Jump to content

Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

στο review του gsm arena αναφερει για usb host και mhl tv-out.τα εχει χρησιμοποιησει καποιος να μας το επιβεβαιωσει,γιατι μαλλον θα ειναι το επομενο κινητο μου;

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

στο review του gsm arena αναφερει για usb host και mhl tv-out.τα εχει χρησιμοποιησει καποιος να μας το επιβεβαιωσει,γιατι μαλλον θα ειναι το επομενο κινητο μου;

 

Πότε έκανε REVIEW το GSMArena για το κινητ΄ο ? Εδώ και μέρες περιμένω το Review τους για να αποφασίσω αν θα το πάρω ή αν θα περιμένω μέχρι τέλη αυγούστου για να δω και το motorola X... ?? Έχεις Link ?

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Πότε έκανε REVIEW το GSMArena για το κινητ΄ο ? Εδώ και μέρες περιμένω το Review τους για να αποφασίσω αν θα το πάρω ή αν θα περιμένω μέχρι τέλη αυγούστου για να δω και το motorola X... ?? Έχεις Link ?

Μέχρι στιγμής έχει μόνο preview. Βέβαια εκεί μιλάνε για Air View, Quick Glance κλπ. αλλά εγώ δεν βρήκα αυτές τις λειτουργίες, εκτός κι αν τις αφαίρεσαν από την XXUAMF7...

Link to comment
Share on other sites

Στα 385 σήμερα στο ΣΚΡΟΥΤΖ.... η τιμή πέφτει κάθε μερά . Νομίζω σύντομα θα φτάσει στο ψυχολογικό φράγμα των 350 ευρώ και οι πωλήσεις θα αυξηθούν :ninja:

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα πλαίσιο και το είδα.Ρε παιδιά θα πώ βλακεία άν πώ πώς η οθόνη του μου άρεσε περισσότερο απο του S3?

Και ήταν πιό ποιοτικό,λίγο πιο "τετράγωνο" και πιο στιβαρό και μου βγαζε περισσότερη ποιότητα.

Απο θέμα φωτογραφικής που χω κόλλημα σε σχέση με το S3 δέν ξέρω τί παίζει αλλά έβγαζε καλές φωτό.

Γενικά μου άρεσε πάρα πολύ και το μέγεθος του φοβερό.Χωράει άνετα σε τσέπη!Το χουν κάνει και πιο μακρόστενο και βολεύει πολύ.

Το θετικό αλλά και αρνητικό συννάμα του S3 είναι η οθόνη του.Βολεύει για να σερφάρεις,να δείς βίντεο και γενικά να το χεις αντί για laptop αλλά για τηλέφωνο σε δυσκολεύει να το βγάζεις και να κάνεις την δουλειά σου άνετα.

Η οθόνη πάντως του S4 mini μου κανε μεγάλη εντύπωση.Ούτε pixel ούτε τίποτα και πιο όμορφη και πιό φωτεινή και ζωντανή απο του S3.

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα πλαίσιο και το είδα.Ρε παιδιά θα πώ βλακεία άν πώ πώς η οθόνη του μου άρεσε περισσότερο απο του S3?

Και ήταν πιό ποιοτικό,λίγο πιο "τετράγωνο" και πιο στιβαρό και μου βγαζε περισσότερη ποιότητα.

Απο θέμα φωτογραφικής που χω κόλλημα σε σχέση με το S3 δέν ξέρω τί παίζει αλλά έβγαζε καλές φωτό.

Γενικά μου άρεσε πάρα πολύ και το μέγεθος του φοβερό.Χωράει άνετα σε τσέπη!Το χουν κάνει και πιο μακρόστενο και βολεύει πολύ.

Το θετικό αλλά και αρνητικό συννάμα του S3 είναι η οθόνη του.Βολεύει για να σερφάρεις,να δείς βίντεο και γενικά να το χεις αντί για laptop αλλά για τηλέφωνο σε δυσκολεύει να το βγάζεις και να κάνεις την δουλειά σου άνετα.

Η οθόνη πάντως του S4 mini μου κανε μεγάλη εντύπωση.Ούτε pixel ούτε τίποτα και πιο όμορφη και πιό φωτεινή και ζωντανή απο του S3.

Εγώ πάντα έλεγα ότι τα S3-S4, σε συνήθεις συνθήκες χρήσης, βοηθάνε μόνο λόγω μεγέθους οθόνης. Το τίμημα όμως είναι μεγάλο σε φορητότητα, ευχρηστία, αυτονομία κλπ. Πραγματικά το S4 mini είναι εξαιρετική συσκευή

 

*499€ στο Πλαίσιο;;; μιλάμε για 120€ διαφορά με τα ιντερνετομάγαζα :blink:

Link to comment
Share on other sites

Ναί τόσο το χει.

Είναι έλεος οι άνθρωποι.

Ακόμα έχω το δίλλημα γιατί για καθημερινή χρήση βολεύει η μεγάλη οθόνη αλλά είναι που είναι λίγο δύσχρηστο και εκτός αυτού άν δέν πάρω το s4 mini θα το μετανιώσω,το ξέρω.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Στο σερφάρισμα φίλε μου βολεύει η οθονούλα?

Κανα βιντεάκι,καμιά ταινιούλα βλέπεται?

Αυτό είναι σχετικό και απόλυτα προσωπικό θέμα. Μερικοί δεν βολεύονται ούτε με τις 5"...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Το είδα κι εγώ χτες.

Σαν μέγεθος πολύ ωραίο.σαν κατασκευή επίσης καλό,φυσικά λευκό,η προτίμησή μου.

Η οθόνη τώρα,πολύ ωραία,φωτεινή και με καλή απεικόνισή.

Καμία σχέση εννοείται με του s4.

Το μάτι αν δώσει προσοχή θα διακρίνει pixels αλλά με το ζόρι.σε κανονική απόστασή δεν φαίνεται κάτι.

Τώρα για την τιμή.

Για 499 δε το συζητάμε καν.δεν αξίζει.

Ούτε και στα 380 το συζητάμε.ας πέσει κάτω από τα 350 και το συζητάμε.

Ωραίο είναι,χωρίς να χει καμία σχέση με τον μεγάλο αδελφό πέρα από την οπτική ομοιότητά.σε οθόνη και τεχνικά χαρακτηριστικά το μεγάλο είναι πολύ μπροστά,αλλά αξίζει να το πάρει κάποιος μόνο αν δεν τον βολεύει το μεγάλο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μια ερώτηση κρίσεως προς τους συμφορουμίστες που έχουν το κινητό.

 

Τι είδος SIM κάρτα παίρνει ? Κανονική ή Micro ?

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μια ερώτηση κρίσεως προς τους συμφορουμίστες που έχουν το κινητό.

 

Τι είδος SIM κάρτα παίρνει ? Κανονική ή Micro ?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4803473#post4803473

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Όλα έχουν να κάνουν με τι μέγεθος κινητό θες.

Αν δεν έχεις πρόβλημα με το μέγεθος του S3 σίγουρα δεν αξίζει να πας στο S4 mini ...

Αν όμως δεν θες ένα τόσο μεγάλο κινητό τότε ναι αξίζει να πας σε αυτό.

 

Δεν με ενοχλει το μεγεθος. Μου αρεσει που ειναι πιο μικρο.Η μνημη με τρωει που εχει μονο 8gb και ξερω τα samsung δεν μεταφερουν apps στην εξωτερικη sd

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πει καποιος που το εχει ποσο του κραταει η μπαταρια? Σε εμενα δεν τη βγαζει την ημερα και ειναι σαφως χειροτερη του s3 mini το οποιο στο τελος της ημερας ειχε ενα 20%
sotiris
Link to comment
Share on other sites

Το 4G αξίζει ρε παιδιά?Είδα διαφήμηση της Vodafone για το 4G,άρα υπάρχει δυνατότητα αλλά είναι τόση η διαφορά στο ιντερνετ σε σχέση με το 3G?Η συσκευή 4G έχει τίποτα παραπάνω εκτός του ιντερνετ?
Link to comment
Share on other sites

Το 4G αξίζει ρε παιδιά?Είδα διαφήμηση της Vodafone για το 4G,άρα υπάρχει δυνατότητα αλλά είναι τόση η διαφορά στο ιντερνετ σε σχέση με το 3G?Η συσκευή 4G έχει τίποτα παραπάνω εκτός του ιντερνετ?

 

Εχει και δυνατοτητα nfc. Η διαφορες τους ειναι στο σημα και σε αυτο που αναφερω παραπανω. Σιγα τις διαφορες...δεν αξιζει το 4g. Αν σκεφτεις οτι και 3g δεν παει και οτι το καλυτερο...ποσο μαλλον το 4.

Link to comment
Share on other sites

Το 4G αξίζει ρε παιδιά?Είδα διαφήμηση της Vodafone για το 4G,άρα υπάρχει δυνατότητα αλλά είναι τόση η διαφορά στο ιντερνετ σε σχέση με το 3G?Η συσκευή 4G έχει τίποτα παραπάνω εκτός του ιντερνετ?

 

Η LTE εκδοση εχει και το NFC

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...