Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 1020 Μέρος Ι


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγώ που είχα 2 συσκευές της Vodafone οι μπαταρίες είναι απαράδεχτες!

Σε διάλογο μέσα από viber κατάφερα από 100% να πέσω στο 10% μέσα σε 4 ώρες !!

 

Εννοείται κλειστό nfc γρήγορη ματιά

Huawei Honor 8 32GB
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πωπω στενάχωρα πράγματα ολα αυτά βρε παιδια. Και 2 βδομάδες είναι παρα πολλές αλλά τι να κάνω...θα το παω.το άσχημο είναι ότι το παλιό μου κινητο παίρνει κανονική σιμ που πλέον δεν έχω

Αρα αλλά έξοδα Εκεί...τουλάχιστον ελπίζω να φτιαχτεί.να είστε καλα.θα το πάω δευτέρα στο νοκια κεαρ κατεχακη.εκτος αν έχετε να προτείνετε καποιο αλλο.να είστε καλα

 

Τιποτα δεν εχει η μπαταρια σου ουτε το κινητο σου.Μη βιαζεσαι καταρχην και μη κοιταζεις screenshots απο αλλους.

Κανε αποσυνδεση απο το skype και κλειστο τελειως.Την glance screen βαλτη off.

Μετα τα ξαναλεμε.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα οι χρόνοι που δείχνει ο φίλος από κάτω είναι σε idle εντελώς χωρίς να χρησιμοποιείς το κινητό. Αλλιώς δε γίνεται.

Όσο για εσένα είπες οτι έχεις τη γρήγορη ματιά ενεργή. Εννοείς ενεργή πάντα ή ενεργή να περνάς το χέρι σου από πάνω και να εμφανίζει την ώρα.

Αν το έχεις ενεργό πάντα δε μου κάνει εντύπωση οτι πέφτει η μπαταρία.

 

Θα πω 2 πράγματα πάλι για να μη δημιουργούντε λάθος εντυπώσεις.

Ανέβασα τα screenshots γιατί ήμουν εντυπωσιασμένος απ'τη διαχείριση της μπαταρία σε idle όπως σημείωσα κ λέει και ο φίλος από πάνω με τα 8.1.

Χωρίς να το δουλεύω πολύ μια και έχω και άλλα 2 κινητά και προτιμώ το S5 αυτό το καιρό για βασικό.

Αλλά. ..... εχω on τη γρήγορη ματιά που περνάς το χέρι και ανάβει η οθόνη όπως και την έχω ρυθμίσει να κλείνει σε 1 τέταρτο. Στο δωμάτιο που το έχω το σημα είναι χάλια και σπάνια έχω πάνω από 1 γραμμή.

Μπορεί να το δουλεύω ελάχιστα αλλά το Sync είναι on τη μισή μέρα όπως και μιλάω μερικά λεπτά όταν είμαι στο δωμάτιο καθώς το S5 δε πιάνει τόσο καλό σήμα.

Χαζεύω βεβαίως και μερικά βίντεο και φωτογραφίες.

Γιαυτό έχω πάθει πλάκα που με τα 8.1 μου φτάνει ακόμα και μέρα χωρίς να κατέβει απ το 100%, αφού νόμιζα στην αρχή έχει κολλήσει ο δείκτης.

Ούτε το LG G2 δεν αργούσε τόσο να κατέβει το 100 % !!!

και πάντα το κλειδώνω με lock screen tile με μηδενικό drain.

Όταν όμως πας να το δουλέψεις πέρα από τηλέφωνο και απλό Sync τότε αρχίζουν τα δύσκολα.

Στη πράξη όταν πάω να κάνω (λέμε τώρα) ότι και με το S5(Internet browsing, Facebook, viber, tapatalk etc) τότε τη ρουφάει με το μπουρί της σόμπας τη μπαταρία και δεν έχει απολύτως καμία τύχει μπροστά στο S5.

Αλλά και πάλι είναι καλύτερο απ τα απλά 8 άρια.

Οπότε αν δεν έχεις πολλές απαιτήσεις ίντερνετ ή έχεις άλλη συσκευή ή tablet για αυτό το σκοπό, τότε το 1020 που έχω με τα 8.1dp είναι super.

Τα δε παιδιά που δε βγάζουν μέρα με κανονική χρήση τότε να το κοιτάξουν καθώς όπως είπα είμαι σίγουρος ότι υπάρχουν ελαττωματικες παρτίδες.

Τα ίδια που κάνω τώρα, έκανα και με τα 2 προβληματικά που είχα, αλλά βελτίωση δεν είχα δει γιαυτό το λέω.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Πωπω στενάχωρα πράγματα ολα αυτά βρε παιδια. Και 2 βδομάδες είναι παρα πολλές αλλά τι να κάνω...θα το παω.το άσχημο είναι ότι το παλιό μου κινητο παίρνει κανονική σιμ που πλέον δεν έχω

Αρα αλλά έξοδα Εκεί...τουλάχιστον ελπίζω να φτιαχτεί.να είστε καλα.θα το πάω δευτέρα στο νοκια κεαρ κατεχακη.εκτος αν έχετε να προτείνετε καποιο αλλο.να είστε καλα

 

Μακαρι να βγω ψευτης αλλα...... Για τα επιπλεον εξοδα που λες, με 5€ το πολυ, παιρνεις ανταπτορα για την micro sim του 1020 και την βαζεις στο παλιο κανονικα.

Στο ξαναλεω, ειμαι ομοιοπαθης:lol::lol::lol:

 

 

Τιποτα δεν εχει η μπαταρια σου ουτε το κινητο σου.Μη βιαζεσαι καταρχην και μη κοιταζεις screenshots απο αλλους.

Κανε αποσυνδεση απο το skype και κλειστο τελειως.Την glance screen βαλτη off.

Μετα τα ξαναλεμε.

 

ποσες ωρες βγαζεις Κωστα? Γιατι βλεπω οτι το δουλευεις το κινητο, τουλαχιστον απο φωτο...

Edited by MALLIARAS
Δημήτρης :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να βγω ψευτης αλλα...... Για τα επιπλεον εξοδα που λες, με 5€ το πολυ, παιρνεις ανταπτορα για την micro sim του 1020 και την βαζεις στο παλιο κανονικα.

Στο ξαναλεω, ειμαι ομοιοπαθης:lol::lol::lol:

 

 

 

 

ποσες ωρες βγαζεις Κωστα? Γιατι βλεπω οτι το δουλευεις το κινητο, τουλαχιστον απο φωτο...

 

Δεν εχω ιδεα...δεν εχω ασχοληθει ποτε με μπαταρια κια χρονους.Αυτο που γνωριζω σιγουρα παντως ειναι οτι στα WP 8.0 η μπαταρια ηταν καλυτερη....σε μενα τουλαχιστον.

Link to comment
Share on other sites

σημερα 11 το πρωι ηταν 100%. 6 η ωρα ψοφισε. πηρα στο νοκια κεαρ. θα το παω δευτερα και βλπουμε. μου ηπαν οτι θα αλλαξουν μπαταρια αρχικα να δουμε αν ειναι αυτο και αν οχι, το κρατανε παραπανω...

 

 

να ειστε καλα

Link to comment
Share on other sites

σημερα 11 το πρωι ηταν 100%. 6 η ωρα ψοφισε. πηρα στο νοκια κεαρ. θα το παω δευτερα και βλπουμε. μου ηπαν οτι θα αλλαξουν μπαταρια αρχικα να δουμε αν ειναι αυτο και αν οχι, το κρατανε παραπανω...

 

 

να ειστε καλα

 

Δεν είναι φυσιολογικό. Καλά έκανες. Μεγιά τη καινούρια μπαταρία. :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 39 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξεκίνησε η Cyan για 1020 από Καναδα...

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Ποτέ ανταπτορας σιμ στο 1020!!!¡!!!!!!!!!

 

Πουθενά όχι μόνο στο 1020! Την πάτησες;

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξεκινησε η cyan απο καναδαα αρα γυρναμε στα 8 για να την παρουμε...

 

Ακυρο...δεν υπαρχει Cyan για Καναδα.Διαβαστε στα forums

Link to comment
Share on other sites

Ακυρο...δεν υπαρχει Cyan για Καναδα.Διαβαστε στα forums

 

ακομα και το tweet κατεβασανε... Ανοργανωσια στη nokia; εεεελα δε το πιστευω.. Αυριο θα δεις θα βγαλουν ανακοινωση του στυλ "coming later at 2014"

Link to comment
Share on other sites

Πουθενά όχι μόνο στο 1020! Την πάτησες;

 

Ποτέ ανταπτορας σιμ στο 1020!!!¡!!!!!!!!!

 

 

:blink::blink::blink: Ο λογος??? Εγω εχω αναπτορακι για να βαζω την sim απο το 1020 στο 701, δημιουργει προβλημα??? :wacko::wacko::blink::blink:

Δημήτρης :ninja:
Link to comment
Share on other sites

μπορει να χαλασει το μηχανισμο της σιμ ή να κολλησει μεσα ή να κουνιεται και να κανει επανεκινηση. Το λενε οι οδηγιες:)
Link to comment
Share on other sites

εγω λεω ομως για ανταπτορα απο microsim σε κανονικη, δηλαδη το 1 στην φωτο

 

Δεν έχεις κανένα πρόβλημα στο 1020. Για το 701 να ανησυχείς....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

ναι συμφωνω. Ανταπτορα δε βαζεις σε κανενα κινητο

 

Μαλιστα:blink::blink::blink: Δεν το ηξερα αυτο...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν έχεις κανένα πρόβλημα στο 1020. Για το 701 να ανησυχείς....

 

Το ξερω οτι δεν θα εχω προβλημα στο 1020.... Μαλλον πρεπει να προσεχω λιγο περισσοτερο την καβατζα (701) :D

Δημήτρης :ninja:
Link to comment
Share on other sites

ακομα και το tweet κατεβασανε... Ανοργανωσια στη nokia; εεεελα δε το πιστευω.. Αυριο θα δεις θα βγαλουν ανακοινωση του στυλ "coming later at 2014"

 

οχι οχι...Δευτερα ερχεται η Cyan στο 1020 100%.Σε μια δυο χωρες θα τη δωσουνε.Τωρα η Microsoft Μπορει να τη δωσει πρωτα στο Βορειο Πολο....αλλα θα τη δωσει καπου.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όσοι έχουμε previou for developers πρέπει να γυρίσουν πίσω στην 8.0 για να πάρουμε την cyan; η έχει επιλυθεί αυτό το πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Τελικά όσοι έχουμε previou for developers πρέπει να γυρίσουν πίσω στην 8.0 για να πάρουμε την cyan; η έχει επιλυθεί αυτό το πρόβλημα;

 

η Microsoft θα το patchάρει σύντομα (μέσα στην εβδομάδα )

αλλά αν δεν θες να περιμένεις μπορείς να κάνεις downgrade σε 8.0

δεν ξέρω πάντως αν έχει κυκλοφορήσει για το 1020 σε όλες τις χώρες

Edited by ignus
Link to comment
Share on other sites

η Microsoft θα το patchάρει σύντομα (μέσα στην εβδομάδα )

αλλά αν δεν θες να περιμένεις μπορείς να κάνεις downgrade σε 8.0

δεν ξέρω πάντως αν έχει κυκλοφορήσει για το 1020 σε όλες τις χώρες

 

αυτο δε προκυπτει απο πουθενα. Για την ακριβεια η microsoft δεν εχει πει καν αν θα βγαλει patch. Το μονο που ειπε ειναι οτι διεκοψε τις αναβαθμισεις για dp. Οσον αφορα το δευτερο μερος cyan για 1020 δεν εχει κυκλοφορησει καπου.

Link to comment
Share on other sites

η Microsoft θα το patchάρει σύντομα (μέσα στην εβδομάδα )

αλλά αν δεν θες να περιμένεις μπορείς να κάνεις downgrade σε 8.0

δεν ξέρω πάντως αν έχει κυκλοφορήσει για το 1020 σε όλες τις χώρες

 

Απλά δεν το έχω ξανακάνει αυτό διστάζω λιγάκι. Από την άλλη μέχρι να πάρουμε την αναβάθμιση εμείς (ένας θεός ξέρει) ίσως να το φτιάξουν.

Link to comment
Share on other sites

αυτο δε προκυπτει απο πουθενα. Για την ακριβεια η microsoft δεν εχει πει καν αν θα βγαλει patch. Το μονο που ειπε ειναι οτι διεκοψε τις αναβαθμισεις για dp. Οσον αφορα το δευτερο μερος cyan για 1020 δεν εχει κυκλοφορησει καπου.

 

http://www.wpcentral.com/microsoft-users-windows-phone-81-preview-developer-should-return-normal-software-getting-lumia-cyan

 

We are currently investigating the issue. We have paused delivery of the update to customers using the Preview for Developers, and will resume once a fix is in place. Customers whose phones have been affected should use the Nokia Software Recovery Tool to return your Lumia to a normal commercial software state before downloading the Lumia Cyan update
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...