Jump to content

Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (T-310 , T-311 , T-315)


chrisly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγώ σκέφτομαι να το αγοράσω τώρα που είναι προσφορά στα 170 ευρώ!Το μόνο που με προβληματίζει είναι αν είναι όντως καλύτερο από αυτό

http://www.mediamarkt.gr/mcs/product/ASUS-MeMO-Pad-HD-7-ME173X-16GB-White,99452,480511,1041881.html?langId=-18&et_lid=5&etcc_par=Price+Search+Engine&etcc_med=Price+Search+Engine&etcc_cmp=Productlisting&et_cid=3&etcc_ori=skroutz.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και εγώ σκέφτομαι να το αγοράσω τώρα που είναι προσφορά στα 170 ευρώ!Το μόνο που με προβληματίζει είναι αν είναι όντως καλύτερο από αυτό

http://www.mediamarkt.gr/mcs/product/ASUS-MeMO-Pad-HD-7-ME173X-16GB-White,99452,480511,1041881.html?langId=-18&et_lid=5&etcc_par=Price+Search+Engine&etcc_med=Price+Search+Engine&etcc_cmp=Productlisting&et_cid=3&etcc_ori=skroutz.gr

 

Ναι, είναι καλύτερο. Και 8άρι...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια λεω να αγορασω το ταμπλετακι αφου η τιμη του μου φαινεται ικανοποιητικη κ δεν νομιζω να βρω κατι καλυτερο 8αρι στα 170€ που πωλειται στο σκρουτζ. Διαβασα ολα τα σχολια και η πλειοψηφια εχει να πει καλα λογια εκτος καποιων (λιγων) αρνητικων που διαβασα... Αυτο που με προβληματιζει ειναι καποια σχολια σε αλλα σαιτ που διαβασα οτι το ταμπλετ δεν παιζει σχεδον κανενα βιντεο (youtube κλπ) καθως και τα περισσοτερα online βιντεακια που χρειαζονται flash... τι σημαινει αυτο?

ευχαριστω πολυ για το χρονο σας

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια λεω να αγορασω το ταμπλετακι αφου η τιμη του μου φαινεται ικανοποιητικη κ δεν νομιζω να βρω κατι καλυτερο 8αρι στα 170€ που πωλειται στο σκρουτζ. Διαβασα ολα τα σχολια και η πλειοψηφια εχει να πει καλα λογια εκτος καποιων (λιγων) αρνητικων που διαβασα... Αυτο που με προβληματιζει ειναι καποια σχολια σε αλλα σαιτ που διαβασα οτι το ταμπλετ δεν παιζει σχεδον κανενα βιντεο (youtube κλπ) καθως και τα περισσοτερα online βιντεακια που χρειαζονται flash... τι σημαινει αυτο?

ευχαριστω πολυ για το χρονο σας

flash μπορεις να το κανεις να παιζει βιντεακια. youtube παιζει αφου ξεκινησα να βλεπω μεν και δεν :P

Link to comment
Share on other sites

flash μπορεις να το κανεις να παιζει βιντεακια. youtube παιζει αφου ξεκινησα να βλεπω μεν και δεν :P

 

Σ ευχαριστω φιλε για την αμεση απαντηση:) γενικα εισαι απο τους ευχαριστημενους με το ταμπλετ?

στην οθονη μου φαινεται λιγο "φτωχο"το 1280*800..

Link to comment
Share on other sites

flash μπορεις να το κανεις να παιζει βιντεακια. youtube παιζει αφου ξεκινησα να βλεπω μεν και δεν :P

 

To tablet είναι μιά χαρά , παίζει ότι βίντεο τραβάει η καρδιά σου youtube τα τοιαύτα . Γιά Flash αν δεν σου παίζει , κατεβάζεις το Flash Player

και δεν έχεις κανένα πρόβλημα . Παίζει ακόμα και .swf , αν κατεβάσεις τον κατάλληλο player .

Σε ότι αφορά την ανάλυση 1280x800 , στο μέγεθος των 8 ιντσών είναι παραπάνω από ικανοποιητική . Στο μεγαλύτερο αδελφάκι του Ν8000,

10.1 ίντσες με την ίδια ανάλυση , ακόμα και σ'αυτό οι απεικονήσεις ήταν πολύ καλές .

Στο κάτω-κάτω αν θέλουμε μεγαλύτερη ανάλυση , θα πρέπει να είμαστε έτοιμοι να πληρώσουμε τα διπλά ευρώ γιά να το αγοράσουμε .

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια ερώτηση υποστηρίζει 4G το ταμπλετάκι?

 

Υπαρχει 4g ταμπλετακι δες στο skroutz ;)

 

Ερωτηση εμενα τελειωσε η μπαταρια το εβαλα να φορτισει και δεν φορτιζε δεν ανοιγε μου το εκανε 3 φορες(φορτιστης λειτουργει στο κινητο μου) μπηκα με πανω ενταση home και power ανοιξε εκανα reboot και λειτουργει κανονικα. Σαν ειχε νεκρωσει το ταμπλετ οταν εκλεισε απο μπαταρια το ειχα στο ρευμα επι 1 ωρα δεν εβγαζε σημα μπαταριας και δεν ανοιγε ουτε με το power button ενω με την αλληλουχια των κουμπιων ανοιξε. Απορια το γυρναω στο πλαισιο πισω?

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει 4g ταμπλετακι δες στο skroutz ;)

 

Ερωτηση εμενα τελειωσε η μπαταρια το εβαλα να φορτισει και δεν φορτιζε δεν ανοιγε μου το εκανε 3 φορες(φορτιστης λειτουργει στο κινητο μου) μπηκα με πανω ενταση home και power ανοιξε εκανα reboot και λειτουργει κανονικα. Σαν ειχε νεκρωσει το ταμπλετ οταν εκλεισε απο μπαταρια το ειχα στο ρευμα επι 1 ωρα δεν εβγαζε σημα μπαταριας και δεν ανοιγε ουτε με το power button ενω με την αλληλουχια των κουμπιων ανοιξε. Απορια το γυρναω στο πλαισιο πισω?

Μου το κάνει και μένα αυτό με τη μπαταρία. Το κλείνω, βάζω τον φορτιστή, δείχνει ότι φορτίζει και το ανοίγω πάλι. Το σκέφτομαι και εγώ να το πάω πλαίσιο απ'οπου και το αγόρασα. Σκέφτομαι να του κάνω ένα hard reset πρώτα μήπως και στρώσει και γλιτώσω τη διαδικασία με το πλαίσιο, αλλά δεν έχω αδειάσει ακόμη.

Link to comment
Share on other sites

Μου το κάνει και μένα αυτό με τη μπαταρία. Το κλείνω, βάζω τον φορτιστή, δείχνει ότι φορτίζει και το ανοίγω πάλι. Το σκέφτομαι και εγώ να το πάω πλαίσιο απ'οπου και το αγόρασα. Σκέφτομαι να του κάνω ένα hard reset πρώτα μήπως και στρώσει και γλιτώσω τη διαδικασία με το πλαίσιο, αλλά δεν έχω αδειάσει ακόμη.

 

Εμενα δυο φορες δεν εβγαζε καν φορτιση παρ ολο που το ειχα στη φορτιση καμια ωρα. Καπου ειδα οτι απο το tab 2 και επειτα αν μεινεις απο μπαταρια κλεινει δεν σου βγαζει ενδειξη φορτισης καθολου μεχρι να μαζεψει ενα φορτιο και μετα φορτιζει. Εκανα wipe factory και το βλεπω(εφαρμογες ολες αγορασμενες και οχι root) εαν εχει να προτεινει κανεις τιποτα δεκτο

Σε υπερευχαριστω για την απαντηση σου να εισαι παντα καλα :)

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι....

Και εμένα αν δε προλάβω να το βάλω στη φόρτιση πριν κλείσει μόνο του (κακός βέβαια, δε πρέπει να το αφήνουμε να κλείνει μόνο του) καθυστερεί να μου βγάλει την ένδειξη ότι φορτίζει! ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει 4g ταμπλετακι δες στο skroutz ;)

 

Ερωτηση εμενα τελειωσε η μπαταρια το εβαλα να φορτισει και δεν φορτιζε δεν ανοιγε μου το εκανε 3 φορες(φορτιστης λειτουργει στο κινητο μου) μπηκα με πανω ενταση home και power ανοιξε εκανα reboot και λειτουργει κανονικα. Σαν ειχε νεκρωσει το ταμπλετ οταν εκλεισε απο μπαταρια το ειχα στο ρευμα επι 1 ωρα δεν εβγαζε σημα μπαταριας και δεν ανοιγε ουτε με το power button ενω με την αλληλουχια των κουμπιων ανοιξε. Απορια το γυρναω στο πλαισιο πισω?

 

Δεν καταλαβαίνω γιατί κλείνετε το μηχανάκι γιά να το φορτίσετε .

Ολα τα γκατζετάκια , συμπεριμβανομένου και του Τ-311 , τα φορτίζω ανοιχτά , και βέβαια

δεν περιμένω να με ειδοποιήσει ή να πάει στο 10%-15% , και άλλες φορές όταν είναι να

φύγω βιαστικά , το σταματάω στο 70% ή στο 80% . Σημειωτέον ότι κάνω καθημερινη και

κάπως υπερβολική χρήση χωρίς κανένα πρόβλημα .

Μήπως έχει πρόβλημα ο φορτιστής ή το καλώδιο ή και τα δύο ?

Το πρόβλημα έχει παρουσιαστεί σε αρκετές παρτίδες .

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω γιατί κλείνετε το μηχανάκι γιά να το φορτίσετε .

Ολα τα γκατζετάκια , συμπεριμβανομένου και του Τ-311 , τα φορτίζω ανοιχτά , και βέβαια

δεν περιμένω να με ειδοποιήσει ή να πάει στο 10%-15% , και άλλες φορές όταν είναι να

φύγω βιαστικά , το σταματάω στο 70% ή στο 80% . Σημειωτέον ότι κάνω καθημερινη και

κάπως υπερβολική χρήση χωρίς κανένα πρόβλημα .

Μήπως έχει πρόβλημα ο φορτιστής ή το καλώδιο ή και τα δύο ?

Το πρόβλημα έχει παρουσιαστεί σε αρκετές παρτίδες .

 

Δεν το εκλεισα(ο αδερφος μου ο χαζος στραγγιξε 2 φορες την μπαταρια στο 0% ) εγω ανοιχτο το φορτιζω και ο φορτιστης του ταμπλετ δουλευει τον δοκιμασα σαν να επεσε το ταμπλετ τοτε σε death mode και δεν ανοιγε καν για αυτο ρωτησα. Τωρα με 80% το ανοιξα το εκλεισα και δεν εχει θεμα

Link to comment
Share on other sites

παιδια η πρωτη φορτωση πρεπει να διαρκεσει για ωρες? ή μολις φορτησει ειναι ετοιμο προς χρηση?

Απ' ότι έχω διαβάσει δεν χρειάζεται να μείνει πολλές ώρες η συσκευή στην μπρίζα την πρώτη φορά. Οι μπαταρίες ιόντων λιθίου τελευταίας τεχνολογίας δεν έχουν ανάγκη να μείνουν στην φόρτιση πολλές ώρες ούτε την πρώτη φορά, αλλά και γενικά.

Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα σε 2 μαγαζια να τσεκαρω το ταμπλετακι αυτοπροσωπως... ιδανικοτατο σαν μεγεθος κ γρηγορο σερφάρισμα.

το touch του με χαλασε λιγο αφου διαπιστωσα οτι δεν επιανε παντα με το πρωτο αγγιγμα τις εντολες μου... και στα 2 μαγαζια που το δοκιμασα το ιδιο.... Εσεις που το εχετε καιρό εχετε διαπιστωσει κατι τετοιο ή ιδεα μου ηταν? Ευχαριστώ :-)

Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα σε 2 μαγαζια να τσεκαρω το ταμπλετακι αυτοπροσωπως... ιδανικοτατο σαν μεγεθος κ γρηγορο σερφάρισμα.

το touch του με χαλασε λιγο αφου διαπιστωσα οτι δεν επιανε παντα με το πρωτο αγγιγμα τις εντολες μου... και στα 2 μαγαζια που το δοκιμασα το ιδιο.... Εσεις που το εχετε καιρό εχετε διαπιστωσει κατι τετοιο ή ιδεα μου ηταν? Ευχαριστώ :-)

 

To touch του καμιά φορά με χαλάει γιατί παραείναι ευαίσθητο :lol:

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι έχω διαβάσει δεν χρειάζεται να μείνει πολλές ώρες η συσκευή στην μπρίζα την πρώτη φορά. Οι μπαταρίες ιόντων λιθίου τελευταίας τεχνολογίας δεν έχουν ανάγκη να μείνουν στην φόρτιση πολλές ώρες ούτε την πρώτη φορά, αλλά και γενικά.

 

οκ ευχαριστω

 

 

Το ταμπλετακι ειναι φοβερο.γνωμη μου οτι καλυτερο σε 8 ιντσες.το πηρα χθες στα 167 ευρο απο σκρουτζομαγαζο.

Link to comment
Share on other sites

To touch του καμιά φορά με χαλάει γιατί παραείναι ευαίσθητο :lol:

 

εννοεις οτι εισαι ευχαριστημενος απο το touch του δηλαδη?:confused: εμενα και στα 2 καταστηματα μου φανηκε λιγο "αργόστροφο" να το πω ετσι... ισως επειδη ηταν τα εκθεσιακα δεν ξερω... μακαρι να ειναι ετσι γιατι ειναι το μονο στοιχειο ως τωρα που με ''κραταει'' απο το να το παραγγειλω.....

Link to comment
Share on other sites

εννοεις οτι εισαι ευχαριστημενος απο το touch του δηλαδη?:confused: εμενα και στα 2 καταστηματα μου φανηκε λιγο "αργόστροφο" να το πω ετσι... ισως επειδη ηταν τα εκθεσιακα δεν ξερω... μακαρι να ειναι ετσι γιατι ειναι το μονο στοιχειο ως τωρα που με ''κραταει'' απο το να το παραγγειλω.....

Έχω και το nexus7, το οποίο αν και τετραπύρινο, έχω την εντύπωση ότι είναι πιο αργό από το tab. Όμως στην αφή, μου φαίνεται ότι το tab αργεί λίγο να αντιληφτεί το δάχτυλο και θέλει λίγο παραπάνω πάτημα. Κατά τη γνώμη μου αυτό δεν είναι ελάττωμα και καθόλου ενοχλητικό, αλλά είναι θέμα εξοικείωσης με το tablet. Δεν έχει βέβαια την απόκριση που έχει ένα tablet της apple, αλλά σε γενικές γραμμές και σε συνδυασμό και με την τιμή που έχει τώρα, θα έλεγα ότι είναι πολύ καλή αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Αν καποιος δινει ή ξερει καποιον να δινει το ταμπλετακι σε κατασταση καινουργιου με μια καλη τιμη ας στειλει pm !!

Aμεσο ενδιαφερον ανεξαρτητως χρωματος....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, Γνωρίζει κανείς ποτε και αν θα πάρουμε την kitkat στο galaxy tab 3 8.0 (T310)?????

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως Κάποιος που έχει βάλει καρτουλα sd στο ταμπλετ μπορεί να μου δώσει καμία συμβουλή Ποια να προτιμήσω?

Επίσης αν βάλω κάρτα θα μπορώ να περνάω εκεί ταινίες?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (T-310 , T-311 , T-315)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...