Jump to content

Huawei Ascend P6


irovoudou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, αγόρασα το p6 από "σκρουτζομάζο" πριν από 2 μέρες, Όλα καλά με το κινητό πανέμορφο ισχυρό μόνο που έχει κάποια θεματάκια η μπαταρία αδειάζει πολύ γρήγορα με κανονική χρήση και πολύ λίγες κλήσεις, το wifi αποσυνδέεται από τα router από μόνο του μετά από λίγη ώρα και το σήμα του δικτύου (cosmote) είναι πολύ αδύναμο και πολλές φορές το χάνει τελείως. Λέτε να είναι θέμα της rom;

Αν βάλω μια από τις rom που δίνετε σε προηγούμενα post θα χάσω την εγγύηση; Σας δίνω και μία εικόνα με τις πληροφορίες του κινητού: http://img23.imageshack.us/img23/2346/tdpt.png

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η μπαταρία θα στρώσει μετά από κάποιες φορτίσεις... Τα θέματα με σημα και καποια ρουτερ ελπίζουμε να λυθούν με μελλοντικά updates...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αγόρασα το p6 από "σκρουτζομάζο" πριν από 2 μέρες, Όλα καλά με το κινητό πανέμορφο ισχυρό μόνο που έχει κάποια θεματάκια η μπαταρία αδειάζει πολύ γρήγορα με κανονική χρήση και πολύ λίγες κλήσεις, το wifi αποσυνδέεται από τα router από μόνο του μετά από λίγη ώρα και το σήμα του δικτύου (cosmote) είναι πολύ αδύναμο και πολλές φορές το χάνει τελείως. Λέτε να είναι θέμα της rom;

Αν βάλω μια από τις rom που δίνετε σε προηγούμενα post θα χάσω την εγγύηση; Σας δίνω και μία εικόνα με τις πληροφορίες του κινητού: http://img23.imageshack.us/img23/2346/tdpt.png

Κανε την τελευταια αναβαθμηση μεσω απο το σιτε της Huawei και ολα θα ειναι οκ δεν θα εχεις κανενα προβλημα....Προσταθησε και ΟΤΑ....

Link to comment
Share on other sites

Κανε την τελευταια αναβαθμηση μεσω απο το σιτε της Huawei και ολα θα ειναι οκ δεν θα εχεις κανενα προβλημα....Προσταθησε και ΟΤΑ....

 

Εχω την B119 και το θέμα δεν έχει λυθεί....

Link to comment
Share on other sites

Κανε την τελευταια αναβαθμηση μεσω απο το σιτε της Huawei και ολα θα ειναι οκ δεν θα εχεις κανενα προβλημα....Προσταθησε και ΟΤΑ....

 

Μέσο OTA δεν μου βγάζει τίποτα. Αυτή είναι η αναβάθμιση που μου λες; http://consumer.huawei.com/en/mobile-phones/support/downloads/detail/p6-u06-en.htm?id=17022#anchor

Link to comment
Share on other sites

Μέσο OTA δεν μου βγάζει τίποτα. Αυτή είναι η αναβάθμιση που μου λες; http://consumer.huawei.com/en/mobile-phones/support/downloads/detail/p6-u06-en.htm?id=17022#anchor

Την εχει στο σιτε της δες και απο εδω αν μπορεις να την κανεις την βαζεις στην Sd card και την κανεις απο εκει καπως πιο πισω τα εχουν ξαναπει τα παιδια εδω....Η Β122 ειναι η τελευταια....6/11/2013 και συνεχεια βγαινουν αναβαθμησεις....

Edited by stef31nos
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία του κινείται στο στάνταρ "φόρτιση κάθε βράδυ "; Ή αντέχει και παραπάνω ;

 

Εγώ το φορτίζω ανά 2 μέρες αλλά δεν χρησιμοποιώ ενεργοβόρες εφαρμογές όπως facebook και viber.Όσο για το wifi πάλι καλά δεν μου έχει τύχει καμία αποσύνδεση εδώ και εβδομάδες με την 119.

Link to comment
Share on other sites

το wifi αποσυνδέεται από τα router από μόνο του μετά από λίγη ώρα και το σήμα του δικτύου (cosmote) είναι πολύ αδύναμο και πολλές φορές το χάνει τελείως.

Τελικα εχει θεματα αποσυνδεσεων το wifi?

Link to comment
Share on other sites

που ειναι? δεν το βρισκω,τωρα μπηκα.

λινκ εχεις?

 

Εξαντλήθηκε σε αυτή την τιμή.

Το είδα στο ινσομνια τα ξημερώματα και το πρωί ήταν πάλι στα 318...

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη θελει επαγρυπνηση για να πετυχεις τετοιες προσφορες!!:D

κριμα που κοιμαμαι νορμαλ ωρες:p

τυχεροι παντως οσοι την ειδαν και το παρηγγειλαν.εξαιρετικη τιμη!

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη θελει επαγρυπνηση για να πετυχεις τετοιες προσφορες!!:D

κριμα που κοιμαμαι νορμαλ ωρες:p

τυχεροι παντως οσοι την ειδαν και το παρηγγειλαν.εξαιρετικη τιμη!

 

ας ελπισουμε να ακολουθησουν και αλλοι τετοιες τακτικες.

στην ελλαδα δυσκολο να πεσει ,αν και εχει ακουστει κατι για voucher μες στις γιορτες.

Link to comment
Share on other sites

Εχω την B119 και το θέμα δεν έχει λυθεί....

 

Την 118 είχα. Όντως η 119 που έβαλα σήμερα λύνει το θέμα τ ν αποσυνδέσεων...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα!αυριο αναμενω το huawei p6 kai πουλησα το iphone 4 για να παω στο φοβερο και απο θεμα κατασκευης και ποιοτητας!!!αυριο τα σχολια μου-δεν το εχω πιασει ποτε στα χερια μου...μονο το λευκο!λενε το μαυρο ειναι πολυ καλυτερο!
Link to comment
Share on other sites

με το καλο να το παραλαβεις!

χθες το περιεργαζομουν για κανα μισαωρο.και το λευκο και το μαυρο.οντως,κι εμενα το μαυρο μου αρεσε περισσοτερο.εδειχνε πιο ''premium''.

το λευκο,ενω ειναι και αυτο ''αλουμινοκατασκευη'':),δεν φαινεται και τοσο,ισως λογω χρωματος 'η της ποιοτητας του,δεν ξερω.

βεβαια γουστα ειναι αυτα,αλλα τεινω προς αυτο που εχεις ακουσει,οτι το μαυρο ειναι πιο ομορφο.

περιμενουμε εντυπωσεις μετα απο λιγο καιρο συμβιωσης μαζι του.

Edited by asbatey
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα δεν έχει ανακοινωθεί επίσημα. Κάπου προς τέλη Γενάρη, αρχές Φλεβάρη ακούγεται.

 

Edit: Ανακοινώθηκε η νέα Β118 με καλύτερη διαχείριση γραφικών και νεώτερο κερνελ, αλλά είναι για την αγορά της Κίνας (δεν εμπεριέχεται το Google Play μάλλον).

 

http://huaweinews.com/2013/12/ascend-p6-b118-unlocked-bootloader/

Edited by purpendicular
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, με ματιαξαν το κινητο, κυριολεκτικα με το εφαγαν οσοι το ειδαν χθες! Το αποτελεσμα; τραβηξε υγρασια στην καμερα μπρος-πισω και οταν παω να βγαλω φωτο, φαινεται μονο μια θολουρα! τι προτεινεται να κανω; δε μπορω να ανοιξω το εσωτεροκο του κιολας, θα το βουτουσα σε οινοπνευμα! Help!
Proud HTC User!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, με ματιαξαν το κινητο, κυριολεκτικα με το εφαγαν οσοι το ειδαν χθες! Το αποτελεσμα; τραβηξε υγρασια στην καμερα μπρος-πισω και οταν παω να βγαλω φωτο, φαινεται μονο μια θολουρα! τι προτεινεται να κανω; δε μπορω να ανοιξω το εσωτεροκο του κιολας, θα το βουτουσα σε οινοπνευμα! Help!

 

Μπορεί να ακουστεί χαζό φουλ, αλλά απ ότι έχω διαβάσει μπορείς να το βάλεις σε ένα μπολ με ρυζι, ώστε να τραβήξει την υγρασία.

 

Δοκίμασέ το, δεν έχεις τίποτα να χάσεις! (το ρύζι πες το μαγειρεύεις μετά) :p

 

Αν δεν πιάσει, στείλ' το για service!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο θα κανω μολις τελειωσω απο τη δουλεια. Το εχω διαβασει κ εγω αυτο. Θα το αφησω ενα βραδυ. Ελπιζω να δουλεψει!
Proud HTC User!
Link to comment
Share on other sites

Καλά πως τράβηξε υγρασία?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Ascend P6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...