Jump to content

Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα, σημερα μετα απο σχεδον 5-6 ωρες καταφερα να βαλω την CM13 στο κινητο. Δε μου αρεσε και θελω να ξαναβαλω την τελευταια επισημη εκδοση της Samsung, αν κατεβασω την εκδοση και την περασω με το odin αρκει η πρεπει να κανω και τιποτα αλλο? Ρωταω για να μη βρεθω προ εκπληξεως γιατι σημερα απο το μεσημερι μεχρι το βραδυ δεν ειχα κινητο και δεν ηξερα αν θα εχω και αυριο με το μπερδεμα που εγινε. Ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω ακούσει για το Video Converter Ultimate (κανονικό ή και portable).... και για μετατροπές σε avi ή άλλη μορφή και σε για join......

 

Ευχαριστω πολυ! Εδωσε την λυση κάτι τέτοιο έψαχνα ακριβώς! :)

Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160406/4fb7183d58f432ae490b6f412c74b245.jpg

 

Παιδιά γνωρίζει κάποιος να μου πει τι είναι αυτό το μήνυμα και πως απενεργοποιητε? Μου εμφανίζεται κάθε φορά που μπαίνω ίντερνετ. Είτε με δεδομένα είτε με wifi.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα!

 

Έχω περίεργο πρόβλημα με το συγκεκριμένο. Το κινητό είναι 1.5 χρόνου.

 

Όταν έρθει μήνυμα στο κινητό και ανάψει η οθόνη, μετά δεν σβήνει ποτέ.

Επίσης, κάποιες φορές ενώ είναι σβηστή η οθόνη τα κουμπάκια αφής μένουν αναμμένα!!

 

Τί λέτε?

Όλες οι γενικεύσεις είναι λάθος,όπως και αυτή εδώ :X
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες! Έχω ένα S4 mini κ γω κ σήμερα ξαφνικά έκλεισε κ δεν ξανά άνοιξε. Ούτε δείχνει να φορτίζει, δοκίμασα κ δεύτερη μπαταρία πάλι δεν φορτίζει. Δοκίμασα και hard reset με τα τρία πλήκτρα και ενώ κάνει δόνηση δεν δείχνει τίποτα στην οθόνη για να κάνεις hard reset. Τι παίζει να έπαθε ? Καμία ιδέα? Επίσης αν δεν ξεκινάει υπάρχει δυνατότητα να τραβήξω τα δεδομένα του κινητού ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες! Έχω ένα S4 mini κ γω κ σήμερα ξαφνικά έκλεισε κ δεν ξανά άνοιξε. Ούτε δείχνει να φορτίζει, δοκίμασα κ δεύτερη μπαταρία πάλι δεν φορτίζει. Δοκίμασα και hard reset με τα τρία πλήκτρα και ενώ κάνει δόνηση δεν δείχνει τίποτα στην οθόνη για να κάνεις hard reset. Τι παίζει να έπαθε ? Καμία ιδέα? Επίσης αν δεν ξεκινάει υπάρχει δυνατότητα να τραβήξω τα δεδομένα του κινητού ?

μάλλον βλάβη στην μητρική,το ίδιο έπαθα κ γω τα Χριστούγεννα,αλλά μου την άλλαξαν στα πλαίσια της εγγύησης-αν κ ήταν ρουτ,μάλλον δεν το είδαν μιας κ δεν άνοιγε.

Link to comment
Share on other sites

Έπαθε και το δικό μου κάτι παρόμοιο. Έχασε πρώτα το ιστορικό από το viber. Το έκανα επανεκκίνηση και κάποιες εφαρμογές δεν ανοίγανε οπότε το έκλεισα κανονικά από το κουμπί. Από τότε όμως και μέχρι τώρα το μόνο που κάνει όταν το πατάω για να το ανοίξω είναι απλά να κολλάει στο λογότυπο, δεν κάνει τίποτα άλλο. Hard reset δεν μπορώ να κάνω γιατί έχω σπασμένο το volume up. Το βάφω μπλε και το πετάω στη θάλασσα ή υπάρχει λύση;; :D
Link to comment
Share on other sites

Έπαθε και το δικό μου κάτι παρόμοιο. Έχασε πρώτα το ιστορικό από το viber. Το έκανα επανεκκίνηση και κάποιες εφαρμογές δεν ανοίγανε οπότε το έκλεισα κανονικά από το κουμπί. Από τότε όμως και μέχρι τώρα το μόνο που κάνει όταν το πατάω για να το ανοίξω είναι απλά να κολλάει στο λογότυπο, δεν κάνει τίποτα άλλο. Hard reset δεν μπορώ να κάνω γιατί έχω σπασμένο το volume up. Το βάφω μπλε και το πετάω στη θάλασσα ή υπάρχει λύση;; :D

Μπορείς να το βάλεις σε download mode και να δοκιμάσεις να φλασαρεις μέσω Odin μια "επίσημη" ρομ, επιλέγοντας factory reset. Θα χάσεις βέβαια τα πάντα με αυτόν τον τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

Πλέον δεν ανοίγει καν. Όταν δε, το συνδέω με τον φορτιστή κολλάει στο κάτωθι (η εικόνα από google):

 

http://forums.androidcentral.com/attachments/samsung-galaxy-s-ii/136636d1410783111t-galaxy-s-ii-plus-stuck-samsung-logo-20140915_092549.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πλέον δεν ανοίγει καν. Όταν δε, το συνδέω με τον φορτιστή κολλάει στο κάτωθι (η εικόνα από google):

 

http://forums.androidcentral.com/attachments/samsung-galaxy-s-ii/136636d1410783111t-galaxy-s-ii-plus-stuck-samsung-logo-20140915_092549.jpg

 

Δοκίμαζε συναιχεια πατωντας σωστα τα πλήκτρα ώστε να μπει σε download mode ,ίσως κάποια στιγμή το πετύχεις ή ξεκολλήσει και τότε πέρνα ενα official firmware .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

πιο μούφα κινητό δεν υπάρχει. Έχω απογοητευτεί που τόσο καιρό δεν έχει πάρει αναβάθμιση ακόμα.. το έχω από το 2014 νομίζω. Υπάρχει κάποιος να μου αλλάξει γνώμη για το κινητό; σοβαρά θέματα δεν έχει, αλλά αρνούμαι να θεωρήσω ότι αυτά θα έπρεπε να είναι τα στάνταρ ενός καλού μικρού κινητού εν έτει 2016...
Link to comment
Share on other sites

πιο μούφα κινητό δεν υπάρχει. Έχω απογοητευτεί που τόσο καιρό δεν έχει πάρει αναβάθμιση ακόμα.. το έχω από το 2014 νομίζω. Υπάρχει κάποιος να μου αλλάξει γνώμη για το κινητό; σοβαρά θέματα δεν έχει, αλλά αρνούμαι να θεωρήσω ότι αυτά θα έπρεπε να είναι τα στάνταρ ενός καλού μικρού κινητού εν έτει 2016...

Ξεκινώντας το μήνυμά σου με την φράση "πιο μούφα κινητό δεν υπάρχει", προφανώς εννοείς πως όλα τ' άλλα είναι καλύτερα. Γιατί τότε το κράτησες δυο χρόνια; Αν ήταν όντως "μούφα", θα το είχες σουτάρει απ' την πρώτη στιγμή. Εγώ το έχω δυόμιση χρόνια και μ' έχει καλύψει πλήρως. Θες κάποιος να σου αλλάξει γνώμη, γιατί; Αφού δεν σου κάνει, πούλα το, πέτα το ή αντάλλαξέ το και πάρε άλλο. Γιατί βασανίζεσαι δυο χρόνια μ' ένα "μούφα" κινητό όπως λες;

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινώντας το μήνυμά σου με την φράση "πιο μούφα κινητό δεν υπάρχει", προφανώς εννοείς πως όλα τ' άλλα είναι καλύτερα. Γιατί τότε το κράτησες δυο χρόνια; Αν ήταν όντως "μούφα", θα το είχες σουτάρει απ' την πρώτη στιγμή. Εγώ το έχω δυόμιση χρόνια και μ' έχει καλύψει πλήρως. Θες κάποιος να σου αλλάξει γνώμη, γιατί; Αφού δεν σου κάνει, πούλα το, πέτα το ή αντάλλαξέ το και πάρε άλλο. Γιατί βασανίζεσαι δυο χρόνια μ' ένα "μούφα" κινητό όπως λες;

 

Καλησπέρα φίλε / φίλη. Επίτρεψέ μου να διορθώσω κάπως την κακή εντύπωση που σου έδωσα. Δεν ήθελα να προσβάλω την επιλογή σου, ούτε να προκαλέσω / θίξω κάποιον. Απλά εκφράζω την αγανάκτησή μου για την Samsung, που δύο χρόνια τώρα δεν έχει φροντίσει να κάνει κάτι σωστό για κάποιες μερίδες πελατών της (κατα την γνώμη μου). Έχω περάσει από 2 κινητά Samsung, και με το τελευταίο έχω απογοητευτεί. Το πρόβλημα έγκειται στο γεγονός ότι ένα δα ελάχιστο update δεν έχει γίνει, τουλάχιστον για τo 1/3 κατόχων S4 mini για να μη ξεφύγω, από την εντύπωση που έχω πάρει και από τις διάφορες συζητήσεις εδώ μέσα ανα καιρούς. Τώρα γιατί δεν το ανταλλάζω, πουλάω, πετάω κτλ, απαντώ πως όταν αγοράζω κάτι, το κρατάω μέχρι πραγματικά να υπάρξει ανάγκη για κάτι καινούριο. Σε αυτή την κατεύθυνση *θα έπρεπε* να λειτουργούν και οι εταιρείες, αλλά πλέον στο βωμό του χρήματος έχει εκμηδενιστεί και η ανάγκη να ικανοποιηθεί ο πελάτης. Οκ με αυτό, ας είναι. Σε αυτό το πλαίσιο όμως, ξαναλέω πως εν έτει 2016 είναι νομίζω "πλαστή" εικόνα να το βλέπουμε από τα καλά μικρά κινητά (για άλλα κινητά δεν μπορώ να φέρω εμπεριστατωμένη γνώμη όμως). Ελπίζω να πιάνεις το νόημα της σκέψης μου.

Καλό βράδυ

Link to comment
Share on other sites

πιο μούφα κινητό δεν υπάρχει. Έχω απογοητευτεί που τόσο καιρό δεν έχει πάρει αναβάθμιση ακόμα.. το έχω από το 2014 νομίζω. Υπάρχει κάποιος να μου αλλάξει γνώμη για το κινητό; σοβαρά θέματα δεν έχει, αλλά αρνούμαι να θεωρήσω ότι αυτά θα έπρεπε να είναι τα στάνταρ ενός καλού μικρού κινητού εν έτει 2016...

 

εύκολα :)

 

Το κινητό το έχω δουλέψει αρκετά και αγοράστηκε το καλοκαίρι του 2014. 2 έτη (σχεδόν) μετά για κινητό των 230 ευρώ τότε...

 

1)έχει φοβερή οθόνη με πολύ καλά μαύρα

2) είναι αρκετά εύχρηστο στις 4.3" (για όποιον δεν συμπαθεί τις τεράστιες οθόνες)

3)μετά από 2 χρόνια και χωρίς κανένα update ή αλλαγή ROM ή άλλη επέμβαση δεν κολλάει πουθενά (βέβαια χωρίς να χρησιμοποιείται ως παιχνιδομηχανή, αλλά σε καθημερινές εφαρμογές facebook,viber, κτλ). Δεν κλείνει το βράδυ η συσκευή, ούτε γίνεται επανεκκίνηση συχνά.

4)ταχύτατο 4g (αν σκεφτείς ότι το πήρες και 2 έτη πριν)

5)πολύ καλή κάμερα (σε σύγκριση για παράδειγμα με Lumia 640 XL το βράδυ τραβάει καλύτερες φωτογραφίες)

6)καλή μπαταρία (2 χρόνια μετά έχει 4+ ώρες οθόνη με νορμαλ χρήση, δηλαδή ανοίγεις τα δεδομένα όποτε τα χρειάζεσαι, κανα παιχνιδάκι, αρκετά τηλέφωνα-μηνύματα= βγάζει μέρα χαλαρά)

7) πολύ καλό gps

Τελευταία εμφάνισε κάτι περίεργα, αλλά πιστεύω με ένα reset (δεν έχει γίνει ποτέ ξανά) θα στρώσει.

 

Απολογισμός: Ικανοποιητικότατη αγορά :D

 

ΥΓ. ΔΕΝ είναι κινητό του 2016, αλλά του 2013.

Edited by Brousko
Όλες οι γενικεύσεις είναι λάθος,όπως και αυτή εδώ :X
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά το s4 mini είναι ένα ΚΑΛΟ κινητό.

Το αγόρασα Νοέμβρη του 14. Αν εξαιρέσω την μέτρια μπαταρία με έβγαλε ασποπρόσωπο οπουδήποτε αλλού.

Για κάμερα σε σχέση με το lumia 640 που έχω τώρα δεν το συζητώ πολύ ανώτερο.

Επίσης η black edition που είχα με το δερμάτινο πίσω καπάκι το έκανε να φαίνεται ακριβό κινητό.

 

Δυστυχώς έσπασε η οθόνη τον Γενάρη και είχε και το γύρω γύρω frame ξεθωριάσει οπότε ήθελα 130ευρώ για service αλλά αν το έβρισκα ξανά στα 100 ευρώ θα το αγόραζα εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

εύκολα :)

 

Το κινητό το έχω δουλέψει αρκετά και αγοράστηκε το καλοκαίρι του 2014. 2 έτη (σχεδόν) μετά για κινητό των 230 ευρώ τότε...

 

1)έχει φοβερή οθόνη με πολύ καλά μαύρα

2) είναι αρκετά εύχρηστο στις 4.3" (για όποιον δεν συμπαθεί τις τεράστιες οθόνες)

3)μετά από 2 χρόνια και χωρίς κανένα update ή αλλαγή ROM ή άλλη επέμβαση δεν κολλάει πουθενά (βέβαια χωρίς να χρησιμοποιείται ως παιχνιδομηχανή, αλλά σε καθημερινές εφαρμογές facebook,viber, κτλ). Δεν κλείνει το βράδυ η συσκευή, ούτε γίνεται επανεκκίνηση συχνά.

4)ταχύτατο 4g (αν σκεφτείς ότι το πήρες και 2 έτη πριν)

5)πολύ καλή κάμερα (σε σύγκριση για παράδειγμα με Lumia 640 XL το βράδυ τραβάει καλύτερες φωτογραφίες)

6)καλή μπαταρία (2 χρόνια μετά έχει 4+ ώρες οθόνη με νορμαλ χρήση, δηλαδή ανοίγεις τα δεδομένα όποτε τα χρειάζεσαι, κανα παιχνιδάκι, αρκετά τηλέφωνα-μηνύματα= βγάζει μέρα χαλαρά)

7) πολύ καλό gps

Τελευταία εμφάνισε κάτι περίεργα, αλλά πιστεύω με ένα reset (δεν έχει γίνει ποτέ ξανά) θα στρώσει.

 

Απολογισμός: Ικανοποιητικότατη αγορά :D

 

ΥΓ. ΔΕΝ είναι κινητό του 2016, αλλά του 2013.

 

Πολύ καλή απάντηση. Εύγε.

Δεν είχα εικόνα. Μπράβο.

Ένα update το θέλει όμως. Και ένα reset βέβαια..

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι ενα καλο κινητο, ειναι ενα πολυ καλο κινητο και απο τα πιο πληρη σε λειτουργιες... Προσωπικα οταν αλλαξω θα παω σε LG G3, G4 αλλιως θα ξαναραρω το ιδιο... Το αγορασα κανοντας εξαντλιτικη ερευνα αγορας και ηξερα ακριβως τι θα αγορασω. Δεν ειναι το πιο γρηγορο, δεν ειναι το πιο ομορφο αλλα για τα δικα μου στανταρντς ειναι πολυ λειτουργικο... Επισης αυτο που δεν περιμενα οτι θα ηταν τοσο ανθεκτικο. Εχει πεσει απειρες φορες κατω και με την οθονη στον δρομο, ενω προσφατα τα εβγαλε περα και με νερο και αλκοολ χαχα

 

Αναλυτικοτερα, επιβιωσε απο βραδια hungover! Κανωντας υπερπτησεις 1,5 και δυο μετρων και απο τραπεζι σε τραπεζι εσκασε βουτια σε μπολ με βοτκες και παγακια... το εβγαλα αλλα δεν εδωσα προσοχη

 

Την αλλη μερα το μεσημερι δεν δουλευε το μεγαφωνο, βγαζω το καπακι, ποταμι το νερο, και ειχε θολωσει η καμερα... Το εβαλα σε ρυζι, στο ηλιο κανα διωρο κομπλε... εβαλα και την καμερα κατω απο μια λαμπα σαν καινουργια και αυτη, μετα επαθε μια φρικη και νομιζε οτι ειχε ακουστικο χωρις να εχει αλλα ετσι δεν δουλευε το ακουστικο και μιλουσα απο ανοικτη ακροαση! Το καθαρησα λιγο με μπατονετα και καθαρισα και λιγο κατω απο το καπακι τζιτζι χαχαχα. Κινηταρα τι να λεμε

Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε. Χτες είχα ένα ατύχημα με το κινητό μου και έσπασε μπροστά το γυαλί. Το κινητό είναι λειτουργικότατο απλά έχει σπάσει το τζάμι μπροστά. Ξέρει κανείς αν υπάρχει κανένα μαγαζί που αλλάζει μόνο τζαμάκι; Περιοχή Αθήνας μιας και μένα εδώ. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Το κινητό της γυναίκας μου δεν εχει πάρει κανένα update..

 

να του περάσω από εδώ http://www.sammobile.com/firmwares/database/GT-I9195/

 

την τελευταία από Ισπανία;;; αν την περάσω με ODIN δε θα χαθεί τίποτα σωστα.;;

 

 

http://i.imgur.com/LGAow50.jpg

Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

@lefteriz, Ναι, δεν θα χάσεις κάτι!! Edited by kyrillos13
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα από τον παραπάνω Site μια rom για ελλάδα. Έκανα το φλασάρισμα με το ODIN. Κάνει επανεκκίνηση και μετά κολλάει στο SAMSUNG και δεν πάει παρακάτω. Τι κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα από τον παραπάνω Site μια rom για ελλάδα. Έκανα το φλασάρισμα με το ODIN. Κάνει επανεκκίνηση και μετά κολλάει στο SAMSUNG και δεν πάει παρακάτω. Τι κάνω;

 

Ποια είχες και ποια πέρασες;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...