Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 1020 Μέρος Ι


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια πως καταχωρω ενα γεγονος (γενεθλια π.χ.) και που ωστε να με ενημερωνει καθε χρονο; Στο ημερολογιο εχει μονο ωρες και μερες επαναληψη
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια πως καταχωρω ενα γεγονος (γενεθλια π.χ.) και που ωστε να με ενημερωνει καθε χρονο; Στο ημερολογιο εχει μονο ωρες και μερες επαναληψη

 

επεξεργασία-->περισσότερες λεπτομέρειες-->συμβαίνει (κάθε 2 Ιουλίου πχ)

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως καταχωρω ενα γεγονος (γενεθλια π.χ.) και που ωστε να με ενημερωνει καθε χρονο; Στο ημερολογιο εχει μονο ωρες και μερες επαναληψη

 

Μήπως ξέρει κανείς πως κάνεις το ίδιο στο chronos?

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,Πάλι πίσω και εγώ στο 1020,έστειλα ένα αρχείο pdf στο κινητό απο αλλο μέσω μπλε δοντι και δεν το βρισκω πουθενά.κατεβασα τον fileexplorer που διαβασα σε προηγούμενες σελίδες και ούτε εκεί υπήρχε σαν αρχειο.καμια ιδέα κανείς?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,Πάλι πίσω και εγώ στο 1020,έστειλα ένα αρχείο pdf στο κινητό απο αλλο μέσω μπλε δοντι και δεν το βρισκω πουθενά.κατεβασα τον fileexplorer που διαβασα σε προηγούμενες σελίδες και ούτε εκεί υπήρχε σαν αρχειο.καμια ιδέα κανείς?

 

Με το office?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.αδικος κόπος.μαλλον πρέπει να τα βάλω μέσω υπολογιστή στο φακελο των αρχείων.Καποιος φίλος είχε πει πριν λίγα ποστ ότι με τον file explorer βλεπει και τις μεγάλες φωτογραφίες.Δεν μπορώ να τις δω.Μπορεί κάποιος να με καθοδηγήσει;...εκτος και αν έχω λάθος εφαρμογή....
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.αδικος κόπος.μαλλον πρέπει να τα βάλω μέσω υπολογιστή στο φακελο των αρχείων.Καποιος φίλος είχε πει πριν λίγα ποστ ότι με τον file explorer βλεπει και τις μεγάλες φωτογραφίες.Δεν μπορώ να τις δω.Μπορεί κάποιος να με καθοδηγήσει;...εκτος και αν έχω λάθος εφαρμογή....

 

Αν έχεις 8.1 μπορείς να τις δεις.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν την έχω ακόμη.εχω την black.Εν αναμονή λοιπόν.Αυτο που με καίει περισσότερο είναι αυτό που είπαν τα παιδιά ότι θα έχουμε usb on the go σε κάποια απο τις μελλοντικές αναβαθμίσεις....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,Πάλι πίσω και εγώ στο 1020,έστειλα ένα αρχείο pdf στο κινητό απο αλλο μέσω μπλε δοντι και δεν το βρισκω πουθενά.κατεβασα τον fileexplorer που διαβασα σε προηγούμενες σελίδες και ούτε εκεί υπήρχε σαν αρχειο.καμια ιδέα κανείς?

Νομίζω ότι εάν ανοίξεις τον PDF reader και άνοιγμα αρχείου θα το βρει

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Δοκίμασα και τον pdf reader αλλα τίποτε.Μικρο το κακό.Θα τα περάσω μέσω υπολογιστή στον φακελο documents.Δυο αρχεια είναι.Στο σημείο που δεν ειμαι καθόλου ευχαριστημένος είναι στην ένταση του ακουστικού και μεγαφωνου.ακουω τον συνομιλητή καθαρά αλλα σιγά.πρεπει να πιέζω το τηλέφωνο στο αυτί αρκετα να ακουσω,ειδικά αν έχει θόρυβο....
Link to comment
Share on other sites

Στο σημείο που δεν ειμαι καθόλου ευχαριστημένος είναι στην ένταση του ακουστικού και μεγαφωνου.ακουω τον συνομιλητή καθαρά αλλα σιγά.πρεπει να πιέζω το τηλέφωνο στο αυτί αρκετα να ακουσω,ειδικά αν έχει θόρυβο....

 

Και εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα δες πως το έλυσα, πήρα μια ψιλή καρφίτσα και τρύπησα το ακουστικό πάνω από την οθόνη σε 45 μοίρες από πάνω προς τα κάτω.

Εκεί υπάρχει μια αδιάβροχη μαύρη μεμβράνη-πανακι και από πίσω μια μεταλική πλάκα, το ηχείο είναι από τα αριστερά και δεν υπάρχει τρόπος να το τρυπήσεις.

Μέτα την επέμβαση με ξεκουφαίνει φαντάσου ότι άλλαξα μέχρι και ηχείο αλλά τίποτα μέχρι να βρω αυτή την λύση.

Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω οτι οτιδηποτε τετοιο πρεπει να προτεινεται στον καθενα για τη συσκευη του!!!! Για καποιο λογο υπαρχει η αδιαβροχη μεμβρανη οχι για να την τρυπαμε!!!
Link to comment
Share on other sites

^Αυτό... Και εγώ έχω παρατηρήσει χαμηλή ένταση στο ακουστικο, αλλά με τίποτα μην τα πειράζετε αυτά... Αν ύπάρχει όντως αδιάβροχη μεβράνη, προτιμώ να ακόύω σε χαμηλότερη ένταση και να έχω την ησυχία μου ότι δεν θα μπει νερό εκεί...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω οτι οτιδηποτε τετοιο πρεπει να προτεινεται στον καθενα για τη συσκευη του!!!! Για καποιο λογο υπαρχει η αδιαβροχη μεμβρανη οχι για να την τρυπαμε!!!

 

Οι τρύπες που έκανα ήταν ακριβός ίδιες με αυτές της μεμβράνης-πανί και μπορεί οι δικές μου να είχαν βουλώσει με σκόνη, άλλωστε το έχω απο τον περασμένο Αύγουστο.

Link to comment
Share on other sites

αξίζει τώρα η αγορά του 1020?

με ενδιαφέρει η φωτογραφική του, με χαλάνε τα παλιά specs

και το μέτριο βίντεο (για τα σημερινά δεδομένα, όχι 60 fps, όχι slow motion, μικρό bitrate).

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

αξίζει τώρα η αγορά του 1020?

με ενδιαφέρει η φωτογραφική του, με χαλάνε τα παλιά specs

και το μέτριο βίντεο (για τα σημερινά δεδομένα, όχι 60 fps, όχι slow motion, μικρό bitrate).

ευχαριστώ

 

Η φωτογραφική του παραμένει κορυφή με μόνο αρνητικό ότι είναι αργή.

Τα specs του δε πρέπει να δε προβληματίζουν ιδιαίτερα καθώς είναι μια χαρά για WP συσκευή ενώ έχει και περίσσια ram (διπλάσια απ'το 925 π.χ.).

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

αξίζει τώρα η αγορά του 1020?

με ενδιαφέρει η φωτογραφική του, με χαλάνε τα παλιά specs

και το μέτριο βίντεο (για τα σημερινά δεδομένα, όχι 60 fps, όχι slow motion, μικρό bitrate).

ευχαριστώ

 

Ναι , το βιντεο δεν εχει 60 fps, δεν εχει HDR, δεν εχει slow motion.Η ποιοτητα του video ομως στο 1020 ειναι κινηματογραφικη

 

Link to comment
Share on other sites

αξίζει τώρα η αγορά του 1020?

με ενδιαφέρει η φωτογραφική του, με χαλάνε τα παλιά specs

και το μέτριο βίντεο (για τα σημερινά δεδομένα, όχι 60 fps, όχι slow motion, μικρό bitrate).

ευχαριστώ

 

για το βιντεο δεν εχεις δικιο. Εχει απο τα καλυτερα βιντεο αν οχι το καλυτερο, που υπαρχει σε κινητο. Μη κοιτας αν ειναι 60 ή 30... Το hollywood πχ χρησιμοποιει 24. Το bitrate επισης κορυφη ειναι. Οσον αφορα το slow motion ναι σαφως και ειναι ελλειψη. Προσωπικα σημερα δε θα το αγοραζα, οχι λογω παλαιων specs αλλα γιατι θα πηγαινα σε apple. Αμα θες windows phone θα ηταν δευτερη μου επιλογη με πρωτο το 1520 ( το οποιο θα πεσει κιολας καθως θα βγει οπου να ναι το 1525 )

Link to comment
Share on other sites

Στα 320 που κοστίζει το κινητό σήμερα, ποιο iPhone να πάρεις?? Εκτός αν ο φίλος δεν έχει όριο στα χρήματα που διαθέτει οπότε κλάιν...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν ανέφερα τιμή . Τι θα αγοραζα εγώ είπα μιας και ρώτησε εάν αξίζει η αγορα του. Εάν βάλεις τον παράγοντα κόστος τότε σαφώς και αξίζει αν και με 50 ευρω παραπάνω το 1520 του δίνει πολυ περισσότερα θυσιάζοντας λίγο την κάμερα. Οπως και αν έχει ειναι στα τοπ 5 κινητά ανεξαρτήτως χρημάτων. Η σειρά ειναι διαφορετική ανάλογα τα γούστα του καθενος
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν ανέφερα τιμή . Τι θα αγοραζα εγώ είπα μιας και ρώτησε εάν αξίζει η αγορα του. Εάν βάλεις τον παράγοντα κόστος τότε σαφώς και αξίζει αν και με 50 ευρω παραπάνω το 1520 του δίνει πολυ περισσότερα θυσιάζοντας λίγο την κάμερα. Οπως και αν έχει ειναι στα τοπ 5 κινητά ανεξαρτήτως χρημάτων. Η σειρά ειναι διαφορετική ανάλογα τα γούστα του καθενος

 

Δεν είναι μόνο η κάμερα (για μένα). Είναι (κυρίως) το μέγεθος. Προφανώς για σένα δεν υπάρχει θέμα αλλα για μένα το 1520 εχει απαγορευτικό μέγεθος και δε του ρίχνω δεύτερη ματιά. Γούστα είναι αυτά

Όσο για την ποιότητα βίντεο θα πω απο πως το 1020 είναι σούπερ. Έχω τραβήξει απίστευτα βιντεακια.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο η κάμερα (για μένα). Είναι (κυρίως) το μέγεθος. Προφανώς για σένα δεν υπάρχει θέμα αλλα για μένα το 1520 εχει απαγορευτικό μέγεθος και δε του ρίχνω δεύτερη ματιά. Γούστα είναι αυτά

Όσο για την ποιότητα βίντεο θα πω απο πως το 1020 είναι σούπερ. Έχω τραβήξει απίστευτα βιντεακια.

 

Συμφωνω για την ποιοτητα. Κορυφη. Και μαλιστα σε υπολογιστη φαινεται η τρελη διαφορα οχι στην οθονη μας που ειναι 720p. Βεβαια υπαρχει τομεας που σε σχεση με 920/925 χανει μακραν. Η πολυ σκοτεινη λειψη. Εκει κλαφτα χαραλαμπε. Νομιζω αν θυμαμαι καλα οτι ειχες 925 οποτε μπορεις να το επαληθευσεις/διαψευσεις.

 

Οσον αφορα το μεγεθος του 1520 συμφωνω οτι δυσκολευει την κατασταση. Απλα μιας και κουβαλαω τσαντακι για το πορτοφολι θα το στριμωχνα εκει οπως εκανα παλια με ενα note 1 που ειχα. Και το τερατακι σε αποζημιωνει με την τρελη αυτονομια και τον τετραπυρηνο.

 

YΓ. αντε ελα ρε cyan μηπως και διορθωσεις κανενα κουσουρι του 1020 να το κρατησουμε εως το 1030 :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κλονίστηκα προς στιγμήν σκέφτηκα να το δώσω για 5s αλλά ευτυχώς μου πέρασε γρήγορα!:lol:Σκέφτηκα όλα αυτά που θα μου λείψουν..

 

Εν αναμονή των 8.1 και τις βελτίωσης της κάμερας λοιπόν...

3310 3510 3650 6270 Ε65 5800 iphone4 X1 Lumia1020
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...