Jump to content

Huawei Ascend P6


irovoudou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε μενα λειτουργούν κανονικά τα δεδομένα με 3G. Ωστώσο θα προσπαθήσω να γυρίσω πίσω μιας και τα μενού αν και πιο minimal μοντέρνα στο σχεδιασμό δεν με εξυπηρετούν ως προς τη διάρθρωσή τους. Επίσης δεν υπήρξε καμία διαφορά στο lag στο web browsing σε σχέση με τις B512-B520. Προσωπική μου άποψη, οι stock roms Β125-Β132 παραμένουν οι πιο καλές rom για το κινητό κι ας στερούνται τη διαφάνεια στο navigation bar και το πιο user friendly notification panel των Β5ΧΧ, B7XX.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε μενα λειτουργούν κανονικά τα δεδομένα με 3G. Ωστώσο θα προσπαθήσω να γυρίσω πίσω μιας και τα μενού αν και πιο minimal μοντέρνα στο σχεδιασμό δεν με εξυπηρετούν ως προς τη διάρθρωσή τους. Επίσης δεν υπήρξε καμία διαφορά στο lag στο web browsing σε σχέση με τις B512-B520. Προσωπική μου άποψη, οι stock roms Β125-Β132 παραμένουν οι πιο καλές rom για το κινητό κι ας στερούνται τη διαφάνεια στο navigation bar και το πιο user friendly notification panel των Β5ΧΧ, B7XX.

 

Πως γυρναω σε B520;Με βαση τον οδηγο σου;Εχει τραγικη μπαταρια και δεν δουλευει το 3G η Β708.

Link to comment
Share on other sites

Πως γυρναω σε B520;Με βαση τον οδηγο σου;Εχει τραγικη μπαταρια και δεν δουλευει το 3G η Β708.

 

Όχι. Για να γυρίσεις πίσω από την φτιαχτή B708, πρέπει πρώτα να βάλεις την original unicom Β706, στη συνέχεια να βάλεις το unicom 2.0 αρχείο , μετά να βάλεις την B132 και τέλος να βάλεις την B520.

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=58042526&postcount=94

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα γνωρίζετε πως μπορω αν γινεται να αυξησω την ένταση της μουσικης ή του ραδιοφώνου στα ακουστικα πανω απο το εργοστασιακο οριο; δεν ακουγεται και πολυ δυνατα..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια μεγάλη βοήθεια για κάνα root το τηλέφωνο αλλά δεν ξέρω με ποιον τρόπο να περάσω την έκδοση 4.4.4 η γενικότερα custom rom. Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,εχω ενα μεγαλο προβλημα...πηγα το κινητο απο β708 custom σε international β706 και τωρα δν μπαινει wifi δεν μπορουν να με παρουν τηλ τπτ...και το κακο ειναι οτι δν το διαβαζει καν το pc..τι κανω τωρα???
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,εχω ενα μεγαλο προβλημα...πηγα το κινητο απο β708 custom σε international β706 και τωρα δν μπαινει wifi δεν μπορουν να με παρουν τηλ τπτ...και το κακο ειναι οτι δν το διαβαζει καν το pc..τι κανω τωρα???

 

Aγοράζεις αν δεν έχεις ήδη ένα card reader για την εξωτερική σου κάρτα, βάζεις την κάρτα στο reader, το συνδέεις στο pc σου, περνάς στην κάρτα σε ένα φάκελο dload την unicom B706, βάζεις την κάρτα πίσω στο κινητό σου, πατάς τα 3 πλήκτρα του κινητού για να μπεις σε stock recovery και κάνεις update από την external sd card. Αφού βάλεις την unicom Β706, ακολουθείς τα βήματα που έχω αναφέρει λίγα posts πιο πριν.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έχω ιδέα...

Θα ήθελα την βοήθεια σας για ένα φίλο.

Με τρόπο μπορούμε, όταν το τηλέφωνο είναι απενεργοποιημένο και πατάμε το κουμπί για να ανοίξει, να μην ακούγεται ο ήχος έναρξης??

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επειδή δεν έχω ιδέα...

Θα ήθελα την βοήθεια σας για ένα φίλο.

Με τρόπο μπορούμε, όταν το τηλέφωνο είναι απενεργοποιημένο και πατάμε το κουμπί για να ανοίξει, να μην ακούγεται ο ήχος έναρξης??

 

Αν είσαι rooted πας στον φάκελο /System/media και σβήνεις το bootanimation mp3 που θα υπάρχει εκεί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα

σήμερα έπεσε στα χέρια μου ενα π6 !!! μια χαρά είναι

εμένα τα 4 τελευταία νούμερα είναι..β606 υπάρχει κατ ι νεότερο?

emotion ui 1.6

p6-U06V100R001C00B606

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα

σήμερα έπεσε στα χέρια μου ενα π6 !!! μια χαρά είναι

εμένα τα 4 τελευταία νούμερα είναι..β606 υπάρχει κατ ι νεότερο?

emotion ui 1.6

p6-U06V100R001C00B606

 

Καλορίζικο:) Υπάρχουν πολλές νεότερες. Βάλε την Β132 μέσω τοπικής ενημέρωσης και αν θέλεις kikat ,τότε βάλε την Β520 μέσω ΟΤΑ μετά την B132. Μην σε μπερδεύουν οι αριθμοί. Το ότι έχεις Β6ΧΧ δεν σημαίνει ότι έχεις νέα έκδοση. Η σειρά είναι Β6ΧΧ+Β11Χ->Β12Χ->B13X->B51X->B520. Έχουν βγει και Β7ΧΧ official εκδόσεις αλλά κινέζικες, ενώ οι Β7ΧΧ international εκδόσεις είναι ακόμα beta.

 

Αν πάνω από όλα βάζεις το smoothness βάλε την B132 και μείνε εκεί. Αν πάνω από όλα σε ενδιαφέρει το notification panel , η διαφάνεια του navigation bar με external launcher και η αίσθηση του ότι είσαι πλήρως updated τότε πήγαινε στην Β520.

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι rooted πας στον φάκελο /System/media και σβήνεις το bootanimation mp3 που θα υπάρχει εκεί.

Ευχαριστώ.

Δεν είναι rooted, αλλά θα του εξηγήσω.

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο:) Υπάρχουν πολλές νεότερες. Βάλε την Β132 μέσω τοπικής ενημέρωσης και αν θέλεις kikat ,τότε βάλε την Β520 μέσω ΟΤΑ μετά την B132. Μην σε μπερδεύουν οι αριθμοί. Το ότι έχεις Β6ΧΧ δεν σημαίνει ότι έχεις νέα έκδοση. Η σειρά είναι Β6ΧΧ+Β11Χ->Β12Χ->B13X->B51X->B520. Έχουν βγει και Β7ΧΧ official εκδόσεις αλλά κινέζικες, ενώ οι Β7ΧΧ international εκδόσεις είναι ακόμα beta.

 

Αν πάνω από όλα βάζεις το smoothness βάλε την B132 και μείνε εκεί. Αν πάνω από όλα σε ενδιαφέρει το notification panel , η διαφάνεια του navigation bar με external launcher και η αίσθηση του ότι είσαι πλήρως updated τότε πήγαινε στην Β520.

φίλε μου έκανα αυτό που είπες έχω τώρα την 520 και το τηλέφωνο έχει μεταμορφωθεί ....είναι πολύ καλό...αν είχε και μπαταρία ανάλογη θα ήταν από τα αγαπημένα

Link to comment
Share on other sites

Χθες Ελααα επιτελους την κινεζικη εκδοση και μπορείς να πω πως μου αρέσει αρκετά ομορφο! Πάει και σωστό σε ολα του! Γνωριζει κάνεις στο Gmail ονομα τομεα τι πρέπει να βαλω ;δεν μπορώ να μεταφέρω τις επαφες μου
Link to comment
Share on other sites

αδερφς να σε ρωτησω κ γω κάτι?έχω το Huawei p6 με έκδοση p6-uo6......B127. μπορείτε να με πείτε γιατί δεν μπορώ να κάνω αναβαθμιση?με λεει οτι δεν υπάρχουν νεότερες εκδοσεις..το κιν το πηρα τον μαιο!σε ευχαριστω:happy::ninja::confused::confused:
Link to comment
Share on other sites

Φίλε έχουν βγεί αναβαθμίσεις για το κινητό σου, μάλιστα έχει βγει και έκδοση kitkat που είναι πάρα πολύ όμορφη! Διάβασε πιο πάνω posts για να καταλάβεις πως εγκαθιστάς την αναβάθμιση.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ειχα το κινητο για ενα χρονο και ελεγα οτι παρολο τα "καλα" specs που εχει δεν τρεχει τοσο καλα. ε μια βδομαδα μετα απο αναγκαστικη συμβιωση με s3 μου αλλαξε τη γνωμη :lol: Edited by AlexanderCool
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως μπορω να κανω εγκατασταση το νεο kernel που βγηκε???

 

Εγώ που το πέρασα την κινεζικη εκδοση σου λέω πως για να την βάλεις θα κατεβάσεις το zip αρχείο θα το περάσεις στην κάρτα SD σαν dload θα κλείσεις το τηλ φυσικά θα κάνεις αντίγραφα ασφαλείας και με τα τρία κουμπιά το ανοίγεις μέχρι να διαβάσει την νέα έκδοση. Μετά όλα καλά αρκετές έως πολλές διάφορες. Ελπίζω να βοηθησα

Link to comment
Share on other sites

ειχα το κινητο για ενα χρονο και ελεγα οτι παρολο τα "καλα" specs που εχει δεν τρεχει τοσο καλα. ε μια βδομαδα μετα απο αναγκαστικη συμβιωση με s3 μου αλλαξε τη γνωμη :lol:

 

:p:p:p:p

Το κινητο ειναι αξιοπρεπεστατο!(Για το P6 μιλαω παντα)

Link to comment
Share on other sites

Σκεπτομαι να το αγορασω. Μονο 3 ερωτησεις:

 

Το notificatoin led το βλεπεις ευκολα; Στο xperia t που εχω τωρα πρεπει να εισαι κοντα και απο πανω για να το δεις

 

Η οθονη ποιοτηκα πως ειναι; Στο p1 quad xl που ειχα ειχα παρατηρησει οτι η γραμματοσειρα λογο της οθονης φαινοταν παχια.

 

Σε ποιο καταστημα μπορω να το δω απο κοντα;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που το πέρασα την κινεζικη εκδοση σου λέω πως για να την βάλεις θα κατεβάσεις το zip αρχείο θα το περάσεις στην κάρτα SD σαν dload θα κλείσεις το τηλ φυσικά θα κάνεις αντίγραφα ασφαλείας και με τα τρία κουμπιά το ανοίγεις μέχρι να διαβάσει την νέα έκδοση. Μετά όλα καλά αρκετές έως πολλές διάφορες. Ελπίζω να βοηθησα

 

το ξεζιπαρω??

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Ascend P6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...