Jump to content

Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (T-310 , T-311 , T-315)


chrisly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδιά

Κάτοχος απο σήμερα 29/4/2015 :) του τάμπλετ SM-T311

με εκδοσή Αντροιντ 4,4,2

Χωρις καμία επιπλέον εφαρμογή η μνήμη ραμ στα 590

Μου αναφέρει

Δημιουργία αντίγραφου ασφαλείας

Θα πρέπει να οριστεί ο λογαριασμός δημιουργίας αντιγράφων ασφαλείας

Τι είναι αυτό και τι κάνει?

Edited by giorgio_ioa
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια

 

............Τα φτυσε η μπαταρια???παπαλα??

Το service της samsung που ειναι??

Any ideas πριν απογοητευτω??

 

Από τα λεγόμενά σου , μάλλον μπαταρία θέλεις . Σημειωτέον ότι η μπαταρία (είπαν στο service) 'οτι έχει εγγύηση 1 χρόνο .

Λοιπόν αφού είσαι Αθήνα .

Πήγαινε Σοφοκλέους 180 Καλλιθέα , Ξηρουχάκης Παναγ. 210-9569752 (Samsung Service)

Θα σου βάλει καινούρια μπαταρία , θα στο αναβαθμίσει σε 4.4.2 και θα είσαι μιά χαρά .

Link to comment
Share on other sites

Ή στο κοντινότερο εξουσιοδοτημένο Samsung service της περιοχής σου. Έχει πολλά, δεν είναι ανάγκη να τραβηχτείς Καλλιθέα αν είσα μακριά. Μπες εδώ:

http://www.samsung.com/gr/support/servicelocation/

πάτα στο + και επέλεξε κατηγορία προϊόντος: κινητά τηλέφωνα->Tablet και πάτα στην αναζήτηση. Θα σου βγάλει όλα τα samsung service με αναλυτικές διευθύνσεις, τηλέφωνα κλπ.

Δες εδώ:

http://s12.postimg.org/mv4kg1c59/2015_04_30_11_26_46_Screenshot.png

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις ειστε τρομεροι!!!

 

Απο οτι ειδα στην αποδειξη 11/2014 το χω παρει οποτε με καλυπτει η εγγυηση!!!!

 

Το εχω παρει απο smarties.gr Δεν πιστευω να τυχω διαφορετικης αντιμετωπισης απο οτι να το περνα απο πλαισιο πχ.... (μηπως ειναι τιποτα παραεισαγωγης)

Link to comment
Share on other sites

Τσαμπα η τοση διαφησμιση στον Ξηρουχάκη....

 

Του το πηγα σε δυο μερες το ειχε ετοιμο (μου αλαξε μπαταρια ειπε) αλλα κ παλι τα ιδια...

 

Το μηχανημα ακομα κ κλειστο χανει μπαταρια τρελα...

 

οποτε τωρα τι να κανω γμτ...Να παω να του το πεταξω στην μουρη κ να ξεχασω το ευγενικο μου στυλ??

 

Να το παω σε αλλον με κινδυνο να μου πει τιποτα για εγγυηση μιας κ ο Ξηρουχάκης ουτε χαρτια μου δωσε service ουτε τιποτα ακομα κ κολα μυριζει το μηχανημα πανω δεξια...

 

Nα κανω λετε update σε ποιο μετεπειτα android μηπως στρωσει??

 

Πολυ απογοητευση....

Link to comment
Share on other sites

Ρε παλικαρε, No offence ... αλλα εισαι αλλου ετσι;

 

Σου προτειναν σερβις εξουσιοδοτημενο;

Εαν ναι, πηγες σε αυτο;

Πηγες λοιπον σε εξουσιοδοτημενο σερβις, σου αλλαξαν οτι αλλαξαν, εκαναν οτι εκαναν και ΔΕΝ πηρες χαρτια γι'αυτο;;

 

 

Θα πας και θα ξαναπας λοιπον σε εξουσιοδοτημενο μεχρι να λυθει το προβλημα σου, μεχρι να εξαντληθει η υπομονη σου η μεχρι να ληξει η εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα μου δωσε ενα χαρτακι με αναφορα επισκευης κ job number με το imei μου...

 

Αλλα ουτε υπογραφες ουτε τιποτα...

 

Πρωτη φορα σε service ρε παιδια μην κραζετε...

 

Τωρα θα παω πιο προετοιμασμενος....

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε και δωσε λιγο πονο.

Σε αυτα τα πραγματα πρεπει να εισαι ψειρας και γενικα σε ολες σου τις ενεργειες τυπικοτατος.

Αυτα εκμεταλλευονται μερικοι επιτηδειοι !!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν φόρτιζε καθόλου και το πήγα στο service όπως είπα και πριν. Μετά από μερικές μέρες το παρέλαβα και μου είπε εκεί ο υπάλληλος ότι το έστειλαν στην αντιπροσωπία όπου μου άλλαξαν την μπαταρία (πήρα χαρτιά κλπ αναλυτικα) . Όμως με το που πήγα σπίτι και το έβαλα στην πρίζα πάλι δεν φόρτιζε! Το πήγα κάνα στο service την επόμενη ημέρα και τους είπα ότι δεν διορθώθηκε το πρόβλημα. Ο υπάλληλος μου είπε ότι θα το ξανά στείλει αντιπροσωπία και θα σημειώσει ότι το πρόβλημα συνεχίζει. Όταν το παρέλαβα μετά από λίγες μέρες μου είπε ότι τελικά το πρόβλημα το είχε το καλώδιο του φορτιστή και μου έδωσαν άλλο. Το δοκίμασα και επιτόπου να βεβαιωθώ ότι φορτίζει και όλα καλά.
Link to comment
Share on other sites

Τσαμπα η τοση διαφησμιση στον Ξηρουχάκη....

 

Του το πηγα σε δυο μερες το ειχε ετοιμο (μου αλαξε μπαταρια ειπε) αλλα κ παλι τα ιδια...

 

Το μηχανημα ακομα κ κλειστο χανει μπαταρια τρελα...

 

οποτε τωρα τι να κανω γμτ...Να παω να του το πεταξω στην μουρη κ να ξεχασω το ευγενικο μου στυλ??

 

Να το παω σε αλλον με κινδυνο να μου πει τιποτα για εγγυηση μιας κ ο Ξηρουχάκης ουτε χαρτια μου δωσε service ουτε τιποτα ακομα κ κολα μυριζει το μηχανημα πανω δεξια...

 

Nα κανω λετε update σε ποιο μετεπειτα android μηπως στρωσει??

 

Πολυ απογοητευση....

 

Σου συνέστησα τον Ξηρουχάκη έχοντας προσωπική εμπειρία και εμπειρία φίλων μου γιά την άψογη εξυπηρέτηση που είχαμε .

Αλλά εδώ φίλε μας μπερδεύεις . Άλλο είναι το ευγενικό στυλ προσέγγισης σε τέτοιες περιπτώσεις , και άλλο , με το συμπάθιο , το αφελές .

1 .Πήγες στον Ξηρουχάκη και του είπες να σου αλλάξει μπαταρία , ή του ανέφερες το πρόβλημά σου για να βρει εκείνος την λύση ?

Αν το πρώτο έκανες μέγα λάθος . Επρεπε να τον αφήσεις να βρει εκείνος το πρόβλημα . Επίσης στο χαρτάκι αναφοράς επισκευής , που λες , έπρεπε

να ζητήσεις να σου γράψει το s/n (serial number) της νέας μπαταρίας

2. Και ξαφνικά μας λες πως " Το μηχανημα ακομα κ κλειστο χανει μπαταρια τρελα...¨" Αν όντως συμβαίνει αυτό δεν είναι θέμα μπαταρίας.

Σ' αυτή την περίπτωση ή έχεις κάποια/ες εφαρμογές που σου δημιουργούν το πρόβλημα ή αλλοιώς είναι πρόβλημα της Rom που έχεις εγκαταστήσει .

Γιατί αναφέρεις αλλαγή φορτιστή . Εχεις και πρόβλημα φόρτισης ?

Link to comment
Share on other sites

Οχι φυσικα δεν του ανεφερα καν τι προβλημα ειχα

 

Επισης ξανααναφερω οτι παω πρωτη φορα σε service...στο καρτελακι που μου δωσε εγραφε το emei της συσκευης κ τι εργασιες εκανε (αλλαγη μπαταριας)

 

Θεωρω περιττο να καθομαι να ασχολουμε με τον αν εκανε σωστα αυτος την δουλεια του ή οχι...δεν με απασχολει (τουλαχιστον οσο ειμαι σε εγγυηση κ δεν πληρωνω)

απλα αν κ δευτερη φορα δεν δωσει λυση θα μου υπογραψει κ στο καρτελακι το επομενο που θα δωσει κ θα φαει αναφορα στην samsung κ θα παω σε αλλον

 

Προβλημα με φορτιστη δεν εχω απλα ειπα να το δοκιμασω κ αυτο οπως εκανε αλλο ενα παιδι αν ειδες πιο πανω...

 

Τελος λετε να κανω αναβαθμιση στην επομενη android μηπως φτιαξει??

εχω την 4.2.2

 

Αν οντως καποια εφαρμογη καταναλωνει μπαταρια πως το ανακαλυπτω;

 

Αυριο ή την Τριτη οποτε βρω χρονο θα του το ξαναπαω....

Edited by panos23
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ξεκαθαρίζει . Είχα την 4.2.2 και το μηχανάκι ήταν μιά χαρά . Με την 4.4.2 δεν είδα καμιά ιδιαίτερη διαφορά ούτε έχω προβλήματα

παρ' όλο που πολλοί φίλοι αντιμετώπισαν διάφορα θέματα . Επομένως δεν είναι θέμα Rom .

Αρα το πιθανότερο είναι κάποια/ες εφαρμογή/ες , σου δημιουργούν το πρόβλημα . Αν μπορέσεις να εντοπίσεις πότε άρχισε το πρόβλημα και

αν θυμάσαι ποιά εφαρμογή είχες εγκαταστήσεις τελευταία , την απεγκαθιστάς και δοκιμάζεις . Διαφορετικά θα πρέπει χρονολογικά αρχίζοντας

από τελευταίες που εγκατέστησες μία-μία απεγκατάσταση και δοκιμή . Φυσικά δεν είναι ευχάριστη δουλειά , αλλά δεν υπάρχει άλλος τρόπος ,

εκτός αν είσαι διατεθημένος να κάνεις "επαναφορά εργαστασιακών δεδομένων" και στήσιμο του tablet απ' την αρχή .

Edited by geobas
Link to comment
Share on other sites

Οχι φυσικα δεν του ανεφερα καν τι προβλημα ειχα

 

Επισης ξανααναφερω οτι παω πρωτη φορα σε service...στο καρτελακι που μου δωσε εγραφε το emei της συσκευης κ τι εργασιες εκανε (αλλαγη μπαταριας)

 

Θεωρω περιττο να καθομαι να ασχολουμε με τον αν εκανε σωστα αυτος την δουλεια του ή οχι...δεν με απασχολει (τουλαχιστον οσο ειμαι σε εγγυηση κ δεν πληρωνω)

απλα αν κ δευτερη φορα δεν δωσει λυση θα μου υπογραψει κ στο καρτελακι το επομενο που θα δωσει κ θα φαει αναφορα στην samsung κ θα παω σε αλλον

 

Προβλημα με φορτιστη δεν εχω απλα ειπα να το δοκιμασω κ αυτο οπως εκανε αλλο ενα παιδι αν ειδες πιο πανω...

 

Τελος λετε να κανω αναβαθμιση στην επομενη android μηπως φτιαξει??

εχω την 4.2.2

 

Αν οντως καποια εφαρμογη καταναλωνει μπαταρια πως το ανακαλυπτω;

 

Αυριο ή την Τριτη οποτε βρω χρονο θα του το ξαναπαω....

Αυτός ο Κος Ξηρουχάκης που το πήγες, έχει εξουσιοδοτημένο service της Samsung; Μου ξέφυγε, ή δεν το κατάλαβα από τα προηγούμενα posts. Στη smartec δοκίμασες να το πας, όπως σου είχα γράψει; Όπως σου έγραψε και ο geobas, μπορεί να ευθύνεται κάποια εφαρμογή γι' αυτό. Είναι λίγο κουραστικό, αλλά θα σου πρότεινα, εάν δεν το έχεις κάνει ήδη, να κάνεις μία εργοστασιακή επαναφορά για να σιγουρευτείς ότι δεν είναι θέμα software και μετά πάλι στο επίσημο service. Εγώ αφού το είχα πάει πρώτα στη Samsung και αφού δεν μου έκανε τίποτα, το έστειλα με courier στη smartec όπου και μου άλλαξαν μπαταρία και τώρα λειτουργεί κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Nαι εξουσιοδοτημένος ειναι...

 

Αυτο θα κανω σαν τελευταιο βημα ...

 

Θα αρχισω να βγαζω εφαρμογες κ αν δεν στρωσει θα κανω επαναφορα κ update στο android

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια φιλικη συμβουλη.Το εχω το ταμπλετ 1 χρονο και κατι μηνες και το εχω σκισει πραγματικα καθε μερα σχεδον το φορτιζω.Τελευταια η μπαταρια σα να μην πηγαινε οπως στην αρχη.Το ξεφορτισα λοιπον ΤΕΛΕΙΩΣ σε φαση να μην ανοιγει καν,το φορτισα πληρως και ξαναεστρωσε η μπαταρια!Ειχα διαβασει απο εγκυρη πηγη σε μπαταρια λιθιου να το κανεις αυτο το πραμα 1 φορα στις 30 φορτισεις.. Edited by kostas_kanal0011
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το ελυσα το προβλημα...Καποια εφαρμογη μου ετρωγε μπαταρια δεν εξηγητε αλλιως ...Εκανα δευτερη φορα επαναφορα συστηματος αλλα δεν εκανα το λαθος να ξαναπερασω ολα τα προγραμματα μου...Εβαλα μονο fb κ mesenger μεχρι στιγμης κ ολα τελεια με την μπαταρια...Σταδιακα θα προσθετω προγραμματα να δω που ειναι το προβλημα...

Το κουφο ειναι παντως που εχανε μπαταρια ακομα κ κλειστο....

 

ευχαριστω ολους για τον χρονο κ την βοηθεια σας

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρε Πάνο ίσως να μην χρειαζόταν η αλλαγή της μπαταρίας .

Εκείνο το " έχανε η μπαταρία και όταν ήταν κλειστό " μας αποπροσανατόλισε .

Κάποτε είχε κυκλοφορήσει μιά λίστα με εφαρμογές που ήταν υπεύθυνες γιά τέτοια θέματα της μπαταρίας .

Δεν θυμάμαι αλλά αν γκουγκλάρεις μπορεί να τις βρεις .

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου πηγε το μυαλο καν....

Δεν μου ειχε ξανατυχει....

 

Παλι τα ιδια... Τρελη καταναλωση μπαταριας κ το βραδι κλειστο

το ειχα αφησει στο 78% κ οταν το ανοιξα το πρωι ειχε φτασει στο 50%

 

Χωρις να εχω εγκαταστησει καποια αλλη εφαρμογη μου δειχνει οτι τρωει τρελη μπαταρια mediaserver

 

Τι ειναι τουτο παλι??

 

Εσβησα vlc κ σε λιγο θα μεταφερω ξανα photo κ 3 επεισοδια walking dead που εχω στο pc

 

Με εχει κουρασει ποια...Θα παρω κανα ipad mini ...Με βλεπω να το πουλαω... :(

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Το μηχανάκι είναι ότι καλύτερο βρε Πάνο αλλά από γκαντεμιά σε γκαντεμιά .

Ποιό έχεις τελικά το Τ-310 ή το Τ-311 με 3g ?

Μήπως έχεις κάρτα SD 32 Gb ?

Το πρόβλημα 90% αφού προέρχεται από τον mediaserver , είναι η εφαρμογή Samsung Push services .

Setting/εφαρμογές/All , βρές την και πάγωσέ την .

Link to comment
Share on other sites

Την εχω απενεργοποιησει την εφαρμογη αυτη....

 

Το απλο εχω χωρις 3g κ χωρις καρτα μεσα

 

Το βραδι πριν το ξανακλεισω θα το αδειασω απο photo κ ταινειες μηπως δω αποτελεσμα....

Link to comment
Share on other sites

Την εχω απενεργοποιησει την εφαρμογη αυτη....

 

Το απλο εχω χωρις 3g κ χωρις καρτα μεσα

 

Το βραδι πριν το ξανακλεισω θα το αδειασω απο photo κ ταινειες μηπως δω αποτελεσμα....

 

Ταινίες ? .........χχχμμμμμ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (T-310 , T-311 , T-315)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...