Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 1020 Μέρος Ι


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδη θα πρεπε να χουμε αριθμημενα κομματια ετσι για το prestige με βαση αυτα που σου παν στο ενα καταστημα..

Και τωρα ταιριαζει πιστευω το "οσοι προλαβαμε προλαβαμε.."

 

Δεν ξερω τι λενε τα κιτρινακια, παντως το Λευκο μου μεχρι στιγμης (εχει κλεισει μηνα) και ειναι αψεγαδιαστο, και δεν εχει και θεματα με μπαταριες κτλ.. φτου φτου..

»iPhone 8 plus

»Lumia1020

»Follow me on Instagram @aris.fydanakis

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

1000 κομμάτια σε όλη την Ελλάδα??Τι να πώ,πραγματικά έχουμε πολύ σπάνια συσκευή,η αλήθεια είναι ότι τη πρώτη βδομάδα που το πήρα πέτυχα κοπέλα με κίτρινο 1020 και εντυπωσιάστηκα που δεν πήγε σε iphone 5-5s-5c...Όπως και εντυπωσιάστηκα όταν είδα απίστευτο κορίτσι με note 3....

Πέρα λοιπόν από εκείνη τη φορά δεν έχω πετύχει άλλο άτομο με 1020!!:)

Προσωπικά για μένα αποτελεί τον απόλυτο συνδιασμό όσων ζητούσα τόσα χρόνια από ένα κινητό τηλέφωνο!Αποτελεί ας μου επιτραπεί η σύγκριση,την bmw m3 cabriolet των κινητών τηλεφώνων....Κάνει ουσιαστικά τα πάντα χωρίς να υστερεί πουθενά!:lol:

 

Το δικό μου λευκό το πήρα από πλαίσιο 10 μέρες μετά τη λήξη της προσφοράς,το έφεραν παραγγελία για μένα στα 349.Μου βγήκε vodafone αλλά λειτουργεί άψογα,δεν μπαίνω στο κόπο για αλλαγή rom...

3310 3510 3650 6270 Ε65 5800 iphone4 X1 Lumia1020
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το logo branded δεν είναι κάτι το περίεργο, η Voda τα έχει με branded rom, οπότε όποιος το πήρε από Voda έχει και το logo στο boot, στους άλλους που τα πήραν από άλλες αλυσίδες είναι με καθαρή/not branded ρομ.

Εκτός αν δεν θυμάμαι κάτι καλά, ανέφερε ποτέ κάποιος ότι το πήρε από vodafone και δεν ήταν voda branded η μαμά ρομ του;

πλαίσιο <=> Μου βγήκε vodafone

:blink: Έχασα επεισόδια τελικά. Φαντάζομαι ότι για να λες "μου βγήκε", δεν σε ενημερώσανε πιο πριν ότι θα είναι branded. Αθάνατο πλαίσιο...

Edited by apVga
Link to comment
Share on other sites

Για την ακρίβεια,επειδή το είχα ρωτήσει πριν το αγοράσω,με είχαν διαβεβαιώσει ότι δεν θα ήταν vodafone....:lol:
3310 3510 3650 6270 Ε65 5800 iphone4 X1 Lumia1020
Link to comment
Share on other sites

1000 κομμάτια σε όλη την Ελλάδα??Τι να πώ,πραγματικά έχουμε πολύ σπάνια συσκευή,η αλήθεια είναι ότι τη πρώτη βδομάδα που το πήρα πέτυχα κοπέλα με κίτρινο 1020 και εντυπωσιάστηκα που δεν πήγε σε iphone 5-5s-5c...Όπως και εντυπωσιάστηκα όταν είδα απίστευτο κορίτσι με note 3....

Πέρα λοιπόν από εκείνη τη φορά δεν έχω πετύχει άλλο άτομο με 1020!!:)

Προσωπικά για μένα αποτελεί τον απόλυτο συνδιασμό όσων ζητούσα τόσα χρόνια από ένα κινητό τηλέφωνο!Αποτελεί ας μου επιτραπεί η σύγκριση,την bmw m3 cabriolet των κινητών τηλεφώνων....Κάνει ουσιαστικά τα πάντα χωρίς να υστερεί πουθενά!:lol:

 

Το δικό μου λευκό το πήρα από πλαίσιο 10 μέρες μετά τη λήξη της προσφοράς,το έφεραν παραγγελία για μένα στα 349.Μου βγήκε vodafone αλλά λειτουργεί άψογα,δεν μπαίνω στο κόπο για αλλαγή rom...

 

Λευκο > κιτρινο .. Ειναι πιο premium ρε παιδι μου οπως και να το κανουμε.. Το κιτρινο παιχνιδιαρικο, τραβαει στο ματι αλλα μεχρι εκει.. σαν το candy white δεν! :happy:

»iPhone 8 plus

»Lumia1020

»Follow me on Instagram @aris.fydanakis

Link to comment
Share on other sites

Εχω βγάλει κάποιες φωτό με ανοιχτή τοποθεσία θέσης. Υπάρχει κάποια ρύθμιση ώστε να μου γράφει ή να δειχνει σε ποιο μέρος έχουν τραβηχτεί όπως έχω πχ στο note 3; στις λεπτομέρειες των φωτο γράφει σε μοιρες γεωγραφικο πλάτος-μήκος αλλα μέρος τιποτα.

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

Εχω βγάλει κάποιες φωτό με ανοιχτή τοποθεσία θέσης. Υπάρχει κάποια ρύθμιση ώστε να μου γράφει ή να δειχνει σε ποιο μέρος έχουν τραβηχτεί όπως έχω πχ στο note 3; στις λεπτομέρειες των φωτο γράφει σε μοιρες γεωγραφικο πλάτος-μήκος αλλα μέρος τιποτα.

 

Εγώ χρησιμοποιώ αυτό εδώ

http://www.windowsphone.com/el-gr/store/app/geophoto/f10991b2-3e1a-4fb0-99bc-833338a33502

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον!Οσο εχει να κανει με θηκη εγω εχω αυτη και εχει πολυ καλη ποιοτητα..Δεν ειναι το φθηνο το πλαστικο,ειναι ματ πολυκαρμπονικο..

 

http://store.wpcentral.com/krusell-colorcover-slim-case/4AA16803.htm

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την 4η μέρα που το είχα πήγα στον αδερφό μου και εκεί που έβγαζα βίντεο τα σκυλιά, μου έπεσε. Έχουν χτυπηθεί οι γωνίες πάνω και κάτω αριστερά και έχει και μια γρατζουνιά στην οθόνη. Όχι τίποτα φοβερό, αλλά λίγη πίκρα την ένιωσα. Πρώτη φορά μου παθαίνει κάτι κινητό.

 

Μέχρι στιγμής μ'αρέσει πολύ. Έχω αρχίσει και χρησιμοποιώ το 1020 σαν main τηλέφωνο, αλλά παίρνω μαζί και το Note 2. Ανυπομονώ να βγουν και τα 8.1.

Link to comment
Share on other sites

Kακά τα ψέματα, τουλάχιστον για τις φάσεις 'εξόρμησης' για φωτο / βίντεο, το θέλει το λουράκι του. M' αρέσει που δίνουν λουράκι με το grip εντωμεταξύ, όταν είναι σκέτο είναι που το χρειάζεσαι διπλά, θεωρώ.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή άρχισα να το καλοβλεπω μετά από κάτι φωτογραφίες που είδα εδώ μέσα, στο ίντερνετ πως τα πάει; Έχει δηλαδή γρήγορο σερφαρισμα ή είναι σημείο που πάσχει;

Για την μπαταρία έχω διάβασει διάφορα, είναι κάτι που μπορώ να τσεκάρω πριν το αγοράσω; π.χ κάποιο serial number ή κάτι άλλο;

Ευχαριστώ σας ζάλισα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Επειδή άρχισα να το καλοβλεπω μετά από κάτι φωτογραφίες που είδα εδώ μέσα, στο ίντερνετ πως τα πάει; Έχει δηλαδή γρήγορο σερφαρισμα ή είναι σημείο που πάσχει;

Στο σερφάρισμα σίγουρα μα σίγουρα, ΔΕΝ πάσχει.

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικό και στο σερφάρισμα και σίγουρα η οθόνη 4.5 ιντσών βοηθάει πολύ.Δε με έχει προβληματίσει σε καμία περίπτωση.

 

Όσον αφορά στη μπαταρία θεωρώ ότι μια γεμάτη μέρα (24ωρο) τα βγάζει άνετα,από εκεί και πέρα εξαρτάται και ποιές παραχωρήσεις κάνεις.Για παράδειγμα το double tap που καταναλώνει αρκετή μπαταρία δεν το απενεργοποιώ για κανένα λόγο είναι πολύ βολικό...

3310 3510 3650 6270 Ε65 5800 iphone4 X1 Lumia1020
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν 2 λόγια για την μπαταρία.. Πριν 10 μέρες το είχα πάει όπως είχα πει στο nokia Care για να μου περάσουν τη Γερμανική ρομ (είχα από την Vodafone)... Πριν πάω το κινητό έβγαζα με το ζόρι μία μέρα με μέτρια χρήση... Τώρα με λίγο πιο έντονη χρήση βγάζω το λιγότερο μία μέρα με περισσότερα προγράμματα μάλιστα μέσα... Δεν ξέρω με πιο τρόπο μπορεί να επηρεάσει μία ρομ αλλά έγινε... Το τεστ μπαταρίας που έκαναν στη Νόκια βγήκε 100%... Θα μου περνούσε η ιδέα ότι μπορεί να αλλάζουν μπαταρία ξερωγώ αλλά το πήρα μέσα σε 6 ώρες... Δεν ξέρω λοιπόν τι μπορεί να φταίει...

 

Όσο για τον φίλο πιο πάνω το σερφάρισμα είναι πολύ καλό και πολύ ευχάριστο... Μην το φοβάσαι καθόλου...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Όχι... Το είπα επειδή πολλοί λένε για ελαττωματική παρτίδα της Vodafone... Αν ίσχυε κάτι τέτοιο σίγουρα στο σέρβις θα άλλαζαν τις μπαταρίες χωρίς να το γράψουν... Όπως ένας φίλος έγραψε πριν 3 εβδομάδες ότι του αλλάξανε τη μπαταρία αλλά έγραψαν απλά αναβάθμιση... Καθώς θα ήταν σαν να παραδέχονται ότι έφεραν ελαττωματική παρτίδα...

 

Δεν ξέρω αν καταλαβαίνεις πως το εννοώ :D:D:D

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Του το είπαν νομίζω... Δεν θυμάμαι ακριβώς... Αν δεν τα μηνύματα ας μας πει ακριβώς τι συνέβη γιατί δεν μπορώ να ψάξω 20+ σελίδες τώρα :D
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Το ειπαν "μηχανικη επισκευη" χωρις αλλες λεπτομερειες

Η κοπελα στο Nokia Care μου ειπε οτι αλλαχτηκε μπαταρια

Επισης δεν αλλαξαν Rom και το πηρα παλι με την Rom της Vodafone

Απο τοτε κανενα προβλημα με την μπαταρια.Βγαζει ανετα 1 1/2 ημερα χαλαρα με gps glance screen double tap συγχρονισμο 3 μαιλ ανα 1 ωρα και 10-15 φωτογραφιες με 60-90 λεπτα ομιλια πολα μυνηματα και αρκετο 3G οπου δεν εχω WiFi

Edited by popay66
Link to comment
Share on other sites

Α οκ, για κάποιο λόγο μου είχε κολλήσει το "Αναβάθμιση"... Μηχανική επισκευή είναι λογικό...

 

Μπορεί να το διάβασα κάπου αλλού... Δικό μου λάθος...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου αρεσει να συνομωσιολογω αλλα μαλλον για καποιο λογο περασε καποια παρτιδα σκαρτες μπαταριες στην συναρμολογηση και οσοι τους ετυχε λαχειο και το πηγαν στο σερβις αλλαχτηκε και το θεμα εληξε σιωπηρα και ολοι ηταν ευχαριστημενοι αν εξαιρεσεις το σπασιμο του να τρεχεις καινουργιο κινητο για φτιαξιμο.

Γιατι οπως και να το κανουμε δεν ειναι και ευκολο να ανακοινωσει μια εταιρια ανακληση προιοντων γιατι εχει πολυ κοστος και σε χρημα και στην εικονα της εταιριας

Μπορει η ΝΟΚΙΑ να ειναι μεγαλη εταιρια αλλα τον τελευταιο καιρο βρισκεται σε πορεια αλλαγων και ο νεος ιδιοκτητης να μην θελει να ξεκινησει με κατι τετοιο η συνεργασια

Και δεν ειναι μονο ελληνικη η περιπτωση της μπαταριας.Σε ποσα ξενα φορουμ γινεται θεμα και ποσοι οδηγοι εχουν βγει για σωστη διαχειρηση του τηλεφωνου εφαρμογων κτλ

Και στο κατω κατω οποιος αγοραζει ενα τηλεφωνο δεν ειναι γκουρου της κινητης τηλεφωνιας να ψαχνεται απο δω κι απο κει για να το κανει να δουλεψει οπως πρεπει.Και ειδικα τετοιας αξιας και πριν λιγο καιρο ναυαρχιδας της εταιριας

Link to comment
Share on other sites

Η μπορεί απλά η διαχείριση του λειτουργικού να μην είναι καλή, άσε που αραιά και που κολλάνε στο παρασκήνιο διάφορα...

 

Εγώ δεν είπα πάντως ότι η Νόκια έφερε σκάρτες παρτίδες... Άλλωστε δεν νομίζω να ήταν τόσο μεγάλο το κόστος να αλλάξουν τις μπαταρίες σε σχέση με τις απώλειες που θα είχαν αν συνέβαινε κάτι τέτοιο... Απλά το ανέφερα προσπαθώντας αν δω τι έφταιγε...

 

Δεν πιστεύω σε καμια περίπτωση σε ελαττωματική παρτίδα από μια τόσο μεγάλη εταιρία... Σκεφτείτε τη ζημιά που θα προκαλούσε στο brandname και στα οικονομικά της... Αδιανόητο... Απλά η μπαταρία του κιν είναι λίγο μέτρια...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Αλεξ δεν ειναι θεμα μετριας μπαταριας του κινητου

Οσα δεν ειχαν το προβλημα δεν ειχαν κανενα θεμα απο την αρχη

Καθαρα θεμα διαρκειας πριν και μετα πο το σερβις

Πριν με ολα κλειστα μετα απο hard reset βγαζοντας το απο τον φορτιστη μεγιστη διαρκεια εκτιμωμενου χρονου ηταν 19 ωρες

Μετα το σερβις το λιγοτερο που μου εδωσε ηταν 1 ημερα και 17 ωρες με ολα ανοιχτα και το το τηλεφωνο τιγκα στις εφαρμογες

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...