοι..... :happy:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Α ρε βαγγελαρα πραγματικος αρχοντας εισαι!!!! :) επρεπε να το φερεις σε μενα το tempered glass να στο περασω δεν ειναι τπτ!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...