Jump to content

NO.1 S6


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1) To gps δεν προκειται να σου δουλεψει , ακολουθα τον οδηγο και βλεπεις.

2) Δοκιμασε πως παει το wifi και με κανενα αλλο router. Δεν ειναι απολυτο πως φταει το τηλ.

3) Μην βγαζεις βιαστικα συμπερασματα για την μπαταρια τοσο συντομα, πρεπει να ολοκληρωσει μερικους κυκλους φορτισης και μετα. Επισης δεν μας ειπες αν εχεις και τις 2 sim σε λειτουργια. Σε καθε περιπτωση κατεβασε wakelock και gsam battery monitor και σε λιγες ωρες θα ξερεις τι ακριβως φταιει. Αλλα οχι ακομα, στρωστο πρωτα

 

ποιον οδηγο ν ακολουθησω?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 196
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ποιον οδηγο ν ακολουθησω?

 

φαντάζομαι εννοεί αυτόν

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

φαντάζομαι εννοεί αυτόν

 

ευχαριστω,τον ειδα και στο youtube,δεν λεει να βγω εξω με τετοιο ψοφοκρυο,οποτε το αναβαλω για λιγο

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω,τον ειδα και στο youtube,δεν λεει να βγω εξω με τετοιο ψοφοκρυο,οποτε το αναβαλω για λιγο

 

παίζει και από το παράθυρο ... εξάλλου με το κρύο τι άλλο θα κάνεις ;

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

στην οθονη στο αριστερο μερος υπηρχε ενα σαν σελιδιδεικτης κρυμενος που τον εσερνες και ειχε διαφορα για επιλογη,δεν τον βλεπω πλεον,εκανα κατι και χαθηκε>?Πως τον ξαναβρισκω?
Link to comment
Share on other sites

Μολις το πηρα στα χερια μου και το περιεργαομαι,καλη κατασκευη,καλη οθονη,καλυτερος ηχος απο το star s5 που εχω,παιδεμα το wifi πειτε καμια λυση αλλοιως να το πεταξω στον τοιχο,εκει που δουλευει,ψαχνει το ρουτερ,αντε επανεκινηση το ρουτερ μετα απο λιγο παλι τα ιδια

 

ποια ρομ εχει? εχω παρει 2 πριν 15 μερες και στο ενα πεφτει ξαφνικα η μπαταρια απο 60 στο 30.

wifi μεσα στο σπιτι εχω σημα σε ολο το σπιτι. εχω δοκιμασει και στη πυλωτη και πιανει και εκει.

 

στην οθονη στο αριστερο μερος υπηρχε ενα σαν σελιδιδεικτης κρυμενος που τον εσερνες και ειχε διαφορα για επιλογη,δεν τον βλεπω πλεον,εκανα κατι και χαθηκε>?Πως τον ξαναβρισκω?

 

κατεβασε το μενου και εκει που ενεργοποιεις το wifi bluetooth αριστερα του wifi συνεχιζει το μενου και εκει εχει το smart pause air gesture και multi windows. ενεργοποιησε το multi windows

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by africana750
Link to comment
Share on other sites

παίζει και από το παράθυρο ... εξάλλου με το κρύο τι άλλο θα κάνεις ;

 

Εδω δε πιανει στη ταρατσα καλα καλα θα πιασει απο το παραθυρο?:lol: Και για πρωτη φορα κιολας που θελει αρκετη ωρα να κλειδωσει? Δεν:lol:

Αστο δοκιμασε μολις σταματησει ο τυφωνας

 

στην οθονη στο αριστερο μερος υπηρχε ενα σαν σελιδιδεικτης κρυμενος που τον εσερνες και ειχε διαφορα για επιλογη,δεν τον βλεπω πλεον,εκανα κατι και χαθηκε>?Πως τον ξαναβρισκω?

 

Ναι, πηγαινε στα quick settings και ξαναενεργοποιησε το multiwindows

Link to comment
Share on other sites

Εδω δε πιανει στη ταρατσα καλα καλα θα πιασει απο το παραθυρο?:lol: Και για πρωτη φορα κιολας που θελει αρκετη ωρα να κλειδωσει? Δεν:lol:

Αστο δοκιμασε μολις σταματησει ο τυφωνας

 

 

 

Ναι, πηγαινε στα quick settings και ξαναενεργοποιησε το multiwindows

 

Οκ,αλλο παραξενο,κανω restart και απο 10% μπαταρια....ανοιγει με 60,θα με τρελλανει αυτο το κινητο

 

ποια ρομ εχει? εχω παρει 2 πριν 15 εβδομαδες και στο ενα πεφτει ξαφνικα η μπαταρια απο 60 στο 30.

wifi μεσα στο σπιτι εχω σημα σε ολο το σπιτι. εχω δοκιμασει και στη πυλωτη και πιανει και εκει.

 

 

 

κατεβασε το μενου και εκει που ενεργοποιεις το wifi bluetooth αριστερα του wifi συνεχιζει το μενου και εκει εχει το smart pause air gesture και multi windows. ενεργοποιησε το multi windows

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

 

λεει 2013-11-11-13.13.09 μου λενε οτι ειναι η τελευταια ρομ αλλα αν θελω να την κανω παλι update το θεμα ειναι οτι ειμαι τελειως ασχετος με αυτα,πως το κανουν αυτο?

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

Και πολυ το κρατησες:)

 

ακριβως,και αυτο γιατι δεν εχει γινει μια αναλυτικη παρουσιαση του κινητου,με τα θετικα και τ αρνητικα ωστε να μην το παραγγελνουν καν,εγω συστηνω να μην το παραγγελνει κανεις για να αποφευγει και την ταλαιπωρια

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μου εσπασε τα νευρα και πηρε τον δρομο τον μακρυ πισω για την Κινα.

γιατί το στειλες ; για το wifi ; για το gps ; ή για την μπαταρία ;

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

γιατί το στειλες ; για το wifi ; για το gps ; ή για την μπαταρία ;

 

και για τα 3 το Star S5 που εχω και ειμαι πολυ ευχαριστημενος τα εχει καλα και τα 3 αυτο εχει ομορφη οθονη και καλο ηχο,τι να τα κανω μονα τους?

Link to comment
Share on other sites

και για τα 3 το Star S5 που εχω και ειμαι πολυ ευχαριστημενος τα εχει καλα και τα 3 αυτο εχει ομορφη οθονη και καλο ηχο,τι να τα κανω μονα τους?

η μπαταρια μαλλον ειναι προβληματικη οπως σου ειχα γραψει εχω 2 και το ενα εχει αυτο το προβλημα αλλα αυτο δεν ειναι θεμα μπορεις να βαλεις του s4 η να παρεις αλλη με 5$. στο αλλο κινητο η μπαταρια ειναι rock μου κραταει περισσότερο απο το s4 που εχω αλλα ειναι λογικο λογω του οτι το s4 ειναι full hd. το wifi οπως σου εγραψα πιο πανω παντου μεσα στο σπιτι σε αποσταση 10 μετρα οπως και στη πυλωτη. εχω την τελευταια ρομ S6_V1.0_V01_20131009 και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

οσο για το gps ολα τα mtk εχουν θεμα.και στο θεμα με τα galaxy s4 clones εχουν προβληματα με μπαταριες και gps.

Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια μαλλον ειναι προβληματικη οπως σου ειχα γραψει εχω 2 και το ενα εχει αυτο το προβλημα αλλα αυτο δεν ειναι θεμα μπορεις να βαλεις του s4 η να παρεις αλλη με 5$. στο αλλο κινητο η μπαταρια ειναι rock μου κραταει περισσότερο απο το s4 που εχω αλλα ειναι λογικο λογω του οτι το s4 ειναι full hd. το wifi οπως σου εγραψα πιο πανω παντου μεσα στο σπιτι σε αποσταση 10 μετρα οπως και στη πυλωτη. εχω την τελευταια ρομ S6_V1.0_V01_20131009 και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

οσο για το gps ολα τα mtk εχουν θεμα.και στο θεμα με τα galaxy s4 clones εχουν προβληματα με μπαταριες και gps.

 

Περιμενα κατι αναλογο με αυτο που εχω,δεν μπορω να κανω 10 επανακινησεις του ρουτερ για να δουλευει για 5 λεπτα,το gps δεν το κοιταξα,η μπαταρια ηταν απελπιστικη,κυριως ομως ηταν το wifi,to S5 που εχω δεν μου εχει δημιουργησει κανενα θεμα

Link to comment
Share on other sites

Φιλε ακομα δε το πηρες και το ξαποστειλες?

Χωρις παρεξηγηση αυτες οι επιλογες θελουν υπομονη:happy:

 

Αν δεν εχεις πας σε επωνυμο.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε ακομα δε το πηρες και το ξαποστειλες?

Χωρις παρεξηγηση αυτες οι επιλογες θελουν υπομονη:happy:

 

Αν δεν εχεις πας σε επωνυμο.

 

Δεν ειναι το πρωτο κινεζικο που αγοραζω,εχω 5,κανενα τοσο κακο οσο αυτο σε βασικα σημεια.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι το πρωτο κινεζικο που αγοραζω,εχω 5,κανενα τοσο κακο οσο αυτο σε βασικα σημεια.

 

Μαλλον επεσες σε ελλατωματικο κομματι δεν εξηγητε αλλιως τετοια κατασταση οπως την λες!! Και ενας φιλος που εχει το s6 δεν ειχε τετοια θεματα!! Μακαρι να στο αλλαξουν γρηγορα με ενα νεο καλο κινητο !!! ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον επεσες σε ελλατωματικο κομματι δεν εξηγητε αλλιως τετοια κατασταση οπως την λες!! Και ενας φιλος που εχει το s6 δεν ειχε τετοια θεματα!! Μακαρι να στο αλλαξουν γρηγορα με ενα νεο καλο κινητο !!! ;) ;)

Σιγουρα έπεσε σε ελλατωματικο κομμάτι, εγώ τόσα έχω δουλέψει και μάλιστα με το wifi να βρίσκεται έξω απ το σπίτι (:p) και δεν έχει προβλημα (αν και κατώτερο απ τα περισσότερα κινητά), ούτε η μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα έπεσε σε ελλατωματικο κομμάτι, εγώ τόσα έχω δουλέψει και μάλιστα με το wifi να βρίσκεται έξω απ το σπίτι (:p) και δεν έχει προβλημα (αν και κατώτερο απ τα περισσότερα κινητά), ούτε η μπαταρία.

 

Σε αυτό θα συμφωνήσω και εγώ ήσουν τυχερός μάλλον εγώ είχα δύο και δούλευαν τέλεια μετά τις παρεμβάσεις που τους έκανα (νέα ρομ και τα σχετικά) ήταν και από τα πρώτα που ήρθαν το wifi στην αρχή μου είχε σπάσει τα νεύρα αλλά μετά που άλλαξα τη ρομ όλα καλά έπιανα από τον 4ο όροφο που ήταν το μόντεμ στον 6ο όροφο η μπαταρία κράταγε δύο μέρες τη να σου πω....και τα δύο μου τα πήραν φίλοι κράτησα ένα s4 mini που με βόλευε τέλειο τηλεφωνάκι και αυτό μου το πήραν και με άφησαν πάλι να περιμένω ......

Link to comment
Share on other sites

Για κάρτα μνήμης έχει καμια ιδιαίτερη προτίμηση το κινητό ;;; Εννοώ χρειάζεται να είναι class 10 ή κάτι παρόμοιο;;;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για κάρτα μνήμης έχει καμια ιδιαίτερη προτίμηση το κινητό ;;; Εννοώ χρειάζεται να είναι class 10 ή κάτι παρόμοιο;;;

 

Όσο μεγαλύτερο το class τόσο γρηγορότερη η κάρτα είναι. Προτίμησε class 10.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Βασικά δεν έχει έρθει το κινητό ακόμα, το αναμένω από τις 18 Δεκ - 20 Δεκ και είπα να πάρω της Samsung γιατί ήδη έχω μια 64αρα για το τάμπλετ που χρησιμοποιώ και έχω μείνει αρκετά ικανοποιημένος. Βέβαια θα μου πεις και οι άλλες οι κάρτες το ίδιο καλές θα είναι ε..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...