Jump to content

Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχει κανεις καμια προταση για μπαταρια απο το internet ?

 

τι γνωμη εχετε για αυτες ?

http://www.ebay.com/itm/Replacement-1900mAh-3-8V-Power-Battery-For-Samsung-GT-I9195-Galaxy-S4-Mini-/321484385452?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item4ad9f66cac

Δεν πιστεύω να πιστεύεις ότι αυτή η μπαταρια είναι Samsung έτσι; Κατά τα άλλα αν απλά θες μια μπαταρία για backup δεν χάνεις και τίποτα αρκεί να μην βασιστείς μόνο σ'αυτή.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα έχω στην "κατοχή" μου 2 κινητά s4 mini.

 

Τα δύο κινητά έχουν αρκετά μεγάλη διαφορά στην ποιότητα της φωτογραφίας.

Στη μία βγαίνου αρκετά πιο θολωμένες και out of focus.

 

Οι ρυθμίσεις της κάμερας και στα 2 κινητά είναι ίδιες και έχουν και τα 2 official android.

Το ένα παίζει σε 4.2.2 το άλλο που είναι πιο "θορυβωδες" με την φωτογραφία παίζει με 4.4.2.

Το update σε 4.4.2 το έκανε αυτόματα από ίντερνετ ότι έβγαλε το κινητό.

 

Έγινε κάποια αλλαγή στο sw της cameraς στην 4.4.2 ?:ninja:

Παίζουν διαφορές σε 4.4.2 versions?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έκανα αναβάθμιση μέσω Odin και όλα μια χαρά σχεδόν. Μερικές φορές όταν αντιγράφω εφαρμογές στην sd μου βγάζει μήνυμα για πολιτική ασφαλείας και κάτι τέτοιο καθώς και όταν ανοίγω το wifi. Ξέρει κανείς γιατί συμβαίνει αυτό και αν διορθώνεται γιατί καταντάει ενοχλητικό.

http://s28.postimg.org/70b09zx3d/Screenshot_2014_09_07_21_18_14.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και νόμιζα ότι το είχα μόνο εγώ το πρόβλημα. . Αλλά βγάζει το αντίθετο, πατάω να ενημερωθεί αλλά βγάζει σφάλμα. Το κάνει όταν κάνω updates από το play store. Φυσικά ευτυχώς ενημερωνονται οι εφαρμογές.

http://s30.postimg.org/wjedjle7h/Screenshot_2014_09_07_22_19_42.jpg

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έκανα αναβάθμιση μέσω Odin και όλα μια χαρά σχεδόν. Μερικές φορές όταν αντιγράφω εφαρμογές στην sd μου βγάζει μήνυμα για πολιτική ασφαλείας και κάτι τέτοιο καθώς και όταν ανοίγω το wifi. Ξέρει κανείς γιατί συμβαίνει αυτό και αν διορθώνεται γιατί καταντάει ενοχλητικό.

http://s28.postimg.org/70b09zx3d/Screenshot_2014_09_07_21_18_14.jpg

Δυστυχως αυτό έχει σχεση με την....ασφαλεια της samsung και με το KNOX μολις κανετε το κινητο root τοτε με την απενεργοποιηση του knox θα ησυχασετε απο ολα αυτα.

Εγω έβαλα μετα την βελγικη την ρομ της cosmote αφου βεβαια απεγκατεστησα ολες τις βλακειες και δεν ειναι και λιγες το κινητο δουλευει μια χαρα και οσο για το knox γραφει παντα 0χ0 μπορω να σας διαβεβαιωσω οτι με αυτο τον τροπο root δεν υπαρχει περιπτωση για ...στραβη εχω κανει ενα σωρο φλασαρισματα και δοκιμες δεν εχει συμβει απολυτως τιποτε.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως αυτό έχει σχεση με την....ασφαλεια της samsung και με το KNOX μολις κανετε το κινητο root τοτε με την απενεργοποιηση του knox θα ησυχασετε απο ολα αυτα.

Εγω έβαλα μετα την βελγικη την ρομ της cosmote αφου βεβαια απεγκατεστησα ολες τις βλακειες και δεν ειναι και λιγες το κινητο δουλευει μια χαρα και οσο για το knox γραφει παντα 0χ0 μπορω να σας διαβεβαιωσω οτι με αυτο τον τροπο root δεν υπαρχει περιπτωση για ...στραβη εχω κανει ενα σωρο φλασαρισματα και δοκιμες δεν εχει συμβει απολυτως τιποτε.

 

Επειδή είμαι άσχετος με root και rom εγώ απλά πέρασα το βελγικό firmware πάνω από το γαλλικό. Το knox απ'όσο ξέρω αφορά την εγγύηση.Μπορώ να δω αν είναι 0x0 μέσω του phone info; Γιατί εκεί γράφει 0x0.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι άσχετος με root και rom εγώ απλά πέρασα το βελγικό firmware πάνω από το γαλλικό. Το knox απ'όσο ξέρω αφορά την εγγύηση.Μπορώ να δω αν είναι 0x0 μέσω του phone info; Γιατί εκεί γράφει 0x0.

 

Δεν υπαρχει θεμα με το φλασαρισμα σε official rom το knox γραφει οταν το ρουταρεις αλλα αν πας πιο πισω εχω γραψει με πιο τροπο δεν γραφει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει θεμα με το φλασαρισμα σε official rom το knox γραφει οταν το ρουταρεις αλλα αν πας πιο πισω εχω γραψει με πιο τροπο δεν γραφει.

 

Κατάλαβα. Θυμάμαι που το είχες γράψει. Εγώ σκέφτομαι να κάνω root κατά τον Νοέμβριο που κλείνω ένα χρόνο. Οπότε τότε θα χρειαστώ βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν η 4.4.2 προσθετει δονηση στο πατημα των πληκτρων;βολευει πολυ στα μηνυματα.
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν η 4.4.2 προσθετει δονηση στο πατημα των πληκτρων;βολευει πολυ στα μηνυματα.

Όχι, και ούτε πρόκειται. Τα mini της Samsung δεν έχουν. Έτσι είναι το S3 mini, S4 mini και S5 mini.

Απλά βάλε default το Google Keyboard. Έχει πλέον και δόνηση και είναι τέλειο.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, και ούτε πρόκειται. Τα mini της Samsung δεν έχουν. Έτσι είναι το S3 mini, S4 mini και S5 mini.

Απλά βάλε default το Google Keyboard. Έχει πλέον και δόνηση και είναι τέλειο.

 

Απο το play store?εχεις καποιο link γιατι μου βγηκαν 250! Ευχαριστω..:happy:

Link to comment
Share on other sites

Και νόμιζα ότι το είχα μόνο εγώ το πρόβλημα. . Αλλά βγάζει το αντίθετο, πατάω να ενημερωθεί αλλά βγάζει σφάλμα. Το κάνει όταν κάνω updates από το play store. Φυσικά ευτυχώς ενημερωνονται οι εφαρμογές.

http://s30.postimg.org/wjedjle7h/Screenshot_2014_09_07_22_19_42.jpg

Και μένα το ίδιο μου έβγαζε ... Έκανα ενα reset και τέλος...

Link to comment
Share on other sites

Και μένα το ίδιο μου έβγαζε ... Έκανα ενα reset και τέλος...

 

Tι εννοείς reset ;; restart ή επαναφορά ;

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Απο το play store?εχεις καποιο link γιατι μου βγηκαν 250! Ευχαριστω..:happy:

Ναι, από το Google Play. Γράψε "Πληκτρολόγιο Google". Έτσι λέγεται ακριβώς.

Πάντως, λογικά είναι ήση εγκατεστημένο στο κινητό σου. Αν πας στις ρυθμίσεις γλώσσας, θα δεις ότι υπάρχει ήδη. Απλά πρέπει να κάνεις χειροκίνητα την ενημέρωση μέσω του google Play, για να πάρεις την τελευταία έκδοση.

Αν δεν είναι προεγκατεστημένο, πάρτο από το google Play. Έχω Γερμανική συσκευή και μπορεί να μην είναι ακριβώς όπως το Ελληνικό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έκανα το λάθος και έχοντας κάνει root, αφαίρεσα εντελώς κάποια bloatware και δεν κράτησα και backup. Αποφάσισα κάποια στιγμή να ξαναβάλω το επίσημο firmware μέσω Odin ώστε να επαναφέρω το κινητό στην original κατάσταση. Όλα πήγαν καλά, αλλά όταν ξεκίνησε για πρώτη φορά το κινητό μετά το Odin, κάνει restart μόνο του σε λίγα δεπτερόλεπτα, πριν καν ολοκληρώσω τον αρχικό wizard εγκατάστασης του κινητού. Μετά από πολλές προσπάθειες, και αφού προλάβω και συνδεθώ σε Wifi δίκτυο, τα restart σταματάνε. Όμως αν ξανακάνω hard reset για να επαναφέρω το κινητό σε αρχική κατάσταση, συμβαίνει πάλι το ίδιο, μέχρι μετά από πολλές προσπάθειες προλάβω και πάλι να ολοκληρώσω τον wizard και να συνδεθώ σε Wifi!

Αμέσως μετά το hard reset, την αρχική εγκατάσταση και τη σύνδεση σε Wifi, αν πάω στο "Πλήροφορίες Συσκευής" - "Κατάσταση", βλέπω ότι το πεδίο Κατάσταση Συσκευής γράφει ΑΝΑΓΝΩΣΗ, και μετά από λίγο γράφει ΕΠΙΣΗΜΗ ΕΚΔΟΣΗ. Πριν συνδεθώ σε Wifi γράφει ΠΡΟΣΑΡΜΟΖΜΕΝΗ.

Κάτι μου λέει ότι έχει γίνει κάτι με το KNOX.

Έχετε καμία ιδές πώς μπορώ να λύσω αυτό το πρόβλημα; Κάτι μου λέει ότι περνώντας το firmware μέσω Odin, δεν επανέρχονται όλα όπως ακριβώς ήταν εργοστασιακά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θέμα νούμερο δύο:

Το ασημί πλαίσιο γύρω από την οθόνη δυστυχώς άρχισε να ξεφλουδίζει και όσο πάει χειροτερεύει. Είδα ότι στο eBay πουλάνε το λεγόμενο midframe με 5 έως 10 ευρώ, και ότι η διαδικασία αλλαγής του είναι αρκετά εύκολη.

Στην δική μου όμως περίπτωση το ξεφλούδισμα είναι στο λεπτό ασημένιο πλαίσιο ακριβώς μετά την οθόνη, και πριν το midframe. Είναι το ασημένιο πλαίσιο το οποίο μοιάζει σαν να εννώνεται με την οθόνη. Αυτό μοιάζει πολύ δύσκολο, αν όχι αδύνατο να αλαχτεί.

Το έχει ψάξει κανείς το θέμα; Νομίζω πως η μόνη λύση είναι αλλαγή ολόκληρου του μπροστινού μέρους του κινητού, μαζί με το κρύσταλλο.

Γνωρίζεται τίποτα γι αυτό το θέμα;

Link to comment
Share on other sites

Ναι, από το Google Play. Γράψε "Πληκτρολόγιο Google". Έτσι λέγεται ακριβώς.

Πάντως, λογικά είναι ήση εγκατεστημένο στο κινητό σου. Αν πας στις ρυθμίσεις γλώσσας, θα δεις ότι υπάρχει ήδη. Απλά πρέπει να κάνεις χειροκίνητα την ενημέρωση μέσω του google Play, για να πάρεις την τελευταία έκδοση.

Αν δεν είναι προεγκατεστημένο, πάρτο από το google Play. Έχω Γερμανική συσκευή και μπορεί να μην είναι ακριβώς όπως το Ελληνικό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έκανα το λάθος και έχοντας κάνει root, αφαίρεσα εντελώς κάποια bloatware και δεν κράτησα και backup. Αποφάσισα κάποια στιγμή να ξαναβάλω το επίσημο firmware μέσω Odin ώστε να επαναφέρω το κινητό στην original κατάσταση. Όλα πήγαν καλά, αλλά όταν ξεκίνησε για πρώτη φορά το κινητό μετά το Odin, κάνει restart μόνο του σε λίγα δεπτερόλεπτα, πριν καν ολοκληρώσω τον αρχικό wizard εγκατάστασης του κινητού. Μετά από πολλές προσπάθειες, και αφού προλάβω και συνδεθώ σε Wifi δίκτυο, τα restart σταματάνε. Όμως αν ξανακάνω hard reset για να επαναφέρω το κινητό σε αρχική κατάσταση, συμβαίνει πάλι το ίδιο, μέχρι μετά από πολλές προσπάθειες προλάβω και πάλι να ολοκληρώσω τον wizard και να συνδεθώ σε Wifi!

Αμέσως μετά το hard reset, την αρχική εγκατάσταση και τη σύνδεση σε Wifi, αν πάω στο "Πλήροφορίες Συσκευής" - "Κατάσταση", βλέπω ότι το πεδίο Κατάσταση Συσκευής γράφει ΑΝΑΓΝΩΣΗ, και μετά από λίγο γράφει ΕΠΙΣΗΜΗ ΕΚΔΟΣΗ. Πριν συνδεθώ σε Wifi γράφει ΠΡΟΣΑΡΜΟΖΜΕΝΗ.

Κάτι μου λέει ότι έχει γίνει κάτι με το KNOX.

Έχετε καμία ιδές πώς μπορώ να λύσω αυτό το πρόβλημα; Κάτι μου λέει ότι περνώντας το firmware μέσω Odin, δεν επανέρχονται όλα όπως ακριβώς ήταν εργοστασιακά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θέμα νούμερο δύο:

Το ασημί πλαίσιο γύρω από την οθόνη δυστυχώς άρχισε να ξεφλουδίζει και όσο πάει χειροτερεύει. Είδα ότι στο eBay πουλάνε το λεγόμενο midframe με 5 έως 10 ευρώ, και ότι η διαδικασία αλλαγής του είναι αρκετά εύκολη.

Στην δική μου όμως περίπτωση το ξεφλούδισμα είναι στο λεπτό ασημένιο πλαίσιο ακριβώς μετά την οθόνη, και πριν το midframe. Είναι το ασημένιο πλαίσιο το οποίο μοιάζει σαν να εννώνεται με την οθόνη. Αυτό μοιάζει πολύ δύσκολο, αν όχι αδύνατο να αλαχτεί.

Το έχει ψάξει κανείς το θέμα; Νομίζω πως η μόνη λύση είναι αλλαγή ολόκληρου του μπροστινού μέρους του κινητού, μαζί με το κρύσταλλο.

Γνωρίζεται τίποτα γι αυτό το θέμα;

 

και σε μένα τα ίδια άρχισε να ξεφλουδίζει .για να το κάνεις θέλει να αλλάξεις όλο το μεσαίο πλαίσιο που κάνει 25 ευρό

Link to comment
Share on other sites

και σε μένα τα ίδια άρχισε να ξεφλουδίζει .για να το κάνεις θέλει να αλλάξεις όλο το μεσαίο πλαίσιο που κάνει 25 ευρό

Το βρίσκω και πιο φθηνά εδώ στην Γερμανία. Το πρόβλημα είναι ότι είναι πολύ δύσκολο να αλλάξει, και δεν είμαι σίγουρος ότι θα τα καταφέρω χωρίς να καταστρέψω κάτι από το κινητό. πολλά εξαρτήματα εφαρμόζουν πάνω σε αυτό το πλαίσιο, τα οποία πρέπει να βγουν ένα ένα, και μετά να ξανασυναρμολογηθούν. Βρήκα στο youtube πολύ καλό βίντεο, αλλά παρόλαυτά είναι πολύ δύσκολο.

Υπάρχει κανένα repair store στην Ελλάδα που αναλαμβάνει τέτοια πράγματα με προσιτές τιμές;

Link to comment
Share on other sites

και σε μένα τα ίδια άρχισε να ξεφλουδίζει

Το ασημί πλαίσιο γύρω από την οθόνη δυστυχώς άρχισε να ξεφλουδίζει και όσο πάει χειροτερεύει.

Πόσο καιρό μετά την αγορά του κινητού;

Link to comment
Share on other sites

Πόσο καιρό μετά την αγορά του κινητού;

Το δικό μου 1 χρόνο μετά. Με εξαιρετικά καλή χρήση, χωρίς ποτέ να έπεσε ή να χρύπησε, και σε θήκη κατά την μεταφορά και μόνο.

Ποτέ δεν χτύπησε σε κλειδιά, ποτέ δεν τρίφτηκε πουθενά. Είναι το μοναδικό πρόβλημα που έχει, αλλά είναι ΤΟΣΟ ενοχλητικό!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, έχω πρόβλημα με το κινητό μου. Γράφω ένα απλό μήνυμα χωρίς φωτό και χωρίς να με ενημερώσει το στέλνει ως ΜΜΣ. Στη λειτουργία δημιουργίας (Για ΜΜΣ) είχα επιλέξει το προειδοποίηση, τώρα πλέον έβαλα το περιορισμός, δεν γνωρίζω όμως εαν θα έχω αποτέλεσμα ή όχι. Τι μπορεί να συμβαίνει; έχει συμβεί σε κάποιον άλλο; Έχω χρεωθεί τσάμπα και βερεσε ήδη 8 ΜΜΣ. Καμία σκέψη για το πως λύνω το πρόβλημα μου; Ευχαριστώ εκ των προτέρων
SoLoNiC
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, έχω πρόβλημα με το κινητό μου. Γράφω ένα απλό μήνυμα χωρίς φωτό και χωρίς να με ενημερώσει το στέλνει ως ΜΜΣ. Στη λειτουργία δημιουργίας (Για ΜΜΣ) είχα επιλέξει το προειδοποίηση, τώρα πλέον έβαλα το περιορισμός, δεν γνωρίζω όμως εαν θα έχω αποτέλεσμα ή όχι. Τι μπορεί να συμβαίνει; έχει συμβεί σε κάποιον άλλο; Έχω χρεωθεί τσάμπα και βερεσε ήδη 8 ΜΜΣ. Καμία σκέψη για το πως λύνω το πρόβλημα μου; Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Η μαμά εφαρμογή λειτουργεί ως εξής: όταν το μέγεθος του μηνύματος ξεπερνάει τα 3 sms, σε κάθε περίπτωση το μετατρέπει σε mms. Επειδή με ενοχλούσε κι εμένα η συγκεκριμένη ρύθμιση, πλέον χρησιμοποιώ το handcent sms όπου στέλνω μήνυμα μεγέθους έως 10 sms (αν θυμάμαι καλά) και εξακολουθεί να τα χρεώνει σαν sms, εκτός κι αν ορίσω διαφορετικά. Με τη μαμά εφαρμογή δεν βρήκα τρόπο να το καταφέρω αυτό...

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

fishfemale ευχαριστώ για την απάντηση (κατ’ αρχήν συγγνώμη που το θέμα μου μπήκε σε λάθος σημείο..) οπότε κατεβάζω το handsent sms και λύνω το πρόβλημα μου (αν κατάλαβα σωστά οτι είναι πρόγραμμα). Ευχαριστώ και πάλι. Σαρώνω ήδη τα θέματα για να διαβάσω πως μπορώ να διατηρώ απενεργοποιημένες τις ένα σορό άχρηστες εφαρμογές που τρέχουν στο κινητό και μου τρώνε μνήμη και μπαταρία. Μπελάς το android, με το νοκια n8 δεν είχα τέτοια θέματα χεχε.

Ευχαριστώ και πάλι και και επίσης, ακόμα να έρθει η αναβάθμιση σε 4.4.2, είμαι και εγώ στο κλαμπ :)

SoLoNiC
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. εχω ενα θεμα με τον εν λογω τηλεφωνο, αναβαθμισα προσφατα στο 4.4.2 της κοσμοτε

το οποιο κατεβασα απο το ιντερνετ.

ολα καλα εκτος απο το wifi το οποιο παραμενει κλειστο και δεν ανοιγει για κανενα λογο.

αυτο μονο στη rom της κοσμοτε στο 4.4.2 της vodaphone δεν υπαρχει αυτο το θεμα αλλα εχω κοσμοτε συνδεση και της voda εχει τρλο energy drain.

υπαρχει καποια λυση? μπορει καποιος να βοηθησει?

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου έκανε update με ota τον Ιούλιο σε ΚιτΚατ και η έκδοση είναι η

 

I9195XXUCNE6,

 

Ξέρει κανείς απο ποια χώρα είναι, υπάρχουν και σταθερότερες και ναι πως τις βάζουμε;

 

Επίσης πως βλέπουμε την κατάσταση του Knox και τι αυτή σημαίνει;

Edited by ygik
Link to comment
Share on other sites

fishfemale ευχαριστώ για την απάντηση (κατ’ αρχήν συγγνώμη που το θέμα μου μπήκε σε λάθος σημείο..) οπότε κατεβάζω το handsent sms και λύνω το πρόβλημα μου (αν κατάλαβα σωστά οτι είναι πρόγραμμα). Ευχαριστώ και πάλι. Σαρώνω ήδη τα θέματα για να διαβάσω πως μπορώ να διατηρώ απενεργοποιημένες τις ένα σορό άχρηστες εφαρμογές που τρέχουν στο κινητό και μου τρώνε μνήμη και μπαταρία. Μπελάς το android, με το νοκια n8 δεν είχα τέτοια θέματα χεχε.

Ευχαριστώ και πάλι και και επίσης, ακόμα να έρθει η αναβάθμιση σε 4.4.2, είμαι και εγώ στο κλαμπ :)

Από Nokia έρχομαι κι εγώ (C6-01) και σε καταλαβαίνω απόλυτα.

Ναι είναι εναλλακτικό πρόγραμμα για sms. Απλώς να απενεργοποιήσεις τις ειδοποιήσεις από το μαμά πρόγραμμα για να μην ξυπνάνε και τα δυο προγράμματα ταυτόχρονα όταν δέχεσαι μήνυμα.

Όσο για την απενεργοποίηση των ενσωματωμένων εφαρμογών που δεν χρειάζεσαι, πας ρυθμίσεις - περισσότερα - διαχειριστής εφαρμογών - επιλέγεις μια από τις συγκεκριμένες εφαρμογές - "ανενεργό". Έπειτα δεν θα φαίνεται πουθενά, παρά μόνο στον διαχειριστή εφαρμογών, στην καρτέλα όλα, κάτω κάτω και σε περίπτωση που θες να την ενεργοποιήσεις ξανά, επιλέγεις στην εφαρμογή "ενεργό".

Καλώς ήρθες στον κόσμο του Android :)

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες.

Με ενα s4 mini το οποιο γυρισε απο σερβις και ειναι κλειδωμενο και ζηταει κωδικο δικτυου τι κανουμε;

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...