Jump to content

Καρτοκιντητο Wind ή Wind to All??


crallakis4
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας

Ο πατερας μου εχει ενα παλιο προγραμμα το Wind Medium το οποιο πλεον εχει καταργηθει

Συνδιαζει και το σταθερο και επειδη εινια δυο αριθμοι παιρνει και 10€ εκπτωση

βγαινει συνολο 125€ τον μηνα

του δινουν 1500' προς σταθερα και wind (μια χαρα), 1500 μηνυματα προς ολους (δυο χαρες) αλλα μονο 250' προς ολους και μονο 60 mb!

για να μη σας περδευω με τα σταθερα δινει 50€ για τα παραπανω

εγω παλι που εχω f2g, δινω 10€ τον μηνα και εχω 300' προς ολους, δινω τα 5€ σε 1gb internet, και με τον διπλασιασμο της καρτας παιζω μηνυματα

αμα εξαιρεσεις τα σταθερα και τα μηνυματα που δε τα χρησιμοποιει ουτε στο 1/10 κανουμε τα ιδια πραγματα!

τι προτεινετε;

οι της Wind ειπαν να παμε σε Wind to All 40... αλλα δε μας καλυπτει

σορρυ που σας κουρασα...

Edited by crallakis4
Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε να επικοινωνησετε με τη Wind και να τους ζητησετε μια προσφορα για Σταθερο και κινητο αναλογα το προγραμμα που επιθυμει...θα σας βγει πολυ φθηνοτερα.
Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε να επικοινωνησετε με τη Wind και να τους ζητησετε μια προσφορα για Σταθερο και κινητο αναλογα το προγραμμα που επιθυμει...θα σας βγει πολυ φθηνοτερα.

 

Συμφωνώ, κάντε ένα κόπο να μιλήσετε μαζί τους, γενικώς σου κάνουν τρομερές προσφορές ;)

Link to comment
Share on other sites

1500'+1500 σμσ+1500γβ με 45€ δε του κανει; http://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/price-plans/sumvolaio-w/

 

Κανεις δεν καταναλωνει πληρως τετοια πακετα. Σε καρτοκινητο wind, μπορει να εχει τις ιδιες παροχες με τα μισα λεφτα.

Link to comment
Share on other sites

Κανεις δεν καταναλωνει πληρως τετοια πακετα. Σε καρτοκινητο wind, μπορει να εχει τις ιδιες παροχες με τα μισα λεφτα.

 

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου αλλά οι μεγαλύτεροι άνθρωποι συνήθως δεν θέλουν να μπλέκουν με κάρτες και αυτός είναι και ο βασικός λόγος που πήρα κι εγώ το W για τον πατέρα μου.

Από την άλλη πλευρά η οικονομία του f2g είναι απίστευτη...

Θεωρώ, πως αν είναι να το συνδυάσει με σταθερό, πρέπει να μιλήσει με το τμήμα προσφορών για να του δώσουν κάτι που να του ταιριάζει.

Link to comment
Share on other sites

αν κάποιος δεν θέλει να μπλέκει με κάρτες, θα μπλεχτεί αναγκαστηκά με ογκώδεις για τα παρών δεδομένα,χρεώσεις.

η άρνηση φταίει, όχι οτι δεν μπορεί να μάθει κάποιος να χειρίζεται την κάρτα. μην τρελαθούμε, βγάζοντας όλους τους 50+ χαζούς κιόλας...

Link to comment
Share on other sites

Τα τμηματα προσφορων των εταιρειων κινητης, προτεινουν, αυτο που τους προσφερει το μεγαλυτερο κερδος.

Στα σεμιναρια οι υπαλληλοι μαθαινουν τεχνικες εξαπατησης του πελατη. Σε Ολες τις εταιρειες.

Αμα περιμενει καποιος να μαθει το συμφερον της τσεπης του, απο τον πωλητη.......αξιος της αποφασης του.

Link to comment
Share on other sites

Τα τμηματα προσφορων των εταιρειων κινητης, προτεινουν, αυτο που τους προσφερει το μεγαλυτερο κερδος.

Στα σεμιναρια οι υπαλληλοι μαθαινουν τεχνικες εξαπατησης του πελατη. Σε Ολες τις εταιρειες.

Αμα περιμενει καποιος να μαθει το συμφερον της τσεπης του, απο τον πωλητη.......αξιος της αποφασης του.

 

Να σε ρωτησω κατι?τι χρηση κανεις στο κινητο σου και ποσα πληρωνεις?πολυς κοσμος επιλεγει συμβολαιο γιατι δε θελει καποια στιγμη να ξεμεινει απο καρτα και να ψαχνει να βρει ανοιχτο περιπτερο....σιγουρα τα καρτοκινητα ειναι φθηνοτερα δεν το συζητω.Εγω μια χρονια με f2go την ειχα βγαλει τσαμπα για εναν ολοκληρο χρονο...κι οταν λεω τσαμπα εννοω εντελως δωρεαν.Και τωρα που εχω το red1 φυσικα δεν καταναλωνω ολο το διαθεσιμο προγραμμα,απλα δε θεωρω υπερβολικα τα 53 ευρω για 2 συνδεσεις σε σχεση με κανα 35αρι που θα μου πηγαιναν οι καρτες.

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτησω κατι?τι χρηση κανεις στο κινητο σου και ποσα πληρωνεις?πολυς κοσμος επιλεγει συμβολαιο γιατι δε θελει καποια στιγμη να ξεμεινει απο καρτα και να ψαχνει να βρει ανοιχτο περιπτερο....σιγουρα τα καρτοκινητα ειναι φθηνοτερα δεν το συζητω.Εγω μια χρονια με f2go την ειχα βγαλει τσαμπα για εναν ολοκληρο χρονο...κι οταν λεω τσαμπα εννοω εντελως δωρεαν.Και τωρα που εχω το red1 φυσικα δεν καταναλωνω ολο το διαθεσιμο προγραμμα,απλα δε θεωρω υπερβολικα τα 53 ευρω για 2 συνδεσεις σε σχεση με κανα 35αρι που θα μου πηγαιναν οι καρτες.

 

εχω 2 κάρτες. Μια Q για ομιλία 3€/60' +1€/400' προς wind Και μια F2G για ιντερνετ 5€/1GB. Μέσος όρος 9€/μηνα. Τις περισσότερες κλήσεις όμως τις κάνω με voip, οπότε πάω +2€. +1+1€ στα κινητά της οικογένειας. Σύνολο 13-15€ όλοι μαζί...3κινητά.

Μπορείς να βάζεις κάθε μήνα 53 € στίς κάρτες και αφού θα χαλάς τα 35 θα μένουν 18.

Σε 2 γεμίσματα θα έχεις άλλο 1 δωρεάν.

Το τι είναι υπερβολικό εξαρτάται από την τσέπη του καθενός και το που θέλει να διαθέσει τα χρήματά του.

Αλλος αγοράζει SGS4 άλλος Αλκατελ. Σε πραγματικές τιμές όμως το 56 είναι μεγαλύτερο απ το 35αρι.

Επίσης αυτό με τα περιπτερα δεν ισχύει γιατί βάλε 50€ αρχικά και μετά ανανέωνε κανονικά, σε καταστήματα της εταιρείας (για το μπονους) η μεσω ιντερνέτ. Οπως πάς για το λογαριασμό.

Link to comment
Share on other sites

Τα τμηματα προσφορων των εταιρειων κινητης, προτεινουν, αυτο που τους προσφερει το μεγαλυτερο κερδος.

Στα σεμιναρια οι υπαλληλοι μαθαινουν τεχνικες εξαπατησης του πελατη. Σε Ολες τις εταιρειες.

Αμα περιμενει καποιος να μαθει το συμφερον της τσεπης του, απο τον πωλητη.......αξιος της αποφασης του.

 

σωστός. εξού και το μάρκετινγκ, οι στατιστικές κ.λπ. κ.λπ.

το συμφέρον μας πρέπει να το ψάξουμε ο καθένας ξεχωριστά... να το ψάξουμε όμως! όχι πασαλίματα

λύσεις υπάρχουν, και μάλιστα αρκετές σε σχέση με το παρελθόν λόγο Internet. θέληση να υπάρχει και όλα γίνονται.

Link to comment
Share on other sites

εχω 2 κάρτες. Μια Q για ομιλία 3€/60' +1€/400' προς wind Και μια F2G για ιντερνετ 5€/1GB. Μέσος όρος 9€/μηνα. Τις περισσότερες κλήσεις όμως τις κάνω με voip, οπότε πάω +2€. +1+1€ στα κινητά της οικογένειας. Σύνολο 13-15€ όλοι μαζί...3κινητά.

Μπορείς να βάζεις κάθε μήνα 53 € στίς κάρτες και αφού θα χαλάς τα 35 θα μένουν 18.

Σε 2 γεμίσματα θα έχεις άλλο 1 δωρεάν.

Το τι είναι υπερβολικό εξαρτάται από την τσέπη του καθενός και το που θέλει να διαθέσει τα χρήματά του.

Αλλος αγοράζει SGS4 άλλος Αλκατελ. Σε πραγματικές τιμές όμως το 56 είναι μεγαλύτερο απ το 35αρι.

Επίσης αυτό με τα περιπτερα δεν ισχύει γιατί βάλε 50€ αρχικά και μετά ανανέωνε κανονικά, σε καταστήματα της εταιρείας (για το μπονους) η μεσω ιντερνέτ. Οπως πάς για το λογαριασμό.

 

Μαλιστα πολυ οικονομικη λυση εχεις και καλα το σκεφτεσαι.Να σε ρωτησω και κατι αλλο τα προγραμματα καρτοκινητων που προσφερουν χρονο σε ολους χρεωνουν καθε κληση για 3 λεπτα ομως ε?Θα το κοιταξω παντως καποια στιγμη μετα τον αυγουστο το θεμα των καρτοκινητων αρκει να προσφερουν χρονο ομιλιας και μηνυματα για ολους με πακετα που ανανεωνονται και πανω απο μια φορα το μηνα με μια καρτα sim.

Edited by boban3
Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτησω και κατι αλλο τα προγραμματα καρτοκινητων που προσφερουν χρονο σε ολους χρεωνουν καθε κληση για 3 λεπτα ομως ε?.

Η Q χρεωνει καθε 1' τα 60' προς ολους και μπορεις ν αγορασεις εως 4 πακετα το μηνα. Η φρογκ μετα το 1' ανα 1"...ιδια τιμη, αλλα δεν εχει φρι προς κοσμοτε.

Κατι αναλογο και στη βοντα πρεπει να υπαρχει γιατι ειναι

υποχρεωτικα.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...