Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 1020 Μέρος Ι


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάπου πήρε το μάτι μου μια εφαρμογή αλλα δεν το συγκράτησα

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γιατι καλοκαίρι,δεν θα την πάρουμε την αναβάθμιση τώρα;

Link to comment
Share on other sites

Κάπου πήρε το μάτι μου μια εφαρμογή αλλα δεν το συγκράτησα

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γιατι καλοκαίρι,δεν θα την πάρουμε την αναβάθμιση τώρα;

 

Τώρα θα την παρουσιάσουν σε εμάς θα έρθει από Ιούνιο και μετά. Εκτός αν έχεις λογαριασμό για developers και την πάρεις νωρίτερα.

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι είχατε/έχετε πρόβλημα με επανεκκινήσεις καταφέρατε με κάποιο τρόπο να το διορθώσετε;

 

 

 

 

 

Με αυτό το θέμα παιδιά μπορεί να βοηθήσει κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

Με αυτό το θέμα παιδιά μπορεί να βοηθήσει κάποιος;

 

1) Έλεγξε με άλλη sim αν κάνει επανεκκινήσεις.

2) Έχεις σήμα ή βρίσκεσαι εκτός σήματος ή με χαμηλή στάθμη σήματος;

 

Αν αποκλείσεις και τα δύο, πήγαινέ το για σερβις.

Link to comment
Share on other sites

Γιατ ρε παιδιά αμεσως σέρβις.εγω είχα πρόβλημα με το ακουστικό και με επαναφορά έστρωσε.μπορει να μην έκατσε η ρομ καλά...ας δοκιμάσει πριν το πάει...
Link to comment
Share on other sites

Πριν μια εβδομάδα έχω πάρει από σέρβις!!!Έχει καινούργια πλακέτα και καινούργια μπαταρία!!!!Τις επανέκκινήσεις μου τις έχει κάνει και με λίγο σήμα αλλά και με φουλ σήμα!!!

 

Η σιμ είναι αγορασμένη και όχι κομμένη και η ρομ που έχω είναι ουγγαρική!!!

 

Σκέφτομαι μήπως δεν έκατσε καλά η ρομ!!

 

Υπάρχει τέτοια περίπτωση;

Link to comment
Share on other sites

Πριν μια εβδομάδα έχω πάρει από σέρβις!!!Έχει καινούργια πλακέτα και καινούργια μπαταρία!!!!Τις επανέκκινήσεις μου τις έχει κάνει και με λίγο σήμα αλλά και με φουλ σήμα!!!

 

Η σιμ είναι αγορασμένη και όχι κομμένη και η ρομ που έχω είναι ουγγαρική!!!

 

Σκέφτομαι μήπως δεν έκατσε καλά η ρομ!!

 

Υπάρχει τέτοια περίπτωση;

 

Η rom ή επιτυγχάνει ή αποτυγχάνει να εγκατασταθεί. Δεν κάθεται σε σκαμπό, σταντ ή πολυθρόνες :p

Υπάρχουν όμως ενίοτε κάποια residual files προηγούμενης εγκατάστασης ή η cache και Log files που δεν εχουν διαγραφεί.

Κάνε ένα hard reset και βλέπεις.

Link to comment
Share on other sites

Η rom ή επιτυγχάνει ή αποτυγχάνει να εγκατασταθεί. Δεν κάθεται σε σκαμπό, σταντ ή πολυθρόνες :p

 

 

Υπάρχουν όμως ενίοτε κάποια residual files προηγούμενης εγκατάστασης ή η cache και Log files που δεν εχουν διαγραφεί.

 

 

Κάνε ένα hard reset και βλέπεις.

 

 

 

 

 

 

Οκ φίλε μου!!!Θα δοκιμάσω και ελπίζω να στρώσει γιατί δεν θέλω να το πάω πάλι για επισκευή!!

Link to comment
Share on other sites

Πριν μια εβδομάδα έχω πάρει από σέρβις!!!Έχει καινούργια πλακέτα και καινούργια μπαταρία!!!!Τις επανέκκινήσεις μου τις έχει κάνει και με λίγο σήμα αλλά και με φουλ σήμα!!!

 

Η σιμ είναι αγορασμένη και όχι κομμένη και η ρομ που έχω είναι ουγγαρική!!!

 

Σκέφτομαι μήπως δεν έκατσε καλά η ρομ!!

 

Υπάρχει τέτοια περίπτωση;

 

 

Δε παίρνεις άλλη μια sim να σιγουρευτείς;

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Εχεις αλλαξει rom προσφατα?Ρωταω γιατι κι εγω με το που αλλαξα rom τις πρωτες μερες μου εκανε σχεδον μια δυο καθε μερα αλλα μετα εστρωσε και δεν κανει..
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως ειχα το γνωστο προβλημα με την διαρκεια της μπαταριας, το εδωσα για σερβις και ενω αρχικα φανηκε οτι διορθωθηκε, δυστυχως το προβλημα παραμενει. Ενδεικτικα να αναφερω οτι πχ προχτες το βραδυ εδειχνε υπολοιπο μπαταριας 77% και το πρωι ειχε καταναλωθει η μπαταρια (εννοειται οτι ειναι μονιμα σε 2G και φυσικα κλειστα ολα τα δεδομενα,wifi,bluetooth,NFC,εργασιες στο παρασκηνιο...).Αυτο που παρατηρησα και πριν το σερβις και μετα ειναι οτι σε ασχετα διαστηματα (κι ενω δεν το χρησιμοποιω) το κινητο θερμαινεται και τοτε καταναλωνεται η μπαταρια. Αν ειχε καποιος αναλογο προβλημα ας με βοηθησει. Εννοειται βεβαια οτι θα το ξαναπαω για σερβις.

Υ.Γ1 Το κινητο ειναι vodafone custom.

Υ.Γ2 Πριν το παω για σερβις ειχα κανει hard reset χωρις ομως αποτελεσμα στην διαρκεια της μπαταριας

Edited by gpaptff
Link to comment
Share on other sites

Oσο αναφορα τις επανεκκινησεις,το λειτουργικο το εχει αυτο.Τωρα εξαρταται,ποσο συχνα και ποσες κανει.Αν κανει 1 αντε 2 την εβδομαδα ,δεν ειναι και για να το πας στο σερβις.Αν κανει καθε μερα,ναι οκ ,τοτε καλο ειναι να το κοιταξει καποιος
Link to comment
Share on other sites

Oσο αναφορα τις επανεκκινησεις,το λειτουργικο το εχει αυτο.Τωρα εξαρταται,ποσο συχνα και ποσες κανει.Αν κανει 1 αντε 2 την εβδομαδα ,δεν ειναι και για να το πας στο σερβις.Αν κανει καθε μερα,ναι οκ ,τοτε καλο ειναι να το κοιταξει καποιος

Το να κάνει επανεκκίνηση 1 ως 2 φορείς την εβδομάδα δεν είναι ανεκτό.

Δεν πρόκειται για κάτι στα όρια έστω του φυσιολογικού, για τα δεδομένα του λειτουργικού.

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Όταν το πήρα από το σέρβις πριν 10 μέρες του είπα να μου αλλάξει την ρομ στο Νοκια care!!

 

Επειδή όμως είχα και το 920 πριν δεν είδα να κάνει ποτέ επανεκκινήσεις άρα δεν το θεωρώ φυσιλογικό

Edited by hatzisnik
Link to comment
Share on other sites

Oσο αναφορα τις επανεκκινησεις,το λειτουργικο το εχει αυτο.

 

:wacko:

Και βέβαια δεν το έχει !!! Δεν μου έχει κάνει ΠΟΤΕ !!!

Το τι μπορεί να φταίει είναι άλλη ιστορία...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ πάντως έχω επανεκκινήσεις συνήθως 2 φορές περίπου την εβδομάδα... Σπαστικό κ ελπίζουμε με τα 8.1 να γλιτώσουμε από αυτό...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ πάντως έχω επανεκκινήσεις συνήθως 2 φορές περίπου την εβδομάδα... Σπαστικό κ ελπίζουμε με τα 8.1 να γλιτώσουμε από αυτό...

 

 

 

 

 

 

θεωρείς ότι είναι θέμα λειτουργικού;

 

Αν ναι ποια ρομ έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Επίσημη Γερμανική μου είχαν περάσει από Nokia Care... Δεν ξέρω που οφείλεται... Και πριν με Vodafone Ελληνική είχα (λίγες παραπάνω βέβαια...)
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Χαρά στην υπομονή σας... :lol:

Εμένα αν μου έκανε restarts θα το είχα ταράξει στο re-flashαρισμα μέχρι να στρώσει. Κι αν δεν έστρωνε, πίσω...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ πάντως έχω επανεκκινήσεις συνήθως 2 φορές περίπου την εβδομάδα... Σπαστικό κ ελπίζουμε με τα 8.1 να γλιτώσουμε από αυτό...

 

Δεν είναι φυσιολογικό να κάνει επανεκκινήσεις. Σχεδόν 1,5 χρόνο με WP και είχα δυο επανεκκινήσεις με 920 στα πρώτα βήματα του λειτουργικού. Μετά ούτε μία φορά.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...