Jump to content

Sony Xperia Z Ultra


vezyro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήρα και εγώ το ultra z με την προσφορά με το smartwatch και εχω να πω ότι με ενθουσίασε πολύ η οθόνη και η κάμερα του . Επίσης είναι ότι πρέπει για τη δουλειά μου και με βολεύει πολύ

Καλοριζικα! Συνεργαζεται - συνδεεται χωρις προβλημα το ρολοι με το ultra z? Ακουγονται πολλά για προβληματα συνδεσιμοτητας του ρολογιου. Σε ποσες μερες σου ηρθε απο expansys?

Link to comment
Share on other sites

Kαλοριζικο ! Ειναι φανταστικη συσκευη και θα ευχαριστηθεις οτι κανεις σε αυτην την οθονη.

 

Είναι όντως πολύ καλή οθόνη . Εγώ να σου πω την αλήθεια δν περίμενα να έχει τόσο ζωντανά χρώματα . όσο για το ρολόι συνδέεται κανονικά με το ultra z

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους,

 

εχω να κανω μια παρατηρηση. Μεχρι πριν απο δυο εβδομαδες ειχα ενα C6802 αγορασμενο απο αμερικη. Μετα την τελευταια αναβαθμιση δεν ειδα καποια ιδιαιτερη διαφορα στα χρωματα. Πριν απο μια εβδομαδα αγορασα ενα c6833 απο expansys. Με την τελευταια αναβαθμιση τα χρωματα ειναι σαν ξεπλυμενα. Δεν μπορω να καταλαβω που μπορει να οφειλεται αυτη η διαφορα....Δυο υποθετικα ιδια κινητα με ιδιο software αλλα με τεραστια διαφορα στην εικονα......

 

Εσας με την τελευταια αναβαθμιση τα χρωματα ποσο επηρεαστηκαν??

Why join the navy if you can be a pirate?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους,

 

εχω να κανω μια παρατηρηση. Μεχρι πριν απο δυο εβδομαδες ειχα ενα C6802 αγορασμενο απο αμερικη. Μετα την τελευταια αναβαθμιση δεν ειδα καποια ιδιαιτερη διαφορα στα χρωματα. Πριν απο μια εβδομαδα αγορασα ενα c6833 απο expansys. Με την τελευταια αναβαθμιση τα χρωματα ειναι σαν ξεπλυμενα. Δεν μπορω να καταλαβω που μπορει να οφειλεται αυτη η διαφορα....Δυο υποθετικα ιδια κινητα με ιδιο software αλλα με τεραστια διαφορα στην εικονα......

 

Εσας με την τελευταια αναβαθμιση τα χρωματα ποσο επηρεαστηκαν??

 

Την ίδια απορία έχω κι εγώ γιατί μου έχει έρθει η αναβάθμιση 14.1.B.2.257

Να την κάνω την αναβάθμιση παιδιά ή όχι;;;

Τώρα έχω την 14.1.Β.1.510

Link to comment
Share on other sites

η θήκη που είχε μέσα, είναι pouch; Είναι της προκοπής; Αν ναι μπορούμε να την αγοράσουμε σε κάποιο κατάστημα;;

 

Καλημέρα εάν ακόμα Ενδιαφέρεσαι pm : έχω την θήκη ολοκαίνουρια + smart watch mn2.

pit mykonos
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την προσφορά αλλά είχε την θήκη μέσα μαζί με το τηλέφωνο.

 

έχω την εντύπωση οτι έχω πέσει σε ελαττωματική κάμερα. :(

κοιτάξτε τα "χιόνια" όταν έχω την κάμερα επάνω στο τραπέζι....

και οι φωτογραφίες είναι χάλια.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

Γενικά η κάμερα του ultra δυστυχώς ειναι σκουπίδι μπροστά σε κάμερες άλλων ναυαρχίδων. Για εμένα προσωπικά είναι και το μεγάλο μείον της συσκευής. Η συσκευή σου μια χαρά είναι. Παίξε λίγο με της ρυθμίσεις της κάμερας και θα έχεις μέτρια προς καλά αποτελέσματα.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή και σε σένα σου βγάζει αυτά τα χιόνια η κάμερα;;

 

Τώρα πλέον Όχι. Δεν θυμάμαι τι έκανα άλλα τα είχα δει και εγώ τα χιόνια. Και η μπροστινή κάμερα άμα είναι σε σκοτεινό περιβάλλον έχει και αυτή χιόνια. Δεν είναι θέμα φακών άλλα θέμα firmware και software. Ειχα γράψει μειλ στην σονυ για το θέμα αυτό άλλα με έγραψαν κανονικά. Αν θελήσουν να ασχοληθούν με την κάμερα θα βγάζει φοβερές φώτο ακόμα και χωρίς φλας. Οι φακοί της Sony κάνουν θαύματα σε άλλες συσκευές άλλων εταιριών.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Γενικά η κάμερα του ultra δυστυχώς ειναι σκουπίδι μπροστά σε κάμερες άλλων ναυαρχίδων. Για εμένα προσωπικά είναι και το μεγάλο μείον της συσκευής. Η συσκευή σου μια χαρά είναι. Παίξε λίγο με της ρυθμίσεις της κάμερας και θα έχεις μέτρια προς καλά αποτελέσματα.

 

εγώ παντώς έχω το ultra Z και δεν έχω κανένα παράπονο από την κάμερα και χίονια δεν είχα όπως λες . Αισθάνομαι πολύ τυχερός που πήρα το ultra z αντί του note 3 . To note 3 το έχει ένας φίλος μου και έχει απογοητευτεί από το λογισμικό του .Πάλι καλά που υπάρχουν και τα forums για να κάνουμε τις σωστές επιλογές

Link to comment
Share on other sites

εγώ παντώς έχω το ultra Z και δεν έχω κανένα παράπονο από την κάμερα και χίονια δεν είχα όπως λες . Αισθάνομαι πολύ τυχερός που πήρα το ultra z αντί του note 3 . To note 3 το έχει ένας φίλος μου και έχει απογοητευτεί από το λογισμικό του .Πάλι καλά που υπάρχουν και τα forums για να κάνουμε τις σωστές επιλογές

 

 

Το note 3 το είχα και το έδωσα για να ξαναγυρίσω στο ultra. Η κάμερα του νοτε είναι μια από της καλύτερες της αγοράς. Η Φωτογραφίες του νοτε , με άριστα το δέκα είναι 9 και του ουλτρα 4. Σαν κάμερα το νοτελι είναι κλάσεις ανώτερο από πολλά κινητά. Σε όλα τα υπόλοιπα είναι μείον και ειδικά σε σχέση με το ουλτρα που είναι υπόδειγμα σωστής κατασκευής και υλοποίησης σε θέμα υλικών και software.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλημερα σε ολους!!

το πηρα και εγω το θηριο !!! απολαυση ειναι

απο ρομ κλπ δεν εχει ασχοληθει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει λόγος; ;)

Εγώ δεν βλέπω τον λόγο προσωπικά. :)

Είναι άψογο.

 

καλύτερη αυτονομία και πιο δυνατός ήχος κανέναν δεν έβλαψε ποτέ :p

Link to comment
Share on other sites

καλύτερη αυτονομία και πιο δυνατός ήχος κανέναν δεν έβλαψε ποτέ :p

 

Αυτονομία προσωπικά δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα γιατί μου κρατάει άνετα 1 1/2 ημέρα, αλλά για τον ήχο δεν έχεις άδικο είναι αρκετά χαμηλός. :)

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Αυτονομία προσωπικά δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα γιατί μου κρατάει άνετα 1 1/2 ημέρα, αλλά για τον ήχο δεν έχεις άδικο είναι αρκετά χαμηλός. :)

 

Έχετε κοιτάξει για καμιά μόντα από xda μεριά. Γιατί με το soundmode στο Xperia Z, είναι λες και τοποθετήθηκε άλλο ηχείο!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

:Dπριν λόγο έγινε και η αναβάθμιση του θηρίου για να δούμε τη άλλαξε!!!

 

:Dπριν λιγο έγινε και η αναβάθμιση του θηρίου για να δούμε τη άλλαξε!!!
ΤΗΝ περιμέναμε μέσα Δεκέμβρη αντε και στην επόμενη.... Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
pit mykonos
Link to comment
Share on other sites

ε πες καμιά βελτίωσε βρε άνθρωπε και σε μας που περιμένουμε (για άλλη συσκευή βέβαια).

Απόκριση; UI; Σήμα wifi; Μπαταρία; (εμπειρικά.)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτονομία προσωπικά δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα γιατί μου κρατάει άνετα 1 1/2 ημέρα, αλλά για τον ήχο δεν έχεις άδικο είναι αρκετά χαμηλός. :)

 

πως το καταφέρνεις αυτό? με το που ανοίξω την οθόνη ρουφάει σαν τρελό μπαταρία, άλλο πρόβλημα που εχω είναι οταν εχω ανοιχτό το stamina εχω πολλές αποσυνδέσεις απο το wifi , πέρασα την EXCELSUS ZU ρομ και πάει πολύ καλύτερα ,

το θεμα ειναι οτι δεν αντεξα και κανω το update τωρα :p

λογικά θα χάσω και το ρουτ

Link to comment
Share on other sites

ε πες καμιά βελτίωσε βρε άνθρωπε και σε μας που περιμένουμε (για άλλη συσκευή βέβαια).

Απόκριση; UI; Σήμα wifi; Μπαταρία; (εμπειρικά.)

 

Οι βελτιώσεις χοντρικά:

New features include:

a. improvements to Sony’s native app portfolio such as Messaging, MyXperia, Smart Connect, Small apps, Track ID and Sony Select.

b. It also includes “Xperia Themes”, a custom user interface with downloadable UI packs from Sony Select.

c. The Sony Xperia Z Ultra also gets the Smart Social Camera allowing users to download “Xperia camera apps” directly from within the viewfinder. This is on top of the native benefits of Android 4.3 including a smoother performance from Project Butter.

 

Στο z1: Xperia Z1 bootloader camera issue resolved in Android 4.3 update.

http://www.xperiablog.net/2013/12/16/xperia-z1-bootloader-camera-issue-resolved-in-android-4-3-update/

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Τα διαβασα αυτα βρε συ. Το θεμα ειναι στην πραξη πως ειναι τα πραγματα!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πως το καταφέρνεις αυτό? με το που ανοίξω την οθόνη ρουφάει σαν τρελό μπαταρία, άλλο πρόβλημα που εχω είναι οταν εχω ανοιχτό το stamina εχω πολλές αποσυνδέσεις απο το wifi , πέρασα την EXCELSUS ZU ρομ και πάει πολύ καλύτερα ,

 

Εγώ έχω την οθόνη στο 80% και όταν είμαι στο κρεβάτι έχω την οθόνη στο 15% για να μη ξυπνήσω το μωρό δίπλα στο λίκνο που κοιμάται. :)

Έχω ανοιχτά μονίμως το WIFI, το 3g και την οθόνη την έχω να κλείνει στα 5 λεπτά.

Το χρησιμοποιώ για τα πάντα τηλέφωνα, ιντερνετ, mail κτλ εκτός απο το να παίζω ούφο.

 

Λογικό είναι να αποσυνδέεται απο το WIFI όταν έχεις το Stamina ανοιχτό. Το γράφει άλλωστε. :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...