Jump to content

Sony Xperia Z Ultra


vezyro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση...το πιο λογικο αυτο ηταν, απλα ελεγα μηπως θπηρχε καποιο προβλημα στο software!!

Από τη στιγμή που έκανες καθαρή εγκατάσταση και το δούλεψες χωρίς εφαρμογές και σου κάνει τα ίδια, μάλλον είναι hardware πρόβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

στο 52 σε ακουνε καλα?

 

Όχι, και κάνει πολλά "κόλπα". Αλλοίωση ήχου, διακοπές, και οι περισσότεροι σε ακούν στο βάθος. Ακούν περισσότερο τους ήχους περιβάλλοντος παρά εσένα...

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Όχι, και κάνει πολλά "κόλπα". Αλλοίωση ήχου, διακοπές, και οι περισσότεροι σε ακούν στο βάθος. Ακούν περισσότερο τους ήχους περιβάλλοντος παρά εσένα...

 

Καλημέρα δές τι έίπε ο ennio νωρίτερα.

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα δές τι έίπε ο ennio νωρίτερα.

Έχω δοκιμάσει επαναφορά πολλές φορές. Έχω επανεγκαταστήσει και το firmware ξανά και ξανά, όμως το πρόβλημα παραμένει. Η μόνη βελτίωση είναι όταν ξηλώνω από το κινητό την εφαρμογή του SBH52, όμως κάτι τέτοιο το καθιστά ένα απλό BT της σειράς, που θα μπορούσα να πάρω με 10 - 15 €. Τίποτα, για εμένα, (και χωρίς να θέλω να επηρεάσω άλλους πιθανούς αγοραστές), το συγκεκριμένο BT είναι τραγικό.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας παιδια :) το δικό μου sbh52 μετά την επαναφορά που του έκανα έστρωσε και δεν παρουσιάζει πλέον τίποτα από τα προβλήματα που είχε :rolleyes:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα βαγγελαρα!!!εισαι μεγαλος!!! :D αντε να κανονισουμε για κανε coffee!!!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα τιτανιε Γιάννη:) ότι θέλει το φιλαράκι μου :D

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα απο μενα σε αυτη την καλη παρέα. Πρώτα θα φωνάξω ενα μεγαλο ΟΧΙ για να μην ξεχνιόμαστε (εννοείται οτι ειμαι οφ τοπικ όπως ολος ο ειδησιογραφικος κοσμος-λαμογια) και επι του θεματος εγω πάντως εχω SBH-20 και εχει απίστευτα καθαρό ήχο και σε κλήσεις και σε audio bluetooth. Και αυτο δουλευη εξίσου καλα σε unlock-lock bootloader ρουταρισμενο και μη.
Link to comment
Share on other sites

ΟΧΙ κι εγώ,

 

δεν το έχω ακόμα το ρημάδι αλλα ελπίζω :lol: . Κάποια στιγμή στο best price το πουλούσαν για 49€ και το έχασα :(

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Και από εμένα ένα ΟΧΙ :) στα ultra λέμε ναι στο sbh52 λέμε ναι μέχρι εκεί :cool:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδάκια μου καλά μην πολιτικοποιούμε το ποστ, δεν είναι ανάγκη. :)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχ! Κωνσταντίνος για προθυπουργός. Όχι εντάξει, απλά απαγορεύονται τα πολιτικά σχόλια αν και καταλαβαίνω ποσό μας επηρεάζει όλη η κατάσταση στην καθημερινότητα.

Οφείλω, πάντως, για άλλη μια φορά να σας συγχαρώ για το εξαιρετικό κλίμα/επίπεδο/στάση που κρατάτε στο παρόν topic. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε Κωνσταντίνε :) βλέπεις ότι με διακριτικό και σε χαλαρό τόνο γράφουμε, το κοινο ζητούμενο είναι μέσα από την συσκευή που επιλέξαμε να γίνει ανταλλαγή απόψεων και εμπειριών ώστε να γίνει πιο εύχρηστη η λειτουργία αυτης:rolleyes:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ας αποφύγουμε παιδιά τις πολιτικές συζητήσεις και τυχόν υπονοούμενες αναφορές. Αφενός απαγορεύονται στο παρόν forum αφετέρου οι μέρες επιβάλλουν ψυχραίμια. ;)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρέα.

Εγω τώρα να σας πω παλι καλα που προλαβα και πήρα το ουλτρα πριν κλείσουν οι τραπεζες!! Χεχεχε ειχα δώσει λιγα μετρητά κ τα υπόλοιπα τα ειχα βάλει σε δόσεις ενα χρόνο!! Τυχερουλης!

Αντε να μας έρθει και η αναβάθμιση..............

Link to comment
Share on other sites

Όχι, και κάνει πολλά "κόλπα". Αλλοίωση ήχου, διακοπές, και οι περισσότεροι σε ακούν στο βάθος. Ακούν περισσότερο τους ήχους περιβάλλοντος παρά εσένα...

 

Κ στο sbh20 που εχω συχνα αναγκαζομαι να ξαναλεω τα ιδια γιατι δε μακουνε.ισως φταιει που το μικροφωνο ειναι πανω του κ πρεπει να μη μπαινει πιο κατω απτο γιακα.δεν εχει πολυ ευαισθησια.

οσον αφορα στη μουσικη εχει αρκετο γκαζι κ μπασο.παιζει πιο δυνατα αποτι κατευθειαν απτη συσκευη αλλα σα καθε ΒΤ χανει ελαχιστα σε ποιοτητα.

το 50 το εχει κανεις?θεωρω οτι ειναι η χρυση τομη λειτουργιων κ μεγεθους.

Link to comment
Share on other sites

Κ στο sbh20 που εχω συχνα αναγκαζομαι να ξαναλεω τα ιδια γιατι δε μακουνε.ισως φταιει που το μικροφωνο ειναι πανω του κ πρεπει να μη μπαινει πιο κατω απτο γιακα.δεν εχει πολυ ευαισθησια.

οσον αφορα στη μουσικη εχει αρκετο γκαζι κ μπασο.παιζει πιο δυνατα αποτι κατευθειαν απτη συσκευη αλλα σα καθε ΒΤ χανει ελαχιστα σε ποιοτητα.

το 50 το εχει κανεις?θεωρω οτι ειναι η χρυση τομη λειτουργιων κ μεγεθους.

 

Καλημέρα το έχω εγώ το 50αρι… δεν μου έχει κάνει κανένα ναζι και τερτίπι.. αναπόσπαστο κομμάτι του θηρίου και ειδικά για το μέγεθος του έχω να πω ότι δεν είναι ούτε κουμουτσα σαν κάτι άλλα… αλλά ούτε και μινιατούρα με περιορισμένες δυνατότητες. έμενα προσωπικά με έχει βολέψει αφάνταστα .. έχει δυνατό ήχο εξαιρετική απόκριση πλήκτρων ακόμα και το ράδιο του είναι σουπερ.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το αποφασισα, θα μετακομίσω σε windows, με κούρασε το android, οπότε το θηρίο βγαίνει στο σφυρί...:cry: Edited by kastorakos84

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το αποφασισα, θα μετακόμιση σε windows, με κούρασε το android, οπότε το θηρίο βγαίνει στο σφυρί...:cry:

 

Καλή τύχη φιλαράκι, κάπου πήρε το μάτι μου 6" Nokia :)

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου έσβησε εχθές λόγω μπαταρίας και σήμερα το βάζω να φορτίσει και αναβοσβήνει το κόκκινο λαμπάκι.

Το αποσύνδεσα από το φορτιστή πατησα ON+vol down ΤΙΠΟΤΑ!!!

Πάτησα το κόκκινο κουμπακι στη sim, το ξανάβαλα στο φορτιστή πάτησα μετά ON+vol down, δονήθηκε τρεις φορές,

το άφησα στο φορτιστή τοίχου (original) και μετά από λίγο άρχισε πάλι να αναβοσβήνει κόκκινο !!!

ΤΙ ΚΑΝΩ; Το έχω μόλις 2,5 εβδομάδες και ακόμα δεν του είχα βάλει sim επάνω, απλά το σεττάρω...

Καμία ιδέα;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου έσβησε εχθές λόγω μπαταρίας και σήμερα το βάζω να φορτίσει και αναβοσβήνει το κόκκινο λαμπάκι.

Το αποσύνδεσα από το φορτιστή πατησα ON+vol down ΤΙΠΟΤΑ!!!

Πάτησα το κόκκινο κουμπακι στη sim, το ξανάβαλα στο φορτιστή πάτησα μετά ON+vol down, δονήθηκε τρεις φορές,

το άφησα στο φορτιστή τοίχου (original) και μετά από λίγο άρχισε πάλι να αναβοσβήνει κόκκινο !!!

ΤΙ ΚΑΝΩ; Το έχω μόλις 2,5 εβδομάδες και ακόμα δεν του είχα βάλει sim επάνω, απλά το σεττάρω...

Καμία ιδέα;

Ευχαριστώ.

Άστο για λίγη ώρα στην φόρτιση και λογικά θα ξεκινήσει.

Χρησιμοποίησε καλύτερα το δικό του φορτιστή USB

Edited by polog40
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά 2 ώρες φόρτισης το λαμπάκι έγινε πορτοκαλί και το τηλέφωνο άνοιξε...

 

Όμως γίνεται ανοικτό και στην πρίζα να ΑΠΟφορτίζει;;; Με κλειστή την οθόνη;;;

Λέτε να παίζει κάποιο πρόβλημα ή συμβαίνει;

 

Στο φορτιστή όλο το βράδυ, με ένδειξη ότι φορτίζει και κλειστό και το πρωί η μπαταρία στο άνοιγμα είνα στο 5%;;; wtf :X

 

Καμία ιδέα;;;

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...