Jump to content

Lenovo A830


petrosvet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ίσως δεν το διατύπωσα σωστά. Το lenovo A830 δεν έχει ΄σενσορα για να λειτουργεί η πυξίδα. Αυτό το επιβεβαιώνει και ένα πρόγραμμα απο το Playstore που είχα κατεβάσει και το οποίο σου δείχνει κάποια χαρακτηριστικά (σένσορες κλπ )του τηλεφώνου . Στο δικό μας λοιπόν δεν έχει...

 

Απο την άλλη υπάρχουν πυξίδες στο playstore που δουλεύουν με το GPS ;)

Οντως δεν εχει σενσορα το 830.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 548
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν και απογοητεύτηκα, ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση. Ψάχνοντας το περισσότερο βλέπω πως έχετε δίκιο σε σχέση με το magnetic sensor. Αλλού είχα δει ότι είχε και έλπιζα να δουλέψει. Δυστυχώς για μένα αυτό είναι ένα τρομερό μείον του τηλεφώνου αυτού και πιθανά θα το αλλάξω σύντομα. Ίσως να ενδιαφέρει και κάποιους να το αγοράσουν.

Και πάλι ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,παρειγγειλα πριν 20 μερες το κινητο και σημερα εφτασε στα χερια μου.Το προβλημα ειναι οτι ο πωλητης μου λογω καποιου προβληματος και χωρις να εχει επικοινωνησει μαζι μου πριν,εστειλε το κινητο χωρις τη μπαταρια του.Η μονη πιθανη λυση ειναι να παραγγειλω καινουρια μπαταρια απο την Κινα ή να περιμενω να επικοινωνησει μαζι μου ο πωλητης.Και στις δυο περιπτωσεις η αναμονη θα ειναι πανω απο 28-30 μερες και αυτη τη στιγμη καιγομαι! :lol: Μπορει καποιος να με βοηθησει πληροφορωντας με το πως μπορω να βρω μια μπαταρια απο Ελλαδα και το αν ειναι εφικτο να γινει κατι τετοιο? Ευχαριστω πολυ παιδια! :up:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,παρειγγειλα πριν 20 μερες το κινητο και σημερα εφτασε στα χερια μου.Το προβλημα ειναι οτι ο πωλητης μου λογω καποιου προβληματος και χωρις να εχει επικοινωνησει μαζι μου πριν,εστειλε το κινητο χωρις τη μπαταρια του.Η μονη πιθανη λυση ειναι να παραγγειλω καινουρια μπαταρια απο την Κινα ή να περιμενω να επικοινωνησει μαζι μου ο πωλητης.Και στις δυο περιπτωσεις η αναμονη θα ειναι πανω απο 28-30 μερες και αυτη τη στιγμη καιγομαι! :lol: Μπορει καποιος να με βοηθησει πληροφορωντας με το πως μπορω να βρω μια μπαταρια απο Ελλαδα και το αν ειναι εφικτο να γινει κατι τετοιο? Ευχαριστω πολυ παιδια! :up:

 

Καταρχην ζητας αμεσα να σου στειλει μπαταρια,τωρα δυστηχως επισημα δεν ερχονται τα κντ τις εταιριας στην Ελλαδα,οποτε μαλλον δυσκολα να βρεις.Κανε ενα ψαξιμο σε κανα skrουτζομαγαζο μπας και κανει απο καποιο αλλο.Απο ποιο καταστημα το αγορασες φιλε μου?Εαν μπορεις να αποδειξης κιολας οτι δεν ειχα μπαταρια,ζητα τα λεφτα σου πισω.....

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην ζητας αμεσα να σου στειλει μπαταρια,τωρα δυστηχως επισημα δεν ερχονται τα κντ τις εταιριας στην Ελλαδα,οποτε μαλλον δυσκολα να βρεις.Κανε ενα ψαξιμο σε κανα skrουτζομαγαζο μπας και κανει απο καποιο αλλο.Απο ποιο καταστημα το αγορασες φιλε μου?Εαν μπορεις να αποδειξης κιολας οτι δεν ειχα μπαταρια,ζητα τα λεφτα σου πισω.....

Προσπαθησα να ερθω σε επικοινωνια αλλα ο μονος τροπος ειναι μεσω της σελιδας AliExpress.Ακομα αυτος δεν εχει συνδεθει..το οτι θα μου στειλει μπαταρια ειναι σιγουρο,το θεμα ειναι οτι η μπαταρια θα κανει να φτασει σε μενα τουλαχιστον 20 μερες. :( Αν υπαρχει καποιος που εχει δευτερη μπαταρια και δεν την χρειαζεται μπορω να την αγορασω σε μια λογικη τιμη..αν καποιος ενδιαφερεται ας επικοινωνησει μαζι μου. :) Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα να ερθω σε επικοινωνια αλλα ο μονος τροπος ειναι μεσω της σελιδας AliExpress.Ακομα αυτος δεν εχει συνδεθει..το οτι θα μου στειλει μπαταρια ειναι σιγουρο,το θεμα ειναι οτι η μπαταρια θα κανει να φτασει σε μενα τουλαχιστον 20 μερες. :( Αν υπαρχει καποιος που εχει δευτερη μπαταρια και δεν την χρειαζεται μπορω να την αγορασω σε μια λογικη τιμη..αν καποιος ενδιαφερεται ας επικοινωνησει μαζι μου. :) Ευχαριστω πολυ!

 

..........μεσω της σελιδας AliExpress...........

Δεν θελω να το πω αλλα......μα καλα δεν μας διαβαζεις καθολου βρε φιλε........που πηγες και εμπλεξες.......τεσπα ελπιζω να βρεις κατι.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

..........μεσω της σελιδας AliExpress...........

Δεν θελω να το πω αλλα......μα καλα δεν μας διαβαζεις καθολου βρε φιλε........που πηγες και εμπλεξες.......τεσπα ελπιζω να βρεις κατι.

Εχω κανει και αλλες αγορες απο'κει και ηταν η πρωτη φορα που μου παρουσιαστηκε προβλημα..Ελπιζω να βρεθει λυση..Ευχαριστω πολυ φιλε μου! :D

Link to comment
Share on other sites

Εχεις επιβεβαiώσει μέσω aluexpress οτι το έλαβες? Ανοιξε dispute μέσω aliexpress . καλυπτεσαι μέσω escrow και τα χρηματα δεν παραδιδονται στον πωλητη...
BB 9000 / 9780, Samsung Galaxy S III min, Samsung I9505 Galaxy S4, Note 8.0, Blackberry Z3
Link to comment
Share on other sites

..........μεσω της σελιδας AliExpress...........

Δεν θελω να το πω αλλα......μα καλα δεν μας διαβαζεις καθολου βρε φιλε........που πηγες και εμπλεξες.......τεσπα ελπιζω να βρεις κατι.

 

λίγο άκυρο αυτό φίλε μου, δεν ξέρω αν και πόσες φορές έχεις ψωνίσει από aliexpress αλλά να ξέρεις οτι το escrow το φοβούνται περισσότερο από το paypal οι πωλητές αφού τους πετάει έξω με τη μία.... και στο λέω έχοντας κάνει πάνω από 30 αγορές τα τελευταία 2 χρόνια, μεταξύ των οποίων 3 ταμπλετ και 2 κινητά - βέβαια μιλάμε για πωλητές με πολλές αξιολογήσεις και καλό σκορ, όχι αεριτζήδες...

 

@Denlil: φίλε αν δεν έχεις πατήσει confirm order received άνοιξε άμεσα dispute, αναφέροντας οτι δεν είχε μπαταρία μέσα και οτι έχεις στείλει 2 μηνύματα χωρίς απάντηση (έχε υπόψη οτι έχουν αργία μέχρι και την Παρασκευή στην Κινα, εμένα ενας πιο επαγγελματιάς πωλητής είχε βάλει out-of-office reply!). Αν έχεις κάνει το confirm είναι λίγο πρόβλημα, αλλά μπορείς να ανοίξεις παράπονο (όχι τόσο ισχυρό όσο το dispute) - δες εδώ http://channel.alibaba.com/complaint/home.htm

 

Επιπλέον δες αν υπάρχει καμμιά καλή aftermarket μπαταρία, βρες τιμή και λινκ και όταν έρθει η ώρα να διαπραγματευτείς με τον πωλητή θα του ζητήσεις ή να σου στείλει με express μπαταρία γιατί το τηλέφωνο είναι unusable ή να σου κάνει refund τόσο όσο κάνει αυτή που έχεις βρει.... όλες οι επικοινωνίες πρέπει να γίνονται από το πεδίο του order, ώστε να είνια προσβάσιμες και από τους admin του aliexpress, μην του απαντήσεις αν σου στείλει κατευθείαν email.

 

Καλό ξεμπέρδεμα...

Link to comment
Share on other sites

λίγο άκυρο αυτό φίλε μου, δεν ξέρω αν και πόσες φορές έχεις ψωνίσει από aliexpress αλλά να ξέρεις οτι το escrow το φοβούνται περισσότερο από το paypal οι πωλητές αφού τους πετάει έξω με τη μία.... και στο λέω έχοντας κάνει πάνω από 30 αγορές τα τελευταία 2 χρόνια, μεταξύ των οποίων 3 ταμπλετ και 2 κινητά - βέβαια μιλάμε για πωλητές με πολλές αξιολογήσεις και καλό σκορ, όχι αεριτζήδες...

 

@Denlil: φίλε αν δεν έχεις πατήσει confirm order received άνοιξε άμεσα dispute, αναφέροντας οτι δεν είχε μπαταρία μέσα και οτι έχεις στείλει 2 μηνύματα χωρίς απάντηση (έχε υπόψη οτι έχουν αργία μέχρι και την Παρασκευή στην Κινα, εμένα ενας πιο επαγγελματιάς πωλητής είχε βάλει out-of-office reply!). Αν έχεις κάνει το confirm είναι λίγο πρόβλημα, αλλά μπορείς να ανοίξεις παράπονο (όχι τόσο ισχυρό όσο το dispute) - δες εδώ http://channel.alibaba.com/complaint/home.htm

 

Επιπλέον δες αν υπάρχει καμμιά καλή aftermarket μπαταρία, βρες τιμή και λινκ και όταν έρθει η ώρα να διαπραγματευτείς με τον πωλητή θα του ζητήσεις ή να σου στείλει με express μπαταρία γιατί το τηλέφωνο είναι unusable ή να σου κάνει refund τόσο όσο κάνει αυτή που έχεις βρει.... όλες οι επικοινωνίες πρέπει να γίνονται από το πεδίο του order, ώστε να είνια προσβάσιμες και από τους admin του aliexpress, μην του απαντήσεις αν σου στείλει κατευθείαν email.

 

Καλό ξεμπέρδεμα...

Φιλε μου το θεμα ειναι να μην καεις 1 φορα.Δυστηχως εγω την επαθα........οπως ο φιλος εδω,και δυστηχως δεν ειναι ενα η

καποια μεμονομενα περιστατικα.

Τωρα μονο απο γνωστα και αξοιοπιστα καταστηματα απο Κινα.

Τσεκαρισμενα πλεον απο παρα πολλους φιλους ακομα και απο αυτο εδω το fora.

Καλη συνεχεια.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ξαναρωτησα αλλα δεν πηρα απαντηση!τελικα παιδια παιζει ραδιο χωρις ακουστικα?εχει καλη ληψη?πλεον απο που μπορουμε να το βρουμε επειδη το minideal λεει Out of stock.ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Θελω να περασω σε ενα φιλο καποια καλη custom rom εχει δοκιμασει κανεις που να ειναι καλη και να εχει και ελληνικα?

Επισης απο που θα κατεβασω cwm recovery?Και το περναω με odin η καμια σχεση?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το Odin δεν παίζει εδώ, ρίξε μια ματιά στις πίσω σελίδες και θα πάρεις τις απαντήσεις που ζητάς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα A830 και μου παρουσιάζει το εξής πρόβλημα, κάποιες φορές και ενώ είναι όλα καλά με τόν ήχο του σάν συσκευή(παιχνίδια῏εφορμογές κτλ)όταν κάνεις κλήση ή δέν σε ακούνε ή δέν ακούς.

Μετά από επανεκκίνηση το πρόβλημα διορθώνεται,

αλλά μπορεί να το κάνει και άλλη φορά πχ μετά από 10 ώρες ή τήν επόμενη μέρα.

Ξέρει κάποιος κάτι σχετικό;;;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα,περασα την ρομ του S4

http://www.needrom.com/mobile/lenovo-a830-n7105/

επιτελους ειδα φως

 

Δηλαδή; Για πες μας αναλυτικά; Καλύτερη από την στοκ; πόσες μέρες την έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να το πάρω για έναν φίλο.στο minideal δεν υπάρχει πλέον και μάλλον θα το παρω απο geekbying.εχει περίπου 140€ ευρώ απο ότι ειδα.μια ερώτηση!ποσα πρέπει να βάλω στην κάρτα pay pal;εννοώ κατι παραπάνω και για το ταχυδρομείο;πχ με 150 η 160 ειμαι εντάξει;οποίος γνωρίζει θα με εξυπηρετήσει πολυ για να το παραγγειλω.ευχαριστω....προκαταβολικα
Link to comment
Share on other sites

πηρα κι εγω ενα σημερα..

πολυ καλη αισθηση οθονης ,ωραιο περιβαλλον

μια χαρα..

 

θα μου ρθει κ το cube 5h κ θα τα συγκρινω!

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

πηρα κι εγω ενα σημερα..

πολυ καλη αισθηση οθονης ,ωραιο περιβαλλον

μια χαρα..

 

θα μου ρθει κ το cube 5h κ θα τα συγκρινω!

 

φιλε μου απο που?ποσο σου στοιχησε με μεταφορικα?επειδη ρωταω και πιο πανω να ξερω ποσα λεφτα να φορτωσω στην καρτα paypal

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου απο που?ποσο σου στοιχησε με μεταφορικα?επειδη ρωταω και πιο πανω να ξερω ποσα λεφτα να φορτωσω στην καρτα paypal

 

Μπορείς να το πάρεις από εδώ φίλε μου.

 

http://www.to2c.com/lenovo-a830-mtk6589-quad-core-android-4-2-1-2ghz-5-0-inch-qhd-3g-wcdma-8-0mp.html

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το πάρεις από εδώ φίλε μου.

 

http://www.to2c.com/lenovo-a830-mtk6589-quad-core-android-4-2-1-2ghz-5-0-inch-qhd-3g-wcdma-8-0mp.html

 

σε ευχαριστω φιλε μου για την απαντηση.το βρηκα και στο geekbying απλα θελει καποια λεφτα επιπλεον για μεταφορικα στην καρτα η μονο οσα χρειαζονται για το κινητο.εσυ το εχεις?

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω φιλε μου για την απαντηση.το βρηκα και στο geekbying απλα θελει καποια λεφτα επιπλεον για μεταφορικα στην καρτα η μονο οσα χρειαζονται για το κινητο.εσυ το εχεις?

 

Ναι το πήρα για τον αδερφό μου αλλά από minideal . Πολύ καλό κινητό. Το άσπρο θέλεις έτσι; στο σαιτ που σου έστειλα πάντως δεν έχει μεταφορικά, τελική τιμή πάει 204.99$=152€ περίπου με Singapore post με tracking number.

Link to comment
Share on other sites

οκ για να ξερω ποσα να βαλω οποτε με 160 ευρω ειμαι μια χαρα.σε ευχαριστω.και κατι ακομη ρωτησα πιο παλια αλλα δεν πηρα απαντηση..αν ξερεις φυσικα.εχει ληψη ραδιο χωρις ακουστικα.εχει καλη ληψη ομως?και δυνατο ηχειο?αν τυχον το χεις τσεκαρει πες μου φιλε μου
Link to comment
Share on other sites

οκ για να ξερω ποσα να βαλω οποτε με 160 ευρω ειμαι μια χαρα.σε ευχαριστω.και κατι ακομη ρωτησα πιο παλια αλλα δεν πηρα απαντηση..αν ξερεις φυσικα.εχει ληψη ραδιο χωρις ακουστικα.εχει καλη ληψη ομως?και δυνατο ηχειο?αν τυχον το χεις τσεκαρει πες μου φιλε μου

 

Ναι μια χαρα θα είσαι με 160.Βέβαια θα σου συνιστούσα να του πάρεις και καμιά θηκη και καμια προστασία οθόνης.Σου δίνει το μαγαζί δώρο αλλά υπάρχουν καλύτερες .Ναι παίζει κανονικά το ραδιόφωνο χωρίς ακουστικά.Πολυ καλά πιάνει.Επίσης εχει και αρκετά καλό ηχείο ,παίζει δυνατά και καθαρά.Γενικά θα μείνεις πολυ ευχαριστημένος.Οτι άλλο θες να με ρωτήσεις εδώ είμαι.Για θήκες τσέκαρε εδώ :

 

http://www.salewill.com/index.php?main_page=advanced_search_result&inc_subcat=1&search_in_description=1&zenid=u0tcititvekhnl0q5v7tfpd312&categories_id=&keyword=lenovo+a830

Link to comment
Share on other sites

Ναι μια χαρα θα είσαι με 160.Βέβαια θα σου συνιστούσα να του πάρεις και καμιά θηκη και καμια προστασία οθόνης.Σου δίνει το μαγαζί δώρο αλλά υπάρχουν καλύτερες .Ναι παίζει κανονικά το ραδιόφωνο χωρίς ακουστικά.Πολυ καλά πιάνει.Επίσης εχει και αρκετά καλό ηχείο ,παίζει δυνατά και καθαρά.Γενικά θα μείνεις πολυ ευχαριστημένος.Οτι άλλο θες να με ρωτήσεις εδώ είμαι.Για θήκες τσέκαρε εδώ :

 

http://www.salewill.com/index.php?main_page=advanced_search_result&inc_subcat=1&search_in_description=1&zenid=u0tcititvekhnl0q5v7tfpd312&categories_id=&keyword=lenovo+a830

 

με καλυψες σε αυτα που ηθελα,να εισαι καλα!βασικα ειναι για φιλο αλλα μου γυαλισε και εμενα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...