Jump to content

Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπον παιδια το πηρα σημερα απο την Samsung...δεν ειχα κανενα προβλημα στην αντιμετωπιση...μου εκαναν update κ τωρα δουλευει το 4g παρολο που παλι η εκδοση ειναι 4.4.2...ισως ειναι αυτο το fixaki...ειχα κανει backup κ τωρα που ξαναπερναω τα προγραμματα μεσω 4g παει πιο γρηγορα απο το dsl του σπιτιου μου.ευχαριστω ολους για την βοηθεια

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

*εν μερει εχεις δικιο...αλλα οτι εισαγετε στην ελλαδα πρεπει να πληρει τις ελληνικες προδιαγραφες κ να λειτουργει οπως υποσχετε στα χσρακτηριστικα του...τεσπα ολα καλα ;-)

Αυτο που λες οτι εισαγετε στην ελλαδα πρεπει να πληρει τις ελληνικες προδιαγραφες κ να λειτουργει οπως υποσχετε στα χσρακτηριστικα του δεν ισχυει το τηλ δεν εχει κανενα προβλημα η wind ηταν το προβλημα το fixaki στο ειπα ξανα φτιαχτηκε για τα Ελληνικα τηλ οχι για τα ευρωπαικα αλλα προφανως τα σερβις πηραν εντολη να το περνανε και στα αλλα στην ουσια τον κερνελ σου αναβαθμισαν οχι το λογισμικο τελος καλο ολα καλα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και τι εγινε εχουν και την ΒΕ που κολας υπαρχουν αρκετα αμα την θες μπορεις να την παρεις την εχουν καταστηματα

Επιτέλους, μετά απο το τόσο καιρό, βρήκα κατάστημα που έχει τη σωστή μπαταρία. Με το NFC

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους, μετά απο το τόσο καιρό, βρήκα κατάστημα που έχει τη σωστή μπαταρία. Με το NFC

Απο τοτε τωρα την πηρες εγω και τοτε την ειχα βρει σε πολλα καταστηματ ΜΕ το nfc οχι την απλη εσυ πως δεν την εβρισκες μου φαινετε παραξενο

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω θεμα, συνδεω το κινητο στο pc και ενω φορτιζει δεν το εντοπιζει ως συσκευη, κατεβασα και το Kies και Kies 3 και SmartSwitch αλλα τιποτα, ξαναεγκατεστησα και τους οδηγους usb της Samsung αλλα παλι τιποτα, καμια ιδεα? Εχω Win 10 αν παιζει καποιο ρολο αυτο
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω θεμα, συνδεω το κινητο στο pc και ενω φορτιζει δεν το εντοπιζει ως συσκευη, κατεβασα και το Kies και Kies 3 και SmartSwitch αλλα τιποτα, ξαναεγκατεστησα και τους οδηγους usb της Samsung αλλα παλι τιποτα, καμια ιδεα? Εχω Win 10 αν παιζει καποιο ρολο αυτο

Διέγραψε τους drivers κανε reboot το pc και συνέδεσε το με το καλώδιο , αν δεν στο αναγνωρίσει δοκίμασε έχοντας ενεργοποίηση τον εντοπισμό σφαλμάτων usb .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα αλλα τιποτα, υποπτευομαι πως κατι παιζει με τα 10αρια, δεν γινεται ομως οσοι εχουν τα 10 να μη μπορουν να συνδεσουν το κινητο τους, καποια λυση θα υπαρχει
Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα αλλα τιποτα, υποπτευομαι πως κατι παιζει με τα 10αρια, δεν γινεται ομως οσοι εχουν τα 10 να μη μπορουν να συνδεσουν το κινητο τους, καποια λυση θα υπαρχει

Δε φταινε τα windows το τηλ σου φταιει και εγω 10αρια εχω και στον πυργο και στο λαπτοπ και το συνδεα μια χαρα και στους 2 υπολογιστες το s4 mini οταν το ειχα οπως και το s5 mini που εχω τωρα δεν αντιμετωπισα κανενα προβλημα με τα δεκαρια στη συνδεση του κινητου με τον υπολογιστη

Link to comment
Share on other sites

Απο τοτε τωρα την πηρες εγω και τοτε την ειχα βρει σε πολλα καταστηματ ΜΕ το nfc οχι την απλη εσυ πως δεν την εβρισκες μου φαινετε παραξενο

Ε καλά δε το είχα κ κάθε μέρα έννοια αλλα ναι, όντως τώρα τη βρήκα..........

Δοκίμασα σε 6,7 καταστήματα πρώτα.

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Ε καλά δε το είχα κ κάθε μέρα έννοια αλλα ναι, όντως τώρα τη βρήκα..........

Δοκίμασα σε 6,7 καταστήματα πρώτα.

Eγω το εδωσα το s4 πολλη καλο τηλ δε μπορω να πω παντος ασχετα που μου βγηκε προβληματικο το δικο μου

Link to comment
Share on other sites

Eγω το εδωσα το s4 πολλη καλο τηλ δε μπορω να πω παντος ασχετα που μου βγηκε προβληματικο το δικο μου

Α εμένα σχεδόν κανένα πρόβλημα κ σε κατάσταση κουτιού είναι ακόμα.

Πόσο το έδωσες?

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

ΕΔΩ είσαι. :)

καταρχην σε ευχαριστω κ πάλι πέρασα Cyanogen κ έχω άλλο τηλέφωνο,έβαλα κ το Link2SD [το δεύτερο Partition στην κάρτα μνήμη το έκανα σε ext2 - για κάποιο λόγο σε 3 δεν μου το έβλεπε][ http://www.greeceandroid.gr/app/238-link2sd ] κ το τηλέφωνο πετάει,αυτά...

Link to comment
Share on other sites

Με εχει ξαφνιασει ευχαριστα η αντοχη του, το εχω με αυθεντικη θηκη με πορτακι και μου εχει πεσει τουλαχιστον 5 φορες κατω με την οθονη στον δρομο (δεν το προψατεψε η θηκη!) κανα τριαρι ητανε καλες εφυγε θηκη και μπαταρια! Παρολο αυτα δουλευει τζετ χωρις χαραγες στην οθονη! Βεβαια στο γυρω γυρω εχει φυγει σε αρκετα σημεια το χρωμα (Οπως και στο κανονικο S4) αλλα ειναι τζετ!
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα

Ύστερα από το update σε μια rom από το Black edition μου δημιουργεί το εξής πρόβλημα

Μερικές εφαρμογές που έχω στην sd κάποια στιγμή τις "χάνει" και μετά πρέπει να τις ξανακάνω εγκατάσταση

Επίσης άλλες που έχω στην μνήμη δεν με αφήνει να τις μεταφέρω στην sd μετά από restart επιδιορθωνεται το πρόβλημα

Καμία ιδέα;

:yahoo:

τσικι-τσικι τσικι-τσικι....ουαααα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα

Ύστερα από το update σε μια rom από το Black edition μου δημιουργεί το εξής πρόβλημα

Μερικές εφαρμογές που έχω στην sd κάποια στιγμή τις "χάνει" και μετά πρέπει να τις ξανακάνω εγκατάσταση

Επίσης άλλες που έχω στην μνήμη δεν με αφήνει να τις μεταφέρω στην sd μετά από restart επιδιορθωνεται το πρόβλημα

Καμία ιδέα;

Γιά αρχή καλά θα ήταν να του έκανες επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, αφού πρώτα πάρεις backup των αρχείων σου γιατί θα διαγραφούν όλα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα

Ύστερα από το update σε μια rom από το Black edition μου δημιουργεί το εξής πρόβλημα

Μερικές εφαρμογές που έχω στην sd κάποια στιγμή τις "χάνει" και μετά πρέπει να τις ξανακάνω εγκατάσταση

Επίσης άλλες που έχω στην μνήμη δεν με αφήνει να τις μεταφέρω στην sd μετά από restart επιδιορθωνεται το πρόβλημα

Καμία ιδέα;

 

Και σε μένα το κάνει και δεν έχω καποια rom παρά την αυθεντική εγκατάσταση. Παίζει μήπως κάποιο πρόβλημα μνήμης ή μπαταρίας; σου έχει κάνει ποτέ επανεκκίνηση χωρίς λόγο; αρχίζω και πιστεύω ότι είναι ελαττωματικά τα s4 mini, και να μην μας το λένε.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Ηθελα να ρωτησω κατι...

Στο S4 mini μου,γυρω γυρω απο την οθονη,το τμημα που ειναι 2-3χιλιοστα παχος,εχει γδαρθει πολυ και σε πολλα σημεια.Οχι το τζαμι το οποιο ειναι πολυ καλα.

Δηλαδη αν το γυρισω πλαγια βλεπω καθαρα 3 τμημτα.Το πισω καπακι,ενα μεσαιο τμημα περιπου 7-8 χιλιοστα κι αυτο που λεω εγω περιπου 1-2 χιλιοστα.

Υπαρχει ξεχωριστο κομματι που μπορω να το αντικατασησω μονο αυτο?

Βλεπω στο eBay ανταλλακτικα αλλα δεν ξερω ποιο ειναι.Καποια set κανουν 10-15 ευρωκαι καποια αλλα 70-100 ευρω!

Μπορει καποιος να βοηθησει?

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα.Πρόσφατα και μετά από (πολλοστή) πτώση του s4 mini, ένα τμήμα της οθόνης αφής, λίγο κάτω από τη μπάρα ειδοποιήσεων ,παράλληλα μ'αυτή και πάχους περίπου ενός πόντου σταμάτησε να ανταποκρίνεται.Σημειωτέον ότι όταν το πατάω, ενώ δεν ανταποκρίνεται, ανάβει ο φωτισμός στα softkeys εκατέρωθεν του κεντρικού κουμπιού.Εχει συναντήσει κανείς παρόμοιο πρόβλημα?Να στρώνει με κάποιο τρόπο η πάω για οθόνη?

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Ηθελα να ρωτησω κατι...

Στο S4 mini μου,γυρω γυρω απο την οθονη,το τμημα που ειναι 2-3χιλιοστα παχος,εχει γδαρθει πολυ και σε πολλα σημεια.Οχι το τζαμι το οποιο ειναι πολυ καλα.

Δηλαδη αν το γυρισω πλαγια βλεπω καθαρα 3 τμημτα.Το πισω καπακι,ενα μεσαιο τμημα περιπου 7-8 χιλιοστα κι αυτο που λεω εγω περιπου 1-2 χιλιοστα.

Υπαρχει ξεχωριστο κομματι που μπορω να το αντικατασησω μονο αυτο?

Βλεπω στο eBay ανταλλακτικα αλλα δεν ξερω ποιο ειναι.Καποια set κανουν 10-15 ευρωκαι καποια αλλα 70-100 ευρω!

Μπορει καποιος να βοηθησει?

Ευχαριστω.

 

Είχα κι εγώ παρόμοιο πρόβλημα και απευθύνθηκα στο επίσημο Service. Εκεί, αφού το έλεγξαν για τυχόν χτυπήματα από πτώσεις, μου άλλαξαν εντός εγγύησης το εξάρτημα MEA FRONT-OCTA ASSY BLACK, που φαντάζομαι είναι όλο το μπροστινό πάνελ.

Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρεις φιλε μου,αλλα πως το καλυψε η εγγυηση ,αφου ειναι απο πτωσεις που προφανως ευθυνομαστε εμεις....

Και μηπως εχεις τιποτα τηλεφωνα ν απευθυνθω?

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Με συγχωρεις φιλε μου,αλλα πως το καλυψε η εγγυηση ,αφου ειναι απο πτωσεις που προφανως ευθυνομαστε εμεις....

Και μηπως εχεις τιποτα τηλεφωνα ν απευθυνθω?

Ευχαριστω.

 

Το κινητό μου δεν είχε σημάδια ή περιμετρικά βαθουλώματα από πτώσεις. Η φθορά του συγκεκριμένου πλαστικού περιμετρικά της οθόνης είναι μάλλον γενικευμένο πρόβλημα στα S4 και S4 mini και γι' αυτό το αλλάζουν εντός εγγύησης, εφόσον δεν έχει άλλα σημάδια από χτυπήματα.

 

Η αντικατάσταση έγινε σε επίσημο service της εταιρείας στην περιοχή μου, όπου απλά ρώτησα αν το πλαστικό γίνεται να αντικατασταθεί. Η απάντηση ήταν θετική εφόσον δεν έχει εμφανή σημάδια από πτώσεις.

 

Πληροφορίες για σημεία Service εδώ: http://www.samsung.com/gr/support/servicelocation/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα δεν μπορώ να κάνω βιντεοκλήση στο viber, συνεχώς με πετάει. Μετά αν πάω να ανοίξω την κάμερα με βγάζει σφάλμα καμερας, καμιά ιδέα για το πώς λύνεται το θέμα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα δεν μπορώ να κάνω βιντεοκλήση στο viber, συνεχώς με πετάει. Μετά αν πάω να ανοίξω την κάμερα με βγάζει σφάλμα καμερας, καμιά ιδέα για το πώς λύνεται το θέμα?

Ρίξε μια ματιά εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=416768 περιγράφεται παρόμοιο πρόβλημα. Στην αρχή του θέματος υπάρχει μια έκδοση του viber που από ότι γράφουν δουλεύει σωστά.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...