Jump to content

Sony Xperia Z Ultra


vezyro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραία :)

 

Έτσι για τα υπόψιν ;)

 

@CjGeorgio έχεις δοκιμάσει να βρεις που βρίσκονται τοποθετημένες οι φωτογραφίες. Από τη φωτογραφία --> ιδιότητες. Μέσα σε ποιο φάκελλο βρίσκονται.

Edited by faji
Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Ωραία :)

 

Έτσι για τα υπόψιν ;)

 

@CjGeorgio έχεις δοκιμάσει να βρεις που βρίσκονται τοποθετημένες οι φωτογραφίες. Από τη φωτογραφία --> ιδιότητες. Μέσα σε ποιο φάκελλο βρίσκονται.

 

Τελικά βρήκα το πρόβλημα.

Έχω επιλέξει να αποθηκευονται οι φωτογραφίες από το Facebook.

Είμαι σε μια ομάδα που έχω απενεργοποιημενη την ειδοποίηση.

Εκεί ανεβάζουν αμάξια και κοπέλες από καμία φορά και έτσι σώζονται στο άλμπουμ μου....

Δεν παρακολουθουσα την ομάδα και που να πάει το μυαλό μου....

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, για να μην ανατρέχω στις σελίδες, τι γίνεται με μας που μας βγάζει ότι έχουμε ενημερωμένο λογισμικό και έχουμε ακόμα την 4.4.4.?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Lars Magnus Ericsson

An Empire was born...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα :) το έχεις συνδέσει στο pc μέσω της sony για να δεις τι ενημέρωση υπάρχει διαθέσιμη;

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, για να μην ανατρέχω στις σελίδες, τι γίνεται με μας που μας βγάζει ότι έχουμε ενημερωμένο λογισμικό και έχουμε ακόμα την 4.4.4.?

 

Καλό μεσημέρι συνήθως όταν το βάζεις στο PC companion και είσαι ενημερωμένος στην 4.4.4…. δεν σου βγάζει την τελευταία αναβάθμιση σου βγάζει μια με δυο αναβαθμίσεις πριν την τελευταία. Παραπέρα δεν έχω να σου πω γιατί δεν έχω αναβαθμίσει από την 4.4.4 σε lollipop με το Pc companion.. από την 4.4.4.. και μετά αναβαθμίζω με το XperiFirm .

Δες και το Site και το βίντεο

http://www.xperiablog.net/2015/03/17/guide-to-installing-xperia-lollipop-using-xperifirm-and-flashtool/

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες,

 

μέσω Η/Υ με εγκατεστημένο το PC Companion κάνεις την αναβάθμιση. Αν δεν γίνεται, τότε "μιλάς" με τη Sony.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλό μεσημέρι συνήθως όταν το βάζεις στο PC companion και είσαι ενημερωμένος στην 4.4.4…. δεν σου βγάζει την τελευταία αναβάθμιση σου βγάζει μια με δυο αναβαθμίσεις πριν την τελευταία. Παραπέρα δεν έχω να σου πω γιατί δεν έχω αναβαθμίσει από την 4.4.4 σε lollipop με το Pc companion.. από την 4.4.4.. και μετά αναβαθμίζω με το XperiFirm .

Δες και το Site και το βίντεο

http://www.xperiablog.net/2015/03/17/guide-to-installing-xperia-lollipop-using-xperifirm-and-flashtool/

 

 

Υπάρχει και στα Ελληνικά οδηγός πλέον εδώ ;)

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Και στον οδηγό αναβαθμισμενο το βλέπει..

 

Για ποῖον ὁδηγός μιλάς του XperiFirm..μα με το XperiFirm κατεβάζεις αυτό που θες και μετά το κανεις εγκατάσταση με το Flashtool

Δες φωτο

http://s21.postimg.org/5ifvhlug3/image.jpg

 

Αν λες για τις Cosmote.. τότε κατέβασε την Customized GR..και εγώ αυτή έχω κατεβάσει

Link to comment
Share on other sites

Και στον οδηγό αναβαθμισμενο το βλέπει..

 

Τι εννοείς; (συγνώμη αλλά δεν καταλαβαίνω) Προσπάθησες μέσω Pc companion και δεν βρίσκει κάτι;

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Και στον οδηγό αναβαθμισμενο το βλέπει..

Και εγω μια απο τα ιδια, ειμαι στο 4.4.4 C6802! Με μονή διαφορά που ειμαι ρουτ και unlocked και μπορεί γιαυτό να μην μου δείχνει για αναβάθμιση, εξάλλου, καλα ειμαι εδω έως το σύστημα αντέχει. Οχι το θηρίο... Το συστημα λεμεB-)

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς; (συγνώμη αλλά δεν καταλαβαίνω) Προσπάθησες μέσω Pc companion και δεν βρίσκει κάτι;

 

Ναι στο pc companion εννοώ. Stock είμαι.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Lars Magnus Ericsson

An Empire was born...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες :)

 

Theodorwz δεν έχω πρόταση άλλη :(

 

Καλύτερα να κοιτάξεις τότε τη λύση που προτάθηκε παραπάνω. Μέσω flashtool. Δεν χάνεις την εγγύηση, αν αυτό σε φοβίζει.

 

Όποιος θέλει την έκδοση 6 θα φύγει εκτός Sony φαίνεται :(

 

Το θηρίο μένει, ίσως προς το παρόν, εκτός αναβάθμισης.

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

εγω ακομη ρε παιδια πιστεψτε με ομως ακομη με 4.4.4 ουτε 5.1 ουτε 6 τιποτα ουτε ΟΤΑ ουτε απο PC companion αγοραζμενο περιση απο μεντια πηγα στον αντιπροσωπο θεσσαλονικη κ μου λεει οτι αυτη η χωρα που το εφερε το μεντια δηλαδη γερμανια ακομη με 4.4.4 ειναι οταν κ αν παρει θα την παρω κ εγω!!!!

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΕΕΕΕ κ ομως αληθινο!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ίσως είναι μονόδρομος η επίσκεψη στο εξουσιοδοτημένο επισκευαστικό κέντρο να περάσει την αναβάθμιση (αυτό ξέχασα να το αναφέρω) για αυτούς που δεν θέλουν να την περάσουν μέσω flashtool.
Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

εγω ακομη ρε παιδια πιστεψτε με ομως ακομη με 4.4.4 ουτε 5.1 ουτε 6 τιποτα ουτε ΟΤΑ ουτε απο PC companion αγοραζμενο περιση απο μεντια πηγα στον αντιπροσωπο θεσσαλονικη κ μου λεει οτι αυτη η χωρα που το εφερε το μεντια δηλαδη γερμανια ακομη με 4.4.4 ειναι οταν κ αν παρει θα την παρω κ εγω!!!!

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΕΕΕΕ κ ομως αληθινο!!!!!!!

 

Δεν είναι γερμανικο,ειναι ελληνικο αλλα το 6802.εφεραν τα media markt μερικα κοματια καποτε....

Λυπαμε που σου το λεω,αλλα χωρις το flashtool,δεν θα δεις ποτε αναβαθμηση,γιατι δεν θα παρει...

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

εγω ακομη ρε παιδια πιστεψτε με ομως ακομη με 4.4.4 ουτε 5.1 ουτε 6 τιποτα ουτε ΟΤΑ ουτε απο PC companion αγοραζμενο περιση απο μεντια πηγα στον αντιπροσωπο θεσσαλονικη κ μου λεει οτι αυτη η χωρα που το εφερε το μεντια δηλαδη γερμανια ακομη με 4.4.4 ειναι οταν κ αν παρει θα την παρω κ εγω!!!!

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΕΕΕΕ κ ομως αληθινο!!!!!!!

 

Κι εγώ το δικό μου από το MediaMarkt (στο Μαρούσι) το έχω αγοράσει και είναι γερμανικό, αλλά πήρα κανονικά και έγκαιρα και την 5.0.2 και την 5.1.1. Ο "αντιπρόσωπος" δεν ξέρει τι λέει. Κάτι γίνεται με το δικό σου...

Προτείνω κι εγώ, όπως ο faji πιο πάνω, να το πας σε κάποιο εξουσιοδοτημένο επισκευαστικό κέντρο.

Edited by harisma23
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το δικό μου από το MediaMarkt (στο Μαρούσι) το έχω αγοράσει και είναι γερμανικό, αλλά πήρα κανονικά και έγκαιρα και την 5.0.2 και την 5.1.1. Ο "αντιπρόσωπος" δεν ξέρει τι λέει. Κάτι γίνεται με το δικό σου...

Προτείνω κι εγώ, όπως ο faji πιο πάνω, να το πας σε κάποιο εξουσιοδοτημένο επισκευαστικό κέντρο.

 

Σας εγραψα πιο πανω τι γινεται με την συγκεκριμενη συσκευή.

Εσυ εχεις το 6833 και ο φιλος πιο πανω το 6802.....

Οπου και να το παει δεν θα του κανουν τιποτα....το flashtool είναι ο φιλος του....:)

Ηταν μια προσφορα που εδιναν τα media markt τοτε...

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το δικό μου από το MediaMarkt (στο Μαρούσι) το έχω αγοράσει και είναι γερμανικό, αλλά πήρα κανονικά και έγκαιρα και την 5.0.2 και την 5.1.1. Ο "αντιπρόσωπος" δεν ξέρει τι λέει. Κάτι γίνεται με το δικό σου...

Προτείνω κι εγώ, όπως ο faji πιο πάνω, να το πας σε κάποιο εξουσιοδοτημένο επισκευαστικό κέντρο.

 

Και εγώ απο μίντια..

 

Είναι το ίδιο η αναβάθμιση από το flashtool και από την αντιπροσωπία?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Lars Magnus Ericsson

An Empire was born...

Link to comment
Share on other sites

Τέρμα οι αναβαθμίσεις για το θηρίο μας; Κρίμα. Πάντως η SONY νομίζω το υποστήριξε αρκετά. Εν τω μεταξύ η τιμή του έχει πάρει την ανιούσα. Στο skroutz κοντεύει τα 400,00 €.
Δικαιοσύνη θα βρεις στην επόμενη ζωή. Σ' αυτήν εδώ έχουμε τους νόμους.
Link to comment
Share on other sites

Τέρμα οι αναβαθμίσεις για το θηρίο μας; Κρίμα. Πάντως η SONY νομίζω το υποστήριξε αρκετά. Εν τω μεταξύ η τιμή του έχει πάρει την ανιούσα. Στο skroutz κοντεύει τα 400,00 €.

 

Καλησπέρα φίλε μου :) έχω και εγώ την αίσθηση ότι το θηρίο μας είχε την φροντίδα που άξιζε :) βέβαια ας έχουμε μία πολύ μικρή επιφύλαξη μήπως αλλάξει κάτι, αυτό που ειλικρινά σκέφτομαι είναι γιατί μια τέτοια ξεχωριστή συσκευή όπου αποτελεί κατηγορία μόνη της δεν έχει διαδοχη κατάσταση ακόμη :mad: για το c5 ultra δεν τίθεται θέμα είναι άλλη φιλοσοφία, για την αύξηση της τιμής του είναι εντυπωσιακό καθώς πέρυσι τέτοιες ημέρες είχα αποκτήσει το θηρίο στα 299 ευρώ.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά από Αυστρία. Πραγματικά το θηρίο μας πήρε πολλές αναβαθμίσεις μέχρι και την τελευταία ( και την καλύτερη της Lollipop 5.1.1 ) . Βασικά είναι εργαλείο ( πιστεύω για όλους τους επαγγελματίες, με έχει σώσει ) αλλά και φοβερό gadget για διασκέδαση με ότι αυτή συνεπάγεται.

Όλη μέρα το δουλεύω για σημειώσεις και τα σχετικά και τώρα μουσική-browsing εδώ και κάτι ώρες για να χαλαρώσω ( γιατί με περιμένουν δύσκολες μέρες εδώ:cry: ) και ακόμη είναι στο 11% η μπαταρία.

Παιδιά μη κολλάτε με τις αναβαθμίσεις γιατί όλο και κάποια custom Rom θα βγει, έχει μεγάλο κοινό το ultra.

Ελπίζω σε έναν αξιόλογο αντικαταστάτη.

Καλό βράδυ.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά το θηρίο είναι σε άλλη κατηγορία από πολλές απόψεις τούτο το στολίδι δεν παίζεται. Θα πρέπει να είσαι υπερβολικά κολλημένος σε άλλο κιν για να μην δεις το ποσο υπέροχο και μοναδικό είναι.. έχει γκλαμουρια και συνάμα απωθεί την φθήνια. Δεν έχει αυτή την στρογγυλάδα και πλαστικουρα που έχουν άλλα υποτίθεται νεοτερα και καλυτέρα κιν από το θηρίο… ονειρεμένο θα ήταν το επόμενο πραγματικό Ultra και όχι αναβαπτισμένο να ήταν οκταπύρηνο στις ίδιες διαστάσεις κάμερα πίσω 23αρα εμπρός όσο γουστάρουν και φλας… πώς είναι τώρα το Χperia z5 premium εκατό καντάρια καλύτερο… και όσον αφορα τις αναβαθμίσεις του ότι και να του έχεις επάνω δεν μασαει. Αν το έχεις και Root με όλα τα καλούδια μιλάμε για αλλου είδους αίσθηση.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερες :) Αλέξανδρε και ennio, μπράβο βρε παιδιά τι ωραίες τοποθετήσεις :) πραγματικά μοναδική συσκευή, το έχω δουλέψει εδώ και δύο ημέρες με το crhomecast και το αποτέλεσμα είναι φοβερό, σίγουρα εάν θα υπάρξει διαδοχη κατάσταση θα πρέπει να είναι κορυφή :D

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου :) έχω και εγώ την αίσθηση ότι το θηρίο μας είχε την φροντίδα που άξιζε :) βέβαια ας έχουμε μία πολύ μικρή επιφύλαξη μήπως αλλάξει κάτι, αυτό που ειλικρινά σκέφτομαι είναι γιατί μια τέτοια ξεχωριστή συσκευή όπου αποτελεί κατηγορία μόνη της δεν έχει διαδοχη κατάσταση ακόμη :mad: για το c5 ultra δεν τίθεται θέμα είναι άλλη φιλοσοφία, για την αύξηση της τιμής του είναι εντυπωσιακό καθώς πέρυσι τέτοιες ημέρες είχα αποκτήσει το θηρίο στα 299 ευρώ.

 

Μακάρι να αλλάξει κάτι. Το εύχομαι και εγώ. Το C5 ULTRA (το οποίο γλυκοκοιτούσα πρόσφατα) είναι όντως διαφορετική φιλοσοφία. Ξεκίνησε ως mid-range μοντέλο. Το δικό μας είναι μία premium συσκευή και μία κατηγορία μόνο του. Όσο για την τιμή εγώ το πήρα Φεβρουάριο του 15 στα 249,00€.

Δικαιοσύνη θα βρεις στην επόμενη ζωή. Σ' αυτήν εδώ έχουμε τους νόμους.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...