Jump to content

Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (T-310 , T-311 , T-315)


chrisly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να κάνω και γω μια ερώτηση...Με το Τ310 μπορείς να δεις video από sites όπως το project free tv; Επίσης live stream αγώνες μπόρεις να παρακολουθήσεις;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παίδες είμαι μεταξύ του tab 3 8.0 και του tab 4 για βοηθήστε λίγο στην επιλογή :)
giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Παίδες είμαι μεταξύ του tab 3 8.0 και του tab 4 για βοηθήστε λίγο στην επιλογή :)

 

Φαντάζομαι ότι αναφέρεσαι στο tab 4.8.0 γιατί με αυτό μπορεί να γίνει σύγκριση .

Στην πραγματικότητα δεν νομίζω ότι έχουν καμιά ιδιαίτερη διαφορά εκτός από την τιμή.

Το tab 3.8.0 , ιδιαίτερα το Τ-311 (3g) από το οποίο στέλνω τούτο το μήνυμα από κάποια

παραλία στην αργολίδα , είναι ένα καταπληκτικά τίμιο ταμπλετάκι που έβαλε

στη ναφθαλίνη το Note 10.1 8000 μου , ιδιαίτερα λόγω της φορητότητάς του .και

βέβαια των χαρακτηριστικών και δυνατοτήτων του που προσωπικά μου αρκούν .

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ότι αναφέρεσαι στο tab 4.8.0 γιατί με αυτό μπορεί να γίνει σύγκριση .

Στην πραγματικότητα δεν νομίζω ότι έχουν καμιά ιδιαίτερη διαφορά εκτός από την τιμή.

Το tab 3.8.0 , ιδιαίτερα το Τ-311 (3g) από το οποίο στέλνω τούτο το μήνυμα από κάποια

παραλία στην αργολίδα , είναι ένα καταπληκτικά τίμιο ταμπλετάκι που έβαλε

στη ναφθαλίνη το Note 10.1 8000 μου , ιδιαίτερα λόγω της φορητότητάς του .και

βέβαια των χαρακτηριστικών και δυνατοτήτων του που προσωπικά μου αρκούν .

99% για το 311 σκέφτομαι κ εγώ , δεν εχω απαιτήσεις ιδιαίτερες απ το ταμπλετακι οπότε θα με καλύψει σίγουρα .

Σε ευχαριστώ για την απάντηση !!!

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

99% για το 311 σκέφτομαι κ εγώ , δεν εχω απαιτήσεις ιδιαίτερες απ το ταμπλετακι οπότε θα με καλύψει σίγουρα .

Σε ευχαριστώ για την απάντηση !!!

Και εγώ θα σου πρότεινα το tab 3 8.0 είτε wifi, είτε το 3G (αυτό έχω και εγώ T-311). Εκτός από το ότι είναι πιο καινούργιο σε χρονολογία, δεν υπάρχει σημαντική διαφορά. Το αντίθετο μάλιστα θα έλεγα, αφού το tab 4 8.0 έχει κάμερα 3.15MP σε αντίθεση με τα 5MP που έχει το προηγούμενο.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα,

σκεφτομαι να αγορασω το ταμπλετ με wifi μονο,

δουλευει το Usb modem tis cosmote για να εχει συνδεση 3g????

 

http://www.e-germanos.gr/e-germanos/cms/showArticle.eg?id=1321&currentCMSArticleId=1321

Edited by redribo
Link to comment
Share on other sites

Μόνο από εξωτερικό 3g router. Υπάρχουν και κάποια με μπαταρία gia 4-5 χρήστες. Αν το χρειάζεσαι. δίνεις κάτι παραπάνω όμως και παίρνεις με 3g ή 4g και γλυτώνεις τα περιττά αξεσουάρ.
Link to comment
Share on other sites

Πηρα τελικα το 3g,ευχαριστω για την βοηθεια,

Απο οτι διαβασα δεν εχει αναβαθμιση ακομα,

Ερχοντε OTA?

Η χειροκιτητα απο pc?

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο. Δεν θα μετανιώσεις σίγουρα. Το 4g το χρησιμοποιώ και εγώ σαν κύριο τηλέφωνο πια. Και για έξω με bluetooth είναι μια χαρά. Αναβάθμιση έχω διαβάσει ότι θα έρθει. Ήδη έχει γίνει η αρχή σε Γαλλικής προέλευσης.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δευτερη φορα που το παραλαμβανω απ το eshop και ξανα δεν εχουν φτιαξει τιποτα, τελικα αλλαξα καλωδιο φορτισης και προς στιγμην λυθηκε το προβλημα, αλλα τωρα κανει παλι τα ιδια.

Το βαζω στη φορτιση απ το 7% παει στο 43% επειτα απ το 63 παειψστο 100, κανω επανεκκινηση και βγαζει παλι 63. Εχω δοκιμασει να αλλαξω τον ανταπτορα και κανει παλι τα ιδια.

Σκεφτομαι να το παω ο ιδιος στην σαμσουνγκ μηπως και βγαλω ακρη, ξερει κανεις που ειναι? Νομιζω επι της κηφισιας εχω δει ενα μεγαλο καταστημα samsung κοντα στο υγεια.

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να το παω ο ιδιος στην σαμσουνγκ μηπως και βγαλω ακρη, ξερει κανεις που ειναι? Νομιζω επι της κηφισιας εχω δει ενα μεγαλο καταστημα samsung κοντα στο υγεια.

 

Προσωπικά μετά από πάρα πολλές καλές αξιολογήσεις που έχω διαβάσει εδώ στο φόρουμ θα σου συνιστούσα Smartec.

Είναι αναγνωρισμένο service της Samsung (ώστε να γίνει εντός εγγύησης η δουλειά σου) και φαίνεται να έχουν τα πρωτεία και σε εξυπηρέτηση και σε χρόνο επισκευής.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά μετά από πάρα πολλές καλές αξιολογήσεις που έχω διαβάσει εδώ στο φόρουμ θα σου συνιστούσα Smartec.

Είναι αναγνωρισμένο service της Samsung (ώστε να γίνει εντός εγγύησης η δουλειά σου) και φαίνεται να έχουν τα πρωτεία και σε εξυπηρέτηση και σε χρόνο επισκευής.

Είχα και εγώ πρόβλημα σοβαρό με τη μπαταρία του Τα-311 που έχω. Σχεδόν από τις πρώτες ημέρες που το πήρα (πλαίσιο), μου έκανε πολλά ‘’κουλά’’, φόρτιζε μέχρι το 50% και εκεί έμενε, έπεφτε αμέσως η μπαταρία μετά από μία φαινομενικά πλήρης φόρτιση κ.α. Το πήγα στη Samsung (Πάτρα), το κράτησαν περίπου έναν μήνα, μου είπαν ότι το πήγαν στα κεντρικά Αθήνα γιατί φαινόταν ότι είχε πρόβλημα με τη φόρτιση και όταν το πήρα, μου είπαν ότι του έκαναν αναβάθμιση:lol:. Τώρα, 3 περίπου μήνες μετά, το πρόβλημα έστρωσε, δεν εξαλείφθηκε τελείως, αλλά με όσα έχω διαβάσει σε διάφορα forums για την εξυπηρέτηση στη Samsung, δεν τολμώ να το ξαναπάω. Δεν έχω ασχοληθεί με τη smartec, γιατί θα πρέπει να απευθυνθώ Αθήνα, αλλά εάν το πρόβλημα χειροτερέψει θα απευθυνθώ εκεί.

Αλήθεια, έχετε ακούσει κάτι για αναβάθμιση στο Τα-311;

Link to comment
Share on other sites

Λογικα την 4.4.2 εννοουν

 

Ναι, ενώ τα wifi (T-310) έχουν αρχίσει να παίρνουν την 4.4.2 τα 3G (T-311) που έχω και εγώ, δεν έχουν αρχίσει να αναβαθμίζονται, εκτός και έχω μείνει πίσω στην ενημέρωση. Είμαι ακόμη με την 4.2.2

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά μετά από πάρα πολλές καλές αξιολογήσεις που έχω διαβάσει εδώ στο φόρουμ θα σου συνιστούσα Smartec.

Είναι αναγνωρισμένο service της Samsung (ώστε να γίνει εντός εγγύησης η δουλειά σου) και φαίνεται να έχουν τα πρωτεία και σε εξυπηρέτηση και σε χρόνο επισκευής.

 

 

Τελικα το πηγα στην smartec, οι ανθρωποι εκει σωστοι επαγγελματιες το πρωι το αφησα το μεσημερι το πηρα. Χωρις πολλα πολλα αλλαξανε μπαταρια και φορτιστη. Οτι δεν εκανε το eshop σε 1,5 μηνα το καναν σε 4 ωρες. Πραγματικα ΜΠΡΑΒΟ τους!

Το ταμπλετ μου το δωσανε φουλ φορτισμενο, να περιμενω να παει 15% και να το φορτισω για ενα οχταωρο ή κατευθειαν να το φορτισω οπως το πηρα για οχτω ωρες; Εχει διαφορα;

Edited by Barimagas
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το πηγα στην smartec, οι ανθρωποι εκει σωστοι επαγγελματιες το πρωι το αφησα το μεσημερι το πηρα. Χωρις πολλα πολλα αλλαξανε μπαταρια και φορτιστη. Οτι δεν εκανε το eshop σε 1,5 μηνα το καναν σε 4 ωρες. Πραγματικα ΜΠΡΑΒΟ τους!

Το ταμπλετ μου το δωσανε φουλ φορτισμενο, να περιμενω να παει 15% και να το φορτισω για ενα οχταωρο ή κατευθειαν να το φορτισω οπως το πηρα για οχτω ωρες; Εχει διαφορα;

Όταν λες το πήγες, εννοείς ο ίδιος; Εγώ π.χ. που είμαι Πάτρα, εάν θέλω να απευθυνθώ μπορώ να το στείλω; Βέβαια θα πάρω τηλέφωνο εάν χρειαστεί, απλώς ρωτώ μήπως κάποιος άλλος έχει παρόμοια εμπειρία και να το έχει στείλει στη smartec.

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες το πήγες, εννοείς ο ίδιος; Εγώ π.χ. που είμαι Πάτρα, εάν θέλω να απευθυνθώ μπορώ να το στείλω; Βέβαια θα πάρω τηλέφωνο εάν χρειαστεί, απλώς ρωτώ μήπως κάποιος άλλος έχει παρόμοια εμπειρία και να το έχει στείλει στη smartec.

Ναι ο ιδιος, λογικα μπορεις και να το στειλεις, κανε ενα τηλ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μεγάλη ησυχία στο νήμα. Αλήθεια έχουμε νεότερα σχετικά με την αναβάθμιση του Τ311 σε 4.4.2;
Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη ησυχία στο νήμα. Αλήθεια έχουμε νεότερα σχετικά με την αναβάθμιση του Τ311 σε 4.4.2;

 

Κοιταω καθε μερα,αλλα μονο το τ310 παιρνει σε μερικες χωρες.Δοκιμασα αλλες rom αλλα ολες προβλημα με τον ηχο οταν μιλας σε κληση

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (T-310 , T-311 , T-315)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...