Jump to content

Sony Xperia Z Ultra


vezyro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για τη φωτογραφική ξέρ. ΠΠέρα από τη μαρτυρία χρηστών την είδα με τα μάτια μου και σε σχέση με το Νοτε 3 είναι για τα μπάζα. Θα ήθελα να μου πεις αν μπορείς να γράφεις χειρόγραφο κείμενο με την ίδια ευκολία και ακρίβεια που το κάνει και το Νοτε

 

Αυτό προϋποθέτει να έχεις ένα πενάκι για να γράψεις και δη να είναι το επίσημο της Sony για να γίνουν οι συγκρίσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για τη φωτογραφική ξέρ. ΠΠέρα από τη μαρτυρία χρηστών την είδα με τα μάτια μου και σε σχέση με το Νοτε 3 είναι για τα μπάζα. Θα ήθελα να μου πεις αν μπορείς να γράφεις χειρόγραφο κείμενο με την ίδια ευκολία και ακρίβεια που το κάνει και το Νοτε

 

Βρε Αντωνη, αφου τα εχω γραψει προ καιρου αυτά, εχουν περασει τοσα ultra από τα χερια μου, δεν εχει αλλαξει κατι σημαντικα.

Σε καμια περιπτωση δε μπορεις να γραψεις χειρογραφο με την ιδια ακριβεια και ευκολια, όπως και στο note 3 . Αν περιμενεις κατι τετοιο, απλα θα απογοητευτείς. Η καμερα του, πραγματι είναι για τα πανηγυρια. Αλλα είναι τα χαρισματα αυτης της συσκευης (οθοναρα, εκπληκτικη ποιοτητα κατασκευης, απουσια του επιεικως γελoιου tw κλπ).

Link to comment
Share on other sites

Βρε Αντωνη, αφου τα εχω γραψει προ καιρου αυτά, εχουν περασει τοσα ultra από τα χερια μου, δεν εχει αλλαξει κατι σημαντικα.

Σε καμια περιπτωση δε μπορεις να γραψεις χειρογραφο με την ιδια ακριβεια και ευκολια, όπως και στο note 3 . Αν περιμενεις κατι τετοιο, απλα θα απογοητευτείς. Η καμερα του, πραγματι είναι για τα πανηγυρια. Αλλα είναι τα χαρισματα αυτης της συσκευης (οθοναρα, εκπληκτικη ποιοτητα κατασκευης, απουσια του επιεικως γελoιου tw κλπ).

 

Το δεύτερο είναι αλήθεια δεν το θυμόμουν.

Είμαι καταδικασμένος να μείνω με τη σειρά Νοτε, τελικά.

Κρίμα γιατί θα ήθελα μια μεγαλύτερη οθόνη.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Το δεύτερο είναι αλήθεια δεν το θυμόμουν.

Είμαι καταδικασμένος να μείνω με τη σειρά Νοτε, τελικά.

Κρίμα γιατί θα ήθελα μια μεγαλύτερη οθόνη.

 

Χάχαχα. Όσο οι άλλοι κατασκευάστες σφυρίζουν αδιάφορα για τη wacom τεχνολογία μην περιμένεις αντίπαλο δέος...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το παρέλαβα το κινητό και παρατήρησα ότι κάτω στα πλήκτρα home back έχει μια μικρή μπλε κηλίδα η οποία φαίνεται σε γκρι και στο λευκό....να το στείλω doa?
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το παρέλαβα το κινητό και παρατήρησα ότι κάτω στα πλήκτρα home back έχει μια μικρή μπλε κηλίδα η οποία φαίνεται σε γκρι και στο λευκό....να το στείλω doa?

 

Ναί να το στείλεις. Όταν αγοράζουμε καινούργια συσκευή, απαιτούμε να είναι αψεγάδιαστη. Όπως ακριβώς και τα λεφτά που τους δίνουμε

Link to comment
Share on other sites

θα το στείλω Δευτέρα μάλλον....απλά βαριέμαι την όλη διαδικασία.....ειδικά με την arvato μιας και το lumia 920 είχε θέμα με την οθόνη και αυτοί το έβγαζαν καλό και πάλι καλά βρήκα άκρη το τσέκαραν και είδαν ότι όντος είχε θέμα με την οθόνη...
Link to comment
Share on other sites

θα το στείλω Δευτέρα μάλλον....απλά βαριέμαι την όλη διαδικασία.....ειδικά με την arvato μιας και το lumia 920 είχε θέμα με την οθόνη και αυτοί το έβγαζαν καλό και πάλι καλά βρήκα άκρη το τσέκαραν και είδαν ότι όντος είχε θέμα με την οθόνη...

 

Αν μενεις αθηνα πηγαινε απο κει. Να τους το δειξεις ο ιδιος να το δουνε με τα ματια τους γιατι το πιθανοτερο ειναι να σου κανουν μια επανεγκατασταση/διορθωση λογισμικου με seu και να στο στειλουν πισω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά πρέπει να το γυρίσεις στο μαγαζί που το αγόρασες. Και αυτοί με την σειρά τους να στο αντικαταστησουν με καινούργιο. Τι δουλειά έχεις εσύ με το σέρβις και την αρβατο... Μόνο στην Ελλάδα γίνονται αυτά :-/
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2 μέρες είμαι και εγω κάτοχος του μεγαθήριου (μετα απο 5 χρονια φανατικός samsunakias) και μπορώ να πω ότι άξιζε η αλλαγή. Παει σφαίρα το άτιμο. Μια ερωτηση: Στις αναπάντητες το led ειδοποιησεων δεν αναβοσβήνει? Ειναι δυνατον να αναβοσβείνει όταν σε καλουν και όταν σταματήσει η κλήση να μην αναβοσβήνει μετα? Υπάρχει καμία ρύθμιση?
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά πρέπει να το γυρίσεις στο μαγαζί που το αγόρασες. Και αυτοί με την σειρά τους να στο αντικαταστησουν με καινούργιο. Τι δουλειά έχεις εσύ με το σέρβις και την αρβατο... Μόνο στην Ελλάδα γίνονται αυτά :-/

 

και με το lumia 920 που είχα θέμα με την οθόνη το έστειλα στο birdphone αυτοί στην arvato και στην arvato τους είπαν ότι δεν τρέχει κάτι με το κινητό και εγώ έβγαλα άκρη μέσω facebook μιας και με πήραν τηλέφωνο το είδαν πάλι και τότε έδωσαν το οκ για αντικατάσταση...εγώ αυτό που δεν μπορώ είναι να περιμένω 1+ εβδομάδα για μια αντικατάσταση κινητού γιατί τόσο τράβηξε με το lumia

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2 μέρες είμαι και εγω κάτοχος του μεγαθήριου (μετα απο 5 χρονια φανατικός samsunakias) και μπορώ να πω ότι άξιζε η αλλαγή. Παει σφαίρα το άτιμο. Μια ερωτηση: Στις αναπάντητες το led ειδοποιησεων δεν αναβοσβήνει? Ειναι δυνατον να αναβοσβείνει όταν σε καλουν και όταν σταματήσει η κλήση να μην αναβοσβήνει μετα? Υπάρχει καμία ρύθμιση?

 

Σε πολλα καινουρια Sony αυτο το κανει οταν εχεις ενεργοποιημενη την εξοικονομηση ενεργειας.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε πολλα καινουρια Sony αυτο το κανει οταν εχεις ενεργοποιημενη την εξοικονομηση ενεργειας.

 

Δεν έχω ενεργοποιημενο τίποτα από την εξοικονόμηση ενέργειας. Δεν ανάβει με τίποτα το Led για τις αναπάντητες ενώ σε όλες τις άλλες περιπτώσεις ανάβει κανονικά.

 

Edit: Οκ. Το βρήκα.

Edited by baltziak
Link to comment
Share on other sites

Η κηλίδα εξαφανίστηκε από μόνη της....ησύχασα τώρα....

 

Κυριακάτικο θαύμα :D:D:D

Πέρα από την πλάκα, δεν υπάρχει μεγαλύτερο σπάσιμο από το να αγοράζεις καινούργιο προϊόν και να έχει πρόβλημα.

Τώρα περιμένουμε τις εντυπώσεις σου

Link to comment
Share on other sites

Η κηλίδα εξαφανίστηκε από μόνη της....ησύχασα τώρα....

 

Ωχ! Ήρθε σε μένα. Έλα γρήγορα να την πάρεις. Πλάκα κάνω! Περιμένουμε σύγκριση με νότε 3. Πάντως για την κάμερα που έγινε πολύς ντόρος εγώ είμαι ευχαριστημενος. Την ημέρα δεν έχει να ζηλέψει σε τίποτα από την κάμερα του νότε και στην φώτο και στο βίντεο. Την νύχτα απλά δεν το βγάζεις καθόλου, το ξεχνάς από θέμα κάμερας.

Link to comment
Share on other sites

Κυριακάτικο θαύμα :D:D:D

Πέρα από την πλάκα, δεν υπάρχει μεγαλύτερο σπάσιμο από το να αγοράζεις καινούργιο προϊόν και να έχει πρόβλημα.

Τώρα περιμένουμε τις εντυπώσεις σου

 

Όντως δεν υπάρχει μεγαλύτερο σπάσιμο από αυτό αλλά γενικά έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος με το z ultra....το μέγεθος του παρότι είναι τεράστιο το συνήθισα και πλέον θεωρώ το Note 3 του αδερφού μου μικρό.....η οθόνη απλά υπέροχη με ωραία αληθινά χρώματα και την θεωρώ πολύ καλύτερη από την amoled του note...δεν έχει σκαλώσει σε κανένα σημείο, πάει σφαίρα το κινητό και η μπαταρία μου βγάζει σχεδόν μια μέρα αλλά εντάξει δεν περίμενα κάτι καλύτερο μιας και η οθόνη τρώει πολύ ενέργεια.....αυτό που δεν μ άρεσε και δεν ξέρω άμα δεν το βρήκα είναι το flip to silence....μεγάλο συν ότι είναι αδιάβροχο......πιστεύω είναι ότι καλύτερο έχει βγάλει η sony μέχρι τώρα σε android...μια ερώτηση την γραφίδα την πήρε το μάτι σας σε κάποιο μαγαζί?αναφέρομαι στο μοντέλο stylus es 22...το note που είχα και το έδωσα σε έναν φίλο μου με το που το πήρε στα χέρια του έβαλε την sim έφαγε σκάλωμα και κάναμε reboot....well done sony

Edited by harislg
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν καταλαβαίνω που λενε για την φωτεινοτητα του ultra οτι δεν είναι και το καλύτερο σημείο του, οπως και σε πολλα rewiews λενε οτι θα ηθελαν περισσότερη φωτεινοτητα.

Χθες καναμε συγκριτικό με ενα νοτε 3 με τερμα τα γκάζια στην φωτεινότητα και τα 2 και το ultra ήτανε ξεκάθαρα πιο φωτεινό απο το νοτε. Μαλιστα το λευκο του ultra ητανε πιο λευκό ενώ του νοτε μπλεδιαζε (χαρακτηριστικο amoled). Βεβαια τα χρωματα του νοτε ητανε ελαχιστα πιο υπερκορεσμενα πιο εντονα.

Link to comment
Share on other sites

Αν τα "επαιρναν" απ'την σονυ δεν θα την εβρισκαν σκοτεινη αλλα τι να κανεις...

 

Να μην τους δίνεις περισσότερο σημασία από οσο αξίζουν ;)

Link to comment
Share on other sites

Ειναι γνωστο πλεον οτι τα μεγαλυτερα sites που κανουν reviews ειναι φιλικα προσκειμενα σε διαφορες εταιριες με αποτελεσμα να εκθειαζουν και να χαντακωνουν συσκευες αναλογως. Μην δινεις σημασια..
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ειναι γνωστο πλεον οτι τα μεγαλυτερα sites που κανουν reviews ειναι φιλικα προσκειμενα σε διαφορες εταιριες με αποτελεσμα να εκθειαζουν και να χαντακωνουν συσκευες αναλογως. Μην δινεις σημασια..

Ευτυχως που δεν εδωσα σημασια και πηρα το ultra γιατι είναι καταπληκτικό τηλεφωνο. Καθε μερα που περνα το ερωτεύομαι και πιο πολύ. Νομίζω ότι δεν θα ξαναγυρίσω ποτε πια σε samsung.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ σήμερα συνέκρινα το Ultra μου με αυτο του Πλαισίου Πειραιά και το 2ο είχε πολύ πιο ψυχρό λευκό και ήταν πιο φωτεινή η οθόνη (είχε παλαιότερο firm)

Φλάσαρα το παλαιότερο firmware αλλά τα χρώματα παρέμειναν ίδια (ενώ παλαιότερα γύρισαν τα χρώματα στο φουλ) και δεν είχα και σήμα (κουλά πράγματα).

 

Άρα και εδώ υπάρχουν διαφορετικές παρτίδες οθονών ; Ψιλοξενέρωσα έως χοντροξενέρωσαα :(

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ σήμερα συνέκρινα το Ultra μου με αυτο του Πλαισίου Πειραιά και το 2ο είχε πολύ πιο ψυχρό λευκό και ήταν πιο φωτεινή η οθόνη (είχε παλαιότερο firm)

Φλάσαρα το παλαιότερο firmware αλλά τα χρώματα παρέμειναν ίδια (ενώ παλαιότερα γύρισαν τα χρώματα στο φουλ) και δεν είχα και σήμα (κουλά πράγματα).

 

Άρα και εδώ υπάρχουν διαφορετικές παρτίδες οθονών ; Ψιλοξενέρωσα έως χοντροξενέρωσαα :(

 

Συγκρίνε το με κανένα νότε 3. Κανονικά πρέπει να έχει πιο πολύ φωτεινότητα το ουλτρα. Σήμερα εγώ το συγκρινα πάλι με άλλο νότε 3 και πάλι η διαφορά ήτανε ξεκάθαρη.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως αυτο στο μαγαζι του ειχαν καλιμπραρει τα χρωματα στην οθονη να ειναι πιο ψυχρα και εσενα ειναι στο νορμαλ και σου φαινεται ετσι;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...