Jump to content

Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρει κανείς αν θα πάρει το κινητό καμιά ενημέρωση 4.4,4.3;

 

Άγνωσται αι βουλαί της Samsung!

 

Περιμένουμε από κάποια αναβάθμιση από το εξωτερικό για τα χαρμόσυνα νέα.

Έχει βγει μόνο μια νέα 4.2.2 ισπανική, η I9195XXUBMK3 που έχει και τη νεότερη changelist, άρα και τις περισσότερες διορθώσεις.

 

Την πέρασα εχθές με odin και θα την τσεκάρω αυτές τις μέρες. Αισθητικά πάντως δεν διαφοροποιείται από τις υπόλοιπες 4.2.2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Άγνωσται αι βουλαί της Samsung!

 

Περιμένουμε από κάποια αναβάθμιση από το εξωτερικό για τα χαρμόσυνα νέα.

Έχει βγει μόνο μια νέα 4.2.2 ισπανική, η I9195XXUBMK3 που έχει και τη νεότερη changelist, άρα και τις περισσότερες διορθώσεις.

 

Την πέρασα εχθές με odin και θα την τσεκάρω αυτές τις μέρες. Αισθητικά πάντως δεν διαφοροποιείται από τις υπόλοιπες 4.2.2

Ειναι απαραιτητο να κανεις και wipe cache/data πριν και μετα την εγκατασταση ?

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν θα πάρει το κινητό καμιά ενημέρωση 4.4,4.3;

 

Σίγουρα θα πάρει την 4.4 . Ακούγεται ότι μέχρι τέλος του χρόνου μάλλον θα πάρουμε και την 4.3 αλλά για μετά την 4.4 είναι άγνωστο και πιστεύω και απίθανο

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Θα πάρουμε και τις δύο;μπράβο Samsung. ευχαριστώ dual.

 

Άγνωσται αι βουλαί της Samsung!

 

Περιμένουμε από κάποια αναβάθμιση από το εξωτερικό για τα χαρμόσυνα νέα.

Έχει βγει μόνο μια νέα 4.2.2 ισπανική, η I9195XXUBMK3 που έχει και τη νεότερη changelist, άρα και τις περισσότερες διορθώσεις.

 

Την πέρασα εχθές με odin και θα την τσεκάρω αυτές τις μέρες. Αισθητικά πάντως δεν διαφοροποιείται από τις υπόλοιπες 4.2.2

 

Με ΟΤΑ ή kies δεν μπορώ να την περάσω γιατί δεν ξέρω πώς με odin;

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Ειναι απαραιτητο να κανεις και wipe cache/data πριν και μετα την εγκατασταση ?

 

Έχοντας την I9195XXUBMJ7 πέρασα από πάνω την I9195XXUBMK3 και δεν πείραξε απολύτως τίποτα από ρυθμίσεις, κατάλογο και επαφές. Απλά έκανε αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας την I9195XXUBMJ7 πέρασα από πάνω την I9195XXUBMK3 και δεν πείραξε απολύτως τίποτα από ρυθμίσεις, κατάλογο και επαφές. Απλά έκανε αναβάθμιση.

 

Έχεις μήπως το Changelog ?

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς ικανοποιητική χρήση? 0%wifi? 0% 3g? γιατί μου φαίνεται υπερτεράστιο νούμερο οι 4 μέρες!

 

περιπου μιση ωρα την ημερα wifi, 0% 3g , μια σημαντικη λεπτομερεια μπορει για 2 μερες να μην παρω ουτε ενα τηλεφωνο.

 

παιδια πειτε μου καμια καλη εφαρμογη για ελληνικα τραγουδια,ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς ικανοποιητική χρήση? 0%wifi? 0% 3g? γιατί μου φαίνεται υπερτεράστιο νούμερο οι 4 μέρες!

 

περιπου μιση ωρα την ημερα wifi, 0% 3g , μια σημαντικη λεπτομερεια μπορει για 2 μερες να μην παρω ουτε ενα τηλεφωνο.

 

παιδια πειτε μου καμια καλη εφαρμογη για ελληνικα τραγουδια,ευχαριστω

 

Αυτό το λες καθόλου χρήση όχι ικανοποιητική ...Sorry δηλαδή. Εγώ είμαι συνέχεια On line είτε με Wi-Fi είτε με 3G , μιλάω περίπου 25-35 λεπτά την ημέρα και χρησιμοποιώ αρκετά Instagram / Whatsapp / Viber και με το ζόρι βγάζω 30-35 ώρες

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα για αλλαγή οθόνης.... το service άμεσο... μέσα σε 1 ώρα ήταν έτοιμο.158 € τελικά και δωρεάν αναβάθμιση και έλεγχο για την μπαταρία γιατί τους είπα για την υπερβολική κατανάλωση όταν του πιάνει το κορεάτικο. Για να δούμε πως θα πάει. Να υπενθυμίσω ότι έχω ενεργοποιημένο το knox counter αλλά δεν με χρέωσαν για τον έλεγχο και την αναβάθμιση....βέβαια δεν τον μηδένισαν αλλά δεν τους είπα και τίποτα μην τυχόν και μου χρεώσουν extra. Πάντως του έκαναν πλήρη καθαρή εγκατάσταση. Τώρα το χαίρεται η γυναίκα μου δυστυχώς και κατέληξα εγώ με το s3 το οποίο παρεπιπτώντος είναι λίγο κατώτερο σε ταχύτητα.
Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω και τους 2 για τις απαντησεις. Το xperia sole εχει τωρα αλλα ολο προβληματα. Κολληματα, restarts. Δραμα.

Μαλλον για το 3 θα παω μονο και μονο για τη τιμη. Ραδιοφωνο εχει ετσι; Γιατι ειναι must για τη γυναικαμου.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω και τους 2 για τις απαντησεις. Το xperia sole εχει τωρα αλλα ολο προβληματα. Κολληματα, restarts. Δραμα.

Μαλλον για το 3 θα παω μονο και μονο για τη τιμη. Ραδιοφωνο εχει ετσι; Γιατι ειναι must για τη γυναικαμου.

 

Μια χαρά ραδιόφωνο έχει. Και θα τις αρέσει και πολύ το κινητό. Τουλάχιστον η δικιά μου το καταχαιρεται...

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα για αλλαγή οθόνης.... το service άμεσο... μέσα σε 1 ώρα ήταν έτοιμο.158 € τελικά και δωρεάν αναβάθμιση και έλεγχο για την μπαταρία γιατί τους είπα για την υπερβολική κατανάλωση όταν του πιάνει το κορεάτικο. Για να δούμε πως θα πάει. Να υπενθυμίσω ότι έχω ενεργοποιημένο το knox counter αλλά δεν με χρέωσαν για τον έλεγχο και την αναβάθμιση....βέβαια δεν τον μηδένισαν αλλά δεν τους είπα και τίποτα μην τυχόν και μου χρεώσουν extra. Πάντως του έκαναν πλήρη καθαρή εγκατάσταση. Τώρα το χαίρεται η γυναίκα μου δυστυχώς και κατέληξα εγώ με το s3 το οποίο παρεπιπτώντος είναι λίγο κατώτερο σε ταχύτητα.

 

Πως και δεν σου ειπαν τιποτα για το knox...? Τι συμπερανει κανεις..? Μαλλον επειδη τους τα εσταξες χοντρα κανανε τον κινεζο..

Link to comment
Share on other sites

Πως και δεν σου ειπαν τιποτα για το knox...? Τι συμπερανει κανεις..? Μαλλον επειδη τους τα εσταξες χοντρα κανανε τον κινεζο..

 

Αυτοί κάνανε τον κινέζο και εγώ τον γιαπωνεζο!

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μετά την τελευταία αναβάθμιση μου κάνει battery drain το κινητό. Δείχνει ότι φόρτισε πλήρως και μόλις το βγάλω από τον φορτιστή πέφτει στο 95% αμέσως. Έχει κανείς ίδιο θέμα?

Η συσκευή μου είναι η 4g (9195) ρουμανικής προέλευσεως.

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι εχω την εντυπωση πως κατι τρεχει με το "πληρης φορτιση".

Οσες φορες το εχω αποσυνδεσει σχετικα αμεσα, αφοτου εβγαλε το "πληρης φορτιση" δλδ 3 ωρες φορτιση χονδρικα, η μπαταρια αμεσα πεφτει 98%,95%90%.

Απο την αλλη, αν το αφησω ολη νυχτα να φορτιζει, η μπαταρια πεφτει πολυ πιο αργα. Εχω δει και 98% μετα απο 2-3 ωρες εκτος φορτισης...i don't know..:ninja:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Forza Ferrari!

Link to comment
Share on other sites

Τραγωδία η μπαταρια ....

 

Βλέπω στη μπάρα ψηλά ένα εικονίδιο. Task killer είναι; Αν ναι, βγάλε το. Σου κλείνει συνεχώς εφαρμογές οι οποίες ανοίγουν συνεχώς κι έτσι καταναλώνει περισσότερη μπαταρία. Είχα κι εγώ, και είδα μεγάλη διαφορά στη μπαταρία όταν το αφαίρεσα. Μια τέτοια εφαρμογή εξυπηρετεί μόνο αδύναμα κινητά, με χαμηλή ram, κτλ.

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το έβγαλα άντε να δούμε να δούμε τι α γίνει !!!

 

Περιμένουμε εντυπώσεις λοιπόν με την επόμενη φόρτιση :)

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

3 μέρες και είναι στο 16%, με flymode 7-8 ώρες την ημέρα. Τι άλλο να ζητήσει κανείς!! Το περίεργο είναι ότι γράφει λιγότερες ώρες από τις πραγματικές. Στην πραγματικότητα οι ώρες την στιγμή της φωτογραφίας ήταν 3 μέρες και 9 ώρες. Με λίγα λόγια θα έκλεινε οριακά 4 μέρες.....

https://www.dropbox.com/s/efkr7i9voi54v9z/.screenshotEdits.png?m=

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

3 μέρες και είναι στο 16%, με flymode 7-8 ώρες την ημέρα. Τι άλλο να ζητήσει κανείς!! Το περίεργο είναι ότι γράφει λιγότερες ώρες από τις πραγματικές. Στην πραγματικότητα οι ώρες την στιγμή της φωτογραφίας ήταν 3 μέρες και 9 ώρες. Με λίγα λόγια θα έκλεινε οριακά 4 μέρες.....

https://www.dropbox.com/s/efkr7i9voi54v9z/.screenshotEdits.png?m=

 

3 μέρες μιλάμε για τρομερή αυτονομία,αν μπορείς ανέβασε τις ώρες λειτουργίας της οθόνης;πάντως εμένα η οθόνη είναι πάντα στο 50% με 4 ώρες περίπου λειτουργίας κάθε μέρα,κλειστά τα δεδομένα και μόνο στο gsm δίκτυο αλλά με πολύ wifi και πολλές κλείσεις με κρατάει άνετα μια μέρα από το πρωί ως το βράδυ. Είμαι αρκετά ευχαριστιμενος.

Link to comment
Share on other sites

3 μέρες μιλάμε για τρομερή αυτονομία,αν μπορείς ανέβασε τις ώρες λειτουργίας της οθόνης;πάντως εμένα η οθόνη είναι πάντα στο 50% με 4 ώρες περίπου λειτουργίας κάθε μέρα,κλειστά τα δεδομένα και μόνο στο gsm δίκτυο αλλά με πολύ wifi και πολλές κλείσεις με κρατάει άνετα μια μέρα από το πρωί ως το βράδυ. Είμαι αρκετά ευχαριστιμενος.

 

Ώρες λειτουργίας οθόνης πλέον δεν μπορώ γιατί χθες το βράδυ το φόρτισα.... Την επόμενη φορά.

Να συμπληρώσω ότι τον φωτισμό τον έχω στο αυτόματο, έχω εξοικονόμηση ενέργειας και bluetooth. 3G όχι φυσικά.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι να τα εχω ολα κλειστα πιο το νοημα να εχουμε smartphone ; το θεμα ειναι να εκμεταλευεσαι οκες τις δυνατότητες μιας συσκευής γιατι αλλιως δεν εχει νόημα η αγορα της!! Μπορουμε να παρουμε τα κλασσικά nokia που κρατάνε 7 μερες
iPhone XS MAX 256gb
Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε πάντα για τις δυνατότητες που έχει ένα κινητό σε θέμα αυτονομίας τουλάχιστον για να βγει ένα συμπέρασμα και η χρήση φυσικά είναι σχετική και ανάλογα με τις απαιτήσεις του καθένα, άσχετα αν είναι smart phone ή όχι! Το ότι είναι smart phone δεν σημαίνει ότι είμαστε ΟΛΗ την ώρα με αυτό στο χέρι και δουλεύουμε ότι έχει και δεν έχει. Προφανώς και μπορουμε νε ξετινάξουμε την μπαταρία σε λιγότερο από 12 ώρες. Αυτή όμως είναι ειδική χρήση θα έλεγα. Η αυτονομία που έβαλα πιο πάνω έχει και αρκετό WIFI. Μάλιστα χθες ήταν ξεχασμένο ανοιχτό για πάνω από 8 ώρες, αν και από όσο πρόσεξα γενικά το wifi αν είναι απλά ενεργοποιημένο χωρίς να κατεβάζει διάφορα, τότε δεν έχει σοβαρή κατανάλωση. Πάντως είναι γεγονός ότι η μπαταρία του κρατά πολύ πάνω από το μέσο όρο. Ακόμη και το S4 μου κρατά λιγότερο, καμιά 2 μέρες με ήρεμη χρήση και με πολύ μισή μέρα....
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...