Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 1020 Μέρος Ι


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φουλ χρήση με αυτα που είπες.. Απο της 12 μέχρι τώρα 15:00 είναι 10% η μπαταρία... Πρέπει να,την ρουφάει το 4g???

 

 

 

 

 

 

Προφανώς 3 ώρες με φουλ χρήση 4g λογικό...

 

 

 

Όταν λες όμως 4g εννοείς στις επιλογές ή είσαι σε περιοχή που πιάνεις 4g??? Απο όσο ξέρω καταναλώνει πολύ περισσότερη μπαταρία απο το 3g???

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προφανώς 3 ώρες με φουλ χρήση 4g λογικό...

 

 

 

Όταν λες όμως 4g εννοείς στις επιλογές ή είσαι σε περιοχή που πιάνεις 4g??? Απο όσο ξέρω καταναλώνει πολύ περισσότερη μπαταρία απο το 3g???

 

πάντα 4g έχω..

κ όταν είναι σε σύνδεση με WiFi διχνει 4g... Σήμερα εβαλα 3g να δω διαφορα..

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι όταν είσαι στο wifi να το έχεις απενεργοποιημένο έτσι...???

 

Δεν πορώ να σου πω από προσωπική εμπειρία καθώς στην περιοχή μου δεν έχει έρθει ακόμα το 4G :p αλλά έχω διαβάσει ότι κάνει αρκετά μεγαλύτερη κατανάλωση από το 3G... Τεσταρε το και πες μας...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ναι είμαι. Κέντρο κ έχει συνέχεια..διλαδη όταν βάζεις. WiFi πρέπει να κληνεις 3g???δε το κάνει αυτοματα όπως ιφονε?????
Link to comment
Share on other sites

Δεν το νομίζω. Δηλ δεν έχω διαβάσει κάτι τέτοιο... Ας μας πει κάποιος που το ξέρει σίγουρα...

 

Για καλό και για κακό πήγαινε ρυθμίσεις -> Κινητή Τηλεφωνεία -> Σύνδεση Δεδομένων -> Απενεργοποιημένο...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

ναι δεν το κανω ποτε.. δοκιμαζω πρωτα δοκιμη με 3g και αν δεν δω αποτελεσματα το κλεινω τελειως... alex ευχαρηστω πολυ γι ατον χρονο σου... εχω μια αλλι απορια...

επιδει της επαφες μου της εχω στο icloud μπορω καπως να της μεταφερω? nokia lumia1020 :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν το γνωρίζω αυτό... Από Symbian προέρχομαι και βασικά τις ξαναέγραψα από την αρχή για να κάνω ξεσκαρτάρισμα και γιατί ήταν ότι να ναι τα ονόματα...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

ναι δεν το κανω ποτε.. δοκιμαζω πρωτα δοκιμη με 3g και αν δεν δω αποτελεσματα το κλεινω τελειως... alex ευχαρηστω πολυ γι ατον χρονο σου... εχω μια αλλι απορια...

επιδει της επαφες μου της εχω στο icloud μπορω καπως να της μεταφερω? nokia lumia1020 :)

 

Κάνε εξαγωγή τις επαφες σε csv αρχείο και μετα κάνε import contacts με αυτό το αρχείο στο outlook

http://www.wondershare.com/mobile-phone/export-icloud-contacts-to-csv.html

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει και ο data transfer.2000 επαφες απο το ν8 στο 1020 σε 5 λεπτα.και τα μηνυματα και τις εικονες.τα ρουφηξε το 1020 σαν μπυριτσα κρυα:lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει και ο data transfer.2000 επαφες απο το ν8 στο 1020 σε 5 λεπτα.και τα μηνυματα και τις εικονες.τα ρουφηξε το 1020 σαν μπυριτσα κρυα:lol::lol:

 

Για αλλες συσκευές το data transfer ειναι μονόδρομος, αλλα εδώ μιλάμε για iPhone... :)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ενδιαφέρομαι και εγω για το 1020, πηγα και το ειδα στο πλαίσιο και στο mediamarkt, αλλα γραφει στις πληροφορίες της συσκευης hungary και made in china. Λετε να υπάρχει πρόβλημα?

 

 

 

υπάρχει πρόβλημα τελικά; ξέρει κανείς; θέλω να προλάβω την καλή τιμή.

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

παιδια επιδη βλεπω πως κανενας δεν απανταει μεχρι τωρα,ξαναρωταω απο vodafone τι γραφει το κουτι του τηλεφωνου; nokia 909 - lumia 1020 rm-875 γιατι το ρωτησε και αλλος φιλος αλλα παλι αγνοηθηκε.Το τηλεφωνο μου αναγνωριζεται σαν νοκια 909 οχι σαν 1020 απο τον υπολογηστη μου.Πιστευω οτι τα τηλεφωνα που πουλησε η vodafone ειναι τα πρωτα πειραματικα της Νοκια.Ακομη σημερα μου κολλησε για τα καλα το wifi δεν μπορω ουτε να το κλεισω ουτε να το ανοιξω μονο περνανε οι κοκκινες μπιλιες απο πανω σαν να ψαχνει.Υπαρχει λυση για το wifi;Αν η vodafone μας εχει ξεγελασει και μας πουλησε πειραματικα τηλεφωνα τι μπορουμε να κανουμε;Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

παιδια επιδη βλεπω πως κανενας δεν απανταει μεχρι τωρα,ξαναρωταω απο vodafone τι γραφει το κουτι του τηλεφωνου; nokia 909 - lumia 1020 rm-875 γιατι το ρωτησε και αλλος φιλος αλλα παλι αγνοηθηκε.Το τηλεφωνο μου αναγνωριζεται σαν νοκια 909 οχι σαν 1020 απο τον υπολογηστη μου.Πιστευω οτι τα τηλεφωνα που πουλησε η vodafone ειναι τα πρωτα πειραματικα της Νοκια.Ακομη σημερα μου κολλησε για τα καλα το wifi δεν μπορω ουτε να το κλεισω ουτε να το ανοιξω μονο περνανε οι κοκκινες μπιλιες απο πανω σαν να ψαχνει.Υπαρχει λυση για το wifi;Αν η vodafone μας εχει ξεγελασει και μας πουλησε πειραματικα τηλεφωνα τι μπορουμε να κανουμε;Ευχαριστω!

 

http://discussions.nokia.com/t5/Nokia-Lumia/Nokia-Lumia-1020-NOKIA-909/td-p/2151399

Link to comment
Share on other sites

παιδια επιδη βλεπω πως κανενας δεν απανταει μεχρι τωρα,ξαναρωταω απο vodafone τι γραφει το κουτι του τηλεφωνου; nokia 909 - lumia 1020 rm-875 γιατι το ρωτησε και αλλος φιλος αλλα παλι αγνοηθηκε.Το τηλεφωνο μου αναγνωριζεται σαν νοκια 909 οχι σαν 1020 απο τον υπολογηστη μου.Πιστευω οτι τα τηλεφωνα που πουλησε η vodafone ειναι τα πρωτα πειραματικα της Νοκια.Ακομη σημερα μου κολλησε για τα καλα το wifi δεν μπορω ουτε να το κλεισω ουτε να το ανοιξω μονο περνανε οι κοκκινες μπιλιες απο πανω σαν να ψαχνει.Υπαρχει λυση για το wifi;Αν η vodafone μας εχει ξεγελασει και μας πουλησε πειραματικα τηλεφωνα τι μπορουμε να κανουμε;Ευχαριστω!

 

Περί του ονόματος δες την πάνω πάνω γραμμή μετά το όνομα εδώ και εδώ.

 

#####

 

Για την ένδειξη του δικτύου κινητής δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το έχει κάνει έτσι η Nokia... Παρ' όλο που κλείνεις τα δεδομένα κινητής συνεχίζει να εντοπίζει τι δίκτυο έχει η περιοχή σου (Στο Ativ έφευγε εντελώς από πάνω η ένδειξη όταν έκλεινες τα δεδομένα).

Edited by geo_xar
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους σας!

νέος κάτοχος 1020 και θα ήθελα τα φώτα σας.

Προσπαθώ να σετάρω το gmail στο κινητό και μου γράφει οτι δεν μπορεί να γίνει συγχρονισμός γιατί το τηλέφωνο δεν έχει επαρκή μνήμη! Είναι δυνατόν να μην έχει μνήμη;;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα 20 ευρώ του μάρκετ σε ποια apps αξίζει κανείς να τα ξοδέψει?

 

Αυτή η θήκη πως την βλέπετε? http://m.ebay.com/itm/161159802240

Edited by emperor_gr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους σας!

νέος κάτοχος 1020 και θα ήθελα τα φώτα σας.

Προσπαθώ να σετάρω το gmail στο κινητό και μου γράφει οτι δεν μπορεί να γίνει συγχρονισμός γιατί το τηλέφωνο δεν έχει επαρκή μνήμη! Είναι δυνατόν να μην έχει μνήμη;;

 

α) δες αν εχεις σωστη ημερομηνια

β)βαλε χειροκινητα το λογαριασμο της google και οχι απο το add google account

γ) κανε update το email που εχεις το λογαριασμο της google σε gmail

 

Θεωρω ενα απο τα 3 ειναι το προβλημα σου με πιο πιθανο το δευτερο

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα 20 ευρώ του μάρκετ σε ποια apps αξίζει κανείς να τα ξοδέψει?

 

Αυτή η θήκη πως την βλέπετε? http://m.ebay.com/itm/161159802240

 

Amazing Weather HD, Chronos Calendar, MoliPlayer Pro, WPCentral και κανά καλό παιχνιδάκι.

Εγώ πήρα θηκούλα από πλαίσιο στα 4 ευρώ καλύπτει και τον φακό.

Link to comment
Share on other sites

α) δες αν εχεις σωστη ημερομηνια

β)βαλε χειροκινητα το λογαριασμο της google και οχι απο το add google account

γ) κανε update το email που εχεις το λογαριασμο της google σε gmail

 

Θεωρω ενα απο τα 3 ειναι το προβλημα σου με πιο πιθανο το δευτερο

 

1ον ποια 20 ευρο ??? Δινει τίποτα δώρο. Και δεν. Το ξέρω?

 

2ρον νομίζω όλα τα κινητά 1020 το model name ειναι 909 και μετά το ονόμασαν 1020...

Link to comment
Share on other sites

α) δες αν εχεις σωστη ημερομηνια

β)βαλε χειροκινητα το λογαριασμο της google και οχι απο το add google account

γ) κανε update το email που εχεις το λογαριασμο της google σε gmail

 

Θεωρω ενα απο τα 3 ειναι το προβλημα σου με πιο πιθανο το δευτερο

 

ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, τελικά έκανα το εξής. Πήγα σε όλα τα contacts που είχα στο gmail, τους έβγαλα την φωτογραφία και έπαιξε! Πολύ μεγάλη λαλακία της MS! :angry:

Link to comment
Share on other sites

Sado Η ******* είναι καθαρά της google... Είπαμε έχει τα θεματακια της η MS αλλά μην τη πληρώνει για όλα...

 

 

 

Εγώ πήρα θηκούλα από πλαίσιο στα 4 ευρώ καλύπτει και τον φακό.

 

 

 

 

Μπορείς να στείλεις ποια πήρες???

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

α) δες αν εχεις σωστη ημερομηνια

β)βαλε χειροκινητα το λογαριασμο της google και οχι απο το add google account

γ) κανε update το email που εχεις το λογαριασμο της google σε gmail

 

Θεωρω ενα απο τα 3 ειναι το προβλημα σου με πιο πιθανο το δευτερο

 

1ον ποια 20 ευρο ??? Δινει τίποτα δώρο. Και δεν. Το ξέρω?

 

2ρον νομίζω όλα τα κινητά 1020 το model name ειναι 909 και μετά το ονόμασαν 1020...

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...