Jump to content

Sony Xperia Z Ultra


vezyro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε μου μη διστασεις να ρωτήσεις και μην θεωρείς καμία απορία σου χαζή :) έκανες μεγάλο άλμα με το θηρίο και ειναι ευλογο να έχεις απορίες, εδώ είμαστε και με λίγο διάβασμα και την χρήση του θηριου θα το αξιοποίησης στο μέγιστο :)

 

φιλε αρχοντα να σαι καλα!!

το γεγονος οτι ειναι μεγαλο εχεις δικιο κ κακα τα ψεματα οποιος το παρει πρεπει να το σκευτει καλα!

εγω που ημουνα ομωε μεταξι ταβλετ κ κινητο νομιζω ειναι μια χρυση τομη!!

Μην ξεχναμε οτι ενα κινητο ΠΡΕΠΕΙ να το εχεις παντα μαζι σου ενω ενα ταβλετ οχι! Οποτε αυτο θελω δεν θελω θα το κουβαλαω μαζι μου χεχεχε:p

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το ρουτερ το έκανες επανεκκίνηση? το zte του οτε μου κάνει προβλήματα και νόμιζα πως ήταν το κινητό. Στο σπίτι με το netfaster της hol

δεν έχω κανένα πρόβλημα.

 

τραστεντ εκανα επανεκηνηση το ρουτερ κ ολα καλα.........:up:

 

να φανταστειτε ρε παιδια σημερα πρωτη μερα που το εχω στα γκαζια το ατιμουλικο κ βρηκα χρονο να ειμαι μεσα........

 

λοιπον μια ερωτηση......

Θα βαλω την καρτα μνημης που εχω απο το νοκια.......

Να κανω ενα μπακ απ στην καρτα?(βεβαια εκανα κατι μικρο ρυθμησεις αλλα δεν νομιζω να πειραζει) ε?

εχω παρατηρησει κ απο το κινητο της κοπελας μου(ενα λτζι μικρο που εχει αντροιντ)οτι οταν ειναι π.χ. στο φεις μπουκ στην εφαρμογη την τρωει πολυ χωρο στην μνημη κ μετα για να κατεβασω κανα παιχνιδι επρεπε να παω ριθμησεις-εφαρμογες-κ απο εκει διεγραφα την προσωρινη μνημη........κ μερικες φορες την εκκαθαριση δεδομενων....

τι ειναι το ενα?? τι ειναι το αλλο?? κ γιατι συμβενει αυτο ρε παιδια??

κανονικα οταν κλεινεις μια εφαρμογη δεν θα επρεπε να σβεινει κ η χρηση μνημης στην ραμ?? παραξενο μου φανηκε:confused:

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

φιλε αρχοντα να σαι καλα!!

το γεγονος οτι ειναι μεγαλο εχεις δικιο κ κακα τα ψεματα οποιος το παρει πρεπει να το σκευτει καλα!

εγω που ημουνα ομωε μεταξι ταβλετ κ κινητο νομιζω ειναι μια χρυση τομη!!

Μην ξεχναμε οτι ενα κινητο ΠΡΕΠΕΙ να το εχεις παντα μαζι σου ενω ενα ταβλετ οχι! Οποτε αυτο θελω δεν θελω θα το κουβαλαω μαζι μου χεχεχε:p

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

τραστεντ εκανα επανεκηνηση το ρουτερ κ ολα καλα.........:up:

 

να φανταστειτε ρε παιδια σημερα πρωτη μερα που το εχω στα γκαζια το ατιμουλικο κ βρηκα χρονο να ειμαι μεσα........

 

λοιπον μια ερωτηση......

Θα βαλω την καρτα μνημης που εχω απο το νοκια.......

Να κανω ενα μπακ απ στην καρτα?(βεβαια εκανα κατι μικρο ρυθμησεις αλλα δεν νομιζω να πειραζει) ε?

εχω παρατηρησει κ απο το κινητο της κοπελας μου(ενα λτζι μικρο που εχει αντροιντ)οτι οταν ειναι π.χ. στο φεις μπουκ στην εφαρμογη την τρωει πολυ χωρο στην μνημη κ μετα για να κατεβασω κανα παιχνιδι επρεπε να παω ριθμησεις-εφαρμογες-κ απο εκει διεγραφα την προσωρινη μνημη........κ μερικες φορες την εκκαθαριση δεδομενων....

τι ειναι το ενα?? τι ειναι το αλλο?? κ γιατι συμβενει αυτο ρε παιδια??

κανονικα οταν κλεινεις μια εφαρμογη δεν θα επρεπε να σβεινει κ η χρηση μνημης στην ραμ?? παραξενο μου φανηκε:confused:

Αν και δε καταλαβα καλα τι θελεις να πεις φιλε μου,να ξερεις οτι καποιες εφαρμογες,οπως το facebook,δουλευουν στο παρασκηνιο ακομα κι οταν εινα κλειστε!!Υπαρχει τροπος να τις παγωνεις,αλλα νομιζω πως πρεπει να εισαι root.Ας που και τα παιδια μια γνωμη. :)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παλικαρε :):)

 

Φίλε @faji τιτανας :) λέμε, καλά το είχα στα πλάγια στο σακάκι εξωτερικά και περνουσα από λαϊκή αγορά και με κοίταζα περίεργα :lol: νόμιζαν ότι είναι κάμερα και τους καταγραφω

 

χα,χα,χα,χα,χα,χα, μόνο που σκέφτομαι τα πρόσωπα τους γελάω

 

Το ρημάδι το θηρίο τραβάει την προσοχή πάντως. Μιλάω στο τηλέφωνο και νιώθω κάποιους να "καρφώνονται"

 

Αν και δε καταλαβα καλα τι θελεις να πεις φιλε μου,να ξερεις οτι καποιες εφαρμογες,οπως το facebook,δουλευουν στο παρασκηνιο ακομα κι οταν εινα κλειστε!!Υπαρχει τροπος να τις παγωνεις,αλλα νομιζω πως πρεπει να εισαι root.Ας που και τα παιδια μια γνωμη. :)

 

Βρε petran66 μια χαρά το έγραψες :)

 

Με rooted συσκευή παγώνεις (app quarantine) τις εφαρμογές που δεν θες να τρέχουν στο παρασκήνιο. Με το Greenify να τις "κοιμίζεις" προσωρινά μέχρι να τις χρειαστείς πάλι (δουλεύει και χωρίς root).

 

Βέβαια ο φίλος μας χρειάζεται μια εφαρμογή όπως το app cache cleaner (δεν λέω ότι είναι το καλύτερο, αυτό χρησιμοποιώ εγώ) απο το play για να "καθαρίζει" τα προσωρινά αρχεία.

 

Το facebook έδωσε μια καινούρια έκδοση που είναι πιο "ελαφριά" για τηλέφωνα που δεν έχουν σχέση με το θηρίο μας :whistle:

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Όπως και να έχει, τη Sony δεν την αφήνω...

Υποψήφιος κάτοχος z3, πλέον. Πρέπει να ειναι ο ελβετικος σουγιάς που χρειάζομαι.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Όπως και να έχει, τη Sony δεν την αφήνω...

Υποψήφιος κάτοχος z3, πλέον. Πρέπει να ειναι ο ελβετικος σουγιάς που χρειάζομαι.

 

Ζ3 ωραίο αλλά "μικρό" βρε φίλε. 5.2 απο 6.4; θα νιώθεις οτι φοράς μικρότερο παπούτσι :lol:

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Βρε petran66 μια χαρά το έγραψες :)

 

Με rooted συσκευή παγώνεις (app quarantine) τις εφαρμογές που δεν θες να τρέχουν στο παρασκήνιο. Με το Greenify να τις "κοιμίζεις" προσωρινά μέχρι να τις χρειαστείς πάλι (δουλεύει και χωρίς root).

 

Βέβαια ο φίλος μας χρειάζεται μια εφαρμογή όπως το app cache cleaner (δεν λέω ότι είναι το καλύτερο, αυτό χρησιμοποιώ εγώ) απο το play για να "καθαρίζει" τα προσωρινά αρχεία.

 

Το facebook έδωσε μια καινούρια έκδοση που είναι πιο "ελαφριά" για τηλέφωνα που δεν έχουν σχέση με το θηρίο μας :whistle:

 

Να σαι καλα!! :) Παντως δοκιμασα σε μη rooted συσκευη(τη δικια μου χαχαχα) το Greenify και μερικες εφαρμογες οπως το facebook δε τις παγωνει!!!Μου βγαζει ενα μνμ στ Αγγλικα-κατι οτι ειναι μια εφαρμογη που χρειαζεται πρεπει να λεει-αλλα δεν ειμαι σιγουρος

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα!! :) Παντως δοκιμασα σε μη rooted συσκευη(τη δικια μου χαχαχα) το Greenify και μερικες εφαρμογες οπως το facebook δε τις παγωνει!!!Μου βγαζει ενα μνμ στ Αγγλικα-κατι οτι ειναι μια εφαρμογη που χρειαζεται πρεπει να λεει-αλλα δεν ειμαι σιγουρος

 

Πήγαινε ρυθμισεις->προσβασιμοτητα και ενεργοποίησε την υπηρεσία greenify. Αν θυμάμαι καλά αυτό το κειμενο στα αγγλικά αυτό σε προτρέπει να κάνεις. Μετά ανοίγεις το Greenify και προσθετεις ποιες εφαρμογές θέλεις να πεειορισεις. Τέλος από τα widget βάζεις στην επιφάνεια εργασίας το Greenify και κάθε φορά που θα το πατάς θα κοιμιζει όσες εφαρμογές έβαλες στη λίστα παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε ρυθμισεις->προσβασιμοτητα και ενεργοποίησε την υπηρεσία greenify. Αν θυμάμαι καλά αυτό το κειμενο στα αγγλικά αυτό σε προτρέπει να κάνεις. Μετά ανοίγεις το Greenify και προσθετεις ποιες εφαρμογές θέλεις να πεειορισεις. Τέλος από τα widget βάζεις στην επιφάνεια εργασίας το Greenify και κάθε φορά που θα το πατάς θα κοιμιζει όσες εφαρμογές έβαλες στη λίστα παραπάνω.

 

Ναι έχεις δίκιο.Αυτο έπρεπε να κάνω.Ευχαριστω.:)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβως παιδια........

Μου φαινετε χαζομαρα να κλεινεις μια εφαρμογή κ να σε τρωει μνημη χωρις λογο!! Τουλάχιστον εγω δεν το θελω!!!

Ρε παιδια σε μενα όμως πηγα στις ρυθμισεις->προσβασιμοτητα κ δεν βρηκα κανενα greenify??? τι κανω?? είναι εφαρμογή αυτό??

 

Κ μετα κατι άλλο.....

κατεβασα δυο παιχνίδια από το στορε πλαυ κ ειδα ότι στην διχηριση ενεργειας\χρηση μπαταριας εχω καταναλωση 3% στο ένα κ 2% στο άλλο...... γιατι???

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

είναι λιγο μπερδεμα η κατασταση αλλα θα το μαθω που θα παει.........χεχεχε

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβως παιδια........

Μου φαινετε χαζομαρα να κλεινεις μια εφαρμογή κ να σε τρωει μνημη χωρις λογο!! Τουλάχιστον εγω δεν το θελω!!!

Ρε παιδια σε μενα όμως πηγα στις ρυθμισεις->προσβασιμοτητα κ δεν βρηκα κανενα greenify??? τι κανω?? είναι εφαρμογή αυτό??

 

Κ μετα κατι άλλο.....

κατεβασα δυο παιχνίδια από το στορε πλαυ κ ειδα ότι στην διχηριση ενεργειας\χρηση μπαταριας εχω καταναλωση 3% στο ένα κ 2% στο άλλο...... γιατι???

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

είναι λιγο μπερδεμα η κατασταση αλλα θα το μαθω που θα παει.........χεχεχε

 

Καλημέρα, εφαρμογή είναι και την κατεβάζεις απο το play store. Οι οδηγίες χρήσης παραπάνω απο τον rad έιναι πολύ κατατοπιστικές.

 

Αν έπαιξες τα παιχνίδια τότε φαίνεται στη χρήση μπαταρίας πως κατανάλωσαν ενέργεια.

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

κανη για συσκευη που δεν εχει κανει ροοτ?????

εψαξα να βρω κατι αλλα τιποτα?

Ναι παίζει κανονικά και χωρίς root πλέον το greenify. Απλά ακολούθησε τα βήματα που έγραψα παραπάνω για να ενεργοποιήσεις την υπηρεσία.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο νήμα :):) είδα στο ινσομνια sbh52 μεταχειρισμενο στα 45ευρω, όποιος ενδιαφέρεται ας ρίξει μια ματιά :)

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Από ένα γειτονικό νήμα του φόρουμ βρήκα το παρακάτω για οποίους έχουν "αναζητήσεις" για τις μπαταρίες και τη φόρτιση (όπως εγώ). Είναι αυτούσιο όπως γράφτηκε.

 

άντε επειδή έχω τις καλές μου σήμερα παραθέτω δύο λινκ ...ένα από έγκριτο site τεχνολογίας και ένα από battery university

http://gizmodo.com/how-to-take-care-of-your-smartphone-battery-the-right-w-513217256

http://batteryuniversity.com/learn/article/how_to_prolong_lithium_based_batteries

 

ενδεικτικά για όποιον δεν θέλει να το διαβάσει όλο...

You may vaguely recall hearing something about rechargeable batteries and the "memory effect." You know, that if you don't "teach" your rechargeable batteries their full potential by taking them from totally full to totally empty, they'll "forget" part of their capacity. Well forget all that. Right now. It does not apply to your phone.

Battery memory is a real thing, but it applies to nickel-based batteries; your trusty sidekick (literal Sidekick or otherwise) doubtlessly has a lithium-ion battery, and it needs to be treated a little differently. Specifically, it should be topped off whenever you get the chance.

 

To get the most out of a lithium-ion battery, you should try to keep it north of 50 percent as much as possible. For the most part, going from all the way full to all the way empty won't help; in fact, it'll do a little damage if you do it too often.

 

So if you're really particular about optimizing your battery's life, you should try to go from around 40 percent to around 80 percent in one go, and then back down whenever possible. A bunch of tiny charges throughout the day is your second best bet, and going from zero to 100 and then 100 to zero on a regular basis will put the most strain on your lithium-ion battery.

 

And when lithium-ion batteries get too low—like, literally zero percent—they get seriously unstable, and dangerous to charge. To prevent explosion-type disasters when you go to charge one that's been sitting around for a month or two, lithium-ion batteries have built-in self-destruct circuits that will disable (read: destroy) the battery for good, if it reaches rock bottom. And sure, that'll save you from a face full of battery-acid, but it'll also leave you short one battery.

 

...avoiding particularly egregious torture like letting your phone discharge from full to zero every single day

 

καλό διάβασμα...:)

 

 

p.s: δυστυχώς εγώ δεν είμαι ηλεκτρονικός...διαβάζω καλά και πολύ όμως και κοιτάω να ενημερώνομαι ενδελεχώς για τις εξελίξεις της τεχνολογίας! :)

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Ζ3 ωραίο αλλά "μικρό" βρε φίλε. 5.2 απο 6.4; θα νιώθεις οτι φοράς μικρότερο παπούτσι :lol:

 

Εξαρτάται απο την πατούσα... :)

Πάντως, βολεύομαι ακόμη και με το 5c μου, εκτός απο το note 3...

Βλέπεις, μου αρέσουν τα κινητά σε όλα τα μεγέθη.

Edited by deadp
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται απο την παρούσα... :)

Πάντως, βολεύομαι ακόμη και με το 5c μου, εκτός απο το note 3...

Βλέπεις, μου αρέσουν τα κινητά σε όλα τα μεγέθη.

 

(ελπίζω να μην παρεξηγήθηκα, καθώς αστειεύομαι)

 

Καλημέρα :)

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο νήμα :):) είδα στο ινσομνια sbh52 μεταχειρισμενο στα 45ευρω, όποιος ενδιαφέρεται ας ρίξει μια ματιά :)

 

Καλημέρες! Είχα επικοινωνήσει με τον συγκεκριμένο πριν αποφασίσω να το πάρω τελικά καινούριο. Είναι σε καλή κατάσταση (αν ζητήσετε στέλνει photo) και μιας και είναι αρκετό καιρό στο ράφι ίσως να μπορείτε να το παζαρέψετε κιόλας για κάτι λιγότερο. Ακόμα και μεταχειρισμένο αξίζει. Ειδικά όσοι έχετε θέμα με τη φορητότητα του θηρίου ή απλά είστε αρκετές ώρες πεζοί - στο δρόμο κλπ. Δείχνει τις τελευταίες κλήσεις και παίρνει επεκτάσεις (μέσω ειδικών εφαρμογών) για να διαβαζετε μηνύματα, e-mail και να δείχνει και τις αναπάντητες. Ακούστε τον άρχοντα εγώ βρήκα την υγειά μου με το εργαλείο!

 

Παερπιπτόντως τα θηρία τα πουλάνε με το κιλό στς αγγελίες του insomnia :D

 

edit: Μόλις παρατήρησα ότι ενώ στις πληροφορίες τηλεφώνου μου βγάζει το μοντέλο C6833, στο PC-companion μου το αναγνωρίζει ως c6806. Γιατί αυτό άραγε;

Edited by rad
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες! Είχα επικοινωνήσει με τον συγκεκριμένο πριν αποφασίσω να το πάρω τελικά καινούριο. Είναι σε καλή κατάσταση (αν ζητήσετε στέλνει photo) και μιας και είναι αρκετό καιρό στο ράφι ίσως να μπορείτε να το παζαρέψετε κιόλας για κάτι λιγότερο. Ακόμα και μεταχειρισμένο αξίζει. Ειδικά όσοι έχετε θέμα με τη φορητότητα του θηρίου ή απλά είστε αρκετές ώρες πεζοί - στο δρόμο κλπ. Δείχνει τις τελευταίες κλήσεις και παίρνει επεκτάσεις (μέσω ειδικών εφαρμογών) για να διαβαζετε μηνύματα, e-mail και να δείχνει και τις αναπάντητες. Ακούστε τον άρχοντα εγώ βρήκα την υγειά μου με το εργαλείο!

 

Παερπιπτόντως τα θηρία τα πουλάνε με το κιλό στς αγγελίες του insomnia :D

 

edit: Μόλις παρατήρησα ότι ενώ στις πληροφορίες τηλεφώνου μου βγάζει το μοντέλο C6833, στο PC-companion μου το αναγνωρίζει ως c6806. Γιατί αυτό άραγε;

 

Sony Xperia Z Ultra. Also known as Sony Xperia Z Ultra HSPA+ C6802, Sony Xperia Z Ultra LTE C6806, Sony Xperia Z Ultra LTE C6833

 

GSM Arena

 

Ουσιαστική διαφορά δεν ξέρω να υπάρχει

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Sony Xperia Z Ultra. Also known as Sony Xperia Z Ultra HSPA+ C6802, Sony Xperia Z Ultra LTE C6806, Sony Xperia Z Ultra LTE C6833

 

GSM Arena

 

Ουσιαστική διαφορά δεν ξέρω να υπάρχει

 

Ναι έχω υπόψιν μου τις εκδόσεις. Διαφορές υπάρχουν στα δίκτυα LTE που υποστηρίζει το κάθε μοντέλο. Ουσιαστικό αυτό δε γνωρίζω αν είναι για τη χώρα μας. Απλά με παραξένεψε ότι στα settings δείχνει διαφορετικη έκδοση απο το PC companion.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Τι ρυθμισεις εχετε βαλει σε ισορροπια Λευκου?

Το 0-0-0 ειναι αρκετα κιτρινωπο.

Εγω το εχω στο 0-0-130

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Τι ρυθμισεις εχετε βαλει σε ισορροπια Λευκου?

Το 0-0-0 ειναι αρκετα κιτρινωπο.

Εγω το εχω στο 0-0-130

Εγώ σε 0-0-40, γιατί π[αραπάνω αρχίζει και μπλε-δίζει...

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή βοήθεια απο τους ειδικούς: πρόσφατα βοήθησα να εγκαταστήσει ένας φίλος τη cyanogenmod 12 στο ultra του, ακολουθώντας αυτόν τον οδηγό απο το xda developers: http://forum.xda-developers.com/xperia-z-ultra/general/guide-everything-root-4-4-4-t2938098

Μετά απο μερικές αναβαθμίσεις (ουσιαστικά εγκαθιστούσε το καινούργιο nightly), σήμερα -και μετά την εγκατάσταση της πιο πρόσφατης nightly μέσω ΟΤΑ- το κινητο δεν ολοκληρώνει το boot. Εμφανίζονται μηνύματα λάθους (δεν μπορεί να φορτώσει το UI, εάν θυμάμαι σωστά) και τελικα μόνη επιλογή είναι η επανεκκίνηση, που δυστυχώς οδηγεί στο ίδιο σημείο. Αύριο θα προσπαθήσω να το επαναφέρω και θα ήθελα τη γνώμη σας:

Ποια ειναι η καλύτερη στρατηγική; σκεφτομουν μέσω flashtools να εγκαταστησω μια επίσημη ROM και μετά να ξαναρχίσω απο την αρχή. Σε αυτή την περίπτωση θα πρέπει να επαναφέρω και το ΤΑ data; Υπάρχει μήπως πιο εύκολη οδός;

Ευχαριστώ πολυ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σε 0-0-40, γιατί π[αραπάνω αρχίζει και μπλε-δίζει...

 

Εγώ τα έχω 31-30-54 κ είμαι πολύ ευχαριστημένος με το αποτέλεσμα!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...