Jump to content

Lenovo s750


basdel
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για τους τόνους μπορείς να βάλεις άλλο πληκτρολόγιο, πχ. Swiftkey.

 

Μετά την επαναφορά που έκανα έβαλα το Swiftkey και τα μηνύματα ήρθα στα καλά τους. αλλά μόνο όσον αφορά τους τόνους και την ορθογραφία. Για τους χαρακτήρες στα ελληνικά πάλι έχουμε το πρόβλημα με τον αριθμό εξήντα..

 

Για το Bluetooth αυτό που άλλαξε τώρα είναι το εξής : Όταν με καλούν η κλήση πραγματοποιείται κανονικά και είναι πολύ καλή καλή. Όταν πάω να πάρω κλείνει εμφανίζει τα αεροπλανάκια....τι μπορεί να του φταίει?

 

Επίσης με το πρόθεμα 0030 έχω πάλι πρόβλημα.

Σας πρήζω αλλά προσπαθώ να το σετάρω...:O:O

Link to comment
Share on other sites

To GPS δουλεύει τελεία.

Δοκίμασε να αλλάξεις rom

και επίσης δοκίμασε http://www.myphone.gr/foru...d.php?t=372981

 

Δοκίμασα και τις 4 ρομ που υπάρχουν στο needrom καθώς και τις οδηγίες του παραπάνω thread.

Τι να πω ίσως να έτυχε.

Συμβαίνουν αυτά. Πάντως θα συνιστούσα λίγο ψάξιμο επί του θέματος στους ενδιαφερόμενους.

Link to comment
Share on other sites

Με την κάρτα Wind που είναι στη δεύτερη θέση το bluetooth δουλεύει κανονικά. Με την πρώτη όμως που είναι cosmote τι κάνουμε; μήπως θέλει ψάξιμο με τις συχνότητες; γιατί μου βγάζει, εκτός από αεροπλανάκι, και το μήνυμα ότι ο πομπός είναι απενεργοποιημενος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπεριζω το forum και τα συγχαρητηρια μου σε ολα τα παιδια που ασχολουντε και βοηθουν.

 

Εχω σταμπαρει το s750 εδω και κανα 6μηνο, αλλα λογω οικονομικων δυσκολιων, δεν ειχα προβει σε αγορα.

Βεβαια απο τοτε που το πρωτοειδα, ως τωρα με ιδια λεφτα εχουν βγει πολυ πιο καλα κινητα σε χαρακτηριστικα, αλλα επειδη τα Lenovo αν και κινεζικα παραμενουν καραεπωνυμα με οτι συνεπαγεται και 2ον επειδη εκανε εκτεταμενη ερευνα και εστειλα ΠΟΛΛΑ email για το SAR διαφορων κινητων (κατι που θεωρω τρομερα σημαντικο), το μονο κινητο σε λογικη τιμη και σχετικα χαμηλο SAR ηταν το s750.

 

Tελος παντων τωρα δειχνει να εχει φτασει η ωρα και αφου πρωτα εκατσα και διαβασα ολο το τοπικ απο την αρχη εχω καποιες αποριες.

 

1ον Το κινητο παιρνει 1 κανονικη sim και 1 micro ή 2 κανονικες?

 

2ον Το εχει παρει κανεις απο pandawill γιατι οσο το παρακολουθουσα ειχε την πιο καλη τιμη, αλλα τωρα βλεπω το minideal το εχει σε καλυτερη. Αν και μαλλον απο το minideal θα το παρω ετσι κι αλλιως γιατι ειδα πως οι περισσοτεροι εχουν παρει απο εκει και ειναι αξιοπιστο + οτι υπαρχουν λυσεις πανω στα προβλημα της custom rom.

 

3ον επειδη το minideal το διαθετει πολυ καιρο και φερνει συνεχεια καινουργια stock περναει παντα την ιδια custom rom η κανει και upgrades με τον καιρο (ωστε καποια προβληματα να εχουν ηδη εξαλειθφει?

 

4ον Αν καποιος ασχοληθει με τα προβληματα του και το κατεχει λιγακι, ουσιαστικα δεν μενει κατι χωρις λυση, οποτε ουσιαστικα δεν εχει καποιο προβλημα απο θεμα softaware, ακομα και με την custom rom. Στο πρωτο μου android (ενα φτηνιαρικο Samsung GT-I5800 του εχω "βγαλει τα ματια" με το που το αγορασα και το εβγαλα απο το κουτι - root, custom rom και upgrade απο 2.1 σε 2.2, overclock απο 660 σε 1200mhz, partition στην Sd κτλ), οποτε πιστευω και με αυτο θα βγαλω ακρη.

 

5oν εχει αντιμετωπισει οποιοσδηποτε καποιο προβλημα απο πλευρας hardware (να μην πιανει καλα η οθονη, κακη ποιοτητα συνομιλιας /ηχου, κακο σημα, αδυναμια χρησης wifi ή gps). Nα τονισω οτι ρωταω για ουσιαστικο προβλημα και οχι χειροτερη επιδοση σε συγκριση με καποιο αλλο κινητο.

 

 

Ευχαριστω προκαταβολικα

Edited by Project_P
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα και τις 4 ρομ που υπάρχουν στο needrom καθώς και τις οδηγίες του παραπάνω thread.

Τι να πω ίσως να έτυχε.

Συμβαίνουν αυτά. Πάντως θα συνιστούσα λίγο ψάξιμο επί του θέματος στους ενδιαφερόμενους.

 

 

Ψιλοέπιασε με ένα κάρο ρυθμίσεις και κεραία από αλουμινόχαρτο!!! :blink:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους... ολα καλα με το lenovo πολυ καλο σε ολα μονο η camera δεν ειναι καλη σε περιβαλον με ελλειπή φωτισμο.Κατα τα αλλα μια χαρα ...Προσφατα μου παρουσιασε ενα προβλημα οταν μιλάς από το τηλέφωνο ο συνομιλητής παραπονιέται ότι μικροφωνίζει.

Ισως το επαθε απο μια πτωση που ειχε προσφατα δε ξερω τη να πω... απο ενα μετρο υψος επεσε .Καθε βοηθεια πολύτιμη ευχαριστω προκαταβολικα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους... ολα καλα με το lenovo πολυ καλο σε ολα μονο η camera δεν ειναι καλη σε περιβαλον με ελλειπή φωτισμο.Κατα τα αλλα μια χαρα ...Προσφατα μου παρουσιασε ενα προβλημα οταν μιλάς από το τηλέφωνο ο συνομιλητής παραπονιέται ότι μικροφωνίζει.

Ισως το επαθε απο μια πτωση που ειχε προσφατα δε ξερω τη να πω... απο ενα μετρο υψος επεσε .Καθε βοηθεια πολύτιμη ευχαριστω προκαταβολικα.

 

οχι απλα καλη κακιστη...σκεφτομαι να το δωσω και να παρω η s820...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!!Επειδη σκεφτομαι να το παραγγειλω κι εγω το κινητο απο το minideal.net μπορει καποιος να μου πει αν χρειαζεται να κανω ολα αυτα που εχουν αναφερθει στις προηγουμενες σελιδες (rootarismata, φλασαρισματα, αλλαγες sd κλπ??) γιατι ειλικρινα είμαι εντελως ασχετος με αυτα. Και αν ειναι απαραιτητο να τα κανω μπορει καποιος να μου πει με τη σειρα τι πρεπει ακριβως να κανω??Ευχαριστω!!
Link to comment
Share on other sites

οχι απλα καλη κακιστη...σκεφτομαι να το δωσω και να παρω η s820...

 

δηλαδή στην κάμερα του βγάζεις κόκκινη;

σχετικά με την κάμερα του S820 έχεις κάποιες καλύτερες ενδείξεις/εμπειρία;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!!Επειδη σκεφτομαι να το παραγγειλω κι εγω το κινητο απο το minideal.net μπορει καποιος να μου πει αν χρειαζεται να κανω ολα αυτα που εχουν αναφερθει στις προηγουμενες σελιδες (rootarismata, φλασαρισματα, αλλαγες sd κλπ??) γιατι ειλικρινα είμαι εντελως ασχετος με αυτα. Και αν ειναι απαραιτητο να τα κανω μπορει καποιος να μου πει με τη σειρα τι πρεπει ακριβως να κανω??Ευχαριστω!!

 

Όχι δεν είναι απαραίτητο να κάνεις τίποτα.

Όλα τα μικροπροβλήματα που παρουσιάζει το κινητό λόγω τροποποίησης της επίσιμης rom(για την υποστήριξη Multilanguage) είναι πταίσματα. Το κινητό δουλεύει μια χαρά αλλά θα πρέπει να συμβιβαστείς με τα μικροπροβλήματα.

Υπάρχει επίσης και η λύση να βάλεις την επίσημη rom αλλά υποστηρίζει μόνο Αγγλικά και κινέζικα.

 

Αν θες να ασχοληθείς έχω γράψει τα βήματα με σειρά μερικές σελίδες πίσω.

Edited by blkik
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή στην κάμερα του βγάζεις κόκκινη;

σχετικά με την κάμερα του S820 έχεις κάποιες καλύτερες ενδείξεις/εμπειρία;

 

ναι..τα χρωματα ειναι μουντα γενικα κακη πολυ κακη...διαβασα εδω στο myphone οτι εχει καλη καμερα...και ασε που πιστευω οτι αν βγαζει εστω οπως το s890 που ειναι κ πιο παλιο και μικροτερης αναλυσης θα ειμαι παλι πολυ ευχαριστηεμενος...

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι απαραίτητο να κάνεις τίποτα.

Όλα τα μικροπροβλήματα που παρουσιάζει το κινητό λόγω τροποποίησης της επίσιμης rom(για την υποστήριξη Multilanguage) είναι πταίσματα. Το κινητό δουλεύει μια χαρά αλλά θα πρέπει να συμβιβαστείς με τα μικροπροβλήματα.

Υπάρχει επίσης και η λύση να βάλεις την επίσημη rom αλλά υποστηρίζει μόνο Αγγλικά και κινέζικα.

 

Αν θες να ασχοληθείς έχω γράψει τα βήματα με σειρά μερικές σελίδες πίσω.

 

Ευχαριστω!Θεωρεις δηλαδη οτι τα 4 Gb μνημης που εχει ειναι αρκετα?Χωραει αρκετες εφαρμογες ή θα χρειαστεί να κανω root?

Link to comment
Share on other sites

Τα Bluetooth hands free δουλεύουν μια χαρά.

Να σε ρωτήσω κάτι, δοκίμασες κάποια συγκεκριμένη συσκευή bluetooth λειτουργούσε κανονικά?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!!Επειδη σκεφτομαι να το παραγγειλω κι εγω το κινητο απο το minideal.net μπορει καποιος να μου πει αν χρειαζεται να κανω ολα αυτα που εχουν αναφερθει στις προηγουμενες σελιδες (rootarismata, φλασαρισματα, αλλαγες sd κλπ??) γιατι ειλικρινα είμαι εντελως ασχετος με αυτα. Και αν ειναι απαραιτητο να τα κανω μπορει καποιος να μου πει με τη σειρα τι πρεπει ακριβως να κανω??Ευχαριστω!!

 

Καλησπέρα ! Ρίξε μια ματιά εδώ αλλά τα περισσότερα είναι προαιρετικά !

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5027690#post5027690

Lenovo S750 !
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω!Θεωρεις δηλαδη οτι τα 4 Gb μνημης που εχει ειναι αρκετα?Χωραει αρκετες εφαρμογες ή θα χρειαστεί να κανω root?

 

4gb έχει το κινητό αλλά ελεύθερα είναι κάπου 1,5gb για εφαρμογές.

Καλό είναι κάποια στιγμή να κάνεις root γιατί θα γεμίσει.

Link to comment
Share on other sites

απο οτι ειδα προς το παρων ειναι εξαντλημενο στο ini deal....

 

Ναι εχεις δικιο αλλα λογικα καποια στιγμη δεν θα ξαναειναι διαθεσιμο??Το θεμα ειναι ποτε...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Ξερει κανεις αν το site αυτο ειναι αξιοπιστο??

http://www.aliexpress.com/item/New-model-original-lenovo-S650-phone-4-7-Gorilla-Glass-MTK6582-Quad-Core-1G-8G-3G/1508989201.html

Link to comment
Share on other sites

Εχουν αναφερθεί ποσά μαγαζιά με τα θετικά τους και τα αρνητικά τους,γιατι ψάχνεις στο aliexpress κατι που φαίνεται να ειναι φθηνότερο κοντα 10 δολάρια χωρις ελληνικα,χωρις να ξέρουμε τον κάθε πωλητή ,για ρουταρισματα,για πιθανή επιστροφή....

[sIGPIC][/sIGPIC]

Άραχθος-Λίμνη Πουρναρίου

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...