Jump to content

Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γνωρίζει κανείς τι γίνεται με τα ιταλικά; οι ενημερώσεις έρχονται με τα ελληνικά; νωρίτερα ή αργότερα; από που μπορώ να δω από που είναι το δικό μου; θέλω να δω αν είναι και αυτό eur.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καληςπερα,

Εχει βάλει κανεις το firmware

PDA: I9195XXUBNB3

CSC: I9195FTMBNA5

Changelist: 2451589

Build date: Fri, 28 Feb 2014 11:21:34 +0000

 

Λεει οτι ειναι για το orange. Παιζει κανενα ρολο ?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα στην παρεα

και εγω πλεον κστοχος της συσκευης και εχω μια απορια

τι διαφορα εχει το LTE (GT-I9195) με το I9190 και εχουν τοση

μεγαλη διαφορα στην τιμη? νομιζω οτι τα specs ειναι ιδια

:yahoo:

τσικι-τσικι τσικι-τσικι....ουαααα

Link to comment
Share on other sites

καλημερα στην παρεα

και εγω πλεον κστοχος της συσκευης και εχω μια απορια

τι διαφορα εχει το LTE (GT-I9195) με το I9190 και εχουν τοση

μεγαλη διαφορα στην τιμη? νομιζω οτι τα specs ειναι ιδια

 

Το LTE είναι και για 4g ,πόση διαφορά έχουν στην τιμή;

Link to comment
Share on other sites

το LTE που πηρα εγω απο skroutzομαγαζο το πηρα απο 208

με ανταλλαγη το παλαιο κινητο 150 και το ι9190 βλεπω ακομα οτι εχει 450

δεν ειναι μεγαλη διαφορα

:yahoo:

τσικι-τσικι τσικι-τσικι....ουαααα

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αξίζει να κάνεις root στη συσκευή ή ας μείνουμε καλύτερα με τις μαμα ROM; Είναι και η εγγύηση (δηλαδή το ΚΝΟΧ) στη μέση :/
Samsung Galaxy S4 Mini GT-I9195 White Frost 4.2.2
Link to comment
Share on other sites

Πότε να περιμένουμε το black edition? Η διαφορά με τις άλλες εκδόσεις είναι μόνο στο χρώμα και στο υλικό στο πίσω καπάκι;
Link to comment
Share on other sites

το LTE που πηρα εγω απο skroutzομαγαζο το πηρα απο 208

με ανταλλαγη το παλαιο κινητο 150 και το ι9190 βλεπω ακομα οτι εχει 450

δεν ειναι μεγαλη διαφορα

 

Το 9190 δυο μαγαζιά το έχουν http://www.skroutz.gr/s/3385501/Samsung-Galaxy-S4-mini-i9190-3G-8GB.html?from=catspan καθώς δεν νομίζω να το προτιμάνε οπότε λογικό να παραμένει ακριβό.

Link to comment
Share on other sites

Οχι γιατι βγαζει 2 αμπερ και θα σου χαλασει την μπαταρια, βες με ενα αμπερ.

 

Δεν ισχύει αυτό, η τάση αν είναι ίδια (5volt) το κύκλωμα φόρτισης της μπαταρίας που είναι μέσα στο κινητό θα απορροφήσει τα mAmpere που χρειάζεται.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αξίζει να κάνεις root στη συσκευή ή ας μείνουμε καλύτερα με τις μαμα ROM; Είναι και η εγγύηση (δηλαδή το ΚΝΟΧ) στη μέση :/

 

Εξαρταται τι θελει κανεις απο το τηλ και τι χρηστης ειναι.Κατα την δικη μου αποψη ΟΧΙ (δες και το post μου #2210 σελ 148).Παντως μετα απο unroot το τηλ δεν επανερχεται πληρως 100% στην αρχικη του κατασταση γιατι 1) το Knox ειναι 0x1 2)δεν λειτουργει το NFC..Κι αυτο φτιαχνεται ρουταροντας παλι την stock rom και περνοντας ενα patch,αλλα τοτε δεν λειτουργει το screen mirroring(λογω του custom kernel που περνας για να rootαρεις).Γιαυτο ακομα δεν εχω βρει λυση...Και προσωπικα παντα,δεν μου αρεσε καμια custom rom που κυκλοφορει ως τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ιδέα αν παίζει κάτι .....

Έλεγα να την κατεβάσω για δοκιμή.... Απο την άλλη περιμένω την κιτ ΚΑΤ αλλα πότε θα βγει ρε γμτ?

Link to comment
Share on other sites

Λεει οτι ειναι για το orange. Παιζει κανενα ρολο ?

 

Δεν έχω ιδέα αν παίζει κάτι .....

Έλεγα να την κατεβάσω για δοκιμή.... Απο την άλλη περιμένω την κιτ ΚΑΤ αλλα πότε θα βγει ρε γμτ?

Link to comment
Share on other sites

Καληςπερα,

Εχει βάλει κανεις το firmware

PDA: I9195XXUBNB3

CSC: I9195FTMBNA5

Changelist: 2451589

Build date: Fri, 28 Feb 2014 11:21:34 +0000

 

Λεει οτι ειναι για το orange. Παιζει κανενα ρολο ?

 

Δεν έχω ιδέα αν παίζει κάτι .....

Έλεγα να την κατεβάσω για δοκιμή.... Απο την άλλη περιμένω την κιτ ΚΑΤ αλλα πότε θα βγει ρε γμτ?

 

Εγω δοκιμασα να την περασω, με το Odin φυσικα, και δεν την πηρε..Οπως δεν πηρε και καμια αλλη εκδοση συγκεκριμενου παροχου.Δοκιμασα και την ελληνικη BML4 του Cosmote και δεν την πηρε.

Link to comment
Share on other sites

το LTE που πηρα εγω απο skroutzομαγαζο το πηρα απο 208

με ανταλλαγη το παλαιο κινητο 150 και το ι9190 βλεπω ακομα οτι εχει 450

δεν ειναι μεγαλη διαφορα

 

Από ποιο μαγαζί έκανες την ανταλλαγή?Το κινητό σου ήταν ποιο και σε τι κατάσταση?

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα καποιες σελιδες αλλα δεν βρηκα απαντηση σε 2 ερωτησεις που εχω:

1.Τι διαφορα εχει το 9195 απο το 9190 και εχει +200€?

2.Απο ποιο μαγαζι να παρω το κινητο κατα την γνωμη σας?

Link to comment
Share on other sites

S4 mini - Πως κάνω επαναφορά της αρχική Γεια σας. Έχω το Galaxy S4 mini. Χτες, πήγα να κάνω ενημέρωση λογισμικού. Όταν τελείωσε και πήγε να κάνει επανεκκίνηση έδειχνε μόνο την αρχική εικόνα που δείχνει όταν ανοίγει (μαύρη με άσπρα γράμματα Samsung Galaxy S4 mini GT-...). Κι από εκείνη την ώρα δεν μπορώ να το ξανα ανοίξω. Υπάρχει κάποιος τρόπος να το επαναφέρω στην έκδοση που είχε πριν την ενημέρωση; Ή γενικά κάποιος τρόπος να το φτιάξω; Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

Εξαρταται τι θελει κανεις απο το τηλ και τι χρηστης ειναι.Κατα την δικη μου αποψη ΟΧΙ (δες και το post μου #2210 σελ 148).Παντως μετα απο unroot το τηλ δεν επανερχεται πληρως 100% στην αρχικη του κατασταση γιατι 1) το Knox ειναι 0x1 2)δεν λειτουργει το NFC..Κι αυτο φτιαχνεται ρουταροντας παλι την stock rom και περνοντας ενα patch,αλλα τοτε δεν λειτουργει το screen mirroring(λογω του custom kernel που περνας για να rootαρεις).Γιαυτο ακομα δεν εχω βρει λυση...Και προσωπικα παντα,δεν μου αρεσε καμια custom rom που κυκλοφορει ως τωρα.

Απλά να το ρουτάρεις χωρίς να αλλάξεις ΡΟΜ γίνεται?

Εγώ θέλω να το ρουτάρω μόνο για να μεταφέρω εφαρμογές στην sd κ ίσως να σβήσω κ μερικές άχρηστες.

Θα έχω προβλήματα με το NFC κ διάφορες χαζομάρες?

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Απλά να το ρουτάρεις χωρίς να αλλάξεις ΡΟΜ γίνεται?

Εγώ θέλω να το ρουτάρω μόνο για να μεταφέρω εφαρμογές στην sd κ ίσως να σβήσω κ μερικές άχρηστες.

Θα έχω προβλήματα με το NFC κ διάφορες χαζομάρες?

 

Εννοείται μπορείς. Κι εγώ έτσι έχω κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται μπορείς. Κι εγώ έτσι έχω κάνει.

 

K όλα δουλεύουν κανονικά ε?

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

K όλα δουλεύουν κανονικά ε?

Οχι.Το nfc θελει patch για να λειτουργησει.Και επισης στη ρουταρισμενη stock rom δεν δουλευει το screen mirroring.Αμα δεν σε πειραζουν αυτα τοτε προχωρα στο ρουταρισμα.

Link to comment
Share on other sites

Οχι.Το nfc θελει patch για να λειτουργησει.Και επισης στη ρουταρισμενη stock rom δεν δουλευει το screen mirroring.Αμα δεν σε πειραζουν αυτα τοτε προχωρα στο ρουταρισμα.

Το Nfc με νοιάζει............

Το άλλο όχι.........

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι πως το NFC σωζει ζωες, το screen mirroring, δεν πολυ εχω καταλαβει πως λειτουργει η τι κανει.

Επισης αν rootαρουμε χωρις να βαλουμε custom Rom, παλι μετραει το KNOX 0x1;

Samsung Galaxy S4 Mini GT-I9195 White Frost 4.2.2
Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι πως το NFC σωζει ζωες, το screen mirroring, δεν πολυ εχω καταλαβει πως λειτουργει η τι κανει.

Επισης αν rootαρουμε χωρις να βαλουμε custom Rom, παλι μετραει το KNOX 0x1;

 

Ισως αν απλα ρουταρεις τη stock rom σου δηλ περασεις μονο custom kernel+recovery ΧΩΡΙΣ να πειραξεις τη rom,να μην παθει κατι το nfc και το screen mirroring.Αυτο ακριβως δεν το γνωριζω με βεβαιοτητα.Εγω ειχα κανει πληρες ρουτ με αλλαγη ρομ και μετα ξαναφλασαρα την στοκ ρομ,και εχω τα θεματα που εχω.Το nfc φτιαχνεται σε ρουταρισμενη stock rom,υπαρχει τροπος.Αν ρουταρεις το τηλ κι εχεις προβλημα με το nfc σου πες μου να σου πω πως να το φτιαξεις.Το screen mirroring λειτουργει αν εχεις smart tv,στην οποια μπορεις να προβαλεις αμεσα και χωρις καλωδιο αλλα μεσω του ιδιου δικτυου WIFI τα αρχεια σου (φωτογραφιες,βιντεο,μουσικη κλπ).Δεν ειναι και το πιο απαραιτητο,εμενα ομως μ'αρεσει σαν καινοτομια και ανεση.

Το KNOΧ απο τη στιγμη που θα περασεις το custom kernel για να ρουταρεις θα μετρησει 0x1

Edited by drberto1
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...