Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 1020 Μέρος Ι


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαχαχα... Θα σε ενημερώσω... Και εγώ της ίδιας άποψης με εσένα ήμουν (σε φάση σιγά μωρε 2 σημαδάκια) και όμως από όσο έχω δει/καταλάβει/ακούσει μετράει πάρα πολύ...

 

Εγώ είπα πόσο θα έδινα στο περίπου... Και μίλησα αποκλειστικά για Ελλάδα...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με έχεις μπερδέψει.

Παίρνεις το 920 όπου έχει ένα κουτσουρεμένο λειτουργικό. Ο ανταγωνισμός είναι πολύ μπροστά (έστω κι αν δεν υπήρχε ios7 και 4.4) Παρ' ολα αυτά, αλλάζεις το 920 και ξανακάνεις το ίδιο λάθος παίρνοντας το ίδιο κουτσουρεμένο λειτουργικό με το 925!!! Γιατι το έκανες αυτό?

Τέλος πάντων. Γουστα/ανάγκες ειναι αυτά. Κακώς όμως επέμενες με κάτι που ειναι χρόνια πίσω (2011). Δεν τα λεω ειρωνικά, απλά δεν δενουν μεταξύ τους τα λεγόμενά σου. Με το δικό μου, ίσως λειψό μυαλό μου...:)

 

αυτο το εκανα πολυ γρηγορα αν θυμασαι παλια που σε ρωταγα διαφορες των δυο μοντελων. Πηρα το 920 για την καμερα και σε 1 μηνα εβαλε το πλαισιο προσφορα το 925. Οποτε εδωσα το 920 και εβαλα 50 ευρω για ενα καλυτερο μοντελο ;)

 

Τα "μειονεκτηματα" στην πορεια φανηκαν. Πχ οταν ειχα το 920 δε χρησιμοποιουσα vpn. Μετα με τα 8.1 το προσθεσε. κτλ

Εν ολιγοις θεωρω αρχαια τα 8 , οχι τα 8.1 . Μπορω να σου πω χιλια ελαττωματα οπως πχ το οτι ουτε κουμπι αν ελενξει για αναβαθμιση στις εφαρμογες δεν εχουν. Για αυτο και καιγομαι για 8.1 Δεν ειναι απλα μια "αναβαθμιση"

Link to comment
Share on other sites

αυτο το εκανα πολυ γρηγορα αν θυμασαι παλια που σε ρωταγα διαφορες των δυο μοντελων. Πηρα το 920 για την καμερα και σε 1 μηνα εβαλε το πλαισιο προσφορα το 925. Οποτε εδωσα το 920 και εβαλα 50 ευρω για ενα καλυτερο μοντελο ;)

 

Τα "μειονεκτηματα" στην πορεια φανηκαν. Πχ οταν ειχα το 920 δε χρησιμοποιουσα vpn. Μετα με τα 8.1 το προσθεσε. κτλ

Εν ολιγοις θεωρω αρχαια τα 8 , οχι τα 8.1 . Μπορω να σου πω χιλια ελαττωματα οπως πχ το οτι ουτε κουμπι αν ελενξει για αναβαθμιση στις εφαρμογες δεν εχουν. Για αυτο και καιγομαι για 8.1 Δεν ειναι απλα μια "αναβαθμιση"

 

Δε θυμάμαι καν ότι μιλήσαμε....:)

Ελλείψεις υπάρχουν παντού, όπως και μειονεκτήματα. Τα ζυγίζουμε και αποφασίζουμε. Κάπου κερδίζεις και κάπου χάνεις. Άλλα και πάλι με μπέρδεψες. Αφού τα 8.1 δε σου φαίνονται τόσο τραγικά, γιατί αλλάζεις συσκευή λίγο πριν την έλευσή τους??? Γιατί μη μου πεις πως δε θα έρθουν σύντομα στη συσκευή σου. Όχι αύριο άλλα σύντομα.

Υ.Γ. όχι, δεν μπορώ να σου υπογράψω αυτό το "σύντομα" άλλα και ο μήνας είναι σύντομα για μένα..... Όλα είναι σχετικα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

μα εκανα υπομονη με τη λογικη βγαινουν αρχες καλοκαιριου. Μετα υπομονη εως 24 ιουνιου που νομιζα θα βγουνε. Μετα υπομονη που ειχε πει η microsoft ινδιας οτι εως 14 ιουλιου θα εχει βγει για 1020/1520. Μετα υπομονη να βγει ο ιουλης. Χθες βλεπω πως βγαινει για 625 ! Δηλαδη αν ειναι ετσι να παρω και εγω κινητα των 120 ευρω να παιρνω τις αναβαθμισεις νωρις.

 

Αpple ΘΕΛΩ να παω αλλα σκαλωνω γιατι το 6αρι αργει (+ το οτι θα κανει 600 ευρω...)

Android επισης εχει πολλα πολλα ωραια αλλα σιχαινομαι το lag και σιχαινομαι και τη spyware google.

Θα τα πεταξω ολα να ησυχασω το κοβω!!! Και νοκια 8210 ξανα μετα!!

 

Λοιπον το κοβω καπου εδω γιατι μπαινουν και παιδια να δουν αν βγηκε η αναβαθμιση και θα τρωνε ξενερωμα με τα ποστ μ.

 

φιλικα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ένα πρόβλημα πολύ ενοχλητικό: άλλους φακέλους βλέπω στο laptop όταν συνδέω το κινητό κι άλλους στο κινητό. Δηλαδή, έχω διαγράψει τόσα άλμπουμ μουσικής και στο κινητό υπάρχουν μερικά από αυτά που δεν θα έπρεπε να υπάρχουν, και ούτε φαίνονται κιόλας στο λάπτοπ. Δεν γίνεται κάπως κανένα ξεσκαρτάρισμα;
Link to comment
Share on other sites

Εδω κι ενα μηνα περιπου ειμαι με WP 8.0. Η καμερα ξεσκιζει.

Ο μονος λογος που περιμενω τη Cyan ειναι απο περιεργεια να δω τι εχουν κανει στην καμερα.Αν υπαρχουν βελτιωσεις δηλαδη και μετα ν'αρχισω τα εξαντλητικα τεστ. Αν δε μεινω ικανοποιημενος απο την καμερα της Cyan...ξαναγυριζω σε WP 8.0

Link to comment
Share on other sites

Εδω κι ενα μηνα περιπου ειμαι με WP 8.0. Η καμερα ξεσκιζει.

Ο μονος λογος που περιμενω τη Cyan ειναι απο περιεργεια να δω τι εχουν κανει στην καμερα.Αν υπαρχουν βελτιωσεις δηλαδη και μετα ν'αρχισω τα εξαντλητικα τεστ. Αν δε μεινω ικανοποιημενος απο την καμερα της Cyan...ξαναγυριζω σε WP 8.0

 

 

 

καπιος ε[πε σε καποιο φιλο οτι εκανε το ιδιο λαθος που πηγε απο 920 σε 925 γιατι και το λειτουργικο του 925 ειναι χαλια πρεπη να εχη μεσανυχτα απο κινητα και ας μας πη της διαφορες μεταξει των δυο κινητων γιατι τα εχω και τα δυο και μαλιστα το 1020 το εχω για πουλιμα και θα μεινο με το 925 γιατι στης βραδινες με φλας το 1020 με βγαζη κινεζο την ημερα και τα δυο βγαζουν αριστες και οπως και να το κανουμε το ntizain του 925 ειναι καλυτερο αυτα για να μην κοροιδευουμε τον κοσμο ετσι την πατισα και γω και πηρα το 1020 γιτι νομιζα οτι θα δω διαφορα γελαστικα ωμος αυτα

Link to comment
Share on other sites

Εδω κι ενα μηνα περιπου ειμαι με WP 8.0. Η καμερα ξεσκιζει.

Ο μονος λογος που περιμενω τη Cyan ειναι απο περιεργεια να δω τι εχουν κανει στην καμερα.Αν υπαρχουν βελτιωσεις δηλαδη και μετα ν'αρχισω τα εξαντλητικα τεστ. Αν δε μεινω ικανοποιημενος απο την καμερα της Cyan...ξαναγυριζω σε WP 8.0

 

να κρατησεις εικονα τοτε γιατι δε θα ναι τοσο ευκολο. Πχ το nokia software recovery οταν βγει το 8.1 για το 1020 θα σε αφηνει να βαζεις καθαρη εγκατασταση μονο τα 8.1

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που έρχομαι από 925, είδα μεγάλη διαφορά με το xenon του 1020. Η κιτρινίλα του led ήταν μεγαλύτερη.

Πρέπει εδώ να πούμε οτι σε καμία περίπτωση δε θα βγει η κιτρινίλα αν ξέρεις να τραβάς φωτογραφίες με τις σωστές γωνίες και προϋποθέσεις. Πιστεύω οτι έχουμε γίνει όλοι ειδικοί ενώ δε θα έπρεπε.

Τώρα οτι θα μπορούσε να έχει καλύτερα αποτελέσματα στο αυτόματο νομίζω οτι είναι έχουμε όλοι δίκιο.. Αλλά δε νομίζω τόσο στη κιτρινίλα παρά περισσότερο στο sharpness γενικά.

Δε ξέρω αν στα 8 έχει καλύτερα αποτελέσματα η κάμερα αλλά ούτε πρόκειται να γυρίσω σε αυτά να το τσεκάρω.

Τα 8.1 είναι 2 σκάλες πάνω. Δεν υπάρχει γυρισμός.

 

Παρεπιπτόντως ένας φίλος τράβηξε κάτι φωτό σε βαφτίσια που μαστε παρέα, με ένα θηρίο Nikon DSLR, είδα και χειρότερες φωτογραφίες από πολλές που τράβηξα με το 1020. Το εκτίμησα το εργαλείο μας...

Edited by Jamesc
- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω δεν μιλαω δεν μιλαω. αλλα οσο περνανε οι μερες κοντευω να εκραγω. οχι με το απντειτ που δεν παιρνει το 1020, αλλα με την μπαταρια του. μεταχειρισμενο το πηρα σε αριστη κατασταση. απο δειξη αγορας γεναρη. γερμανικη ρομ της βονταφον ειχε, του εβαλα ανμπραντιντ ουγγρικη. ο μεσος ορος διαρκειας μπαταριας που βλεπω ειναι το πολυ 16 ωρες (και ειμαι πολυ επιοικης. κανα 14ωρο θα πρεπε να πω καλυτερα). χτες μονο που για να πειραματιστω ημουν συνεχεια σε 2g και ειχα 3 G αλλα και wifi συνεχως κλειστα. αντεξε περι τις 18 ωρες. αρχιζω να αναρωτιεμαι μηπως τελικα εχει προβλημα η μπαταρια μου... ποια ειναι ηα γνωμη σας? υπαρχει κανα καλο προγραμμα πλεον που θα με διαφωτισει? (δεν εβαλα ποτε γιατι ηξερα οτι εχουν θεμα ντρειν)

στο μπακγκραουντ τρεχουν μονο σκαιπ γουατσαπ. οταν κοιμαμαι ολα κλειστα. στο σπιτι που δεν εχω καλο σημα ειμαι μονο σε 2g. nfc κλειστο, φωτεινοιτητα χαμηλη. απλα οταν ξυπνησω ανοιγω και ειναι συνεχεια ανοιχτα μπλουτουθ και λοκεισον. και η ενεργη ματια ειναι παντα ανοιχτη.

υγ. ειναι χαζο να αρχισω να κλεινω και αυτα. κορυφαιο κινητο πηραμε ****το. στο ν8 που ειχα (θα μου πειτε αλλη οθονη κτλ κτλ) εκανα πολυ πιο ενεργοβορα χρηση και τη μια μερα την εβγαζε για πλακα ακομα και μετα τα 3 χρονια. μια μερα δεν εχω βγαλει με το 1020 ΠΟΤΕ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απ την άλλη έχω μόνο τα καλύτερα να πω για τη μπαταρία του ειδικά με τα 8.1 και ειδικά σε idle. Υπόψιν με χάλια σήμα και με ενεργή τη γρήγορη ματιά.

Sync on τα mail κτλπ όταν πιάνει βέβαια. Απίστευτη αυτονομία, μόνο όταν μπαίνω με 3g τραβάει πολύ αλλά πιο πολύ έχω το S5 για αυτή τη δουλειά.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

φιλε συμφωνα με τιος εικονες σου, ε εχω θεμα. εμενα φορτισμενο δειχνει 16 ωρες μαξ... να το παω νοκια κεαρ?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ απ την άλλη έχω μόνο τα καλύτερα να πω για τη μπαταρία του ειδικά με τα 8.1 και ειδικά σε idle. Υπόψιν με χάλια σήμα και με ενεργή τη γρήγορη ματιά.

Sync on τα mail κτλπ όταν πιάνει βέβαια. Απίστευτη αυτονομία, μόνο όταν μπαίνω με 3g τραβάει πολύ αλλά πιο πολύ έχω το S5 για αυτή τη δουλειά.

 

 

Δεν ξέρω αν για αυτά που δείχνεις φταίνε τα 8.1 γιατι αλλιώς δεν υπάρχουν σε κανένα νομιζω τέτοιοι τρελοί χρόνοι!!!!

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι να πω, επειδή είναι το 5ο lumia 1020 που έχω πάρει κατά καιρούς από πέρυσι τον Οκτώβρη αν θυμάμαι καλά μόλις πρώτο βγήκε πήρα το πρώτο απ το expancys στα 600+ που έδινε και πολλά δώρα. Είχε καλή μπαταρία.

Μετά με τις προσφορές της Vodafone πήρα άλλα 2 αλλά δε μου βγήκαν Καλές οι μπαταρίες. Το 4ο το πήρα απ τη wind, με πολύ καλή μπαταρία κ αυτό που έχω τώρα το ρισκάρισα και το πήρα το Μάιο πάλι απ τη Vodafone ενώ είχα κακιά εμπειρία με τα 2 προηγούμενα αλλά μου βγήκε άψογο.

Με τα 8 πήγαινε σχετικά καλά, απλά με τα 8.1dp που του έχω πάει αστέρι.

Γνώμη μου είναι όποιος δεν έχει καλούς χρόνους αυτονομίας να κοιτάξει μη του κολλάει κάνας συγχρονισμός, μετά αν έχει τίποτα περίεργες εφαρμογές που του κάνουν drain και στην ανάγκη να κάνει 1 Hard reset και να το παρακολουθεί 2-3 μέρες γυμνό από εφαρμογές.

Αν παρ όλα αυτά συνεχίζει να μη φτιάχνει τότε μη παιδεύεσαι άδικα,πρέπει να πάει για καινούργια μπαταρία ή service.

Υπ όψιν λαμβάνω ότι είπατε ότι έχετε κλειστά nfc κτλπ γιατί ρουφάνε πολύ.

Το λέω αυτό γιατί τα ίδια έκανα και στα πέντε 1020 που πήρα αλλά τα 2 πρώτα της Vodafone ότι και να τους έκανα εν άκουγαν, οπότε ίσως υπήρχε ελαττωματική παρτίδα σε μπαταρίες.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω δεν μιλαω δεν μιλαω. αλλα οσο περνανε οι μερες κοντευω να εκραγω. οχι με το απντειτ που δεν παιρνει το 1020, αλλα με την μπαταρια του. μεταχειρισμενο το πηρα σε αριστη κατασταση. απο δειξη αγορας γεναρη. γερμανικη ρομ της βονταφον ειχε, του εβαλα ανμπραντιντ ουγγρικη. ο μεσος ορος διαρκειας μπαταριας που βλεπω ειναι το πολυ 16 ωρες (και ειμαι πολυ επιοικης. κανα 14ωρο θα πρεπε να πω καλυτερα). χτες μονο που για να πειραματιστω ημουν συνεχεια σε 2g και ειχα 3 G αλλα και wifi συνεχως κλειστα. αντεξε περι τις 18 ωρες. αρχιζω να αναρωτιεμαι μηπως τελικα εχει προβλημα η μπαταρια μου... ποια ειναι ηα γνωμη σας? υπαρχει κανα καλο προγραμμα πλεον που θα με διαφωτισει? (δεν εβαλα ποτε γιατι ηξερα οτι εχουν θεμα ντρειν)

στο μπακγκραουντ τρεχουν μονο σκαιπ γουατσαπ. οταν κοιμαμαι ολα κλειστα. στο σπιτι που δεν εχω καλο σημα ειμαι μονο σε 2g. nfc κλειστο, φωτεινοιτητα χαμηλη. απλα οταν ξυπνησω ανοιγω και ειναι συνεχεια ανοιχτα μπλουτουθ και λοκεισον. και η ενεργη ματια ειναι παντα ανοιχτη.

υγ. ειναι χαζο να αρχισω να κλεινω και αυτα. κορυφαιο κινητο πηραμε ****το. στο ν8 που ειχα (θα μου πειτε αλλη οθονη κτλ κτλ) εκανα πολυ πιο ενεργοβορα χρηση και τη μια μερα την εβγαζε για πλακα ακομα και μετα τα 3 χρονια. μια μερα δεν εχω βγαλει με το 1020 ΠΟΤΕ

 

Κοίτα οι χρόνοι που δείχνει ο φίλος από κάτω είναι σε idle εντελώς χωρίς να χρησιμοποιείς το κινητό. Αλλιώς δε γίνεται.

Όσο για εσένα είπες οτι έχεις τη γρήγορη ματιά ενεργή. Εννοείς ενεργή πάντα ή ενεργή να περνάς το χέρι σου από πάνω και να εμφανίζει την ώρα.

Αν το έχεις ενεργό πάντα δε μου κάνει εντύπωση οτι πέφτει η μπαταρία.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!Να ρωτησω κι εγω κατι στο θεμα μπαταριας...Ποιο ειναι το κανονικο να το πω ετσι,ποσοστο % που πρεπει να πεφτει η μπαταρια πανω κατω,καθε ωρα?

Εγω που το εχω παρατηρησει μου χανει 1-1,5% περιπου ανα ωρα σε 2g και σε κατασταση αναμονης..

Οκ με 3g και χρηση whatsapp η viber την σκιζει την μπαταρια αυτο το εχω δει κι εγω

Link to comment
Share on other sites

Για του λόγου το αληθές. Με νορμάλ χρήση χωρίς πολύ browsing.
τετοιους χρονους δεν εχω δει ποτε. παιδια θα περιμενω να ερθει η cyan (ετσι ωστε ακομα και χαρντ ρισετ να μου κανουν στα νοκια, να μεινει η νεα ανμπραντιντ ρομ και οχι η βονταφον που ειχε αρχικα το κινητο ) και θα το παω νοκια κεαρ. το οτι εχω συνεχως την ενεργη ματια ανοιχτη δεν ειναι δικαιολογια να μην βγαζω καν μερα. τι μερα δηλαδη. στις 14 ωρες θελει φορτιση...
Link to comment
Share on other sites

τετοιους χρονους δεν εχω δει ποτε. παιδια θα περιμενω να ερθει η cyan (ετσι ωστε ακομα και χαρντ ρισετ να μου κανουν στα νοκια, να μεινει η νεα ανμπραντιντ ρομ και οχι η βονταφον που ειχε αρχικα το κινητο ) και θα το παω νοκια κεαρ. το οτι εχω συνεχως την ενεργη ματια ανοιχτη δεν ειναι δικαιολογια να μην βγαζω καν μερα. τι μερα δηλαδη. στις 14 ωρες θελει φορτιση...

 

πηγαινε το σε nokia care, το ιδιο προβλημα ειχα κι εγω. Τωρα μου βγαζει μια μερα ανετα και καμποσες ωρες. Εχω δει και 2 μερες απο την τελευταια φορτιση αλλα δεν το πολυδουλεψα εκεινη την μερα.

Δημήτρης :ninja:
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ φιλε. απλα πειτε μου κατι μην περιμενω τσαμπα. ιδου η ερωτηση

μαμα το κινητο ειχε βονταφον γερμανικη ρομ. στα νοκια κεαρ μου περασαν ανμπραντιντ ουγγρικη. μετα εβαλα την 8.1 ντεβελοπερς ριβιου. με χαρντ ρισετ εγω θα γυρισω στην ουγγρικη ή στην οριτζιναλ γερμανικη βονταφον? για να ξερω. αν δεν γυρισει το κινητο στη βονταφον, να το παω απο τωρα στη νοκια κεαρ. επισης ξερετε ποσο θα το κρατησουν το κινητο? καμια μερα? ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ξερετε ποσο θα το κρατησουν το κινητο? καμια μερα? ευχαριστω

 

Σε εμενα εκαναν 2 εβδομαδες να μου το επιστρεψουν, οσο μου ειπε δηλαδη... Για τα αλλα που ρωτησες, θα σου πουν αλλοι. Εγω με τα 8.0 ειμαι, δεν εβαλα τα DP 8.1

Δημήτρης :ninja:
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ φιλε. απλα πειτε μου κατι μην περιμενω τσαμπα. ιδου η ερωτηση

μαμα το κινητο ειχε βονταφον γερμανικη ρομ. στα νοκια κεαρ μου περασαν ανμπραντιντ ουγγρικη. μετα εβαλα την 8.1 ντεβελοπερς ριβιου. με χαρντ ρισετ εγω θα γυρισω στην ουγγρικη ή στην οριτζιναλ γερμανικη βονταφον? για να ξερω. αν δεν γυρισει το κινητο στη βονταφον, να το παω απο τωρα στη νοκια κεαρ. επισης ξερετε ποσο θα το κρατησουν το κινητο? καμια μερα? ευχαριστω

 

Κατ άρχήν μη τρελαίνεσαι. Αναλόγως τη χρήση που κανεις καθημερινά μπορεί και 5 ώρες να αντέξει η μπαταρία μπορεί και 2 μέρες. Και ανάλογα και τι ***** εφαρμογές τρέχουν μέσα. Γενικά να έχεις στο μυαλό σου οτι αυτό που χρειζόμαστε είναι να βγάζουμε άνετα τη μέρα με νορμαλ χρήση.

Για μένα η ενεργή ματιά συνεχώς ανοιχτή είναι θέμα. Δοκίμασε με γρήγορη ματιά σκέτο. Δες αν έχει διαφορά.

 

Όσο για το Hard reset αν έχεις 8.1 dp με το me to reset θα σου παει παλι 8.1.

Αν το κάνεις με το nokia recovery tool θα σου παει στα 8 με voda.

Όταν πάρει επίσημα το κινητό την Cyan , ακόμα και με το recovery tool θα σε πηγαίνει στα 8.1 voda.

Edited by impreza_sti
Αφαίρεση άσεμνων εκφράσεων
- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Για μένα η ενεργή ματιά συνεχώς ανοιχτή είναι θέμα. Δοκίμασε με γρήγορη ματιά σκέτο. Δες αν έχει διαφορά.

.

 

Δυστυχως δεν θα του διορθωσει το προβλημα του, τα ιδια ειχα περασει κι εγω.

Στανταρ εχει προβλημα και δεν ειναι η μπαταρια αλλα στην πλακετα ή καποια πλακετα (θα σε γελασω).

 

Υπομονη παντως για 2 εβδομαδες (τουλαχιστον) στον φιλο αν τελικα το παει στην Nokia Care.

Δημήτρης :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Πωπω στενάχωρα πράγματα ολα αυτά βρε παιδια. Και 2 βδομάδες είναι παρα πολλές αλλά τι να κάνω...θα το παω.το άσχημο είναι ότι το παλιό μου κινητο παίρνει κανονική σιμ που πλέον δεν έχω

Αρα αλλά έξοδα Εκεί...τουλάχιστον ελπίζω να φτιαχτεί.να είστε καλα.θα το πάω δευτέρα στο νοκια κεαρ κατεχακη.εκτος αν έχετε να προτείνετε καποιο αλλο.να είστε καλα

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...