Jump to content

Lenovo A830


petrosvet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ενα lenovo A800 που εχω εδω τωρα και σεταρω για φιλο,το μονο που παρατηρω ειναι οτι αργει να φορτοση,αλλα να μην ανοιγει καν ειναι αλλο θεμα.Χωρις την μπαταρια επανω,μονο με τον φορτιστη στο ρευμα ανοιγει το κινητο φιλε??

 

το εκανα και αυτο που μου λες αλλα τιποτα. η αληθεια ειναι οτι δεν γνωριζα οτι μπορει να ανοιξει χωρις την μπαταρια παρα μονο με τον φορτιστη στο ρευμα. αλλα ουτε ετσι ανοιγει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 548
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το εκανα και αυτο που μου λες αλλα τιποτα. η αληθεια ειναι οτι δεν γνωριζα οτι μπορει να ανοιξει χωρις την μπαταρια παρα μονο με τον φορτιστη στο ρευμα. αλλα ουτε ετσι ανοιγει.

Το κουμπι power το νιωθεις να πιεζεται κανονικα?Υποθετω οτι το κρατας καποια δευτερα παραπανω μηπως.....με αλλον φορτιστης επανω το δοκιμασες?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Το κουμπι power το νιωθεις να πιεζεται κανονικα?Υποθετω οτι το κρατας καποια δευτερα παραπανω μηπως.....με αλλον φορτιστης επανω το δοκιμασες?

 

το παταω κανονικα και το πρωι το ενεργοποιησα μολις το παρελαβα.

δεν νομιζω να φταιει ο φορτιστης γιατι το παλιο κινητο αυτη την στιγμη το φορτιζω με του lenovo τον φορτιστη και φορτιζει κανονικα. τι να πω...την γκαντεμια μου.

Link to comment
Share on other sites

το παταω κανονικα και το πρωι το ενεργοποιησα μολις το παρελαβα.

δεν νομιζω να φταιει ο φορτιστης γιατι το παλιο κινητο αυτη την στιγμη το φορτιζω με του lenovo τον φορτιστη και φορτιζει κανονικα. τι να πω...την γκαντεμια μου.

Φιλε μου τοτε δυστηχως πολυ φοβαμαι οτι εχει θεμα η θυρα usb.....απο ποιο καταστημα το αγορασες?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου τοτε δυστηχως πολυ φοβαμαι οτι εχει θεμα η θυρα usb.....απο ποιο καταστημα το αγορασες?

 

απο το minideal ειναι ευκολο να επισκευαστει ξερεις ? ειναι ακριβη επισκευη ?

Link to comment
Share on other sites

απο το minideal ειναι ευκολο να επισκευαστει ξερεις ? ειναι ακριβη επισκευη ?

Φιλε μου κανε μια τελευταια προσπαθεια,βαλτο να φορτιζει,και αστο για ωρες χωρις να το πειραξεις.Πολλες φορες

ξυπναει και δεν ξαναεχεις θεμα.Απο εκει και περα μιλας με τους πωλητες απο το minideal,και θα βρειτε λυση.

Εννοειται οτι εχεις εγγυηση απο εκει.....και εφοσον εχει προβλημα δεν πληρωνεις μια εσυ....

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου κανε μια τελευταια προσπαθεια,βαλτο να φορτιζει,και αστο για ωρες χωρις να το πειραξεις.Πολλες φορες

ξυπναει και δεν ξαναεχεις θεμα.Απο εκει και περα μιλας με τους πωλητες απο το minideal,και θα βρειτε λυση.

Εννοειται οτι εχεις εγγυηση απο εκει.....

 

ναι αλλα δεν θελω ουτε να φανταστω τα εξοδα αποστολης και ποσο καιρο θα κανουν να μου το επιστρεψουν. δηλαδη λες να το αφησω στο ρευμα και να μην το πειραξω...αν και δεν νομιζω οτι θα βγαλει καπου το αφηνω. μηπως γνωριζει καποιος το skype καποιου πωλητη απο Minideal ? γιατι τωρα ειναι ολοι Offline.

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα δεν θελω ουτε να φανταστω τα εξοδα αποστολης και ποσο καιρο θα κανουν να μου το επιστρεψουν. δηλαδη λες να το αφησω στο ρευμα και να μην το πειραξω...αν και δεν νομιζω οτι θα βγαλει καπου το αφηνω. μηπως γνωριζει καποιος το skype καποιου πωλητη απο Minideal ? γιατι τωρα ειναι ολοι Offline.

Αυτο ειναι το μειον με τις αγορες απο εκει φιλε μου δυστηχως.....εαν δεν κανω λαθος εαν εχει θεμα η συσκευη εσυ δεν χρεωνασαι κατι.Ας το επιβεβαιωση καποιος αυτο.....

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα δεν θελω ουτε να φανταστω τα εξοδα αποστολης και ποσο καιρο θα κανουν να μου το επιστρεψουν. δηλαδη λες να το αφησω στο ρευμα και να μην το πειραξω...αν και δεν νομιζω οτι θα βγαλει καπου το αφηνω. μηπως γνωριζει καποιος το skype καποιου πωλητη απο Minideal ? γιατι τωρα ειναι ολοι Offline.

 

Μπορείς να στείλεις email στον Joyce minideal15 @ gmail.com , αν και τα τεχνικά τα αναλαμβάνει η καθριν, katherine19872008 στο skype όπως έχει πει ο φίλτατος και guru gerstavros2.Για δοκίμασε την Katherine.

Link to comment
Share on other sites

δεν βλεπω προκοπη να σας πω την αληθεια ειμαι απιστευτα απογοητευμενος...εστειλα μυνημα στο site καιι στην katherine. ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον. αν εχετε καποια αλλη φα"ι"νη ιδεα αναφερτε την.
Link to comment
Share on other sites

δεν βλεπω προκοπη να σας πω την αληθεια ειμαι απιστευτα απογοητευμενος...εστειλα μυνημα στο site καιι στην katherine. ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον. αν εχετε καποια αλλη φα"ι"νη ιδεα αναφερτε την.

 

Μην απογοήτευεσαι.Περίμενε να σου απαντήσουνε απο το minideals.Φαντάζομαι με paypal εχεις πληρώσει.Είναι οκ πάντως αυτο το μαγαζί όπως έχουνε πει τα παιδιά έδω μέσα.Θα βρείς άκρη ;)

Link to comment
Share on other sites

Μην απογοήτευεσαι.Περίμενε να σου απαντήσουνε απο το minideals.Φαντάζομαι με paypal εχεις πληρώσει.Είναι οκ πάντως αυτο το μαγαζί όπως έχουνε πει τα παιδιά έδω μέσα.Θα βρείς άκρη ;)

 

ναι με paypal πληρωσα αλλα δεν εχω ιδεα το τι σχεση εχει...απλα μου ειχαν οτι ειναι πιο ασφαλες. δεν εχω ιδεα αν μπορεις να παρεις πισω χρηματα και πως να πω την αληθεια.

ξερει κανεις αν χρειαστει να το στειλω πισω με εγγυηση αν μου καλυπτει εξοδα αποστολης το site ? γιατι θα πηγαινει ο κουκος αηδονι για κινα συν οτι θα πρεπει να περιμενω κανεναν αιωνα παλι.

Link to comment
Share on other sites

ναι με paypal πληρωσα αλλα δεν εχω ιδεα το τι σχεση εχει...απλα μου ειχαν οτι ειναι πιο ασφαλες. δεν εχω ιδεα αν μπορεις να παρεις πισω χρηματα και πως να πω την αληθεια.

ξερει κανεις αν χρειαστει να το στειλω πισω με εγγυηση αν μου καλυπτει εξοδα αποστολης το site ? γιατι θα πηγαινει ο κουκος αηδονι για κινα συν οτι θα πρεπει να περιμενω κανεναν αιωνα παλι.

 

 

Το paypal έχει το πλεονέκτημα ότι αν δεν βρεις άκρη με το το μαγαζί που το αγόρασες παίρνεις τα λεφτά σου πίσω κάνοντας dispute k claim εξηγώντας την κατάσταση στο paypal.Aυτό μέσα σε 45 μέρες απο την ημερομηνία αγοράς.Δεν νομίζω να σου καλύπτουνε τα έξοδα αποστολής αλλα ρώτα τους.Οσον αφορά την αποστολή όπως έχουνε πει τα παιδιά εδώ καπου 10 ευρω θα δώσεις μην αγχώνεσαι.Και γιατί να περιμένεις τόσο.Με singapore post δεν στο έστειλαν μεσα σε 2μιση εβδομαδες περίπου?Εξάλου περίμενε να μιλησεις και με το minideal .Τώρα είναι αργά εκεί,είναι 1 το βράδυ οπότε το πρωί θα σου απαντήσουνε.Απλά ήσουνα ατυχος δυστυχώς αυτό ειναι το ρίσκο απο Κίνα.Αλλα θα βρείς άκρη όμως ;)

Link to comment
Share on other sites

Περιμενω να μου ερθουν 2 και προβληματιζομαι με τοσα παραπονα.Ελπιζω να μην εχουμε τιποτα παρατραγουδα με τους κινεζους.
Link to comment
Share on other sites

Περιμενω να μου ερθουν 2 και προβληματιζομαι με τοσα παραπονα.Ελπιζω να μην εχουμε τιποτα παρατραγουδα με τους κινεζους.

 

Aπο το minideal και εσυ?Καλά δεν είναι απαραίτητο να έχεις πρόβλημα.Ο φίλος που έκανε το review είναι κομπλέ,δεν έχει θέματα ;)

Link to comment
Share on other sites

Aπο το minideal και εσυ?Καλά δεν είναι απαραίτητο να έχεις πρόβλημα.Ο φίλος που έκανε το review είναι κομπλέ,δεν έχει θέματα ;)

 

Ναι και εγω.Απλα ειδα και στην κατηγορια του a820 καποιους με παραπονα απο το 830 π.χ οτι δεν ανοιγει κλπ.Σκεφτομουν να παω στη σειρα P αλλα αυτο συμφερε πιο πολυ και ελπιζω να μην εκανα μ@λκι@ γιατι ειναι και 2 αυτα που περιμενω.

Link to comment
Share on other sites

Ναι και εγω.Απλα ειδα και στην κατηγορια του a820 καποιους με παραπονα απο το 830 π.χ οτι δεν ανοιγει κλπ.Σκεφτομουν να παω στη σειρα P αλλα αυτο συμφερε πιο πολυ και ελπιζω να μην εκανα μ@λκι@ γιατι ειναι και 2 αυτα που περιμενω.

 

 

Ένας τρόπος υπάρχει για να μάθεις :p

Link to comment
Share on other sites

Κατσε να ξεκινησω απο τωρα τους Αγιασμους λοιπον.:lol:

 

Xαχα και δεν ξεκινάς ; :p Λογικά δεν θα έχεις πρόβλημα πιστέυω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιάαα το πήρα κι εγώ, ευχαριστώ όλον αυτόν τον καιρό που με καθογηγήσατε όσον αφορά τις αγορες απο Κινα.

Το πήρα απο minideal ήρθε σε 14 μέρες κ όταν το άνοιξα κ το πρωτοαντίκρυσα ω παιδιά ένιωσα λες και είχα μπροστά μου ένα σουφλέ σοκολάτας!

Ναι ήταν έρωτας με την πρώτη ματιά, λειτουργικό δεν το λες καθώς το χέρι μου είναι κοριτσίστικο αλλά οκ το ήξερα οτι η 5αρα θα ειναι μαλλον γκουμουτσα!

Δεν μετανιωνω ομως μιας και θα χρειαστω το wifi του και δε μπορω με μικρες οθονες.

Ερχομαστε στο προβλημα..

δεν εχει μεσα χαρτες!πως κατεβαζω και απο που???δεν εχω ιδεα οποτε οποιος εχει κατι να μου προτεινει παρακαλω να το κανει αναλυτικα, ειμαι dummie!

 

Γενικα τους ζητησα να ειναι ρουταρισμενο φανταζομαι σβηστηκαν οι χαρτες δεν επρεπε ομως να περασουν αλλους?

Καποιος ανεφερε εδω μεσα οτι το χρησιμοποιησε το gps, απο μινιντιλ το πηρες?ειχε μεσα χαρτες?εγω γιατι την πατησα????????

Link to comment
Share on other sites

Παιδιάαα το πήρα κι εγώ, ευχαριστώ όλον αυτόν τον καιρό που με καθογηγήσατε όσον αφορά τις αγορες απο Κινα.

Το πήρα απο minideal ήρθε σε 14 μέρες κ όταν το άνοιξα κ το πρωτοαντίκρυσα ω παιδιά ένιωσα λες και είχα μπροστά μου ένα σουφλέ σοκολάτας!

Ναι ήταν έρωτας με την πρώτη ματιά, λειτουργικό δεν το λες καθώς το χέρι μου είναι κοριτσίστικο αλλά οκ το ήξερα οτι η 5αρα θα ειναι μαλλον γκουμουτσα!

Δεν μετανιωνω ομως μιας και θα χρειαστω το wifi του και δε μπορω με μικρες οθονες.

Ερχομαστε στο προβλημα..

δεν εχει μεσα χαρτες!πως κατεβαζω και απο που???δεν εχω ιδεα οποτε οποιος εχει κατι να μου προτεινει παρακαλω να το κανει αναλυτικα, ειμαι dummie!

 

 

 

Γενικα τους ζητησα να ειναι ρουταρισμενο φανταζομαι σβηστηκαν οι χαρτες δεν επρεπε ομως να περασουν αλλους?

Καποιος ανεφερε εδω μεσα οτι το χρησιμοποιησε το gps, απο μινιντιλ το πηρες?ειχε μεσα χαρτες?εγω γιατι την πατησα????????

Το κινητό είναι σίγουρα ρουτ...Απο minideal το πήρα και γω και κάνενα πρόβλημα δεν μου έχει παρουσιαστέι. Κατέβασε τους χάρτες απο το google playstore.( Πιστεύω ότι θα έχεις το Playstore εγκατεστημένο) . Στο Playstore απο την εφαρμογή στο κινητό σου κάνε αναζήτηση "Google maps" και το εγκαθιστάς. Είναι πολυ απλό. Σε πάει με αναλυτικά βήματα . Απλάς με το που θα βρεις την εφαρμογή απο το Playstore πατάς install. Θα την βρεις μετα στο κυριώς μενού που είναι όλες οι εφαρμογές - στην καρτέλα downloads.Θα χεις και πλοήγηση με φωνητικές οδηγίες. Επίσης φρόντισε να έχεις ενεργοποιημένο και το A-GPS. Settings-All settings- Personal-locations services- GPS satellites - και τικάρεις το A-GPS. Υπόψην αν έχεις θέμα με τον όγκο δεδομένων αυτό ψιλοτραβάει λίγα ΚΒ αλλά σε βοηθάει να λοκάρει πολύ γρήγορα την θέση σου για πρώτη φορά. Μετα αν θες το απενεργοποιείς. Επίσης συνιστώ για την μπαταρία όποτε δεν χρειάζεσαι το κυρίως GPS (όχι το A-GPS) να το απενεργοποιείς. Έχει συντόμευση στην μπάρα ειδοποιήσεων...

BB 9000 / 9780, Samsung Galaxy S III min, Samsung I9505 Galaxy S4, Note 8.0, Blackberry Z3
Link to comment
Share on other sites

Ολα τα παραπανω βεβαια ειναι χρεωσιμα σε ευροπουλακια...........

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

ναι με paypal πληρωσα αλλα δεν εχω ιδεα το τι σχεση εχει...απλα μου ειχαν οτι ειναι πιο ασφαλες. δεν εχω ιδεα αν μπορεις να παρεις πισω χρηματα και πως να πω την αληθεια.

ξερει κανεις αν χρειαστει να το στειλω πισω με εγγυηση αν μου καλυπτει εξοδα αποστολης το site ? γιατι θα πηγαινει ο κουκος αηδονι για κινα συν οτι θα πρεπει να περιμενω κανεναν αιωνα παλι.

 

Tελικά τι έγινε φίλε μου?Ενημέρωσέ μας να ξέρουμε τι γίνεται...

Link to comment
Share on other sites

Ενας τυπος στο minideal παραπονεθηκε οτι ειναι αδυναμο σε σημα gsm και σε wifi.Καποιος κατοχος μπορει να μιλησει γι αυτο να μας πει τη γνωμη του?
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα και εγω να αγοράσω το Α830 από το minideal.

 

απο ότι διάβασα στο forum εχω ακούσει για κολληματα και χαμηλο σήμα σε GPS και 3G

 

μπορεί κάποιος χρήστης να το επιβεβαιώσει;

 

ειδα στο site http://www.needrom.com/mobile/lenovo-a830/

 

νέα official ενημέρωση S118

 

Update Official A830 Version: A830_S118_130621

 

Με αυτήν την ενημέρωση μας έρχεται απο το minideal;

 

αν την φορτώσω βέβαια θα χάσω το root και το Google Play. αλλά μπορώ να τo κάνω root μετά;

 

η διάρκεια της μπαταρίας με κανονικη χρήση πόσο είναι;

 

από ποιότητα φωτογραφιών το βράδυ πως είναι;

 

Κανένα άλλο bug ;

 

ΠΟΣΗ ΩΡΑ κάνει για μια πλήρη φόρτιση ;

 

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων

Edited by bbtp
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...