Jump to content

Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (T-310 , T-311 , T-315)


chrisly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν και δεν ειμαι τοσο βιτσιοζος με το ταμπλετ μου.... :X

 

Tι ερωτικα κολπα εκανες στο δικο σου;;

Σε ποια σελιδα του Kama Sutra αναφερει το root ;; :lol:

το αγγιζω απαλα και το ευθυγραμιζω συνεχως! χαχαχα. η μοναδικη μ@@@κια με την 4.4.2 ειναι που με κολλαει η καμερα. αλλα κατεβασα την google camera και ολα καλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πολυ καλη και η kitkat τελικα αλλα νομιζω οτι έχει λιγο χειροτετο ηχο απο την jellybean.με τη δευτερη επαιζε τερμα δυνατα και δεν ενοιωθε.τωρα παιζει ποιοτικα μεν αλλα κοντα στο τερμα κανει κατι σαν αυξομοιωσεις στιγμιαιες σα να εχει κανα surround πχ για εφε.αλλα εντάξει παλευεται αυτο.τωρα περιμενω και απο το ebay το bluetooth A2DP 5 ευρουλακια για ασυρματο ηχο απο το στερεο,screen mirroning με wifi στον προτζεκτορα και αντε γεια ο υπολογιστης!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση.εχω το Τ-310 το 8αρι και απο χθες η μπαταρια του κραταει το πολυ μιση ωρα.μολις το φορτσιω μετα απο λιγο σβηνει και οταν το ανοιγω μου λεει πως η μπαταρια εξντληθηκε ενω πριν σβησει ητανε σχεδο γεματη.τι φταει?ειμαι για καινουργια μπαταρια?
Link to comment
Share on other sites

ισως να χρειαζεται να βγαλεις και να ξαναβαλεις το πινακι της μπαταριας ξανα για να στρωσει οπως εκανα εγω που δεν φορτιζε. γνωστο bug στην 4.4.2.εννοειται δεν το κανεις μονος σου αν εχεις εγγυηση!Ξεκινα ψαχνε τα χαρτια!
Link to comment
Share on other sites

βασικα μπαταρια δε πιστευω να ειναι τοσο ρηγορα. και πλακετα να ειναι η εγγυηση ειναι 2 χρονια νομιζω. μπορει να εισαι και τυχερος και να σου στειλουν κανα tab 4 (αν ειναι πλακετα) οπως εχει γινει γενικα σε πολλους λογω μη διαθεσιμοτητας εξαιτιας του επομενου μοντελου.Οπως ενα παιδι ειχε το Z1c και του στειλαν το Z3c !!!
Link to comment
Share on other sites

κοιτα και παρε τηλεφωνο απο εκει που το πηρες και αυτοι θα το αναλαβουν τζαμπε

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εννοειται αν εκανες root κλπ...odin και εργοστασιακη επαναφορα.

Link to comment
Share on other sites

ok ευχαριστω.αυριο φευγει για το καταστημα απ οπου το πηρα κι ας αναλαβουν αυτοι τα υπολοιπα.

Κανα νεο ειχαμε;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
το πηγα σε εξουσιοδοτημενο σερβις σαμσουνγκ το κρατησανε 2 μερες και η απαντηση τους ητανε οτι εφταιγε το καλωδιο(αγορασα καινουργιο) γι αυτο και δεν φορτιζε σωστα.Ε τελικα τους το ξαναπηγα σημερα γιατι αρχισε να κανει παλι νερα. περιμενω να δω τι θα μου πουνε γιατι ο υπαλληλος ειπε οτι ισως φταει η πλακετα και πρεπει μαλλον να παει στα κεντρικα :confused: Edited by giannis074
Link to comment
Share on other sites

το πηγα σε εξουσιοδοτημενο σερβις σαμσουνγκ το κρατησανε 2 μερες και η απαντηση τους ητανε οτι εφταιγε το καλωδιο(αγορασα καινουργιο) γι αυτο και δεν φορτιζε σωστα.Ε τελικα τους το ξαναπηγα σημερα γιατι αρχισε να κανει παλι νερα. περιμενω να δω τι θα μου πουνε γιατι ο υπαλληλος ειπε οτι ισως φταει η πλακετα και πρεπει μαλλον να παει στα κεντρικα :confused:

Α καλαααα!!!Ποιο καλωδιο αν ειναι δυνατον..Και καλωδιο να ηταν.. εφ'οσον φορτιζε στο τερμα,τι σχεση εχει με το να τελειωνει γρηγορα η μπαταρια εφ'οσον εχει φορτισει δηλαδη;Απ'οτι βλεπω δε θελουν να στο αντικαταστησουν.Αλλα το μοναδικο που καταφερνουν με την παραταση ειναι να εξαντληθει πανυελως το μοντελο και να σου στειλουν το 4αρι!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπερα παιδια θελω καποιοε που γνωριζει να μου απαντησει παρακαλω.ειμαι στην 4.4.2 και θελω να ξαναπαω στην 4.2.2 που το μηχανακι πραγματικα πετουσε.θελω ομως να μη χασω τη λειτουργια screen mirroring.τωρα στην 4.4.2 με root μου λειτουργει το s.m κανονικα.Δεν ξερω αν λειτουργει λογω του οτι δεν εχω custom recovery η λογω αυτου του μικρου patch που εχω κανει που αντικαθιστας. το libWFD_engine.so στον φακελο system-etc...η ερωτηση μου ειναι εαν βαλω την 4.2.2 χωρις custom recovery θα μου λειτουργει το s.m ξανα;Δηλαδη περιλιπτικα:Το screen mirroring επηρεαζεται απο την custom recovery η το root;;;
Link to comment
Share on other sites

παιδια θα χαζεψουμε εντελως. εχει κανεις κανα λινκ της στοκ τελευταιας jellybean 4.2.2;;την βγαλανε;;;οσα βρισκω αλλα δεν κατεβαζει αλλα κολλαει..αν καποιος την ανεβαζε με κανα dropbox θα του ημουν πραγματικα ευγνωμον...

δινουν οριο 50kb μονο στο κατεβασμα και με το που γινεται μια διακοπουλα το χανει εντελως..2 μερες παλευω τωρα και τιποτα..

Edited by kostas_kanal0011
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα στην παρέα.

 

Ειμαι κάτοχος του συγκεκριμένου tablet (t310) και έχω το εξής πρόβλημα.

 

Υστερα από πτωση ποτηριού επάνω στο tablet έσπασε το digitizer. Δουλευε κανονικά βεβαια αλλα μιας και το χρησιμοποιει παιδι ειπα να το αλλαξω. Ετσι λοιπόν παρειγγειλα από το ebay ενα digitizer υποτίθεται της Samsung. Στην προσπαθεια μου να αποκολλησω το digitizer απο την οθόνη εσπασα και την οθόνη ( newbas) :) Με τα πολλα αγόρασα και μια οθόνη και αφου εφτασε κι αυτή τα συνδεσα και ανοιξα το tablet. Το πρόβλημα ειναι οτι πλέον χρειάζεται 2πλο κλικ στην οθονη για να πιασει το αγγιγμα και δεν κανει καθόλου κύλιση. Όταν όμως το συνδέω στο ρεύμα όλα λειτουργούν κανονικά!!!!! και η απόκριση του touch είναι άριστη. Όποια βοήθεια και ιδέα δεκτή :)

Edited by polteris
Link to comment
Share on other sites

Καντο μια καθαρη εγκατασταση απο το odin μπααααας και.υπαρχουν περιπτωσεις γενικα που αισθητηρες κλπ..ξαναδουλεψαν με καθαρη εγκατασταση..
Link to comment
Share on other sites

kαλημερα, εχω το ταβ.3 8'' και στην ενοτητα ασφαλεια εκανα κρυπτογραφηση συσκευης και δεν μπορω να βρω πως απενεργοποιειται.. ξερει καποιος πως γινεται? δεν θελω να κανω επαναφορα γι αυτον τον λογο μονο:confused:
Link to comment
Share on other sites

Καντο μια καθαρη εγκατασταση απο το odin μπααααας και.υπαρχουν περιπτωσεις γενικα που αισθητηρες κλπ..ξαναδουλεψαν με καθαρη εγκατασταση..

 

Το δοκίμασα και τίποτα. Το έκανα και root, πέρασα και μια custom rom και παλι τα ίδια. Πιστευω οτι μπορεί να θέλει κανένα calibration η μπαταρια η κατι τετοιο γιατί όταν το έχω στο ρευμα η απόκριση του ειναι κανονική. Μπορεί να το πειραξε η ακινησία (σχεδόν 3 μήνες)

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να βγαλεις και να ξαναβαλεις το πινακι της μπαταριας οπως ειχα κανει εγω οταν δε με φορτιζε μετα την αναβαθμιση σε 4.4.2
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να βγαλεις και να ξαναβαλεις το πινακι της μπαταριας οπως ειχα κανει εγω οταν δε με φορτιζε μετα την αναβαθμιση σε 4.4.2

 

To έλυσα και το ξαναδεσα όλο μπας και είχα ξεχάσει τίποτα. Πριν από λίγο μίλησα με τον πωλητή από το ebay και θα μου στείλει άλλο digitizer μπας και είναι το πρόβλημα εκεί μιας και είναι το μονο που έμεινε

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
To έλυσα και το ξαναδεσα όλο μπας και είχα ξεχάσει τίποτα. Πριν από λίγο μίλησα με τον πωλητή από το ebay και θα μου στείλει άλλο digitizer μπας και είναι το πρόβλημα εκεί μιας και είναι το μονο που έμεινε

 

Επανέρχομαι λοιπόν και αφού πέρασα το καινουριο digitizer όλα δουλεύουν κανονικά πλέον!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ενταξεθμι ολα κομπλε;απο μπαταρια πως σας παει παιδια;πεφτει;εγω το εχω 2 χρονια με λιωσιμο καθε μερα σχεδον και δε μου φαινεται να επεσε πολυ.εκει που μου εβγαζε 9 ωρες σερι ιντερνετ τωρα μου βγαζει 8 και κατι ψιλα..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (T-310 , T-311 , T-315)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...