Jump to content

Sony Xperia Z Ultra


vezyro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά την έκανα και πήρα και την 4.4.4 και όλα φαίνονται ΟΚ, αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν έχω προλάβει ακόμη να το στήσω.
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

:)Παιδιά την 4.4.4 στο ultra θα την λάβουμε μέσω οτα η χρειάζεται σύνδεση με pc; δώστε τα φώτα σας γιατί οι στις προηγούμενες συσκευές μου Samsung και lg οι αναβαθμίσεις έρχονταν μέσω οτα........ευχαριστώ :):)

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

- Μέσω PC. Έχεις εγκατεστημένο το PC companion, συνδέεις το xZU ... και γίνεσαι Άρχοντας :D

- Εμένα έτσι έγινε την περασμένη εβδομάδα!!

 

Φιλικά

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

:)Σε ευχαριστώ πολύ φίλε hitech για την άμεση απάντηση και διευκρίνηση, είχα καλομάθει με τις αναβαθμίσεις μέσω οτα στα προηγούμενα κινητά και είχα μεσάνυχτα από sony:rolleyes:

Πάντως με το ultra αισθάνομαι πραγματικός Άρχοντας :D:D

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σαν smartphone η σαν tablet το χρησιμοποιείτε;Φαίνεται αρκετά τίμιο για τα λεφτά του, αλλά μπορείς να το πάρεις μαζί σου;Σε τσέπες χωραει;
Link to comment
Share on other sites

Σαν smartphone η σαν tablet το χρησιμοποιείτε;Φαίνεται αρκετά τίμιο για τα λεφτά του, αλλά μπορείς να το πάρεις μαζί σου;Σε τσέπες χωραει;

 

Το έχω 8 μήνες και το κουβαλάω παντού και πάντα μαζί μου χωρίς προβλημα. Χωράει σχεδόν σε όλες τις τσέπες. Εγώ πλέον δεν μπορώ να κατέβω σε κάτι μικρότερο. Όλα μια συνήθεια είναι στην τελική. Νομίζω για την τιμή που έχει φτάσει αυτήν την στιγμή ο όρος vfm είναι πολύ λίγος.

Link to comment
Share on other sites

φίλε evan66 πότε προέκυψε αυτή η τιμή?

εγώ σήμερα βλέπω 589€ to 4g στα Media Markt (skroutz).

Να τρέξω, έχω χάσει κάτι?

Όποιος φέρνει την μπάλα, παίζει έστω και τερματοφύλακας...
Link to comment
Share on other sites

φίλε evan66 πότε προέκυψε αυτή η τιμή?

εγώ σήμερα βλέπω 589€ to 4g στα Media Markt (skroutz).

Να τρέξω, έχω χάσει κάτι?

 

Ναι προφανώς κάτι έχασες

 

http://www.mediamarkt.gr/webapp/wcs/stores/servlet/MultiChannelSearch?storeId=99452&langId=-18&searchProfile=onlineshop&searchParams=&path=&query=SONY+Xperia+Z+Ultra+Smartphone+%CE%9F%CE%B8%CF%8C%CE%BD%CE%B7%3A+6.4%22+&et_cid=252&et_lid=1554&et_sub=[Homepage]-Xperia%20Z%20Ultra

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

- Στην σελίδα του mediamarkt στα 299€ έχει το xperia Z Ultra C6802 το οποίο είναι το 3G μοντέλο και αν δεν κάνω λάθος δεν προορίζεται για την ευρωπαϊκή αγορά,στην οποία κυκλοφορεί το C6833 lte.

- Αν κάνω λάθος διορθώστε με

 

Φιλικά

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

- Στην σελίδα του mediamarkt στα 299€ έχει το xperia Z Ultra C6802 το οποίο είναι το 3G μοντέλο και αν δεν κάνω λάθος δεν προορίζεται για την ευρωπαϊκή αγορά,στην οποία κυκλοφορεί το C6833 lte.

- Αν κάνω λάθος διορθώστε με

 

Φιλικά

 

Πολύ καλά τα λες. Η διόρθωση έγινε το απόγευμα από το κατάστημα στην περιγραφή. Υπό αυτό το πρισμα τα 299€ δεν είναι προσφορά. Όμως από ότι βλέπω όλες οι μεγάλες αλυσίδες ξεπουλάνε τα τελευταία κομμάτια στα 299€

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.βγαζει με μετρια χρηση 2 μερες;

 

- Για πλάκα. Το έχω φτάσει 7+ ώρες οθόνη .

- Το έχω ξεχάσει στη ντουλάπα για σχεδόν ένα μήνα σε stand by με Wi-Fi ενεργό ,που σημαίνει ότι ολο αυτό το διάστημα συγχρόνιζε και κάποια στιγμή μετά από 24 μέρες το άνοιξα και ήταν στο 8% η μπαταρία!!!!

 

Πολύ καλά τα λες. Η διόρθωση έγινε το απόγευμα από το κατάστημα στην περιγραφή. Υπό αυτό το πρισμα τα 299€ δεν είναι προσφορά. Όμως από ότι βλέπω όλες οι μεγάλες αλυσίδες ξεπουλάνε τα τελευταία κομμάτια στα 299€

 

- Περίεργο πάντως ρε συ!! Μια συσκευή high end που δεν έχει κλείσει χρόνο ... των 700ων+ ευρώ να τρώει τέτοια κατρακύλα!!!!

- Το έχω από τέλη Σεπτεμβρίου με λίγη χρήση ως τηλέφωνο και έπειτα στο σπίτι για διάβασμα emails, forums,feeds για να μην ανοίγω τον υπολογιστή. Μετά την αγορά του 8ιντσου encore το μπάρκαρα στη ντουλάπα. Τώρα τελευταία έτσι για αλλαγή το ξανάβγαλα στο σαλόνι πάλι για διάβασμα. Το κρατάω και δεν το χορταίνω.... σκέτο κόσμημα. Και βλέπεις κάτι κλαπατσίμπανα κινέζικα με 300+ € και αναρωτιέσαι!!!! Και να πεις ότι δεν έχει δυνατό hardware??? Και τα περισσότερα τωρινά high end's το ίδιο έχουν!!

- Μέχρι που μου περνάει απ' το μυαλό μήπως ξεστοκάρουν τις επιστροφές που είχαν ...??

- Δεν ξέρω ... Πάντως για τέτοιο εργαλείο η τιμή δεν είναι αντιπροσωπευτική. Με αυτά τα λεφτά περνεις ένα καλό 8ιντσο ταμπλετ, πόσο μάλλον να έχει οθόνη 1080ρ και triluminus και 4G module on board για τηλεφωνία - data και είναι και αδιάβροχο!!;

 

Φιλικά

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα το λευκό LTE μοντέλο (6833) από το e-shop στα €329. Προχθές παρέλαβα και την - πανάκριβη - θήκη/μπαταρία της Sony και τώρα θα κάνω τεστ να δω τι αυτονομία δίνει πλέον το θηρίο!
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα το λευκό LTE μοντέλο (6833) από το e-shop στα €329. Προχθές παρέλαβα και την - πανάκριβη - θήκη/μπαταρία της Sony και τώρα θα κάνω τεστ να δω τι αυτονομία δίνει πλέον το θηρίο!

- Καλορίζικο το αξεσουάρ αλλά δίνει όγκο. Η ομορφιά του εργαλείου είναι το ελάχιστο πάχος και οι γυάλινες επιφάνειες. Μια χαρά είναι η διάρκεια της μπαταρίας κατά την άποψή μου, κρίμα να το κλείσεις σε κλωβό. Εγω το έχω σε βελούδινη εσωτερικά θήκη την οποία έφτιαξα μόνος μου ,μόνο για προστασία. Όταν το χειρίζομαι θέλω να πιάνω αυτό το κομμάτι γυαλιού (σε μαύρο πάντα) άμεσα .... χάθηκε να έβαζαν ένα φλας οι καρμιριδες!!! ... κι ένα μεγάφωνο της προκοπής?? Οσο το σκέφτομαι φορτώνω!! *&%€@@

- Το νοκια της γυναίκας μου των 60€ όταν το βάζει ανοιχτή ακρόαση ακούμε όλοι δυνατά με ποιότητα hifi ... έχω πάθει πλάκα !!! Νομίζω το Asha 300 κάτι ?? δεν ξέρω ακριβώς, .. Μπλε ανοιχτό ... άπαιχτο κύκλωμα ενισχυτή ηχείου!!!!!!!????

- Στην κατηγορία του xzu με το μεγάλο κάτω bezel,δεν επερνε άνετα μπροστά στέρεο ηχεία όπως του HTC!!!!??? Εντάξει είναι αδιάβροχο... Ένας παραπάνω λόγος να βάλουν ισχυρότερο κύκλωμα ενισχυτή με καλύτερο σε απόδοση ηχείο-ηχεία. Λίγα λεφτά δώσαμε;;;; Κρίμα!!

 

Φιλικά

Edited by hitech
- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

- Στην σελίδα του mediamarkt στα 299€ έχει το xperia Z Ultra C6802 το οποίο είναι το 3G μοντέλο και αν δεν κάνω λάθος δεν προορίζεται για την ευρωπαϊκή αγορά,στην οποία κυκλοφορεί το C6833 lte.

- Αν κάνω λάθος διορθώστε με

 

Φιλικά

 

Όχι φίλε μου δεν κάνεις λάθος.

Πήρα εγώ το τηλ χθες από mediamarkt. Έχουν σε σωρό πολλές συσκευές c6802 αλλά όχι c6833.

Μάλιστα στην αρχή μου έδωσαν την c6802, το κατάλαβα όταν πήγα να πληρώσω και ζήτησα την c6833.

Η πολύ φιλική κοπέλα με εξυπηρέτησε και μου είπε ότι μου έδινε το τελευταίο κομμάτι της LTE έκδοσης.

Τώρα να σας πω την αλήθεια με ψιλοζώσανε τα φίδια γιατί μου ήρθε πολύ χαμογελαστή, τονίζοντας πόσο τυχερός είμαι...

Η συσκευασία έχει δύο αυτοκόλλητα στα πλαϊνά με το λογότυπο της SONY και μέσα έχει μέχρι και κάλυμμα και γραφίδα!

Μπας και έχω φάει κανά παπά? Σαν ήδη ανοιγμένη μου φάνηκε. Παίζει να πέσω σε τίποτα επιστροφές/χαλασμένα/επισκευασμένα κλπ?

Όποιος φέρνει την μπάλα, παίζει έστω και τερματοφύλακας...
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά, το απέκτησα και γω χθες από τα multirama και θέλω. Τη βοήθεια σας για θήκη. Τι να επιλέξω που είναι λεπτό και φοβάμαι ότι θα σπάσει στη τσέπη μόλις κάτσω!!! Θήκη διαφανή καλή και δερμάτινη απέξω ?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Lars Magnus Ericsson

An Empire was born...

Link to comment
Share on other sites

:)Καλησπέρα στην παρέα, με γεια και καλομιλητα στους νέους κατόχους του θηρίου, μετά από δυόμισι μήνες συμβίωσης με το θηρίο μόνο τα καλύτερα έχω να πω, καμία απολύτως δυσκολία στην καθημερινή του χρήση όταν βρίσκομαι έξω με απαραίτητη την θηκουλα του, και εντός σπιτιού χωρίς θήκη για την απόλυτη αίσθηση:D:D

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά υπάρχει κάποια βάση ΙΧ που να το αντέχει?

Ο μαγνητικός φορτιστής dk30 είναι αξιόπιστος?

Όποιος φέρνει την μπάλα, παίζει έστω και τερματοφύλακας...
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ τον μαγνητικό dk30 στο σπίτι εξαιρετικό αξεσουάρ με δυο επιλογές στην βάση προτείνεται ανεπιφύλακτα :D:D

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...