Jump to content

Lenovo s750


basdel
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια αυτο ειναι original levono smartphone??????

 

Στο site τους δεν το εχουν καν!!! ουτε καν στο gsmarena!!! Θα μας τρελανουν καποιοι δεν λεω ονοματα..

http://shopap.lenovo.com/in/en/smartphones/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν είναι για κυκλοφορία εκτος Κίνας και Ρωσίας αν δεν κάνω λάθος ,γι αυτο και δεν το βλέπεις αλλου

[sIGPIC][/sIGPIC]

Άραχθος-Λίμνη Πουρναρίου

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω για την απαντηση. Ενας φιλος μου θελει να το παρει και νομιζα οτι μου λεει τρελά. Μετα ειδα και στο myphone τις απαντησεις σας και λεω, υπαρχει στα αληθεια το κινητο.

 

Αλλα να μην το βλεπεις ουτε στο gsmarena ουτε στο επισημο site tus, μου πηγε ο νους οτι ειναι κιζενικο τηλεφωνο...αντιγραφη ενος αλλου κιζεζικου (lenovo).. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το σαιτ που δίνεις είναι το Lenovo της Ινδίας. Το επίσημο είναι αυτό http://shop.lenovomobile.com/

αν μπορείς να βγάλεις άκρη με μεταφραστή.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα μπορεί κάποιος να ξανά ανεβάσει τα αρχεία για το calendar. όταν τα κατεβάζω μου λέει ότι δεν είναι σωστά κατεβασμένο!! ευχαριστώ!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπέρα μπορεί κάποιος να ξανά ανεβάσει τα αρχεία για το calendar. όταν τα κατεβάζω μου λέει ότι δεν είναι σωστά κατεβασμένο!! ευχαριστώ!!

 

Μπορείς απλά να επιλέξεις το σχετικό fix στο gravitybox.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα μπορεί κάποιος να ξανά ανεβάσει τα αρχεία για το calendar. όταν τα κατεβάζω μου λέει ότι δεν είναι σωστά κατεβασμένο!! ευχαριστώ!!

 

Τα αρχεία ανοίγουν μόνο με το 7zip

Aν διάβαζες λίγα μηνύματά παρακάτω αναφέρεται δεκάδες φορές

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα μέλη.Εδώ και 3 μέρες είμαι κάτοχος του εν λόγω κινητού τηλεφώνου.

Ακόμα το μαθαίνω...έχει αρκετά πραγματάκια.Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι αν χρησιμοποιήσει κάποιος bluetooth ακουστικό ή κάποιο άλλο ασύρματο και τι.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα σε όλα τα μέλη.Εδώ και 3 μέρες είμαι κάτοχος του εν λόγω κινητού τηλεφώνου.

Ακόμα το μαθαίνω...έχει αρκετά πραγματάκια.Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι αν χρησιμοποιήσει κάποιος bluetooth ακουστικό ή κάποιο άλλο ασύρματο και τι.

Ευχαριστώ.

 

Τα Bluetooth hands free δουλεύουν μια χαρά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τα Bluetooth hands free δουλεύουν μια χαρά.

 

Χτες αγόρασα ένα της SONY στις πρώτες κλήσεις όλα καλά.

Σημερα το πρωί μόλις πήγαινα να κάνω κλήση έχανε το σήμα τελείως και ζητούσε κωδικό pin.

Τι μπορεί να φταίει?

Επίσης δεν μου ανοίγει το gravity box.

Τι λέτε?

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω πρόβλημα με το Bluetooth.. Όταν κάνω κλήση, μου κόβει την σύνδεση, γυρνάει για 2 δευτερόλεπτα σε Airplane Mode και επανέρχεται...

Μετά από αυτό, η ποιότητα του ήχου μέσα από το Bluetooth είναι πολύ κακή...

ΙΔΕΕΣ κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Οπως ξαναειπα οι ποιοτητα της καμερας αρκετα χαλια αλλα την μερα κουτσα στραβα οκ...Τη νυχτα ομως ειναι πολυ χαλια...απο οτι διαπιστωσα ομως φταιει και το φλας ειναι πολυ αδυναμο και πολυ συντομο οταν βγαζω φωτο...υπαρχει κατι για να διορθωθει και η φωτεινοτητα του φλας αλλα και η διαρκεια??
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Χτες αγόρασα ένα της SONY στις πρώτες κλήσεις όλα καλά.

Σημερα το πρωί μόλις πήγαινα να κάνω κλήση έχανε το σήμα τελείως και ζητούσε κωδικό pin.

Τι μπορεί να φταίει?

Επίσης δεν μου ανοίγει το gravity box.

Τι λέτε?

 

Και εγώ έχω πρόβλημα με το Bluetooth.. Όταν κάνω κλήση, μου κόβει την σύνδεση, γυρνάει για 2 δευτερόλεπτα σε Airplane Mode και επανέρχεται...

Μετά από αυτό, η ποιότητα του ήχου μέσα από το Bluetooth είναι πολύ κακή...

ΙΔΕΕΣ κανείς?

 

Μπορεί να σας φανεί λιγο άσχετη ερώτηση αλλά δεν ειναι... Μήπως έχετε κάρτα cosmote;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ναι cosmote

 

Πρόκειται για γνωστό bug που εμφανίζεται με τον συγκεκριμένο συνδυασμό, όχι μόνο σε αυτή αλλά σε πολλές συσκευές με τον συγκεκριμένο επεξεργαστή.

 

Δοκίμασε sim άλλης εταιρίας αν αυτό ειναι δυνατό και δες αν το πρόβλημα εξακολουθεί να υφίσταται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πρόκειται για γνωστό bug που εμφανίζεται με τον συγκεκριμένο συνδυασμό, όχι μόνο σε αυτή αλλά σε πολλές συσκευές με τον συγκεκριμένο επεξεργαστή.

 

Δοκίμασε sim άλλης εταιρίας αν αυτό ειναι δυνατό και δες αν το πρόβλημα εξακολουθεί να υφίσταται.

Δυστυχώς το κάνει και σε WIND δηλαδή δεν μπορώ να συνδέσω bluetooth?

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων;

 

Φοβάμαι να το κάνω αυτό μήπως και χαθεί το root που έχει γίνει στο τηλέφωνο από minideal.

 

 

Γενκά από αυτά που με ενδιαφέρουν δεν μπόρεσα να κάνω είναι το partition της κάρτας, τα μηνύματα ώστε να βγάζει 160 χαρακτήρες και τώρα βλέπω και αυτό με το bluetooth. Τα υπόλοιπα για gps, κάμερα δεν τα χρησιμοποίησα ακόμη.

Επίσης να αναφερω ότι δοκίμασα 2-3 ακουστικά με καρφάκια που είχα από άλλα κινητά και σε όλα με η ένταση είναι χαμηλή.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε, εκανα επαναφορα αλλα και παλι μετα απο δοκιμες τιποτα. Κριμα, μου ειναι αναγκαιο το bluetooth ,λογω δουλειας οδηγος ειμαι, και τωρα να δουμε τι θα κανω. Επισης οπως βλεπεις δεν εχω βρει τους τονους.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Αγόρασα το τηλ. από το site chinasmart.gr.

Παραδόθηκε με την ρομ που έχει την ελληνική γλώσσα καθώς και τα προγράμματα better gps fix και gps status.

Προφανώς είχε γίνει απόπειρα ρύθμισης του gps από τον εισαγωγέα.

Δυστυχώς το gps δεν λειτουργεί παρόλες τις προσπάθειες που έχουν γίνει και από εμένα.

Αν κάποιος επιθυμεί να πάρει το συγκεκριμένο κινητό και το χρησιμοποιήσει ως πλοηγό καλύτερα να το αποφύγει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Αγόρασα το τηλ. από το site chinasmart.gr.

Παραδόθηκε με την ρομ που έχει την ελληνική γλώσσα καθώς και τα προγράμματα better gps fix και gps status.

Προφανώς είχε γίνει απόπειρα ρύθμισης του gps από τον εισαγωγέα.

Δυστυχώς το gps δεν λειτουργεί παρόλες τις προσπάθειες που έχουν γίνει και από εμένα.

Αν κάποιος επιθυμεί να πάρει το συγκεκριμένο κινητό και το χρησιμοποιήσει ως πλοηγό καλύτερα να το αποφύγει.

 

φιλε μου πες ποιο ειναι ακριβως το προβλημα σου,να σε βοηθησει καποιος που γνωριζει εδω μεσα.γιατι το gps στο δικο μου που το δουλευω ειναι μια χαρα.(καλυτερο απο αυτο που ειχα πριν)

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου πες ποιο ειναι ακριβως το προβλημα σου,να σε βοηθησει καποιος που γνωριζει εδω μεσα.γιατι το gps στο δικο μου που το δουλευω ειναι μια χαρα.(καλυτερο απο αυτο που ειχα πριν)

 

Φαίνεται να είναι νεκρό. Κάθε φορά που το ενεργοποιώ δεν μπορεί να πιάσει σήμα με τπτ. Έχω δοκιμάσει με ακρίβεια όλα τα γιατροσόφια που έχω δει στο internet! Μόνο λινουξ δεν έμαθα... Με έφαγε και το κρύο να περιμένω 20 λεπτά σε ανοιχτό χώρο αλλα τίποτα.

Τι gps.conf, τι σβήσιμο το mktgps.dat, τι ένα σωρό διαφορετικές ρυθμίσεις (AGPS - EPO.DAT) και προγράμματα. Μία στις 50, γιατι για τόσες απόπειρες μιλάμε ψιλοέπιανε. Έκανε lock. Αν το έκλεινες το πρόγραμμα gps (gps test ή gps status ή chinese uncle tools ) το ξαναέχανε και ξανά από την αρχή. Ti flashara την original rom! Μηδέν. Το πήρα απόφαση απλά εκτός και αν μου διαφεύγει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...