Jump to content

Lenovo A830


petrosvet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχουν ακουστει καποια παραπονα αλλα και καποιοι αλλοι οπως ο φιλος που εκανε το αρχικο review δεν ειδαν καποιο προβλημα.Εχω την εντυπωση οτι ισως ειναι καποια κομματια η καποια παρτιδα οπως συμβαινει και σε πολλα αλλα μοντελα και εταιριες.Εγω περιμενω 2 να μου ερθουν και θα σας πω εντυπωσεις.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 548
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ok. περιμένω να πάρεις τα κινητά να μας πεις εντυπώσεις.

 

παρακαλώ αυτούς που το έχουν ήδη να μας πουν εντυπώσεις καθώς και απαντήσεις στα ερωτήματά μου.

 

Να είστε όλοι καλά

 

 

 

Εχουν ακουστει καποια παραπονα αλλα και καποιοι αλλοι οπως ο φιλος που εκανε το αρχικο review δεν ειδαν καποιο προβλημα.Εχω την εντυπωση οτι ισως ειναι καποια κομματια η καποια παρτιδα οπως συμβαινει και σε πολλα αλλα μοντελα και εταιριες.Εγω περιμενω 2 να μου ερθουν και θα σας πω εντυπωσεις.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το παράγγειλα και εγώ απο το minideals και το περιμένω.Ελπίζω να μην έχει κανένα πρόβλημα.Θα ποστάρω και φωτογραφίες κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα και εγω να αγοράσω το Α830 από το minideal.

 

απο ότι διάβασα στο forum εχω ακούσει για κολληματα και χαμηλο σήμα σε GPS και 3G

 

μπορεί κάποιος χρήστης να το επιβεβαιώσει;

 

ειδα στο site http://www.needrom.com/mobile/lenovo-a830/

 

νέα official ενημέρωση S118

 

Update Official A830 Version: A830_S118_130621

 

Με αυτήν την ενημέρωση μας έρχεται απο το minideal;

 

αν την φορτώσω βέβαια θα χάσω το root και το Google Play. αλλά μπορώ να τo κάνω root μετά;

 

η διάρκεια της μπαταρίας με κανονικη χρήση πόσο είναι;

 

από ποιότητα φωτογραφιών το βράδυ πως είναι;

 

Κανένα άλλο bug ;

 

ΠΟΣΗ ΩΡΑ κάνει για μια πλήρη φόρτιση ;

 

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων

 

Φιλε μου και ολα τελεια να τα ακουσεις απο εμενα η καποιον αλλο δε σημαινει οτι εσυ (ελπιζω πως οχι) δε θα εχεις καποιο προβλημα αν το παραγγειλεις,διοτι πολυ απλα ειναι διαφορετικες συσκευες.Ενας φιλος ειχε το α820 και δεν ειχε καλο σημα,αυτο δε σημαινει οτι δεν εχουν καλο σημα οσοι εχουν το α820.

Σε γενικες γραμμες αν σου εχει "γιαλυσει" κανε απο τωρα την παραγγελια διοτι τα χαρακτηστικα του και την αξιοπιστια της εταιριας δεν τα βρισκεις ευκολα με 130 ευρω.Για τα υπολοιπα ερωτηματα σου εκτος τον "bug" που λες θα σου τα απαντησω εγω οταν παραλαβω η καποιος που ειναι ηδη κατοχος.

Και απο οτι βλεπω σε καποια σαιτ οπως το gsmarena η βαθμολογια του ειναι πολυ καλη και οι χρηστες δεν αναφερουν καποιο προβλημα

Edited by stamatinho13
Link to comment
Share on other sites

Εγω θέλω να μου πεις εντυπώσεις αν θέλεις και έχεις την όρεξη !!!

το αν παραγγείλω και το δικό μου βγει προβληματικό δεν θα σου ρίξω ευθύνες ...

από την άλλη η αξιοπιστία της εταιρίας που αναφέρεις σημαίνει ότι όλα τα κομμάτια του Α830 θα είναι αξιόπιστα...

οπότε γιατι αυτό που τυχόν θα παραγγείλω εγώ να έχει πρόβλημα...

 

τέλος πάντων όποιος θέλει και έχει στην κατοχή του το κινητό θα τον παρακαλέσω να απαντήσει στις ερωτήσεις.

θα με βοηθήσει στην απόφασή μου..

 

Να περνάτε όλοι καλά....

 

 

Φιλε μου και ολα τελεια να τα ακουσεις απο εμενα η καποιον αλλο δε σημαινει οτι εσυ (ελπιζω πως οχι) δε θα εχεις καποιο προβλημα αν το παραγγειλεις,διοτι πολυ απλα ειναι διαφορετικες συσκευες.Ενας φιλος ειχε το α820 και δεν ειχε καλο σημα,αυτο δε σημαινει οτι δεν εχουν καλο σημα οσοι εχουν το α820.

Σε γενικες γραμμες αν σου εχει "γιαλυσει" κανε απο τωρα την παραγγελια διοτι τα χαρακτηστικα του και την αξιοπιστια της εταιριας δεν τα βρισκεις ευκολα με 130 ευρω.Για τα υπολοιπα ερωτηματα σου εκτος τον "bug" που λες θα σου τα απαντησω εγω οταν παραλαβω η καποιος που ειναι ηδη κατοχος.

Και απο οτι βλεπω σε καποια σαιτ οπως το gsmarena η βαθμολογια του ειναι πολυ καλη και οι χρηστες δεν αναφερουν καποιο προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Εγω θέλω να μου πεις εντυπώσεις αν θέλεις και έχεις την όρεξη !!!

το αν παραγγείλω και το δικό μου βγει προβληματικό δεν θα σου ρίξω ευθύνες ...

από την άλλη η αξιοπιστία της εταιρίας που αναφέρεις σημαίνει ότι όλα τα κομμάτια του Α830 θα είναι αξιόπιστα...

οπότε γιατι αυτό που τυχόν θα παραγγείλω εγώ να έχει πρόβλημα...

 

τέλος πάντων όποιος θέλει και έχει στην κατοχή του το κινητό θα τον παρακαλέσω να απαντήσει στις ερωτήσεις.

θα με βοηθήσει στην απόφασή μου..

 

Να περνάτε όλοι καλά....

 

Διακρινω εναν ευκνευρισμο και δεν ηθελα να πετυχω κατι τετοιο.Οπως και να εχει τα ερωτηματα σου θα απαντηθουν ειτε απο μενα ειτε απο καποιον αλλο φιλο που θα το παρει.Οσον αφορα την αξιοπιστια που ειπα εννoουσα οτι ειναι μια σοβαρη και γνωστη εταιρια που ειναι χρονια στο χωρο της τεχνολογιας και αν δεν απατωμαι εχει σκοπο να κυκλοφορησει και ευρωπη απο το 2014 τα κινητα της.Δηλαδη οταν η apple η samsung η lg η sony κλπ βγαζουν καποιες ελλατωματικες παρτιδες ειτε ειναι κινητα ειτε τηλεορασεις ειτε παιχνιδομηχανες σημαινει οτι δεν ειναι αξιοπιστες?

Να σε καλα και εσυ.

Edited by stamatinho13
Link to comment
Share on other sites

Tελικά τι έγινε φίλε μου?Ενημέρωσέ μας να ξέρουμε τι γίνεται...

το εστειλα πισω με κοστος 9 ευρω συστημενο...δεν εχει φτασει ακομη. μιλησα με την katherine απο Minideal και της ειπα τι προβλημα αντιμετωπιζω. μου ειπε να γραψω μεσα στο πακετο το προβλημα που εχω και οτι θα μου το αντικαταστησει.

επισης της ειπα αν ειναι δυνατον να μου αλλαξει την θηκη απο ασπρη σε μαυρη.

ακομη εχω πολυ καιρο μπροστα μου.

Link to comment
Share on other sites

το εστειλα πισω με κοστος 9 ευρω συστημενο...δεν εχει φτασει ακομη. μιλησα με την katherine απο Minideal και της ειπα τι προβλημα αντιμετωπιζω. μου ειπε να γραψω μεσα στο πακετο το προβλημα που εχω και οτι θα μου το αντικαταστησει.

επισης της ειπα αν ειναι δυνατον να μου αλλαξει την θηκη απο ασπρη σε μαυρη.

ακομη εχω πολυ καιρο μπροστα μου.

 

Οκ φιλε μου,μια χαρα τοτε!Κανε λιγο υπομονη ακομα και θα εισαι κομπλε λογικα ;-)

Link to comment
Share on other sites

Εχουν βγει και καποιοι πονηροι που το πουλαν στα 180 ευρω.....:X....ε ρε Ελληνα......το αγορασες 130 και το πουλας 180...:mad:

Ολο και καποιο κοροιδο θα βρεις ε........

Link to comment
Share on other sites

Εχουν βγει και καποιοι πονηροι που το πουλαν στα 180 ευρω.....:X....ε ρε Ελληνα......το αγορασες 130 και το πουλας 180...:mad:

Ολο και καποιο κοροιδο θα βρεις ε........

 

Ricardo να φανταστω?:p Οντως 180 ειναι υπερβολικο,κανα 150ρι εφοσον θελει να βγαλει κατι παλευεται.Εδω ακομα πουλανε το 820 και το 800 πανω απο 160 καποιοι :blink::blink:

Link to comment
Share on other sites

gia tin akriveia filoi mou giati molis tora ekana dokimi to tilefono kanei 176,99 usd , me paypal einai 139,04 Euro

 

auti den einai i antistoixisi-convertion apo USD σε Euro;

 

yparxei kati allo pou den ksero?

 

na eiste kala

 

perimeno apantiseis sta erotimata mou pou exo thesei se proigoumeno post.

 

stamatinho13 : Ola kala . kamoia pareksigisi.....!!!!!

Link to comment
Share on other sites

gia tin akriveia filoi mou giati molis tora ekana dokimi to tilefono kanei 176,99 usd , me paypal einai 139,04 Euro

 

auti den einai i antistoixisi-convertion apo USD σε Euro;

 

yparxei kati allo pou den ksero?

 

na eiste kala

 

perimeno apantiseis sta erotimata mou pou exo thesei se proigoumeno post.

 

stamatinho13 : Ola kala . kamoia pareksigisi.....!!!!!

133,48 ειναι φιλε,και να αφησεις την εδω τραπεζα να κανει την μετατροπη,το paypal ψιλοδαγκωνη στις μετατροπες......

@stamatinho13

Σε ΧΕ και aggeliopolis νομιζω το ειδα φιλε,δεν καταλαβα τον λογο γιατι να μην το φερω μονος μου και με την διαφορα να παρω μια ποιο καλη θηκη ας πουμε,παρα να τα δωσω στον καθε πονηριδη Ελληναρα.....

Link to comment
Share on other sites

133,48 ειναι φιλε,και να αφησεις την εδω τραπεζα να κανει την μετατροπη,το paypal ψιλοδαγκωνη στις μετατροπες......

@stamatinho13

Σε ΧΕ και aggeliopolis νομιζω το ειδα φιλε,δεν καταλαβα τον λογο γιατι να μην το φερω μονος μου και με την διαφορα να παρω μια ποιο καλη θηκη ας πουμε,παρα να τα δωσω στον καθε πονηριδη Ελληναρα.....

 

Προσωπικα δε θα αγοραζα ποτε απο xe και aggeliopolis και καλα κανεις που το αποφευγεις.

Link to comment
Share on other sites

se euxaristo file mou... ego panta afina tin metatropi sto paypal...

tote na xrisimopoio panta to "The MasterCard and Visa currency conversion process"

 

ΣΩΣΤΑ;

 

 

PayPal offers two ways to convert currency when you purchase from a seller who uses a different currency than yours.

 

The PayPal currency conversion process

The MasterCard and Visa currency conversion process

 

Please select your option below:

 

Use PayPal's conversion process to complete my transaction using my card's currency.

Both the original transaction currency and the converted amount that I will be charged are disclosed for my

convenience. I understand that MasterCard and Visa have a currency conversion process. I have chosen not to use

the MasterCard and Visa currency conversion process, and I will have no recourse against MasterCard and Visa with

respect to any matter related to this conversion.

 

Bill me in the currency listed on the seller's invoice.

I will not know which foreign exchange rate has been applied to this transaction until I receive my card statement

from my card issuer. I acknowledge that by choosing this option, my card issuer will determine the foreign exchange

rate to apply to this transaction, and that I will not be informed of the foreign exchange rate or any additional

foreign exchange fees applied until I am billed by my card issuer.

 

133,48 ειναι φιλε,και να αφησεις την εδω τραπεζα να κανει την μετατροπη,το paypal ψιλοδαγκωνη στις μετατροπες......

@stamatinho13

Σε ΧΕ και aggeliopolis νομιζω το ειδα φιλε,δεν καταλαβα τον λογο γιατι να μην το φερω μονος μου και με την διαφορα να παρω μια ποιο καλη θηκη ας πουμε,παρα να τα δωσω στον καθε πονηριδη Ελληναρα.....

Link to comment
Share on other sites

το εστειλα πισω με κοστος 9 ευρω συστημενο...δεν εχει φτασει ακομη. μιλησα με την katherine απο Minideal και της ειπα τι προβλημα αντιμετωπιζω. μου ειπε να γραψω μεσα στο πακετο το προβλημα που εχω και οτι θα μου το αντικαταστησει.

επισης της ειπα αν ειναι δυνατον να μου αλλαξει την θηκη απο ασπρη σε μαυρη.

ακομη εχω πολυ καιρο μπροστα μου.

 

Ricardo να φανταστω?:p Οντως 180 ειναι υπερβολικο,κανα 150ρι εφοσον θελει να βγαλει κατι παλευεται.Εδω ακομα πουλανε το 820 και το 800 πανω απο 160 καποιοι :blink::blink:

Σου δίνω 150 ευρώ . Μου το φέρνεις ; Βέβεα αν είναι χαλασμένο θα πληρώσεις εσύ τα 9 ευρώ να το στείλεις πίσω , όπως ο finakis . Τι λές ; σε συμφέρει ;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα.

 

Δύο ερωτήσεις

 

Μεταξύ Lenovo A830 και ZTE V967S τι θα διαλέγατε;

 

για το Α830 έχει 2 τιμές και μάλιστα στο ένα λέει "ORIGINAL"

 

http://www.minideal.net/original-lenovo-a830-white-8gb-quad-core-5-0-3g-gps-android-4-2-smartphone.html

 

και

 

http://www.minideal.net/lenovo-a830-mtk6589-quad-core-android-4-2-1-2ghz-5-0-inch-qhd-3g-wcdma-8-0mp.html

 

ποια είναι η διαφορά ανάμεσα στα 2;

 

Το Α830 έχει οθόνη IPS-LCD . ποια τεχνολογία οθόνης είναι η καλύτερη (IPS-LCD ή TFT ή S-LCD3 ή Super Amoled)

 

Να είστε καλά

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα.

 

Δύο ερωτήσεις

 

Μεταξύ Lenovo A830 και ZTE V967S τι θα διαλέγατε;

 

για το Α830 έχει 2 τιμές και μάλιστα στο ένα λέει "ORIGINAL"

 

http://www.minideal.net/original-lenovo-a830-white-8gb-quad-core-5-0-3g-gps-android-4-2-smartphone.html

 

και

 

http://www.minideal.net/lenovo-a830-mtk6589-quad-core-android-4-2-1-2ghz-5-0-inch-qhd-3g-wcdma-8-0mp.html

 

ποια είναι η διαφορά ανάμεσα στα 2;

 

Το Α830 έχει οθόνη IPS-LCD . ποια τεχνολογία οθόνης είναι η καλύτερη (IPS-LCD ή TFT ή S-LCD3 ή Super Amoled)

 

Να είστε καλά

 

το χρώμα είναι διαφορετικό

Cubot Dinosaur

NO.1 G3 smartwatch

Weloop Tommy smartwatch

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα.Παρακολουθω αρκετες συζητησεις εδω και ενα μηνα για να μπορεσω να κανω την καλυτερη δυνατον αγορα χωρις να κλαιω τα χρηματα που θα δωσω για αγορα κινητου.

Εχω καταληξει σε 3 κινητα.Ειμαι αναμεσα σε zte v967s, lenovo a830 και lenovo p770.

Η χρηση που θα κανω ειναι παιχνιδια, sms,ομιλια (μαλλον μονο με μια καρτα sim) και συνδεση internet με wifi για σερφαρισμα.Επισης να τονισω πως ειμαι ασχετοσ με root k.t.l. αρα δεν θελω να εχω προβληματα με playstore και ελληνικο μενου και γλωσσα.

Ποιο κατα την γνωμη σας να επιλεξω απο αυτα τα μοντελα και γιατι?

Σε περιπτωση που υπαρχει καποιο αλλο μοντελο μεχρι 4.5'' οθονη που να ειναι καλυτερο σε αυτα τα χρηματα εννοειται να το αναφερετε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα.Παρακολουθω αρκετες συζητησεις εδω και ενα μηνα για να μπορεσω να κανω την καλυτερη δυνατον αγορα χωρις να κλαιω τα χρηματα που θα δωσω για αγορα κινητου.

Εχω καταληξει σε 3 κινητα.Ειμαι αναμεσα σε zte v967s, lenovo a830 και lenovo p770.

Η χρηση που θα κανω ειναι παιχνιδια, sms,ομιλια (μαλλον μονο με μια καρτα sim) και συνδεση internet με wifi για σερφαρισμα.Επισης να τονισω πως ειμαι ασχετοσ με root k.t.l. αρα δεν θελω να εχω προβληματα με playstore και ελληνικο μενου και γλωσσα.

Ποιο κατα την γνωμη σας να επιλεξω απο αυτα τα μοντελα και γιατι?

Σε περιπτωση που υπαρχει καποιο αλλο μοντελο μεχρι 4.5'' οθονη που να ειναι καλυτερο σε αυτα τα χρηματα εννοειται να το αναφερετε.

Σου απαντησα σε αλλο topic που εχεις κανει την ιδια ερωτηση.......:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Σου δίνω 150 ευρώ . Μου το φέρνεις ; Βέβεα αν είναι χαλασμένο θα πληρώσεις εσύ τα 9 ευρώ να το στείλεις πίσω , όπως ο finakis . Τι λές ; σε συμφέρει ;

 

Φιλε μου δεν ειμαι εμπορος κινητων για να ξερω τη συμφερει και τι οχι,εγω τη γνωμη μου ειπα στον παραπανω φιλο που μιλησε για καποιους που τα δινουν 180 ευρω.Οσον αφορα το αν ειναι χαλασμενο και ποιος θα το στειλει πισω μην εισαι σιγουρος οτι το στελνει παντα ο εμπορος και οχι ο αγοραστης.Αυτο ειναι αναλογα σε ποιον θα πεσεις και ποτε θα ανακαλυψεις και το προβλημα,γιατι αν δεις οτι εχει προβλημα μετα απο 1-2 μερες αντε μετα πες στον εμπορο στειλτο Κινα.

Edited by stamatinho13
Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω καταλαβα οτι καποιοι ψαχνουν για κοροιδα............βεβαια ολοι ενηλικες ειμαστε,μεγακα παιδια πλεον,εαν την πατησω εγω την πατησα.Ειναι αυτο που λενε μας επιασαν το κ....:lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου δεν ειμαι εμπορος κινητων για να ξερω τη συμφερει και τι οχι,εγω τη γνωμη μου ειπα στον παραπανω φιλο που μιλησε για καποιους που τα δινουν 180 ευρω.Οσον αφορα το αν ειναι χαλασμενο και ποιος θα το στειλει πισω μην εισαι σιγουρος οτι το στελνει παντα ο εμπορος και οχι ο αγοραστης.Αυτο ειναι αναλογα σε ποιον θα πεσεις και ποτε θα ανακαλυψεις και το προβλημα,γιατι αν δεις οτι εχει προβλημα μετα απο 1-2 μερες αντε μετα πες στον εμπορο στειλτο Κινα.

Κατάλαβα , δεν μου το φέρνεις με 150 ευρώ. Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα , δεν μου το φέρνεις με 150 ευρώ. Ευχαριστώ πολύ.

 

1ον Καταρχην σου προτεινω να κανεις διαλογο με πιο φυσιολογικο τροπο αν δε συμφωνεις σε κατι,ωστε να υπαρχει μια καταληξη στο θεμα που θα την καταλαβουμε ολοι και οχι μονο εσυ.Δεν εχω προβλημα να μαθω παραπανω πραγματα απο καποιον που ξερει καλυτερα αρκει να τον καταλαβω κιολας και οχι να απανταει λες και τον εθιξα σε κατι.

2ον Δεν ειμαι εμπορος και ουτε θελω να γινω

3ον Περνα μια βολτα απο ricardo στους εμπορους με κινεζικα κινητα και δες οτι το 90% σου λεει οτι αν στο κινητο βγει προβλημα το στελνεις ο ΙΔΙΟΣ στην Κινα με ΔΙΚΑ σου εξοδα,αν αυτο δικαιολογει το να πουλανε κινητα των 130 ευρω στα 180 και 200 και εχω δει και 220 καποιες φορες τοτε οκ αλλα αυτο λεγεται λαμογια.

Edited by stamatinho13
Link to comment
Share on other sites

φίλε μου σου έβαλα μια παραπομπή , όπου κάπιος το έφερε , και μετά πλήρωσε 9 ευρώ για να το στείλει πίσω , γιατί του ήρθε χαλασμένο .

Ο κάθε έμπορος αναλαμβάνει το ίδιο κόστος , Επίσης κάτι που κάνει 133 ευρώ καθαρά σε δολάρια , όταν πληρωθεί στοιχίζει + 2% -+ 2,5 % ανάλογα την πιστωτική δηλαδή φτάνουμε τα 137 ευρώ , σύν το όποιο ρίσκο αναλαμβάνει κανείς .

Αν το σκεφτείς δεν αξίζει τον κόπο για κανέναν έμπορο να σου το δώσει 150. Στο κάτω κάτω εσύ για να το πάρεις 137 θα περιμένεις 14 με 20 ημέρες.

Το ετοιμοπαράδοτο λοιπόν αξίζει παραπάνω .

Σκέψου και τον αγοράστή , σκέψου και την θέση του πωλητή. Τέλος να δηλώσω ότι δεν πουλάω κινητά τηλέφωνα, αλλά γνωρίζω από εμπόριο και κόστη .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...