Jump to content

Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ειναι ευκολο να μου πει καποιος, που βρισκεται η επιλογη για προγγραματιστες και συγκεκριμενα το οριο διεργασιων παρασκηνιου? ερχομαι απο sony xperia, οπου εκει το ανεφερε, εκτος αν αλλαζει κατι στην 4.2.2, ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ειναι ευκολο να μου πει καποιος, που βρισκεται η επιλογη για προγγραματιστες και συγκεκριμενα το οριο διεργασιων παρασκηνιου? ερχομαι απο sony xperia, οπου εκει το ανεφερε, εκτος αν αλλαζει κατι στην 4.2.2, ευχαριστω.

 

Πήγαινε ρυθμίσεις /σχετικά με το τηλέφωνο /αριθμός έκδοσης /και πάτα επτά φορές πάνω της .

Εκεί θα βρεις(προγραμμάτιστες ) και το όριο διεργασιών.

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε ρυθμίσεις /σχετικά με το τηλέφωνο /αριθμός έκδοσης /και πάτα επτά φορές πάνω της .

Εκεί θα βρεις(προγραμμάτιστες ) και το όριο διεργασιών.

 

σε ευχαριστω πολυ, ηταν δυσκολο παντως να το βρεις, χωρις να το ξερεις.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε ρυθμίσεις /σχετικά με το τηλέφωνο /αριθμός έκδοσης /και πάτα επτά φορές πάνω της .

Εκεί θα βρεις(προγραμμάτιστες ) και το όριο διεργασιών.

 

Και πώς απενεργοποιείται η λειτουργία αυτή;

Link to comment
Share on other sites

Πάντως έχοντας διαβάσει μόλις τις πρώτες 80 σελίδες του θέματος παρατηρώ ότι τα περισσότερα προβλήματα νεότητας του s4mini έχουν λυθεί στο black edition που απέκτησα πρόσφατα και θεωρητικά είναι από τα τελευταία στην παραγωγή.

Βέβαια μου μένει πολύ διάβασμα ακόμη για να έχω πλήρη άποψη αλλά παράλληλα να "γράψω" και περισσότερες ώρες χρήσης

Link to comment
Share on other sites

Και πώς απενεργοποιείται η λειτουργία αυτή;

 

Αν εννοείς πως γίνεται πάλι κρυφή αυτή η λειτουργία τότε απλά δεν γίνεται. Αν θες να απενεργοποιήσεις τις λειτουργίες τότε απλά κλείνεις τον διακόπτη που υπάρχει στις "Επιλογές Προγραμματιστή".

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς πως γίνεται πάλι κρυφή αυτή η λειτουργία τότε απλά δεν γίνεται. Αν θες να απενεργοποιήσεις τις λειτουργίες τότε απλά κλείνεις τον διακόπτη που υπάρχει στις "Επιλογές Προγραμματιστή".

 

Ναι το έψαξα λίγο και γίνεται μόνο με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως έχοντας διαβάσει μόλις τις πρώτες 80 σελίδες του θέματος παρατηρώ ότι τα περισσότερα προβλήματα νεότητας του s4mini έχουν λυθεί στο black edition που απέκτησα πρόσφατα και θεωρητικά είναι από τα τελευταία στην παραγωγή.

Βέβαια μου μένει πολύ διάβασμα ακόμη για να έχω πλήρη άποψη αλλά παράλληλα να "γράψω" και περισσότερες ώρες χρήσης

 

ποια ειναι τα "προβληματα νεοτητας" ?

tool
Link to comment
Share on other sites

εχω το samsung galaxy I9195 s4 mini, πατησα *#1234# και μου εβγαλε αυτα

 

AP:I9195XXUBNA1

CP:I9195XXUBNA1

CSC:I9195LUXBNA2

 

απο ποια χωρα ειναι το κινητο;

 

Κατέβασε το phone info ή σύνδεσε το κινητό στον υπολογιστή με το kies και δες το csc.

Link to comment
Share on other sites

...έβαλα το δικό μου black edition που το πήρα από σκρουτζομάγαζο με μεταφορικά 197€ και είναι ελληνικό! greece eur
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια εφαρμογη που να μπορουμε να βγαλουμε φωτο με 8mpx σε 16:9 αντι για 6mpx?

 

Ο αισθητήρας έχει μέγεθος 4:3 οπότε σε άλλες διαστάσεις απλά cropαρει γιαυτό και χάνεις σε mpixels

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε γαλλικο XEF GT-I9195 σμρ εβγαλαν update..

το εκανα μεσω KIES και δεν ειδα καποια διαφορα.

Στο αθόρυβο πλέον δεν ακούγεται ο ήχος του κλείστρου

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε γαλλικο XEF GT-I9195 σμρ εβγαλαν update..

το εκανα μεσω KIES και δεν ειδα καποια διαφορα.

 

Εγω παλι ειδα. Εχω διαφορα στη καταναλωση μπαταριας σε σχεση με την ML4.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το phone info ή σύνδεσε το κινητό στον υπολογιστή με το kies και δες το csc.

κατεβασα το phone info και μου εβγαλε αρκετα πραγματα, αυτα ειναι μερικα

 

Phone Model:GT-I9195

GENARAL INFO

Country of origin:MADE IN KOREA

 

csc info

Original CSC Code:LUX

 

Firmware's CSC Code:LUX

 

Active CSC Code:LUX

 

CSC Country:Luxemburg

 

CSC Country ISO:LU

 

δηλαδη ειναι απο λουξεμβουργο; αν μπωρεις πες μου γιατι δεν καταλαβαινω

Link to comment
Share on other sites

μαγκες εβαλα καινουρια sim 4G cosmote,αλλα και παλι η καταναλωση απ τη λειτουργια αναμονης για το σημα ειναι μεγαλη(cell standby)..

κυμαινεται περιπου στο 8-18% και νομιζω δεν ειναι φυσιολογικο...Αν το αφησω το βραδυ σε idle,το πρωι που θα ξυπνησω θα χει παει στο 25-30% η καταναλωση απο αυτο και κατεβαινει κατα το υπολοιπο της μερας..(δεν εχω καλο σημα στο σπιτι μου αλλα και παλι δε νομιζω να δικαιολογειται τοσο μεγαλη καταναλωση)...

σε σας τι ποσοστο σας βγαζει?

ειναι θεμα software ή hardware?

Link to comment
Share on other sites

κατεβασα το phone info και μου εβγαλε αρκετα πραγματα, αυτα ειναι μερικα

 

Phone Model:GT-I9195

GENARAL INFO

Country of origin:MADE IN KOREA

 

csc info

Original CSC Code:LUX

 

Firmware's CSC Code:LUX

 

Active CSC Code:LUX

 

CSC Country:Luxemburg

 

CSC Country ISO:LU

 

δηλαδη ειναι απο λουξεμβουργο; αν μπωρεις πες μου γιατι δεν καταλαβαινω

 

Φως φανάρι ;)

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει προγραμμα που να μπορεις να ακουσεις μουσικη απο handsfree bluetooth ή ειναι θεμα hardware ?

 

Το μόνο που χρειάζεσαι είναι bluetooth που να υποστηρίζει τέτοια λειτουργία. Πχ εγώ έχω χρόνια τώρα το SONY MW600 και δουλεύει άψογα!!

 

Πάντως έχοντας διαβάσει μόλις τις πρώτες 80 σελίδες του θέματος παρατηρώ ότι τα περισσότερα προβλήματα νεότητας του s4mini έχουν λυθεί στο black edition που απέκτησα πρόσφατα και θεωρητικά είναι από τα τελευταία στην παραγωγή.

 

Της γυναίκας μου πάντως ούτε προβλήματα νεότητας έχει ούτε τίποτε που το είχα πάρει τον Νοέμβριο!!! Δουλεύει ΑΨΟΓΑ!!! Η μπαταρία επίσης συνεχίζει να κρατά ΠΟΛΥ όπως από έκανε από την πρώτη στιγμή!! Πραγματικά πολύ καλό κινητό!!! Αναβάθμιση δεν του κάνω και το έχω με την MJ7. Να είμαι από τους τυχερούς;;; Δεν ξέρω.... Μάλιστα μου φαίνεται και πιο γλυκό (smooth με τα παλιοαγγλικά μας) στην χρήση από το S4 που έχω με την 4.2.2!!!

Edited by topet
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Knox Warranty Void:0X0 τι ειναι;

 

Δηλώνει πως δεν έχεις πειράξει το λογισμικό της συσκευής και πως γενικά είσαι εντός εγγύησης.

Εάν γίνει 0x1 έχεις βγει εκτός εγγύησης.

 

Για περισσότερες λεπτομέρειες ρίξε μια ματιά εδώ - Τι είναι το Samsung Knox και γιατί μας νοιάζει; -

Link to comment
Share on other sites

ποια ειναι τα "προβληματα νεοτητας" ?

 

160 σελίδες διάβασα...κάνε και εσύ λίγο κόπο!:lol:

Μιλάμε για τα προβλήματα στην μπαταρία, κάποιο lag που έβλεπαν και άλλα που έλυσαν σε μεγάλο βαθμό οι νεώτερες εκδόσεις firmware

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το μόνο που χρειάζεσαι είναι bluetooth που να υποστηρίζει τέτοια λειτουργία. Πχ εγώ έχω χρόνια τώρα το SONY MW600 και δουλεύει άψογα!!

 

 

 

Της γυναίκας μου πάντως ούτε προβλήματα νεότητας έχει ούτε τίποτε που το είχα πάρει τον Νοέμβριο!!! Δουλεύει ΑΨΟΓΑ!!! Η μπαταρία επίσης συνεχίζει να κρατά ΠΟΛΥ όπως από έκανε από την πρώτη στιγμή!! Πραγματικά πολύ καλό κινητό!!! Αναβάθμιση δεν του κάνω και το έχω με την MJ7. Να είμαι από τους τυχερούς;;; Δεν ξέρω.... Μάλιστα μου φαίνεται και πιο γλυκό (smooth με τα παλιοαγγλικά μας) στην χρήση από το S4 που έχω με την 4.2.2!!!

να κάνω μια διόρθωση εδώ διότι μπερδεψα πολλούς άθελα μου...με το myphone που το έψαξα το δικό μου είναι ολλανδικό(phn) και όχι ελληνικό! Έχει κατασκευή 06/03/2014!

Link to comment
Share on other sites

Πόσο καιρό είχες το mist?

Βλέπεις καμιά διαφορά στη φωτεινότητα της οθόνης του νέου σε σχέση με αυτό που ειχες πριν?

 

Το ειχα απο το Σεμπτεμβη Δεν νομιζω να εχει διαφορα στην φωτεινοτητα , βεβαια στο mist δεν ειχα βαλει ποτε ματ μεβρανη με αποτελεσμα τωρα στο black edition με την ματ να φαινεταιι ισως λιγο πιο σκοτεινο.

Edited by timpavxr
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 Mini (I9190 / I9195)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...